Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

RWS strelivo - diskusia

autor: off MSmarian
pridané: 7.2.2011 16:38
Aké máte skúsenosti so strelivom RWS?
počet zobrazení: 57 847
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off lantis, 8.1.2017 o 13:13

Napriek nie práve najlepším referenciám som sa rozhodol vyskúšať náboje HIT pre kal. 8x57 JS. Po novom roku som s ním strelil v Maďarsku :1 ks kanček cca 100kg, zadná komora, odbehnutie 50m , prasiatko 30kg , nízka komora odbehnutie 15m, prasiatko 30kg , zadná komora odbehnutie 80m,prasiatko 30kg tesne za lopatku , odbehnutie 30m. 2 ks srnčiat za lopatku , zostali na mieste. Poškodenie diviny minimálne až na jedno srnča,ktoré bolo veľmi malé a ktoré som strielal na 30m. V tomto prípade bol účinok devastačný.Farbenie pri každom zásahu vynikajúce.V 8x57 JS som prvý krát použil monolit a som s tým veľmi spokojný.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 266 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
správca MMasska, 2.4.2018 o 1:22

Reakcia na príspevok od Schmid, 1.4.2018 o 12:32 :
Ahoj a čo by si chcel vedieť? Skúsim ti napísať môj postreh a skúsenosti s touto strelou. 7x65R používam rád a často a skúšal som aj KS . KS je torpédová strela s celkom slušným BC, plášť strely je v prednej časti tenší a postupne hrúbka narastá ma prelisovany krúžok ktorý má strelu spojiť a udržať kompaktnú . Strela sa zdeformuje po náraze na kožu a na svalové vlákna a aj po zásahu kosti sa roluje po prelis. Ja osobne mám rád strelu s dlhým telom pre jej dobre vedenie v drážkach. Keď to nazvem v úvodzovkách tak je to podobná strela ako TOG lebo Vulkán ale ten ma ešte rýchlejšiu reakciu. Toto je čo sa týka strely čo sa týka účinku mám zdokumentovane všetko aj podložené fotkami. Čo konkrétne chceš o tejto strele vedieť? Na čo chceš primárne polvať, na ake vzdialenosti? Mne sa konkrétne 8g zdá pre bežnú streľbu do 150-200m zbytočne nadupané ak si dobre pamätám tak cez 900m/s robili to síce celkom slušný stop efekt ale do 100m to bolo veľmi podbehnuté a veľké hematomi nielen na povrchu ale aj vo vnútri v svalovích vlaknach. Na karatke vzdialenosti je lepšia voľba KS 10,5g ale osobné sa mi viac páčil TOG 9,7g mal kultivovaný a vyrovnaný výkon a na koži nechával pekne vykrojený otvor a skoro stále dosahoval priestrel. Preto je veľmi dôležité vedieť na čo chceš polovať, na ake vzdialenosti, v akom teréne, aká zbraň, a čo od strely očakávaš, ja stále rád 7x65R strieľal Vulkán aj keď aj ten ma svoje muchy ale ... . Neviem či som ti napísal čo si chcel vedieť ak nie uprestni to a možno ti budem vedieť odpovedať presnejšie nie len takto všeobecné. S pozdravom Karol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Schmid, 1.4.2018 o 12:32

Dobry den, chcel by som sa spytat na Vase vsetky poznatky prakticke (nie teoreticke) so strelou RWS KS 8g v kalibri 7x65R. Vopred velmi pekne dakujem. LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 23.1.2018 o 13:35

janosamo - aký je dôvod na to aby strela použitá v kalibri 30-06 pri vzdialenosti nad 100 m mala nevyhnutne viac ako 10 g ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Goro80, 9.11.2017 o 17:07

Zdravim,zaujimaju ma skusenosti p. Hunter8 so strelivom RWS Speed Tip v 308 win. Neviem najst ziadny sukromny kontakt na Vas, Dakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off janosamo, 22.10.2017 o 15:56

Zdravím vás, poľujem s kalibrom 30 06 už viac ako 20 rokov,preto si dovolím tvrdiť, že pri tejto ráži a energii je srdečne jedno aký názov je napísaný na krabičke nábojov. Je ale pravda, že na väčšie vzdialenosti ako 100 m, je treba hmotnosť strely viac ako 10 g. Rozhodujúce je dobre umiestniť ranu a ešte dôležitejšie je ovládať umenie nevystreliť, ak nie som istý perfektným zásahom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off zigmund, 10.8.2017 o 11:28

RWS UNI PROFESSIONAL- Norma NOSLER PARTITION - Dobry den, mohol by skusenejsi strelec porovnat naboje RWS UNI PROFESSIONAL a NORMA NOSLER PARTITION v kalibri 30-06 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lantis, 8.1.2017 o 13:13

Napriek nie práve najlepším referenciám som sa rozhodol vyskúšať náboje HIT pre kal. 8x57 JS. Po novom roku som s ním strelil v Maďarsku :1 ks kanček cca 100kg, zadná komora, odbehnutie 50m , prasiatko 30kg , nízka komora odbehnutie 15m, prasiatko 30kg , zadná komora odbehnutie 80m,prasiatko 30kg tesne za lopatku , odbehnutie 30m. 2 ks srnčiat za lopatku , zostali na mieste. Poškodenie diviny minimálne až na jedno srnča,ktoré bolo veľmi malé a ktoré som strielal na 30m. V tomto prípade bol účinok devastačný.Farbenie pri každom zásahu vynikajúce.V 8x57 JS som prvý krát použil monolit a som s tým veľmi spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

off bojk, 17.11.2016 o 21:07

RWS má marketing prémiovej značky. Keď si kúpim niečo prémiové za prémiovú cenu očakávam prémiový úžitok.A nie stres z toho, že pri horšej rane vytrénujem farbiarov z pol kraja. Osobné s Hitom žiadna skusenost, ale vďaka niektorým referenciám z tohto fóra po nej ani netúžim. Tak ako netúžim kúpiť si bavorák, o ktorom som počul že mi občas nenastartuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Oliver86, 17.11.2016 o 21:00

Motaq ma pravdu - nie su to identicke strely, videl som ulovenu zver a pocul o TTSX v cal.30 06 a 300 w.m.Myslim,ze hit je tvrdsia strela - z tvrdsieho materialu.Ked uz o tych monolytoch - naturalis od lapui ma prijemne prekvapil aby som nevyzeral ako odsudzovac monolytov.V 30 06 mam osobne najhorsiu skusenost vsak prave s 10,7g.hitom. Strielal som okrem toho sb spce, geco plus, nosler accubond, rws uni classic a spominany naturalis.TTSX som OSOBNE neskusal ale na zaklade skusenosti priatelov lepsie ako hit,pochvaluju si tu strelu hlavne v 300 w.m.Ku tej pocutelnosti zasahu - z vyssie uvedenych striel sa mi iba pri hite stalo, ze som nepocul zasah a aj na vacsiu vzdialenost - 150 a 200 m (samozrejme bol pripad ked naopak gula pekne "capla" )Peter 10 inak - zasah ked strela otvori hrudny kos a porani pluca a zlomi lopatkovy klb lebo na vysoku komoru ked opat prestreli pluca su NEPRESNE ? No bodaj by som tak "nepresne " strielal dalej... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 17.11.2016 o 20:30

Mysho22, HIT je sice monolit ale nie je to Barnes TTSX. Su to podobne ale nie identicke strely. Aspon podla mojich informacii. Barnes nie je jediny co robi monolit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.11.2016 o 20:27

Oliver86, napisal si svoje tvrdenie, na zaklade coho si bol vyzvany na podanie vysvetlenia, opisu a podrobnosti. Uviedol si 2 pripady, prepac ale asi nik tu nema vestecku gulu aby vedel ze si ulovil viac kusov. a ano zial tvrdenie ze na zaklade pocutelnosti zasahu urcovat ci sa strela deformuje alebo nie mi pride ako z krajiny rozpravok. Ano je prevda ze 270 win na inu laboraciu a je pri tom kal. pouzita ina hmotnost strely, napisal som len moju skusenost s HIT v inom kal. neporovnaval som tieto 2 kalibre a ani som netvrdil, ze sa bude strela spravat identicky. pred HITOM som pouzival TTSX od Barnes rovnako v kal. 270 win., ulovenych niekolko srncov, diviakov, vysokej bolo menej. Pri srncoch som nikdy nepocul zasah, ale srnce vacsinou ostavali na mieste, asi 3x sa mi stalo ze odbehli do 100m. farbenie bez problemov, strelu som nikdy nenasiel ale podla tvaru a velkosto vstrelnej a vystrelnej rany ako aj poskodenia pod kozou bolo pekne vidno ako sa strela otvorila. Diviaky rovnako vacsinou neodbiehali a ked aj urobili par krokov tak pekne farbili. Pri HIT to tak ako som napisal zatial posudit neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oliver86, 17.11.2016 o 20:25

Peter takze ak sa mi v prvych 10 pripadoch strela niekolkokrat neosvedcila mam ju "testovat"dalej...dakujem za radu.A tvoj prispevok by si zaradil do akej rubriky ? Co si podla teba odovzdal - aku skusenost alebo poznatok niekomu kto sem pride v nadeji ze sa dozvie nieco K VECI o strelach rws ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 17.11.2016 o 19:36

Oliver, mám pocit, že tvoje príspevky patria skôr do rubriky,,zážitky s poľovačky". Ak chcem hodnotiť strelu, mal by som tak urobiť na základe niekoľkých desiatok PRESNÝCH zásahov a následnom účinku a správaní sa zasiahnutej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oliver86, 17.11.2016 o 13:56

Este ku spito270 - ano aj moja liska vyzerala o hite presne rovnako ale ...lisku uz len ten tlak roztrhne predsa...bavme sa vazne o raticovej zveri a nie skodnej.Motaq...ale do 270 w.sa robi HIT 8,4 gramovy predsa ...jasne ze sa viac deformuje a odovzdava energiu preboha. Pevne verim,ze aj do 30 06 by bola tato laboracia ovela ucinnejsia a lepsia. Toto je presne to o com som posal v predch.prispevku...nie je este odskusane ako tazka strela je optimalna v akom kalibri...je to novinka a ja sa nepotrebujem ucit na vlastnych chybach. V neposlednom rade - lovime zivu zver,ta si predsa zasluzi aby bola usmrtena rychlo a bez utrap...ci ? Myslim, ze na toto sa nejak zabuda ked sa tu riesi o jedno ci dve kila vyhodenej diviny naviac...Ruku na srdce..vsetci strielame ako Robin Hood a zarucene trafime komoru...vzdy...nikto nikdy nechybil ani nepostrielal...Prave v tychto situaciach ide o to, aby nas strela "podrzala"...minimalne tym, ze sposobi farbenie.Zda sa Vam naozaj ok ze ta muflonka o kt.som pisal vobec nefarbila ? Ze jelen sika po rane na vysoku komoru vobec nefarbil ??? Naozaj vas prosim.. pisme si tu postrehy podobne ako mysho22...to je prispevok, ktory nam da vsetkym naozaj ovela viac rozumu ako " toto tvrdenie povazujem za absolutnu hlupost" - ok,odovodnit, rozpisat sa, a nie kritizovat.Motaq ulovil 2 ks a uplne rozdielnou gramazou strely a uz tu pisem z krajiny rozpravok...presne toto je dovod preco som doteraz na slovenske fora ziadny prispevok nikdy nedal a vela polovnikov,ktori maju naozaj bohate skusenosti s roznymi strelami sem nikdy ziadny prispevok ani nedaju...ved kto by dal aj ked si precita tie "utoky" jeden na druheho. V zahranicnych forach admin take prispevky bez pardonu maze ale vela prace nema lebo tam sa snazia vymienat si postrehy kultivovanejsie a PORADIT si ...nie zhovadit jeden druheho. Lesu a lovu pani.Motaq ked uz si z toho Skleneho...pozdrav Tomasa Durdika...bol.to moj spoluziak z lesnickej ;-)+.. Vsetko co som chcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Oliver86, 17.11.2016 o 13:00

Takto...neulovil som s tou strelou 2 ks ale 10.Nie som prispievatel typu niekde som cital a nieco pocul a poznam pripady z 300 w.m. kde jelen po komorovke odbehol po HIT-e 200 b bez farbenia.Ulovil som 5 ks lapuou naturalis...krasne farbenie od srnca az po vysoku a do 20 m od nastrelu. Zasah pocut pri naturalise krasne. Pisem tu moje vlastne skusenosti a nie nazory typu "ja si myslim lebo mozno...." Cielom prispevku bolo poradit a komu pomoze nech sa paci a kto ma iny nazor plne akceptujem ale pisme si tu realne skusenosti s vybarovanim sa nejakych utokov a podobne lebo to nikomu rozum v zivote nedalo. S tym, com pise Mysho22 sa mozem stotoznit. Moj nazor - bezolovnate strely nedosahuju taky stupen riadeneho rozkladu a predvidavosti spravania sa ako stare osvedcene olovene.V buducnosti, ked sa nimi bude polovat viac a vyvoj pojde dopredu sa to urcite zmeni v ich prospech...zatial ale ja osobne nebudem dalej pokusat a strielat po tych 10 ks dalsich 15 aby som nezostal nemilo prekvapeny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kapon, 15.11.2016 o 12:22

Oliver 86 treba ulovit minimalne 15 kusov zhruba rovnakych ran,myslim komorovych,a nie kadeakych suchtovych s ktorimi musis ratat...takze treba s tym nieco odpolovat..a potom nam davat rozumi. Prajem ti vela dobrych ran,s ktorych budes mat radost...Podla mna je HIT spickova strela,co sa tyka hlavne ranivosti.Zopar ran som uz z toho vydel,z roznych kalibrov,zatial velmi dobre...ale zaveri sa z toho este nedaju vydefinovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 15.11.2016 o 9:12

Páni tak prispejem aj ja svojou troškou nakoľko strielam monolity Barnes TTSX 9,7g v 308w a Hitmi od RWS sú totožne čo sa tyka typu aj deformácie skôr by som povedal ,že sú okopčené alebo RWS ich kupuje od Barnesu. Ale naspať k problematike. Mám s nimi strelené už okolo 20ks raticovej a 5ks škodnej a od novej sezony už ich radšej nechávam v trezore. Ako uviedol dole Oliver takmer nikdy som nepočul zasahovku teda som nevedel na čom som o to horšie keď som hladať nástrel trebars na pooranom poli kde bolo všetko rovnaké to že zver po dobrej komorovej rane odbehla od 20m do 100 m bolo normálne dokonca laň strelená na stred plúc spravila 200m. Srnec 2vkt nižšia komora strielane z vysokého posedu vystrel vyšklbnuté 2 rebra cez ktoré vytiahlo pečienku a kus čriev odbehol cez 80m. A takto by som mohol pokračovať s ďalšími prípadmi. Zase všetky kusy prestrelené a dobrým farbením pokial sa neupchal vystrelový otvor. respekt jediný prípad muflona 3vkt kedy nefarbil ale možno zohral úlohu faktor že sa dal bežat do strmého kopca a po 70m barana vykotilo. Zase musím potvrdiť veľkú šetrnosť k divine kedy aj pri ranách na klb respekt stavce boli minimálne podliatiny nepamatam že by som musel vyhadzovať viac ako kilo masa. Neviem ako ostatný ,ale pri kombinácii týchto faktorov a radšej budem voliť strelu s oloveným jadrom a dobrým akustickým znakom zásahu pre pocit istoty a trošku vačšieho poškodenia ako nervy a doťahovačky s dohľadavkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 14.11.2016 o 22:55

Tribecman, ja som skor myslel na to ze podla toho ci pocut zasah alebo nie urcovat ako sa strela deformovala je tvrdenie z krajiny rozpravok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Tribecman, 14.11.2016 o 22:47

Motaq , osobne si myslim ze zasah projektilu pocut vtedy lepsie ked strielas na 170m a viac z casoveho dovodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 14.11.2016 o 22:11

na zaklade 2 skusenosti napisat "Na základe vlastných skúseností - nestrielat RWS HIT !!!....nad 100 m sa neotvara...." je trosku odvazne tvrdenie, a toto mi tiez pride ako "zaujimavy" postreho a tvrdenie "malokedy pocut zasah projektilu na tele zveri ale to je dosledok slabej deformacie". Ja tiez pouzivam HIT v kal 270 Win., zial zatial ulovene len 2 kusy a to srnec na cca 120m a lanstiak cca 30m. Srnec padol ako kabela na mieste ziaden odskok ci odbeh. Streleny na komoru, poskodenie neviem posudit nakolko som nebol pri rozrabke. Lanstiak streleny na hlavu, takze tu tiez nie je co hodnotit. na zaklade tychto 2 pozityvnych skusenosti ale zaver o tom ci je strelivo take alebo onake by som nerobil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 14.11.2016 o 18:03

Ja mam skusenosti s EVO GREEN v 8x57. Lahka strela idealna na srnca. Minimale poskodenie zveriny. dierka dnu dierka von. Nemam negativne skusenosti prave naopak. Je fakt ze na ciernu zver je to prils lahka a rychla strela. Momentalne skusam Lapua naturalis tak uvidim ci sa vratim naspat ku RWS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 14.11.2016 o 17:40

RWS HIT 8x57JS! ten monolit sa otvara bez problemu. Ja s nim mam dobre skusenosti. Je ale pravda, ze treba trafit. Zasah na makko znamena problem. A ze nepocut zasah v dosledku slabej deformacie, to mi pride trosku ako sci-fi :-) RWS strelivo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Oliver86, 13.11.2016 o 22:21

Pretoze je to ad 1.monolyt a monolyty su vo vseobecnosti tvrdsie ako strely s obsahom olova a teraz konkretne - strelil som muflonku na 140 m tak, ze pocas behu som jasne videl ako jej "planta"noha - pri vystrele gula chytila lopatkovy klb.Odbeh 100 m, ziadna farba, ked som sebaisto siel po "zhasnutu" ovcu tak zacala predomnou utekat a bol som rad, ze som ju so stastim dosttelil. Mal som pripad itaky, ze som nasiel muflonku po 50 m a ta farbila ale to som zasiahol plne pluca. Pri tej "odbehovej" strela sla teochu viac dopredu ale pluca zasiahnute - i ked okrajovo boli. Som presvedceny,ze pri olovenej strele by po tomto zasahu kalibrom 30 - 06 muflonka nezila a do 100 m by lezala zhasnuta...proste neodovzdava energiu a to sa moze vypomstit hlavne pri horsich zasahoch kde je potreba farbenia a zvysenej ranivosti. Dalsie negativum co som postrehol je, ze malokedy pocut zasah projektilu na tele zveri ale to je dosledok slabej deformacie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Mysho22, 9.11.2016 o 13:00

Oliver86: kľudne sa rozpíš celkom ma zaujíma prečo dostalo takéto negatívne hodnotenie a ako si prišiel nato že sa neotvara ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oliver86, 9.11.2016 o 11:41

Na základe vlastných skúseností - nestrielat RWS HIT !!! Mohol by som sa rozpisovat ake "zazitky" som s tym zazil ale v globale - nad 100 m sa neotvara v 30 06 a v 300 w.m.nad 150 m...ale ze vobec...Soudruzi z NDR tady udelali chybu a to inak povazujem RWS za kvalitnu municku...Farba ziadna samozrejme...poucte sa na mojej chybe to strelivo je super tak do terca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jan2222, 16.8.2016 o 20:42

Používam ho u 222Rem - som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 11.8.2016 o 7:51

Noo a EVO green je uplne jak H mantel len je z cínu, má inu čiapočku a tvar - tým nechcem povedať, že je zlý, len poukázať na využitie konštrukčneho principu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 10.8.2016 o 18:26

Ked uz EVO...dost pozitivnych info mam na EVO Green. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 10.8.2016 o 18:22

H- mantel je dvojjadrová strela so spevňujúvim vnútorným lemom , ktorý uzamyká zadné tvrdšie olovo a zastavuje FRAGMENTACIU predného olova a "zaručuje" Priestrel. EVO je bondovaná strela -kontroverzná - toť vsjo. Spoločnú majú jen čapičku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 10.8.2016 o 17:50

Môj príspevok nemal dehonestovať EVO voči H - mantel, ja používam RWS asi 14 rokov a vyskúšal som strely TIG, TUG, KS, EVO a T mantel v 222 a 223. H mantel som neskúšal lebo som dal prednosť EVU, vtedy to bola novinka. Ale konštrukciu akú vidíš na obrázku a strelu nájdenú v ulovenej zveri tiež nemožno porovnávať. Pozlátenú čiapočku prilepenú na ideálnom hríbiku som pri EVO nikdy nenašiel aj keď striel nebolo veľa čo sa našli. Skôr to boli časti strely, zadná časť. Používateľom a vyznavačom striel EVO držím palce a prajem veľa úspechov, je to určite dobrá voľba. LaL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 10.8.2016 o 8:57

Pre pavol68 - hlavne netreba miesat hrusky s jablkami. Poprosim radsej prestudovat a potom napisat. Projektil H mantel je uplne diametralne odlisnej konstrukcie a deformacie ako EVO. To len aby ste inych polovnikov nedomylili tymito komentmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavol68, 9.8.2016 o 17:59

Osvedčený H - mantel sa po rokoch premaľoval a vznikol populárny EVO. Niektorých presvedčil a niektorých nie. Ja som ho skúšal a nezostal som pri tomto strelive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ForestSK, 8.8.2016 o 20:41

veľmi dobré skúsenosti v ráži 8x60S ale už sa nevyrábajú, preto som prešiel na prebíjané, v tejto ráži Hmantel (plášť) funguje excelentne, v inej neviem z vlastnej skúsenosti hodnotiť ale tí čo ho mali len chválili, aj napriek vyššej cena sa oplatí do tohto streliva investovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakub113, 2.8.2016 o 9:58

dakujem za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 1.8.2016 o 20:37

Vidím že nikto nič...tak aspoň takto v 7x64. Strela H mantel sa vyrába od r. 1933 (nemci vedia prečo sa robí doteraz). Doteraz som nevidel lepšie strelu čo sa týka (ne) poškodenia diviny-ziadny hematóm,podfuknutie,devastacne poškodenia vnútornosti. Proste len ve dierky. 7x64 prestreli aj ťažného kona si myslím...30-06 bez pochýb istotne min tak isto ak nie lepšie. Farby je troška ale nie moc. 30% zver v ohni 70% zver do 50metrov.Nie je to zlá patróna na spoločné pol. A veľké kusy (v kľude Afrika aj medveď)....sú ľudia čo to vyskúšali a nedajú za nič.. sú ludia čo mali Vulkan a nedajú zanic. Tod poznatky...dúfam že pomôže.ps vulkan dobrá patrona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jakub113, 1.8.2016 o 16:37

3006 rws h-mantel - Prosím vas ma niekto skusenosti so strelou rws h mantel v 30-06sprg. na diviaciu a vysoku zver?a ešte porovnanie s normou vulkan v tejto raži?myslym ranivost,poskodenie diviny,prestrelenie atd.dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off felis73, 8.1.2016 o 20:04

308 WIN RVS H mantel 11.7g - ma niekto skusenosti so strelivom 308WIN RWS H MANTEL 11.7 g/180 gr,poradte mi ake je to strelivo vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.11.2015 o 23:55

Hej ak si dobre spomínam je tam cín. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.11.2015 o 20:04

a EVO GREEN je hlavne bezolovnata strela, preto je to Green :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.11.2015 o 17:58

K H-mantelu má bižšie skôr EVO green , Evo má asi len tú kryciu čapičku a EVO green dve jadrá a H prelis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 266 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM