Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vabnicka na diviaky. - diskusia

autor: off msabi
pridané: 9.11.2007 16:32
Je tu niekto kto pouziva vabnicku na diviaky?Ake su vase skusenosti.
počet zobrazení: 14 427
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Esty, 20.12.2017 o 19:29

Ja som si kupil vabnicku od hubertusu a mam s nou celkom pekne zazitky s diviakmi.Viac menej pri vabeni som spozoroval ako keby diviacia zver sa neboji tak vyst na volne priestranstvo ked tam pocuje ,,kamaratov,,ale iba raz zatial sa mi stalo ze rovno ku mne som privabil diviaka.Ake je pravda ze este sa len ucim spravne vabit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 20.12.2017 o 12:51

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť či je dobrá vábnička na diviaka od značky Zubíček? Kúpil som si ju, ešte som ju významne neskúšal takže by som chcel vedieť vaše rady, či preferujete devanu, zubíček alebo hubertus ????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jaruj88, 15.3.2013 o 22:32

Moja skusenost je taka ze uz ju nikdy nepouzijem :) naposledy ked som ju pouzil tak ma nepustil kanec z posedu .... ledva som dosiel k autu cakal som kedy namna vystartuje... ale mozes aj stiahnut diviaka na dostrel z kukurice a tak.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 15.3.2013 o 21:43

snipko diky a nemáte neaké video že ako sa vábi s tou vábničkou ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 15.3.2013 o 21:25

Proste aplikuješ na stromy alebo peň stromu, prípadne rovno na zem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 15.3.2013 o 20:36

MMasska :D a vábnička od devani? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 15.3.2013 o 20:33

kavee ja som to dostal od jedneho pana ktore robil on sam a da sa spokojne napodobnit krochkanie a mlaskanie a kvikot to uz musis doladit sam bez vabnicky ale to si odskusas pri tanieri :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 15.3.2013 o 20:24

MMasska a kolko stojí tá kamuflas ? a vábnička na diviaky nie je dobrá s čím sa dá napodobniť krochtanie ? a snipko a tú aromu načo dávate na kukuricu alebo strom ? a aj z kukurice sa dá vitiahnuť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 15.3.2013 o 20:00

Táto vábnička odkaz na diviaky je naozaj super. Ale najlepšie výsledky na prilákanie diviakov som dosiahol s týmto odkaz a s týmto odkaz je to proste magnet na diviakov ale.. aj medveďov a o vysokej ani nehovorím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 15.3.2013 o 19:52

ja osobne používam vanbničku na diviaky ku všetkej zveri a nie nato aby som ich privabil bližšie ale ako kamuflaš keď som sa približoval a vydával som šuchotaví zvuk tak som napodobnoval krochkanie diviaka a celkom sa mi to osvedčilo vysoká len stojí a neuteka a sleduje ťa a da sa prísť ku nej v celku blízko až na rozlišovaciau vzdialenosť, len nesmies ist vspriamene tak isto aj k diviakom . stava sa dosť často že si ťa prídu pozrieť kto to ide ak máš dobrí vietor tak dôjde k ním alebo oni k tebe skoro na dotyk preto ze ta nevedia rozlíšiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 15.3.2013 o 19:25

aké vnadisko spraviť pre diviaky myslím sčoho by sa mala skladať a pri kukurici s čím sa dá dostať von diviaka, na odfotenie alebo nakrútenie videa ? za odpovede vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 19.2.2013 o 23:48

ano dostal som k tomu aj to DVD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 15domino1, 19.2.2013 o 22:45

sovo51 - dostal si k nej aj to instruktazne dvd?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 19.2.2013 o 22:29

odkaz tu máš ukážku aj video... ja mám osobne tuto vábničku ale skúsenosti snou ešte žiadne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 19.2.2013 o 20:13

mám jednu otázku ohladom tíchto vábničiek je to dobrá vec myslím či sa stím dá privábiť diviaka alebo nie lebo som počul aj ano aj nie tak teraz by som to chcel vedieť naisto a ešte že akú vábničku použiť kedy a od akej firmy za vaše odpovede vopred dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 17.2.2013 o 18:43

neaké video nemáte ktomu že ako sa má s ním správne vábiť ? za odpovede dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 17.2.2013 o 15:07

Vábničku na černou zvěř jsem využíval v období pěti let v hustě zazvěřeném revíru černou zvěří.Pokud se zvěř pohybovala v dosahu zvuku slavil jsem s ní nejeden úspěch.V období chrutí se nejčastěji objevoval kňour.Po čas celého roku jsem pak nastřílel nejvice lončáků a to vždy jednotlivé kusy.Po mích zkušenostech se domnívám,že vábničky vydávají zvuk bachyně upokojující selata popřípadě v prasečí řeči něco jako,,pojďte sem je tu dobrá potrava´´. Musím také říci,že černá většinou přicházela na ostro přesně po zvuku vábničky.Dnes jí bohužel už nemám.Sežral mi jí pes na kazatelně.Ze značek mohu doporučit Hubertus či vábničky JOO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tkovanic, 17.2.2013 o 10:59

je to naozaj na dlhu debatu,tuto vabnicku pouzivam a ak chces mi zavolaj 0903945602 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Geronimo11, 17.2.2013 o 10:17

Tkovanic, mohol by si prosím ťa v krátkosti zhrnúť pár osobných postrehov ohľadom vábenia s touto vábničkou. Čomu sa vyvarovať, kedy zavábiť, ako. A kedy pre zmenu radšej mlčať. Načo si dávať pozor. Vopred ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 17.2.2013 o 10:06

tkovanic : ja ju používam po celí rok a funguje dobre, zatial sa mi nepodarilo odplašiť stádo , používal som ju teraz cez zimu a napodobnoval som zvuk druhej čriedy a prvá črieda si myslela že tam je dalšia črieda tak tam prišli ku mne , bol som na posede a prišlo pod posed 15 kusov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tkovanic, 17.2.2013 o 4:31

musis aj vediet kedy ju mas pouzit inak si diviaky odplasis.vela raz sa mi to stalo nez som sa s vabnickou naucil robit.je to na dlhu diskusiu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 16.2.2013 o 20:53

a v ktorom období sa s ním dá najlepšie privábiť diviaky ? a ked na okraji kukurice s tím budem vábiť tak vídu z kukurice ? za odpovede vopred dakujem veľmi pekne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tkovanic, 20.1.2013 o 10:43

Mne sa uz tiez podarilo par diviakov s nou privabit ale aj odplasit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 20.1.2013 o 9:08

ja mám tú čo si dal ten druhý link , takže odporúčam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 19.1.2013 o 21:24

a ktorú odkaz aleboodkaz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soblo, 19.1.2013 o 21:21

Určite od Devany je to dobrá vec. Vábim keď sú v pohybe, diviak je dosť zvedavý a príde za zvukom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kavee, 19.1.2013 o 21:02

mohol by mi niekto poradiť že akú vábničku mám použiť ked chcem dotať von diviaka z kukurice? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 12.12.2012 o 21:29

keď hovoríte, že je dobrá, tak som si ho objednal, pod stromček... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 12.12.2012 o 20:30

Nevlastním ju ale kamarát ju má a môžem povedať že je to celkom dobrá vábnička, vábenie im hovorí že je niekto na ich mieste a oni prídu lebo si myslia že je to je nie aká iná črieda diviakov ktorých chcú odohnať , bol som s tým kamošom na posede na okraji lesa, je lepšie ju používať na okraji lesa lebo potom si myslia že na poli alebo lúke majú svojich a to im dáva odvahu ísť z húštiny von a potom môžeš fotiť alebo poľovať je to dobrá pomôcka. Odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 14.1.2008 o 17:27

je to velmi dobra vabnicka.kamarat s nou strelil uz 5 diviakov,tak odporucam ju kazdemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jostran, 13.1.2008 o 20:06

Skúsenosti mám len z druhej ruky. Myslím, že nezáleží od ruje. Pokiaľ sa približuješ niekde k diviakom a niečo "šuchneš" diviaky vábenie upokojí. Tiež keď vychádzajú do lánov z lesa je to pre ne signálom, že tam majú svojich. Stalo sa mi s kolegom, že prišiel mladý diviak a sondoval jemným zakvičaním, vábenie ho posmelilo vyjsť z húštiny a potom už len ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.12.2007 o 21:28

aha ked z hubertlovu tak to je potom ta s plastovou trubkou, tie vyraba nas pan hospodar (odkaz). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 14.11.2007 o 19:16

ja som to objednal z hubertlovu ale je dobra da sa na nej fakt super zavabit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.11.2007 o 16:23

od koho (vyrobca) je ta vabnicka, co si kupil ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 9.11.2007 o 16:37

pred casom som kupil vabnicku na diviaky je dobra a vierohodne napodobnuje hlas diviaka ale niesom si isty tym kedy ju pouzit ci iba pocas diviacej ruje alebo pocas celeho roka ak niekto mate skusenosti tak poradte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM