Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kliešte vs. pes - diskusia

autor: off rozryt
pridané: 4.5.2011 12:04

Ako chránite svojích psíkov pred klieštami, blchami a inými parazitmi. Ďakujem

počet zobrazení: 18 499
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-97 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tome83, 4.5.2011 o 19:11

scalibor som používal minulý rok bez problémov, tohto roku som ho kúpil raz a veľmi ma sklamal, na kliešte to nemalo vôbec žiadny účinok, neviem čím to môže byť. Inak sa mi osvedčili pipety značky Frontline ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Palutka, 4.5.2011 o 18:56

kiltix,alebo Scalibor obojky..popripade napipetujem od kohutika po linii chrbta Duovin contact.. Davam to hlavne proti babezióze a dirofilarii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.5.2011 o 15:03

ježišukristepanenanebi ochraňuj nás !!! antikliešťové repelenty pre kone a psy sa aplikujú kvapkaním na kožu, u psa najlepšie od hlavu po koreň chvosta. Repelent nemá zmysel nanášať na odmasteného psa, pretože ide o láktu rozpustnú tukom a po tele sa roznáša vďaka kožnému mazu !!! ja to robím injekčnou striekačkou, lebo si v nej odmeriam dávku keďže nemám pipetu. Na ľahké natiahnutie látky mám na striekačke nasadenú bužírku. Na veľkého psa stačí 2,5ml, teraz v čase invázie každé 3 týždne a aj vzhľadom na vodomilnosť GR. Neviem ako je to u vás zamorené, ale tipujem, že na farbiara stačia 2ml raz za 4, v suchom lete iba raz za 8. Inak proti borelióre nechávam psy vakcinovať Biocanom B, už som videl zopár psov, ktoré ju mali. Tá pliaga k nám prišla z juhu a naše psy ešte nemajú na ňu dostatočne vyvinutý imunitný systém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 14:16

Rozryt, len žiadnu paniku. Ani ja nepovažujem kliešťa za extra milé zvieratko, teda hmyz, ale ani za tak životunebezpečný hmyz, ako sa o ňom tvrdí. Dlho som nepočul, aby niekto zomrel na akúsi encefalitídu, či boreliózu. Hospitalizovaných bolo niekoľko ľudí, ale si myslím, že to bolo v súvislosti s nejakou inou predispozíciou. U psov sa jedná o prirodzený jav, u ktorého pes tvorí potravinovú bázu - krv. Veď čo má chudák kliešť jesť, keď mu príroda vymyslela takýto spôsob obživy. Nechcem sa zastávať kliešťa, ale v jednom dokumente o gorilách použili nejaký preparát proti kliešťom a gorilám tým spôsobili nesmierne útrapy. Od zúfalstva žrali piesok. Preto mi napadlo, či aj psom nepôsobia nejaké nepríjemnosti vpichovania preparátu injekčnou striekačkou. Myslím nejaké vedľajšie účinky. Inak kliešť, ak sa nasaje krvi, pustí sa a organizmus psa potom pomocou krvotvorných buniek nahradí stratu krvi, lepšie povedané - omladí krv. Čo je pre psa výhodou a nie nevýhodou. Beda ale takému nasatému kliešťovi, ak na neho natrafí bažant... Z arktického soba komáre vysajú liter krvi za týždeň /!/ a prežíva. Za mesiac má úplne novú krv. Možno aj preto zvláda každoročnú migráciu dlhú 3000 km. So starou krvou by to asi nedokázal. Prípravky sú len komerčným ťahom veterinárov. Nič viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 4.5.2011 o 13:51

Pozri v tejto sekcii tému NEOSTOMOZAN tu odkaz ,tiež dobrý prípravok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.5.2011 o 12:22

Repelentom. Kupujem "konské" balanie a aplikujem ho injekčnou striekačkou. 25ml balenie mi stačí pre 2 GR suky na rok odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 12.3.2011 o 20:45

Rempo mam tam preklep je to co pises,nejak som tie pismena poplietol.az teraz ked si to tu citam som to zbadal.dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matuzalem, 11.3.2011 o 22:12

Páni ja mám irského vlkodava a odskúšene kopec veci a jednoznačne na tak veľkého psa riešiť niečo také je problém nezaberá to čo na menšie psi mám to fakt odskúšané jediné čo zaberá je obojok killtix toto je môj druhý IW a kliešťov a blchy vôbec neriešim jednoznačne odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 11.3.2011 o 20:34

Nie je lepší Neostomosan.??..))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 11.3.2011 o 19:22

Vazeny uz raz tusim tu bola diskusia ako na klieste,tak vam napisem co som pouzival ja,vola sa to noestosoman je to ampulka ako injekcna b12 stoji to zopar korun na sk ma to stalo 26 teraz neviem kolko eur,mozno je drahsia o nieco,dostat to kupit v lekarni bezne navolno.ja som to riedil do 1.5 litrovej flase ked to zmiesate vznikne taka biela konzistencia,potom som to dal do rozprasovaca a postriekal psika a som mal pokoj svaty,odporucam to ako najlepsie co som mal,mne to poradil kamos psovod u policie a odvtedy to pouzivam,mal som vtedy sucku kopovku a dostala svrab od kamaratovho kopova a to mi pomohlo a za dva tyzdne ani stopa po holej kozi,je to vhodne ako aj dezinfekcia kotercov,bud,a pod.a co je podstatne dlho to vydrzi na psovi,stale ked som siel do lesa som striekol na psika a nemal somm od vtedy ziadneho kliesta posobi to na vsetko,a verte mi si myslim ze tomu sa tie drahe obojky a spreje nevyrovnaju.tolko z mojej strany.ak mate nejake otazky z kludom napiste .este by som upozornil pri aplikacii pozor na oci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mindy, 10.3.2011 o 9:41

Chcem len podotknúť, že nie každá rada od veterinára je dobrá! Mnoho veterinárov odporúča značky, či už krmív alebo prípravkov, ktoré preferujú z dôvodu väčšieho zisku (česť výnimkám). Skôr odporúčam rady chovateľov, ktoré bývajú objektívnejšie pretože sú z osobných skúseností. Na špringera by som odporúčala killtix 48cm pre stredné plemená, alebo potom pipety Advantix, tie dostaneš kúpiť zväčša u veterinára. Odpudzujú kliešte, blchy aj komáre. Jediná výhrada, že sa nesmú aplikovať mačkám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off walther, 9.3.2011 o 22:14

Jednoznacne Ti odporucam zakupit si obojok killtix, mam jagderiera, ceskoslovenskeho vlciaka a cane corso, kazdorocne na jar im ich nasadim a po celu dobu nosenia (cca 6 mesiacov) ochrania mojich psov pred kliestami. Ine alternativi som neskusal, lebo s touto som spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on sovo51, 9.3.2011 o 19:51

neviem mal som na psovy ten obojok a niak to nepomohlo potyždny dostal aj kliešte aj blchy.. skus sa opytat na to u zvelolekara ten ti určite dobre poradi ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ato11, 9.3.2011 o 19:13

Cao. dakujem za rady.Pes ma 6 mesiacov a ma 16 kil. Je to sucka Walesky springelspaniel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mindy, 9.3.2011 o 8:42

Ono existuje viacero alternatív. Buď mu aplikuješ pipetu, t.j. antiparazitná ampulka, ktorá sa nanáša psovi na zátylok. Aplikuje sa celá naraz. Doba pôsobenia tejto pipety je rôzna od 6 týždňov až po cca 3-4 mesiace, tam to záleží od značky. Ďalej existujú antiparazitné obojky, osobne by som odporúčala killtix, je síce drahší ako ostatné ale zato je doba trvania propoxuru (látky ktorá má insekticídny a repelentný účinok)až 7 mesiacov. Pôsobí proti blchám a kliešťom. Alebo ešte existujú antiparazitné spreje. Tie sa delia na spot-ony ktoré sa striekajú preventivne a majú dlhšiu dobu pôsobenia alebo spreje ktoré sa striekajú až keď pes už parazity má. Na prevenciu by som zo sprejov odporúčala Frontline, ten drží účinok po prestriekaní 6-8 týždňov, z tohto prípravku máš aj pipety, tie mávajú dlhšiu dobu pôsobenia. Tam už je na tebe, čo ti bude vyhovovať viac. V každom prípade ale upozorňujem, že čím je dlhšie prípravok na trhu a čím je viacej používaný, tým skôr sa stáva, že vonkajšie parazity na neho začínajú byť imúnne! Ak chceš vedieť bližšie info, tak udaj váhu a vek psa, poprípade mi napíš poštu. Pekný deň :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ato11, 9.3.2011 o 7:01

Klieste v psovi -

Ahojte,mna by zaujimalo co mam dat psovi aby ho klieste ignorovali???Pocul som ze sa pouziva nejaky obojok. Mozte mi nieco poradit?? Dakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-97 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov