Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Celoročný odlov diviačej zveri-diviača, lanštiak - diskusia

autor: off parhor
pridané: 20.1.2011 20:44

Je správny celoročný odstrel lanštiakov aj keď vieme, že i lanštiak (samice) možu byť a vačšinou su plné?

počet zobrazení: 43 208
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 401 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Finist, 7.1.2012 o 21:12

Čiže diviak v treťom roku života je trojročný diviak? Lebo jeleň a srnec v treťom roku života je len dvojročný. Keď do toho zahrnieme ešte vekové triedy tak to bude riadny guláš,pretože jeleň v treťom roku života je I.VT a srnec v treťom roku života je II.VT :-D Mňa ale zaujímajú tie diviaky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 21:00

diviak v druhom roku života je lanštiak !!! Čiže prasa marcové v roku 2012 narodené prechádza do kategórie lanštiaka 31 marca 2013 k 31 marcu roku 2014 sa stáva papierovo v pláne chovu a lovu II diviakom . po 24 mesiacoch končí druhý rok života a začína 3 rok života . Veková trieda je samozrejme iná vec. I.VT. nie je vek ale veková trieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 7.1.2012 o 20:49

Ide o to že u srncov a jeleňov je daný kus zvery síce v druhom roku života,ale papierovo sa píše vek 1 rok. Pri diviakoch sa píše lanštiak. Dalej pri srncoch a jeleńoch nasleduje tretí rok života,ale papierovo je to vek 2 roky. Pri diviakoch je ten vek aký? 2,alebo 3 roky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 20:36

Ten humorný pán v elegantných vojenských maskáčoch s dvojkou brokovnicou na pleci zjavne nevie o čom hovorí :-D Nie to ešte aby určil vek diviačice :-D Tým som si istý . Prasa prechádza z kategorie prasaťa koncom poľovného roka čiže k 31.marcu po roku života . V druhom roku života je v kategorii lanštiak v treťom roku života sa jedná o diviaka alebo diviačicu . Každopádne by si mal pán hospodár naštudovať poľovnícky poriadok kde by sa dočítal niečo o používaní vojenských maskáčov v poľovníctve .Neverím ,že je schopný vyplniť plán lovu a chovu II. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 7.1.2012 o 20:17

tak a teraz si pozri toto odkaz čas 21:50 a povedz mi kto má pravdu ty či hospodár? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 7.1.2012 o 20:12

To ešte len bude humor pri odpovediach. Aké číslo by si napísal do kolonky veku ty Edo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 20:09

Finist ty humorista :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 7.1.2012 o 20:00

Zaujímalo by ma vekové rozdelenie diviačej zvery. Všeobecne poznáme rozdelenie: diviača,lanštiak,dospelý diviak a trofejový diviak 6 a viac ročný. V akom veku sa stáva diviak dospelým? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 18:36

osamelyvlk Ty sám si písal ,že si ctíš zákon a dodržiavaš ho Tak teda i Ty ich prikrmuješ ak je teda pravda že si v PZ o čom velmi pochybujem ! Alebo nás klameš že dodržiavaš zákon . Ako nás klameš ,že si poľovník !!! Diviak je nočné zviera a miluje sa v noci keď sa na diviaka nepoľuje to by si mohol vedieť . Miluje sa dostatočne preto jej stav stále stúpa a náš ciel je stav znížiť nie neúnosne stúpal . To o nestrielaní v chrutí je iba ďalší z tvojich bludov ktorý si si zrovna vymyslel a požehnal ho na svoju schyzofrenickú pravdu . Prikrmujeme ich hnačkujúcim obilím ? Ved tvrdíš že ako vojde tak ide i von . Tak si v tom svojom Kocúrkove urob poriadok lebo si stále protirečíš !!! Oblilniny sú pre divaka veľmi potrebné preto sa v lánoch s obilím krmí počas celého zrenia obilia až do žatiev . Poriadne sa vedia na tej kukurici vykrmiť :-D v pšenici sú každú noc :-D Vedia dobre prečo to robia nemusíš im radiť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 18:20

Tak to tam máte riadne Kocúrkovo - podľa zákona ich prikrmujete hnačkovým obilím, podľa zákona ich strieľate a ony by sa podľa svojho zákona tak rady milovali /XI - XII/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 18:12

Nájdu i suché obilie lebo ich starostlivo podľa zákona prikrmujeme . Nájdu tiež žaluď bukvu až po zdochliny či hlodavce . Samozrejme keď nie je nakydaná metrová či dvojmetrová snehová pokrývka potom nenájdu nič len to čo im predložíme . Skús napísať tým poľnohospodárom ,že prasaťu stačí iba list repný podávať ktorý je z 97% iba voda prípadne nech skúsia podľa tvojich excelentných myšlienok krmiť len čistou vodou :-D veľký rozdiel by som v tom nevidel :-D Tak z toho šrotu sa niečo vycuclo :-D ? huaaaaa:-D To vieš že sa vycuclo :-D V družstvách sa nesparuje takže sa nevycucne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 18:05

Šrot sa sparoval a tak možno z neho niečo vycucalo. Dávali sa aj zvyšky z kuchyne. Diviaky však nežerú sparené šroty. Preto im najmä celá kukurica opúšťa telo neporušená. Aj to len vo zverniciach, pretože v prírode suché obilie v zime nenájde. Ak jej ho nepredhodíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 18:03

osamelyvlk tu píšu citujem :" V praktickom kŕmení ošípaných, keď podstatnú zložku kopletných kŕmnych zmesí tvoria obiloviny (pšenica, jačmeň, ovos a kukurica), ktoré sú zastúpené na 75 až 80 % ":-DDDDD Asi nás chcú zase oblafnúť :-D čítaj viac :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 17:47

osamelyvlk tak Ty si choval prasiatko bez šrotu s listami a žihľavou ??? Čo je to málo šrotu ? Tak to si ma pobavil . Tak to si dobre choval :-D Aj tak mi nechápem na čo ste teda to obilie dávali tomu prasiatku ?:-D Veď ho nestrávilo ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 17:25

Edu, presne tak sme chovali prasiatka aj my. Navyše musím dopísať, že som aj kydal hnoj spod nich. V lete sme tiež kŕmili žihľavou, repnými listami, atď. Šrotu iba málo. Ten sme zvýšili až pár týždňov pred zakáľačkou. A až vtedy bol ten šrot vidieť v truse. Niečo z neho vyťažili, neviem, detaily som neskúmal, ale vidieť ho bolo voľným okom jasne v truse. Od hladu nám neskapalo ani jedno prasiatko, ale šrot tam bol. Takže to nemám stiahnuté z netu, ale z neskonalej pamäti. Napokon mohli by sme sa vybrať niekde na dedinu pred zakáľačkou, kde tiež futrujú prasiatka, teda prasatá, obilnými šrotmi a mohli by sme to dať aj sem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2012 o 17:03

osamelyvlk ja žijem na dedine kedysi v dávnom čase komunizmu keď bolo bravčové mäso veľmi drahé a dopelé prasiatko stálo majlant, hlavne bolo nedostatkové v obchodoch tak ako všetko ľudia na dedine takéto prasiatko chovali často doma . Museli to mať nahlásené odovzdať krupón a iné obštrukcie .Takéto prasiatko sme chovali tiež doma vlastne dve obyčajne sa zabíjalo o hmotnosti asi 250kilo . Zažívací trakt domáceho prasiatka a diviaka je totožný . Krmili sme ho hlavne obilninami s dužinou krmnou repou .Pre lepšie trávenie sa obilie šrotovalo a repa sa strúhala hmota sa potom zabárala horúcou vodou pridávala sa i žihľava a prípadne chlieb .Takéto prasiatko skonzumovalo asi 10q obilia do zakálačky kedy malo práve z toho obilia 250 kilo . Podľa tvojich teorí by prasiatko zomrelo od hladu kedže by vykakalo nestrávené obilie . To je samozrejme jedna z tvojich bludných myšlienok .10q obilia stálo 3000 kčs . Až dnes som sa dozvedel ,že sme mu toto obilie dávali uplne zbytočne :-D Je naozaj dosť sranda čítať tvoje bludné myšlienky :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 7.1.2012 o 10:28

OV keď chceš dávať rady ohľadom chovu diviakov, mal by si ich aj občas vidieť a pozorovať vo voľnom revíri, nie v obore, lebo podľa teba sa zver zavretá v obore nespráva prirodzene... čiže nie je možné aplikovať tvoje "geniálne" myšlienky. Dám ti nápovedu, keďže nikde nepoľuješ a dúfam, že ani nikde už nebudeš, tak si ich ani vidieť nemohol... Nemám pravdu??? Sám si tu písal, že s diviakmi nemáš žiadne skúsenosti, ale nám tu dávaš rady ohľadom doby lovu, prikrmovania a pod., ako kedy si ich videl a pozoroval 365 dní v roku. Nie je ti debilne??? Dávať niekomu rady o niečom, o čom vieš akurát hrubé h...o? To je ako keby som ja dával Jágrovi rady, ako má hrať hokej, a pritom som hokej ja hral iba rekreačne na rybníku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 9:23

Edu, ty mi svojimi "odpovediami" pripomínaš žiaka, ktorý nevie odpovedať na otázku, preto hovorí o všeličom. A výsledná známka = jasná guľa. Ak by si takto odpovedal na skúškach z poľovníctva a na poľovného hospodára, dodnes si honcom. Tu ti ešte nikto nepoložil otázku ohľadom môjho duševného zdravia. Tak komu odpovedáš??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 7:04

Finist, dostal si ma. 1:0 pre teba. Beriem späť tú vďaku. Ale keďže v periodiku vyšla informácia o netrávení kukurice diviakmi, sám o tom viem, každý sviniar /to nie je nadávka, to je chovateľ domácich svíň/ to vie a po štvrté - každý si to môže overiť, prehrávaš 1:4. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 4:48

Teraz je na estónskej kamere asi 15 kusov ale parádnych diviakov a diviačat. Chutí im, to je pravda, ale chcel by som vidieť ich trus po takej hostine. Ak by v ňom nebola nestrávená obilnina, potom by to bolo ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 4:34

Načo by som mal vidieť diviaky vo voľnej prírode? Ty keď chceš vedieť niečo o mlieku, musíš vidieť kravu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 6.1.2012 o 19:28

OV dnes o 13:40:: vidím, že si menej chápavý, ak vôbec niečo chápeš, ale keď sa diviaky dajú podľa teba pozorovať iba vo zvernici, lebo sa posedom vyhýbajú, tak sa ťa opýtam, koľko krát si videl tento alebo minulý rok diviaky vo voľnej prírode? Rád by som to vedel, lebo nám tu dávaš rady, ako keby si žil priamo v diviačej čriede.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 18:51

To je tvoja duševná choroba jozi samozrejme že pacient si myslí že je normálny a nenormálny sú všetci okolo . Som si istý prítomnosťou tejto choroby u teba !!!" Bludné predstavy Ľudia, ktorí zažívajú bludné predstavy, sú presvedčení o pravdivosti svojich názorov napriek dôkazom, že to tak nie je. " čítaj viac odkaz opravujem schyzofrenia to je to čo máš v zdravotnej karte diagnostikované . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 18:39

Edu, schytofrénia, to je čo za choroba? Ja som ešte od nikoho nič neschytal! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 6.1.2012 o 18:36

kks,som sa normalne pobavil,sice mi to dalo zabrat kym som to docital,ale opät som sa dozvedel kopec novych a dolezitych poznatkov s etologie zveri :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 17:41

Nie nie osamelyvlk Ty neveríš žiadnemu autorovi v periodiku ktoré si si práve vymyslel . Jedine že by si bol autor ty sám.Ty totiž neveríš nikomu inému iba svojmu bludu ale to je jasný príznak tvojej ťažkej schytofrénie . To je vedecky dokázané ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 17:13

O debiline píše majko82. Ja verím autorovi v periodiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 6.1.2012 o 17:12

ano Vlčko v tomto máš pravdu , podla teba sa dá aj usúdiť ako to v tvojom združení vyzerá , ty vlastne nemôžeš ani ísť von vo svojom združení :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.1.2012 o 17:10

Osamelývlk 16:54 - ku tvojmu príspevku pridám argument :-o) Ja mám echo od viacerých poľovníkov, že si blázon. Nemám to z vlastnej hlavy. Ke´d je to debilina, nie je z mojej hlavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 17:10

Finist, vďaka!!! Prvý, kto potvrdil pravdivosť o kukurici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 6.1.2012 o 17:10

Finist dobrý postrech ,, tieš nad tým dúmam ,, že to v tom onakom periodiku dako doplietol ten poľovník ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 17:09

majko82, z vlastnej praxe by toho bolo veľmi málo. Navyše - nie som hierarchicky na najvyšších priečkach, preto si toho veľa dovoľovať nemôžem. V tom je tá skostnatelosť poľovníctva - čo povie staršina, tak to musí byť. Lebo tak to robili naši otcovia a dedovia. Že srnčia sračkuje, diviačia sa premnožuje, to je vedľajšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 6.1.2012 o 17:07

Kukuricu sice diviak nežerie,ale trus je jej plný a dokonca nestrávenej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 17:02

Tá kukurica bola dobrá :-D aj toto " No to mám z ktoréhosi periodika" :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD jozi to periodikum je tvoja schýza :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 6.1.2012 o 16:57

hej vidno že to máte všetko len z odborných periodík od odborníkov , ale z vlastnej praxe a z vlastných poznatkov máte figu borovú . treba aj do prírody chodiť a zver pozorovať , nie len doma zatvorený v byte sedieť a študovať periodiká :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 16:54

No to mám z ktoréhosi periodika. Píše o tom nejaký poľovník. Ako aj to, že v truse sa nachádzajú celé, nestrávené zrná. Keď debilina, tak nie z mojej hlavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 6.1.2012 o 16:43

vo volnosti diviak nezožerie suchú kukuricu ????? debilina za debilinou Vlčko ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.1.2012 o 16:40

Diviak v zajatí zožerie aj suchú kukuricu, lebo ak mu iné nedáš... Vo voľnosti nie. Teda už na tom padá teória o vhodnosti prikrmovania kukuricou, detto pšenicou, ktorá sa v stave zrna ani nevyskytuje - spadnuté po žatve hneď klíči. Zistiť si to môžeš aj ty - prejdi sa po poliach po žatve. Diviačica v ohrade vrhne aj 10 mláďat. Na Šumave, kde do Nežnej nesmel nik, okrem pohraničníkov, diviačice mali iba po 5 mláďat. Teda nie doslovne, ale hovorí sa o nich, že boli "máloplodné", za to však mohutné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.1.2012 o 16:22

Ale nam si x-krat tvrdil ze povnavat zvierata v zajati a vo volnej nie je spravne.a ze teorie zo zajatia neplatia vo volnosti...a ako to xces zistit,ci je ta tvoja teoria platna?lebo hrosica...? ;)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 401 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM