Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Celoročný odlov diviačej zveri-diviača, lanštiak - diskusia

autor: off parhor
pridané: 20.1.2011 20:44

Je správny celoročný odstrel lanštiakov aj keď vieme, že i lanštiak (samice) možu byť a vačšinou su plné?

počet zobrazení: 43 280
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 401 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 16:10

Už som to tiež niekoľkokrát písal. No vidíš, admin, a nemám sa opakovať? Vo voľnom revíri to skúšať a hlavne sledovať nejde. Ale ak sa zver v čase párenia lovom nestresuje, nezvyšuje sa ani natalita. Spomínal som tu hrošicu, ktorá v ZOO je plodná už v 2. roku, vo voľnej prírode najskôr v 7. Porovnávam stresové podmienky v ZOO so stresovými faktormi v revíri, kde sa loví. A sú porovnateľné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.1.2012 o 16:03

A odkial berie osamely genius istotu ze zakaz lovu znamena mensi prirastok?to si skusal v casoch,ked si poloval? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 6.1.2012 o 15:32

Čiže podla tejto teorie ak by bola oplodnená o mesiac neskor vrhla by už ako lanštiačka a to nie 2,ale 5 mláďat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 15:22

Ja to viem veľmi dobre. Diviačička, splodená v ruji v XI/2010, narodená II/III. 2011, oplodnená ako 7/8 mesačná v XI/2011 sa stáva po 120 dňovej gravidite v III/2012 vodiacou diviačičkou. Čiže je to tak na hrane. Správnejšie je, že je oplodnená ako diviačička a vodí ako diviačička/lanštiačka. Prípadne a častejšie až ako lanštiačka. Čiže vo veku 1 roka +-. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 6.1.2012 o 15:04

A čo je to vlastne tá vodiaca diviačička? A aký má vek? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 15:00

Nie som rasista, takže som to takto určite nemyslel. A potom je tu portál o zveri, nie o ľuďoch, nepoľovníkoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 6.1.2012 o 14:51

Nemyslel to on náhodou takto? Tu by som dal súhlas. Celoročný zákaz lovu by znamenal v oblastiach s optimálnym počtom cigáňov /neviem síce, koľko to je na 1000 ha/ každopádne znížený prírastok - cigánka 5 mláďat, cigánočka 2,cigánčička 0. Oproti dnešnému stavu -cigánka 10,cigánočka 5 cigančička 2. 7 oproti 17 mláďatám je dosť veľký rozdiel. Celkové zníženie by však nastalo za niekoľko rokov. Bol by to beh na dlhé trate. Lov od 1.7. do 30.9. by to urýchlil. Znižoval by sa počet, ale nezvyšovala natalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 14:45

Všetko záleží od človeka . Kto chce môže streliť aj jednodňové prasiatko :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.1.2012 o 14:41

Vlado2406, celoročný lov sa netýka len lanštiaka, ale aj prasaťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 14:11

Ani sa nedivím! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 14:09

:-D zabávaš ma :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 14:07

Celoročný zákaz lovu by znamenal v oblastiach s optimálnym počtom zveri /neviem síce, koľko to je na 1000 ha/ každopádne znížený prírastok - diviačica 5 mláďat, lanštiačka 2, diviačička 0. Oproti dnešnému stavu -diviačica 10, lanštiačka 5 diviačička 2. 7 oproti 17 mláďatám je dosť veľký rozdiel. Celkové zníženie by však nastalo za niekoľko rokov. Bol by to beh na dlhé trate. Lov od 1.7. do 30.9. by to urýchlil. Znižoval by sa počet, ale nezvyšovala natalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 13:51

Takže osamelyvlk podľa teba je zákaz lovu od 1.10 do 31.12 je jediným správnym a perspektívnym riešením na zníženie enormného nárastu diviačej populácie ??? Možno by to vyriešil celoročný zákaz lovu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 13:40

Vlado2406. Zákaz lovu od 1.10. do 31.12. viac prospieva páreniu, ako jeho zrušenie. Aspoň ja si myslím, že je to pre reprodukciu živočíchov vôbec výhodnejšie - u diviačej znížuje počet a zvyšuje kvalitu potomstva. Práve pre to nereálne určenie veku diviakov je výhodnejšie loviť diviaky na spoločných poľovačkách len od 1.7. do 30.9. Aby sa zver do ruje/chrutia XI - XII dostatočne upokojila. Je to čisto chovateľské hľadisko. Ak je lov asynchronizovaný s chrutím, nezáleží potom na tom, koľko sa ulovilo mláďat, lanštiakov, či dospelej zveri. Kvalitu reprodukcie to môže iba polepšiť. Zákon na túto dobu určil lov preto, aby vyhovel poľovníkom, ktorí najmä na vidieku majú na jeseň a v zime viac voľného času a aj obstopovanie zveri na snehu nemálo pispieva k úspešnému lovu. Požiadavky zveri sú absolútne ignorované. Čo sa nám mstí. axon. Priznávam, že neviem presne, koľko rokov sa loví diviača a lanštiak, musel by som sa poprehrabávať v archíve, ale tá doba lovu od 15.7. do 15.1. je chovateľsky veľmi nešťastná. Ja ju prirovnávam, keďže prebieha ruja, k žatve obilia v čase sejby na jar, k jej zvrátenosti. Ako často pozorujem diviaky v revíri? A to sa dá? Hádam vo zvernici to ide, ale vo voľnom revíri...? Z posedu možno, ale aj na ten si diviaky dávajú pozor. A s chovom akých diviakov mám mať skúsenosti? Keď neviem, ktorého suseda sú v našom revíri dnes, ktorého budú zajtra,... a kde sú naše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 6.1.2012 o 11:11

OV: "Ak bude chov diviačej zveri sústavne narastať myslím že celoročný odlov lanštiaka prasaťa je vhodné riešenie." KC. Robíme ho už desaťročia a aký je výsledok? KC Ako môžme robiť celoročný odlov lanštiaka a prasaťa desaťročia, keď donedávna bola doba lovu diviačej zveri od 15.7. do 15.1.??? Koľko rokov platí celoročný odlov lanštiakov a diviačat? 3-4? Kde sú tie desaťročia, ktoré spomínaš v príspevku dnes o 10.44? Chcem sa ťa opýtať, ako často pozoruješ diviaky v revíri? Nemyslím estónsku kameru alebo Annimal Planet a Discovery... Koľko diviakov ulovíš ročene? Aké máš skúsenosti s chovom diviakov??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 6.1.2012 o 10:50

Zákaz lovu od 1.10 do 31.12 je jediným správnym a perspektívnym riešením!!!...nevidim ziadny rozumny argument preco...a este otazka,nie len pre vas,ale aj pre ostatnych,podla coho urcite vek diviaka,ze je to lanstiak v pohone,je to len otazka do diskusie,som velmi zvedavy aky kluc mate na urcenie veku mladej diviacej zveri,lebo je to nemozne podla mna urcit presne,berte to tak,ze lanstiak je len do dovrsenia 24 mesiaca zivota a vzhladom na podmienky,v ktorych sa vyskytuje diviacia zver je nemozne urcit vek podla velkosti,lebo lanstiak moze mat hmotnost od 40 do 80 kg,takze podla coho urcite pri polovacke vek lanstiaka,velmi ma zaujima odpoved!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 10:44

Edu: "Ak bude chov diviačej zveri sústavne narastať myslím že celoročný odlov lanštiaka prasaťa je vhodné riešenie." KC. Robíme ho už desaťročia a aký je výsledok? Ani pokles populácie, ani stabilita, ale sústavný nárast. Nemyslíš, že to nie je ani vhodné, ani riešenie, ale silná krátkozrakosť? "Kto nevei poznať čo je to lanštiak nemal by podla zákona strielať lebo zver neoboznal." KC. Ako chceš oboznať zver na spoločnej poľovačke, keď sa ti len mihne cez priesek? Vieme síce, že ty si šikovný fotograf, že dokážeš fotiť aj cez kľúčovú dierku /aj cez fabdierku?/, dokážeš teda, podľa teba, lanštiaka poznať rýchlosťou blesku, ale čo ostatní poľovníci! "Druhé riešenie je ponechať nekontrolovatelný narast diviačej populácie ! To nás síce bude tešiť ako poľovníkov .Otázka je však dokedy nám to budú hlavne družstvá tolerovať ? Všetká zver by mala mať svoju únosnú mieru medveď či diviak." KC. Ponechanie nárastu, ani lov pred a počas ruje nie sú žiadnym riešením. Zákaz lovu od 1.10 do 31.12 je jediným správnym a perspektívnym riešením!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 9:47

Ak bude chov diviačej zveri sústavne narastať myslím že celoročný odlov lanštiaka prasaťa je vhodné riešenie . Kto nevei poznať čo je to lanštiak nemal by podla zákona strielať lebo zver neoboznal. Druhé riešenie je ponechať nekontrolovatelný narast diviačej populácie ! To nás síce bude tešiť ako poľovníkov .Otázka je však dokedy nám to budú hlavne družstvá tolerovať ? Všetká zver by mala mať svoju únosnú mieru medveď či diviak . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.1.2012 o 9:18

Este by som to odlisil na oblasti s vyskytom prirodzenych predatorov a oblasti ,kde do populacie diviakov predator nezasahuje. Tam je ten manazment chovu trochu iny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.1.2012 o 8:01

Skúsme sa vrátiť k pôvodnej otázke, na ktorú nie je jednoznačná odpoveď. Iný názor je v oblastiach s malou zverou, iný tam kde majú pole i les a celoročne ho lovia iba v poli a iný tam, kde majú iba les. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 6.1.2012 o 7:21

EDU podla toho co pises tak OV je na tom horsie ako Breivik :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.1.2012 o 20:40

Edo super to bolo vedlmi dobre napisane ,osamelyvlk ako jedinec to bude mat vždy tažke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.1.2012 o 20:37

polovnik100,to pišeš ty ,lebo tvoj otec?,inak i u n as v združeni končime 15.1 s odstrelom diviačej zvery ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 5.1.2012 o 7:38

ja to veľmi neriešim mi sme si dali tak že od Februara do Juna nestrieľame čiernu zver... nech ma kusok toho pokoja.. aj ked malo..ale čo už.. na vine su zhodáry... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2012 o 1:17

jarodt :-D viem samozrejme ,že osamelyvlk je chorý jedinec trpí reformtorským bludom ktorý je iba časť jeho schyzofrénie . To ho však neoprávňuje zavádzať poľovnícku verejnosť .Preto považujem za správne jeho bludné myšlienkové pochody uviesť na správnu mieru . Prečo ho admin toleruje netuším :-D Každopádne je to maskot lovu zdar :-D Nerešpektuje realitu a žije si vo svojom bludnom vymyslenom svete plnom nezmyslov :-D Stačí mu pozerať telku a estonsku kameru k tomu si potom vymyslí vlastnú rozprávku ktorú odprezentuje ako jeho excelentnú myšlienku :-D To že sa z neho všetci smejú mu vôbec neprekáža lebo on vie ,že je genius :-D "Jaké jsou příznaky schizofrenie? Mezi obecné projevy této nemoci jistě patří nestandardní myšlení, kdy má schizofrenik vlastní logiku uvažování. Bývá uzavřen do svého světa, má pozměněné prožívání a pociťuje zmatek ve svých pocitech. Naprosto typickými projevy schizofrenie jsou bludy" tu je o jeho poruche viac " odkaz poprípade tu Poruchy myslenia. Myslenie pacienta sa stáva nesúvislým, čo sa navonok prejavuje aj v nesúvislej reči. Môže spájať nesúrodé veci, hodnotí a tvorí nesprávne úsudky, nepravdivé presvedčenia (bludy). Napríklad o tom, že ho niekto ohrozuje, prenasleduje, sleduje, ovplyvňuje. Navonok sa tieto poruchy môžu prejavovať ako podivné hĺbanie, bizarné správanie, ale aj ako nedôvera a nepokoj. Narušenie vnímania. Chorý má problém odlíšiť podstatné od nepodstatného, vníma všetko ako zmenené, cudzie, skreslené. Môže vnímať, vidieť, počuť a cítiť veci, ktoré neexistujú (halucinácie).odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 4.1.2012 o 23:45

Edu, ber to tak, že polemizuješ s človekom, ktorý nielenže nemá o poľovníckom názvosloví potuchy a za normálnych okolností by nemohol nikdy zložiť skúšku z poľovníctva, ale s človekom, ktorý do tejto komunity a do normálnej spoločnosti vôbec nepatrí a admin ho toleruje len preto, že sa tu okolo toho baví veľa ľudí namiesto tv komédii ako je Panelák, alebo tá turecká stupidita na Markíze ani neviem čo to má za názov... len neviem dokedy, asi dokiaľ sa tu neobjavia rodinní príslušníci, že prečo si tu robia ľudia prdel z chorého človeka, možno potom zasiahne aj admin ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.1.2012 o 15:33

orol, neber to doslova. Ale ak by aj, keď som si žiadne mikroorganizmy do tela nezaniesol, resp. zaniesol, ale nevyvolali žiadnu chorobu za doterajších 60 rokov, vydržím aj naďalej. Ja nie som taký prestrašený, aby som pre to v noci nespával. Z knižnice si neoslintanú knihu ani nepožičiaš. A čo mám teraz umrieť hlúpy len pre toto??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.1.2012 o 15:19

Osamelývlk a s tým naslineným prstom pri listovaní knihy, resp. časopisov by si mal tiež raz a navždy skoncovať. Je to nemoderné, nehodné človeka ku knihe a môže to vyvolať choroby... Ešte si zavlečieš nejaké škodlivé mikroorganizmy do tela a budeme ťa tu postrádať... P.s- ja by som ti knihu z tohto dôvode nepožičal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2012 o 14:59

Osamelyvlk pána Hella som poznal osobne. Prehodili sme neraz dosť slov ohladne poľovníctva i ohladne súkromného života .Česť jeho pamiatke . Keby bol medzi nami celkom určite by Ti odpísal uplne priamo a to k mojej osobe ako i tvojim bludom ktoré tu šíriš!Robíš hanbu poľovníctvu ! Nemyslím ,že by mal pán Hell problém s mojou skúškou poľovníckeho hospodára ,ktorú som urobil s vyznamenaním !!! Ako si ty mohol maturovať z poľovníctva to naozaj neviem pochopiť ,lebo každá veta od teba je nesprávna odpoveď ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.1.2012 o 14:48

Edu, keby nebohý pán Hell vedel, že budeš poľovným hospodárom, tak by tam napísal: "Ruja - čas párenia - raticovej zveri - chrutie diviačej". Takého poľovného hospodára by som vo svojom revíri nechcel mať. Ani za honca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2012 o 14:24

že vás to baví edu sa s ním stále hádať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 4.1.2012 o 14:23

EDU, nastastie robi zlo, zavadza a konspiruje iba na web portaloch lebo si myslim, ze taku pliagu si do reviru nikto nepusti ako je on. OV a ako je to teda s tym bäkanim pocas srncej ruje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2012 o 14:14

osamely vlk a chrutie je čo prosím ťa ? Veď pred chvílkou si písal "Chrutie - správne párenie - svine divej". Ruja je naozaj čas párenia raticovej zveri. Keby tam bolo vložené slovko VŠETKEJ neexistovalo by ani rochanie ani chrutie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.1.2012 o 13:58

A dúfam, že diviak má ratice! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.1.2012 o 13:57

miso111, iba raz a trvalo to iba niekoľko minút. Pamätám si aj otázku: Medveď hnedý. Edu, nasliň prst ešte raz a nalistuj stranu 350: "Ruja - čas párenia - raticovej zveri". Len neviem, ako sa hovorí páreniu neraticovej zveri. Zlo v poľovníctve robíš ty, nie ja!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2012 o 13:39

Takže ty svoju manželku honcuješ vlku ? No predpokládám ,že už asi ani nehoncuješ :-D Nuž maturovať si mohol od tých čias sa mnohé zmenilo . Pána Hella si ako odborníka vážim a poľovnícky náučný slovník vlastním samozrejme .Výborná kniha podľa mňa najlepšia kniha storočia ohladne poľovníctva !Doporučujem stať ohladne prikrmovania :-D Chcel by som vidieť osamelyvlk ako by si mi vyplnil plán chovu a lovu II. :-D to by sme sa poriadne pozabavali na tej tvojej maturite :-D Veľa ťa v tej škole nenaučili zato eštebaci ťa naučili mnohému ako zavádzať ,klamať ,konšpirovať a robiť zlo v tom si odborník ako tvoje krycie meno Háj :-D Ano pán Hell sa nemýlil naozaj "Chrutie - správne párenie - svine divej". Takže žiadna ruja ako si to Ty excelentný odborník nazval :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 4.1.2012 o 13:37

OV ... to si robis prdel ze SRNCIE bäka pocas ruje vsak? To nemyslis uplne vazne ?! A s tymi vtakmi si ma dostal :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 4.1.2012 o 13:23

:))))) Jožino, na základe tvojho "excelentného" príspevku z 12:43 myslím, že si z toho poľovníctva maturoval niekoľko krát...ak nie niekoľko rokov po sebe :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.1.2012 o 13:02

Dodatok: bäká srnec aj srna, takže NESPLIETAJ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 401 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM