Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Policko - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 17.4.2011 20:32

Chcel by som sa opytat aka je najlepsia plodina na vysev policka? Policko by malo byt pre srnciu zver. Nadmorska vyska asi 550 m.n.m. Kedy zacat s vysevom? A akymi dalsimi plodinami sa da zvysit uzivnost reviru?

počet zobrazení: 13 732
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 138 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off axon, 6.5.2011 o 18:12

EDU super.... osamelytlk :DDDDD tak dobre som sa už dlho nezasmial ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.5.2011 o 17:12

Orol to sú také eštébácke ťahy s tým osamelým vlkom . Jozi sa sekol v tom nicku . Pôvodne to mal byť Osamelytĺk nie vlk . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.5.2011 o 12:31

Báči, skús užívať ginko bilobu odkaz, že vraj je to dobré. P.s- terajší nick osamelyvlk ti vôbec nesedí. Ty máš predsa iné miery ( hmotnosť cez 100kg, malá výška) - to pasuje na iné zviera, nie vlka. Vlk predsa nemá ani brušisko, tak načo si si dal takýto nick? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.5.2011 o 6:37

kua tak už sa začinaju aj srnce asanovat tak to mi je novina:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 5.5.2011 o 23:03

ale aspom sa tu človek pobaví , a kopu nových vecí sa aj dozvie :-))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 5.5.2011 o 19:29

Jožko teraz si ma dostal....(((((((((( asanačný odstrel..)))))) priznaj sa, že sem nepíšel triezvy Je vidieť, že ty inteligenciou priam prekvitáš::DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.5.2011 o 18:47

Hunter2, si debil, či čo? Trofej z chorého srnca na chovateľskú prehliadku asi dávať nebudem. Jedná sa o asanačný odstrel. Ak je inak kus zdravý, môže sa divina využiť v kuchyni. Ide o to, aby sa v prechodnom období, od terajšieho analfabetického selektívneho odlovu, bezohľadnému voči chovným kusom, k profesionálnemu lovu až po ruji, odlovili chovne nežiadúce kusy. O dva, tri roky už to potrebné nebude, pretože slabých kusov nebude. Horarstevo, pre profesionálneho zootechnika je trofejou naozaj čisté zrkadlo. Ten si nevie ani predstaviť od hnačkujúceho srnca kapitálne parožky. Aspoň ja nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 5.5.2011 o 15:34

Co tam po parozkoch, trofejou bude ,,ciste zrkadlo" :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 5.5.2011 o 15:34

a srnčiu trofej donesieš na chovateľskú ako? bez parožia? alebo ako? axon - on poslúchol zmenil meno! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.5.2011 o 14:15

Axon, naďalej odporúčam loviť srnčiu samčiu od 1.9. do 30.4., samičiu od 1.9 do 30.11. Ten odkaz vyzerá otrasne, ale musela mu predchádzať predispozícia /chov v zajatí, postrelenie,.../. A o otváraní stránok sa s tebou radiť určite nebudem! S paranoikom, pcha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.5.2011 o 14:08

Jelsovec, literatúra, ktorá vysvetľuje význam slov, patrí medzi zábavnú??? Hunter2, to dávno každý zasvätený vie a ja to netajím. Tak nechápem tvoje jasanie. Inak - zmenil som nick, zabudol som heslo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 5.5.2011 o 14:07

Jožibáči použil svoju "inteligenciu" a odporúča srncov loviť od decembra do polovice apríla..)))))) Nedávno tvrdil, že strečky zveri neškodia, dokonca jej prospievajú..... Eštebáčiku, ak si myslíš že toto odkaz zveri prospieva, tak použi svoju inteligenciu, a už NIKDY, ale naozaj nikde neotvor stránku lovuzdar.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 5.5.2011 o 14:02

ja som poslal do hája Háj20096 a Jozibaci sa priznal že je to on. Vyšlo to!!!!Jozibaci môj otec je HLINKOVEC a nie nejaký prezlečený BOLšEVIK ako niekto:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 5.5.2011 o 11:48

tak, tak každý podľa svojej inteligencie:)) súhlasím :) slovník ako odborná literatúra :))) to je prekvapenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 5.5.2011 o 11:33

Hunter2, toto je portál pre poľovníkov. Pre paranoikov si hľadaj iný. Do hája si posielaj svojho otca, nie mňa! Lesnica1, každý si výsledky výskumov vyhľadáva, spracúva podľa vlastnej inteligencie a impresie. Nie som predsa papagáj, aby som len niečo opakoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 5.5.2011 o 8:48

Neviem od koho presne máš aké informácie. Ak sa niekto venuje výskumu, nemôže byť hlupák. Len mám pocit, že Ty si si tie výsledky vyložil po svojom, doplnil, prispôsobil...alebo ako to napísať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 5.5.2011 o 8:25

Háj 20096 - treba ísť do hája stadeto !!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 5.5.2011 o 1:19

Lesnica1, aj ty si myslíš, že mám informácie od hlupákov? To by ma veľmi mrzelo. Orol, aj KEBY som bol eštebákom, čo tým chceš povedať, že nemôžem byť poľovníkom? Zákon o poľovníctve to nezakazuje. Alebo - dám ti radu. Napíš pripomienku k zákonu, že poľovníkom nemôže byť ten, kto požičiava byt kamarátom. Potom by som mal obavy o svoje členstvo v SPZ, ale hlavne o svoju milovanú a týranú zver. Musel by som odovzdať poľovný lístok a zrútil by sa mi celý poľovnícky svet. Už by som nepílil konár pod vlastným zadkom, ale už by som ležal s konárom a pílkou pod stromom. A to by bolo veľmi nepríjemné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 4.5.2011 o 22:14

To nie je iný uhol pohľadu. To sú Tebou vymyslené...(neviem, ako to nazvať). Nevzniknú nikdy, pretože sú nedefinovateľné-napr preto. Ja ťa školiť nebudem, nepotrebuejm, ani nemám záujem. Ale to, aké máš informácie- to si nám tu už všetkým predviedol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 4.5.2011 o 17:30

goret...ruža šípová ..ľudovo šípka...ker..patrí medzi krytosemenné dvojklíčnolisté rastliny...ružovité... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.5.2011 o 16:04

bači, však čosi priznať samozrejme musíš, keďže si evidovaný. Aby to vyzeralo ako tak vierohodne. A bol by si naozaj hlupák, keby si priznal celú pravdu, to už by si si poriadne podpílil konár pod sebou samým, všakže... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 4.5.2011 o 15:41

Jozibaci , ak som ja PYTLIAK tak ty si OBRPYTLIAK......- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 15:08

Orol, ani tajný spolupracovník som nebol, keďže tam stojí - neurčeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.5.2011 o 15:06

mudrci, poraďte mi, medzi aké dreviny patrí šíp (rosa canina) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 15:04

Orol, priznávam len byt, aj ten nebol využitý. Aj o tom som už písal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 15:02

Jelsovec, gametogenéza prebieha pred ontogenézou. Tak to stojí v slovníku. Ontogenéza sa ráta až po oplodnení. A to už je ďalšia kapitola. Lov po oplodnení už nemá vplyv na rast pohlavných buniek. Najmä však vtedy, keď oplodnené vajíčko ostáva v latentnom stave. Preto si myslím, že lov samičej srnčej zveri od ruje do decembra, kedy tento stav trvá, je najvhodnejší - nemá negatívny dopad na genofond. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.5.2011 o 15:01

No vidíš a už keď nevieš, kam z konopy, začínaš priznávať. Pred chvíľou ( 14:12) si ešte hovoril len o byte... čiže nie je to len o byte, taká je pravda. A koľko toho máš na rováši, vieš len ty sám. To je pravda. Podstatou veci ale je, že si bol tajný spolupracovník ŠTB, čo v ľudovom "názvosloví" znamená udavač, špiceľ, zlý človek a ja neviem ešte čo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 14:51

Je tam jasne uvedené aj - bližšie neurčeno. Nikoho som neudal, svedomie mám čisté ako kristovo ľavé oko, preto to vôbec nenesiem ako bremeno. Aj keby som bol spolupracovník, nijakú činnosť som nevyvíjal. Preto mi tie kecy môžu byť ukradnuté. Svedčia len o vašej primitívnosti a odvádzaní pozornosti od nápravy poľovníckeho manažmentu. A čomu máš veriť? Ak nájdeš niekoho, koho som udal, moje autá, byty a kráľovský dôchodok, ktoré existujú len v Edovej paranoickej hlave. Ten záznam je obyčajný kus počmáraného papiera, ktorý poľovníctvu ani nepomáha, ani neškodí. Písať budem naďalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 4.5.2011 o 14:48

no tak keď máš toľko slovníkov, tak používaj výrazy ktoré definujú vzťahy a procesy tak ako sa definovať majú. najprv niečo napíšeš, potom priznáš že je to zle napísané a nakoniec si ani nemyslel to, čo si napísal, kedže na to existuje kopa iných pomenovaní. a ešte jedna vec - gametogenéza prebieha v rámci ontogenézy, ktorá začína inou gametogenézou, čiže to tvoje pátranie po pra-príčine, a teda "zlom" a "dobrom" výbere vajíčok a spermií by si mohol začať v dobe, keď sa na zemi objavili prvé cicavce. čiže tak ako som napísal už skôr - celé je to blbosť na n-tú.aj m-tú. aj o-tú. nie mobilný operátor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.5.2011 o 14:32

Veď ale toto nie je len o požičaní bytu, tam je jasne uvedené, že si bol tajný spolupracovník ŠTB odkaz ľudovo sa to nazýva udavač, alebo špiceľ, ktorý donáša a spôsobuje zlo druhému. Ja chápem, že je vonkoncom nepríjemné ti o tom hovoriť, ale bremeno je stále na tebe a je večné. Čomu mám veriť, tebe, alebo napísanému a zaevidovanému verejne prístupnému záznamu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 14:12

Orol, na to som už niekoľkokrát odpovedal, že je to iba o požičaní bytu dobrému kamarátovi. Ty tak nerobíš? Ale keďže to nie je o poľovníctve, viac nepíšem. Jelsovec, slovník cudzích slov píše o gametogenéze - o vývoji pohlavných buniek v pohlavných orgánoch. Ja sa toho držím. Viem aj o oogenéze, aj o spermiogenéze, ale podľa slovíkového výrazu je plnohodná aj gametogenéza. Rozpisovať oba pojmy nie je podstatné, keďže stresory pôsobia rovnakou devastačnou mierou na spermie i na vajíčka. Tiež pekný deň! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 4.5.2011 o 13:51

nie, nie je to jedno, keď už sa hrdíš svojimi dlhoročnými skúsenostami a vysokou odbornosťou, používaj správne latinské názvoslovie, tak ako sa používajú všade vo svete. Lebo tu riešiš u druhých gramatiku a spôsob vyjadrovania a pritom nemáš ani šajn o čom píšeš. A celý termín sub gameto genéza je blbosť na n-tú, pretože pre dozrievanie vajíčok poznáme termín oogenéza, a pre dozrievanie spermií termín spermatogenéza. čiže sám vidíš, že aj keď sleduješ problematiku už dlhé roky, ako píšeš, na tvoje preškolenie je ešte veľa dôvodov.a nie tu spájať latinské slovíčka z poslednej krížovky v Korzári a ohurovať nejakým novým "latinským" termínom. pekný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.5.2011 o 13:36

báči, toto nie je dôkaz ????? Aha, to si sa tam ocitol náhodou. Ty nič, ty muzikant. To už vieme:-o))))))))))) odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 13:33

Hunter2.Ani tu nie je nič k veci? Len bla,bla,bla??? Ale keby si v "mojom revíri" ulovil srnca od 16.5. do 31.8., bolo by ratata. Teda nebrať to doslovne - že zo samopalu. Stačilo by z pusinky. Aspoň srnca by to zachránilo. Ale išiel by som po tebe usilovnejšie, ako po pytliakovi. To mi ver! Aj to má súvislosť s políčkom - čo ním zveri pomôžem, keď ju pred rujou hendikepujem?! Jelsovec, vďaka za upozornenie, správne by malo byť pre- /slovensky pred-/, teda pregametogenéza, ale gameto je jadro termínu pregametogenéza. Alebo má byť pregametAgenéza? Ja si to vysvetľujem podľa vzoru voda a váha = správne je vodOváha, nie vodaváha. Sub- /pod-/, alebo pre- /pred-/je v podstate jedno, pretože sa jedná o jav pred, alebo pod hlavným javom - rastom buniek. A nie je to o poučaní, ale o "nastavení zrkadla", aby sa vedelo, aká je zmysluplnosť chovateľského selektívneho lovu zveri pred párením. Robí sa desaťročia a nikde sa ním kvalita srnčej ešte nezlepšila - paličkáče sa stále lovia a stále je ich požehnane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 4.5.2011 o 13:26

Sub znamena pod a nie pred. A pohlavna bunka je gaméta,nie gameto.aspon si ujasni nazvoslovie,ked uz tak rad poucas druhych.ach jaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.5.2011 o 12:25

Patrikovo políčko už asi aj zelená :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 4.5.2011 o 12:16

Ani v tomto článku nieje nič ku veci...... len: bla,bla,bla!!!!! Otázka znie : POLÍČKO!!!!!!!!!!!A nie embrio. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.5.2011 o 10:17

Hunter2, naozaj nečítaš v tom odkaze nič k veci? Tak to ťa možno len ľutovať. Je tam toľko nových, užitočných rád. Znalci to tam čítajú a uznávajú. Lesnica1, gramatika je tu naozaj podružná, ale termíny!? Odkiaľ berieš takú istotu, že termíny, ktoré som ja použil nevznikli a ani NEVZNIKNÚ? Prosím ťa. A o prekrúcaní – odborne sa tomu nadáva iný uhol pohľadu. O prekrúcaní možno hovoriť u Eda a Orla – neprekrúcajú to po odbornej línii /poľovníckej/, ale po neexistujúcej eštebáckej. Tomu sa v pravom zmysle hovorí PREKRÚCANIE - z poľovníctva na politiku. Mňa, na rozdiel od nich, nezaujíma nepoľovnícka minulosť, súčasnosť, ani budúcnosť nikoho – ani tvoja, ani ich. Ale jeden môj nový, odborný termín začne byť aktuálny od 16.5. – subgametogenéza. Sub – pred, gameto – pohlavná bunka /spermia a vajíčko/ a genéza – rast. Začína lov srnca, resp. selektívny odlov nežiaducich kusov v revíri. Synchronizovane s ním prebieha subgametogenéza – po slovensky a polopatisticky povedané a napísané – výber vajíčok pre zrenie u sŕn, pokračujúci v ich zrení, ako aj v zrení spermií u srncov – skrátka začiatok reprodukčnej sezóny srnčej zveri. Ak by bola zver v pohode /lov zakázaný/, v pohode by organizmus srny vybral k zreniu IBA 1 vajíčko a z neho by bol iba 1 kapitálny kus /to je základná zootechnická norma/. Pri traumatizujúcom love zver v pohode nie je, je plašená, výber vajíčok je chaotický a telo si potom za takýchto podmienok nevyberie 1, ale 2 – 3, z ktorých embryá a plody sa potom tiesnia v maternici, navyše matka po pšenici v zime hnačkuje a výsledok? 2 – 3 kriple, ktoré je treba odstreliť, spolu s ich matkou. Nehovoriac už o genetickej devastácii /to je chovateľská diletantnosť, analfabetizmus/. V „mojom revíri“ by sa to stať nemohlo – lov by bol povolený AŽ po ruji. Aj selektívny. Edu, bol by som rád, keby ma Evička preškolila. Ale to až na to bude mať. Nič v zlom, Evička, ale ja o tejto problematike, si mylím, mám viac informácií. Sledujem to už desaťročia. Takže Evička má čo robiť, aby ma mohla školiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.5.2011 o 18:27

a tu to žijééé :-DDD Evička pozdravujem ťa .Len ho poškol beťára eštébackeho :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.5.2011 o 14:22

lesnica, jozibaci prekrúti aj krista na kríži:-o))))) hunter2 áno, takých excesov má jozibaci ďaleko - ďaleko viac. Ani sa mi tu nechce na dôkaz môjho tvrdenia pridávať jednotlivé linky, kde jozibaci priam "dominuje" v obrmaxitrikokotistických mystifikáciach :-o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 138 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM