Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Jazvečík hrubosrstý-hladkosrstý - diskusia

autor: off Jakubec
pridané: 3.1.2011 11:30

Chcel by som sa poradit v okruhu hubosrsteho jazvecika ake mate skusenosti s tymto plemenom ..

počet zobrazení: 71 223
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Igor43, 6.1.2014 o 19:11

Pred vyše 2 rokmi som si zaumienil, že si zaobstarám poľovníckeho psa. Mojou požiadavkou bolo, že to má byť pes nižšieho vzrastu, ktorého budem používať výhradne na durenie a dohľadávku zveri. Vzhľadom na moje požiadavky ( okrem týchto ) padlo rozhodnutie na hrubosrstého jazvečíka. Brlohárske skúšky absolvoval vo veku 13 mesiacov len kvôli zaradeniu do chovu (absolvoval ich v I.c- pred skúškou bol iba 3x v umelom brlohu na bezkontaktnom norovaní a inak s ním do brlohu nechodím a ani ho na to neučím a nedovoľujem mu to, nevyhľadávam brlohy ). Absolvoval som s ním okrem KBL v I.c.,SHOJ 3,4,4( hlasitosť má t.č. za 4 ),FD I.c.(najlepší),FSMP I.c. s max.počtom bodov, SD I.c.( skončil 3. najlepší). Na SD z 11 psov absolvovali skúšku v I.c. len 3 psi- z toho 2 hrubosrsté jazvečíky a jeden kopov, ostatné kopovy, jeden jazvečík a jeden špringeršpaniel skončili v II.c.( 4psi) a 4 v III.c.( 4 psi). Môj psík má neskutočnú chuť revírovať, odbieha a hľadá ďaleko, z pohonu sa vracia takmer vždy posledný ( ale v časovom, termíne ),je smelý do húštin,pekne hlási diviaka. Samozrejme, ak by natrafil na obrovského kanca, asi by ho ťažko zadržal, ale možno je výhoda práve v tom, že by ho stále hlásil a kanec by zrejme pri malom protivníkovi ani veľmi neutekal, čo dáva predpoklad na jeho úspešné ulovenie. Poľujem v revíri s poriadnymi húštinami a debrami, ktoré psík zrevíruje bez problémov. A sneh? Prosím Vás, aký sneh? V našich zemepisných podmienkach? Je 6. januára a máme jarné počasie. Klíma sa mení, presúva sa k nám subtropické podnebie o čom svedčí výskyt nových druhov flóry a fauny. Samozrejme, iné je to viac na severe,v horských podmienkach, kde je snehová pokrývka vyššia, súvislá a vydrží dlhšie. Ja osobne si jazvečíka neviem vynachváliť a to sa musím priznať, že pred rozhodnutím zaobstarať si poľovníckeho psa,som jazvečíky za psov prakticky ani nepovažoval. Po osobných skúsenostiach musím nakoniec konštatovať, že jazvečík má naozaj poriadnu dávku inteligencie a chuti do práce a pri správnom vedení- ako písali chlapci nižšie, z neho hravou formou vykrešete pomocníka na svoj obraz- má neskutočný potenciál! Nenechávam sa znechutiť odporcami jazvečíkov, ktorí majú síce hlúpe poznámky na adresu jazvečíkov ale len do chvíle, kým nevidia prácu môjho psíka. Viem ich ale pochopiť, pretože pred vyše 2 rokmi som zmýšľal rovnako, ale prax mi ukázala, že som si snáď ani lepšie vybrať nemohol! Verte, jazvečíkom ostanem verný asi až do smrti, aj keď " nikdy nehovor nikdy". Nie som úplný kynologický začiatočník- v minulosti som sa venoval nie síce poľovníckej, ale služobnej kynológii. So psami som rástol a čosi prežil, dosiahol aj slušné výsledky, takže si dovolím o sebe možno neskromne poznamenať, že psíkom trochu rozumiem, viem ohodnotiť ich schopnosti a vlastnosti ako aj ich potenciál a ten jazvečíky v poľovníckej kynológii aj pri durení a dohľadávke zveri rozhodne majú!!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 32

komentáre

zoradiť
zobrazené 521-560 z 582 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Háranie (autor: edo332).

off sedit007, 17.3.2010 o 4:25

Netreba sa obávať, nepreskočilo jej a ani sa nezačína hárať. Je to prejav - dalo by sa povedať psej puberty. Prvé ozajstné háranie by malo prísť okolo 12 - 15 mesiaca veku sučky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik hrubosrsty (autor: lacike).

off whitenigga, 17.2.2010 o 19:31

AHOJJ ja osobne som vlastík tohto plemena mám 5 ročného psiíka ked som si ho vyberal spomedzi šteniat on bol najvetči a naviac nacicaný mliekom bol dominantný a teraz je z nejho super hlasič hlási zhasnutu aj živu zver skušky som z ním urobil na vybornu a od 3 mesiacoh som ho ucil zvykat si na voditko a obojok a od 6 mesiach už ked bol zaočkovaný 4 x do tyždna v revíri aby si zvykal na pachy atd atd a tak som ho cvici privolanie odklad chodza pri nohe bez voditka lahnut sadnut super psik nieje tvrdohlavy mno nemožme poveda tkrive slovko a dobre sa cvici :o) LOVU A KYNOLOGII ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik hrubosrsty (autor: lacike).

off lukxus, 17.2.2010 o 8:10

dada ja si tiež už zhanam štena. Len neviem este aku formu osrstenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik hrubosrsty (autor: lacike).

off dada, 16.2.2010 o 20:55

Luxus super rada a je to pravda. A ešte lacike psík by mal k tebe
prísť sám. Vtedy ťa uzná za vodu svorky.
Takto nás to učil na kynológii pán Stanovský, ktorý je sám o sebe
výborný a hlavne zanietený kynológ!!!
Tiež nám povedal, že jazvečík je výborné plemeno pre ľudí, ktorý len začínajú z výcvikom poľovného psa, lebo jazvečíka treba len často vodiť do hory a on má na poľovačku vlohy.
Aj ja chcem začať práve s týmto plemenom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik hrubosrsty (autor: lacike).

off lukxus, 16.2.2010 o 16:32

Ako prvu vec mozes urobit ze pri stencoch silno tlesknes. Tam uvidis ktori sa boji , pripadne niektori zavrci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off FLATretriver, 13.1.2010 o 15:49

ma PP a je po polovnich predkoch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off GabcinQa, 13.1.2010 o 15:23

Potrebujem poradit........dostala som 8 mesacneho jazvecika fenku...je to taka poulicna zmes...snazim sa najst na nete ze co zerie a co ne ale nevem nic najst....prosim vas poradte mi co by som mu mohla davat okrem granuli,zeleniny a ovocia??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off cita, 12.1.2010 o 22:20

magyaricsd - píšeš kup mladého do 7 týdnů. Nevím jak SR, ale v ČR min. odběr v 7 týdnech. Osobně dávám štěňata později, nejdříve v 8 týdnech, běžně i později. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off bleskj, 12.1.2010 o 21:24

magyaricsd ďakujem. Ale ja som sa znovu dočítal citujem: Literatúra hovorý ,že do 7 max. 8 - ých týždňov musíš mať doma. A DO je aj v piatich, šiestých týždňoch, a to sa mne zdá byť príliš skoro odstavené, a to nehovorím o PP a tetovaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off lacike, 12.1.2010 o 21:18

jazvecik je z rodiny polovnika tak by som to asi chcel s nim skusit ako najlepsie postupovat pri vycviku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off magyaricsd, 12.1.2010 o 21:10

Bleskj.Prečítaj to ešte raz. Ja som písal 7 - 8 týždňov.Koľko chovatelov toľko názorov.Berem to . Písal som len vlastný názor a skúsenosť . Ja som odporúčal 7 týždňov.Prajem Vám veľa krásných chovateľských zážitkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off bleskj, 12.1.2010 o 21:01

magyaricsd neviem, ale nezdá sa ti tých 7 týždňov nejako skoro na odstavenie šteniat? Ja odstavujem až po ôsmom týždni, a aj ostatný chovatelia s ktorími sa poznám tak odstavujú. A pes keď je socializovaný ako píšeš aj ty, Nieje problém zmeniť majiteľa aj v dospelosti. Takže sedem mesačné šteňa nemôže byť problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvecik (autor: lacike).

off magyaricsd, 12.1.2010 o 19:46

Podľa mňa vieš ho naučiť na všetko , ale všetko záleží od toho , ako bol socializovaný . Keď sa sním hrali od malička , a bol dobre vychovaný . tak môže byť z neho dobrý pes.Literatúra hovorý ,že do 7 max. 8 - ých týždňov musíš mať doma a vtedy budeš pánom a kamarátom Ty. Ale môžeš mať šťastie .Keď chceš kúpiť psa ,tak kúp mladého ,do 7 týždňov , ale keď ti dajú ako dar , tak skús to.Prajem Ti veľa šťastia a trpezlivosti a budeš mať sním nezabudnuteľné zážitky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off edo332, 12.1.2010 o 16:10

Ano je s pp al eskusky som este nerobil ved ma len 4 mes... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off dolina, 8.1.2010 o 21:15

Ja som si zakupil stena na Morave.Cena je rovnaka ako na Slovensku,lenze propagacia jazvecikov je v Cechach na velmi dobrej urovni ,co sa o nas povedat neda!!!!!Inak co sa tyka ostrosti hladaka co mam,tak som ostal prijemne prekvapeny aky je to jedos pri diviakoch ,a skodnej! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off findula, 8.1.2010 o 13:52

Dělám JHL už více než třicet let a jsem s nimi naprosto spokojený.Trénovat začínám od okamžiku kdy psíka přinesu domů.S tímto plemenem už vydržím do smrti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off FLATretriver, 8.1.2010 o 8:18

anoo? a je aj s Pp už máš aj skušky?? čo viem tak na skuškach som videl samých hrubosrstých už pár rokov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off edo332, 7.1.2010 o 23:26

vobec nemusis dlho hladat staci kuknut na net....je ich tu mnoho. ja mam ciernu sucku a je to najlepsi psik akeho som kedy mal...ma asi 4mes.....ale je tvrdohlava jak slak....ale aj ostra...ked s nou pridem k diviaciemu oplotku ide sa zblázniť a najradsej by rozhryzla to pletivo a vrhla sa po nich. a este brutálne ničí naseho 7kg perzského kocúra...ked jej niekde ujde tak vydrzi stekat aj hodinu v kuse ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off FLATretriver, 7.1.2010 o 21:40

ak sa nemilým musel by som dlho hladat chovnu stanicu ktora chova hladkosrstých jazvečikov po polovne upotrebitelných predkoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík hladkosrstý (autor: Peto08).

off dolina, 7.1.2010 o 21:38

Myslim si ze hl.jazvecik ma rovnake uplatnenie ako ine jazveciky.Je tu ale zazita urcita predstava ze hladaci nie su ostry,tazko znasaju zimu...Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze zimu znasa v pohode -ak ma vytvorene podmienky,to znamena zateplenu budu,casto menit podlozku na ktorej lezi,pretoze vlhku,alebo mokru je nevhodna na to aby pes na nej lezal-neizoluje chlad.Ked som na posede tak jazvecika mam pri sebe,a ked prehodim cez seba deku,tak kusok dam aj na psika a vsetko je v pohode.Ostrost je taky mensi kamen urazu,pretoze vacsina chovatelov sa sustredi na hrubosrstych a je to aj poznat,su totiz ostrejsi pri praci.Velmi vela zalezi na predkoch,a ci sa rodicia polovne vyuzivaju!! Ak to ma byt tvoj prvy psik,tak sa priprav ze bude mat velmi tvrdohlavu povahu,treba len zistit ko na to.A ked budes vediet si ho kúpit aby posluchal a pracoval, budes max. spokojny.Nakoniec mozes kupit najlepsie stena na svete,ktore bude a zaroven aj najkrajsie,ale svojou neodbornostou ho mozes trvale pokazit! Ak si kupis jazvecika tak dbaj aby mal v prvom roku najkvalitnejsie krmivo- prvy rok zivota musis podchytit,ak mu nedoprajes kvalitu tak mozes s neho mat slabuckeho kriplika.Pocas prvych 12 mesiacov zivota len psika cvic v poslusnosti,ovladatelnosti,mozes mu ponuknut pachove stopy..... ale v ziadnom pripade mladsieho ako rok nedavaj do diviaceho oplotku na kontakt,a samozrejme do liscej nory na kontakt.Nech sa ti dari! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík Hrubosrstý aké máte skúsenosti s týmto plemenom? (autor: andy22).

off Gerry, 27.11.2009 o 6:39

Asi trošku od veci no nenašiel som vhodnú tému. PRihlásil som svojichjzavečíkov na medzinárodnú výstavu v NR 5.-6.12.2009. Chcel by som s aopýtať či aj niekto z vás. Na prihláške je, že odozva príde 10 dní pred výstavou a stále nič. ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off Ister, 9.11.2009 o 13:46

Ja chovam jazvečíky hladkosrsté trpasličie králičie. Obaja pes aj fena majú urobené SVMP, pes III. cena, suka I. cena vítaz skúšok, obaja majú FSMP pes I.cena, suka II. cena, BL skúšky pes I. cena, suka II. cena. Maximálna poslušnosť na veľkú vzdialenosť a aj na píšťalu bez problemov. Bez problémov odvolačka od čohokolvek. Momentálne máme šteniatka, ešte jeden červený psík je voľný odber od 13.11. je tetovaný, má kompletný mliečny chrup a po rodičoch bude vhodný rovnako na výstavy ako na pracu. Kto nemal jazvečíka nevie čo je pes ;o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off klenovec, 29.10.2009 o 9:47

Nikdy som jazvecika nemal ale rozmyslal som nad nim ale nakoniec som sa rozhodol pre AJD, idem prenho koncom novembra, a dufam ze si porozumieme. Ale bol som na par spolocnych polovackach na zahori a tam bola velka vecina jazvecikov drotakov. A poviem vam ze vtych hustych, meter vysokych boroviciach robili paradnu robotu, tam sa kopovy a teriery len tasko mohli vyrovnat jazvecikom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off mimik, 28.10.2009 o 23:25

Presne tak,jazvečík je pán pes a nech nesúdi nikto kto nechová.Teraz sme urobili SD s trpasličiou hladkosrstou fenkou v I.cene.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off vlavar, 16.10.2009 o 13:21

Mam pocit, že malokto z Vás mal jazvečíka. Ja už niekoľko a nedám na to plemeno dopustiť. Mal som kopova, farbiara, ajd. Fenka dorazila mačku za 7 sek. Všetko je to o prístupe a starostlivosti. Sú sice tvrdohlavé,ale za to húževnaté a obratné. Aj v dohľadávkach su dobrý. Maju nízko nos. Hlavne maju dobrú prechodnosť. Sneh im síce vadí, no po diviačej im ostáva v snehu dialnica. Dve jazvečíčky neraz dokazali v húštine na spoločnej viac ako kopov,jagoš apod. Krásny koncert a neraz aj podívana. Celkovo teriéry mam pocit idu viac do chvatu, do kontaktu. Pre mňa su to nemí duriči. Malokedy súvisle hlásia. Podľa mňa keď sa jazvečík drží na krátko a hlavne často chodí do lesa, vždy sa odvďačil svojímy výkonmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off grom6, 1.10.2009 o 21:00

BLASER300VM neurazaj jazvecikov ak si nejakeho nevychoval a nevedies takeho psa s tym snehom je to diskutabilne preco by mal bit nepouzitelny nori su obyvane aj v zime a tlmenie skodnej zveri hlavne v polnych reviroch je zaklad zvisenia uzivnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off mimik, 23.6.2009 o 14:25

Zdravím všetkých jazvečikárov,je tu niekto taký kto by mi vedel pomôcť s návštevou umelého brlohu v blízkosti ZV? Mám tri trpaslíčie jazvečíčky. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 16.6.2009 o 17:32

Veruže máš pravdu. Dokážu odhadnúť aj majiteľovu náladu a koľkokrát si z tohoto titulu robia, čo chcú. Skrátka vedia aj poriadne dopáliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off bleskj, 16.6.2009 o 16:47

No čo už jazvečíci sú veru tvrdohlaví hafani. Velakrát aj tvrdohlavejší a chytrejší ako maitel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 16.6.2009 o 12:35

:-))) veruže máš pravdu a som sa aj schuti zasmial. Poznám aj ja osobne navlas podobný prípad, ktorých je ale aj určite viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off Blaser300VM, 16.6.2009 o 11:09

Stari polovnici toho natrepu....... Ja mam priatela, co ma jazvecika so styrmi skuskami. Na jednej fotke je aj odfoteny pri baranovi, co ho akoze nasiel. Mozem zodpovedne vyhlasit, ze nenasiel, len ho stretol, ked sme mu ho ukazali. :o))) Ten ho nepusti ani z voditka v lese, nie to este do nory. Aby sme sa mu nesmiali, ked ho bude musiet pol dna hladat po lese. A norovanie videl naposledy vo filme Pod jezevci skalou. Aj s majitelom v TV. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off kezma, 14.6.2009 o 23:34

aj jazvec vide von ked sa mu chce. Neviem ja za sebou nema vela norovaciek nie som polovnik ale viem čo hovoria u nas stari polovnici ze pes by sa mal pustat aspon s 5 m do dieri aby liska nevedela ze su tam niaky ludia aby isla rychlejsie von. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 14.6.2009 o 23:33

Ani ja sa nehádam, ešte to by mi chýbalo. Máš pravdu a či ovládajú 20 roční je vedľajšie, ale keď píšeš, verím. Inak líška a jazvec obývajú noru niekedy aj spoločne a pritom sa celkom dobre znášajú. Pravidlo to ale nie je, ale občas sa to stáva. Ja jazvečíka nemám ale mal som foxteriéra, kopova, stavača. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off 6petka1, 14.6.2009 o 23:08

orol ja sa s tebou nehádam a všetko čo píšeš myslím že väčšina poľovníkov dávno ovláda...a ver mi keď niekto chodí na takéto poľovačky so psíkom čo mu vyháňa zvyčajne má terén vopred preskúmaný a pustí ho iba do líštej nory poprípade len do terénu kde by sa dalo v prípade nejakého problému kopať. A na jazveca môže byť akýkoľvek dobrý pes, ten sa vyhnať von nenechá a pochybujem že tam psa niekto úmyselne pustí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 14.6.2009 o 22:02

A okrem toho si treba uvedomiť, že jazvec alebo líška sa koľkokrát nedá len tak ľahko vyhnať z nory a dochádza tam k prudkým bojom, ktoré ani „dobrý pes“ nemusí ustáť. Jazvec dokáže bojovať tiež ako lev a má výhodu domáceho prostredia. Pozná svoj pelech, vetracie diery, chodby. Sú psy, ktoré naozaj utrpeli vážne zranenia. Aj z týchto dôvodov niektorí poľovníci svojho „diplomovaného psíka“ do prírodnej nory nepúšťajú. V stiesnených podmienkach nemusí byť vždy jednak víťaz a jednak sa nemusí vždy dostať von. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 14.6.2009 o 21:42

Myslím samozrejme prírodnú noru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 14.6.2009 o 21:40

Si myslíš, že dobrý pes vždy víde z nory? Čo je dobrý pes? Ja poznám prípady, keď veľa dobrých brlohárov, konkrétne jazvečíkov "zahynulo" v nore. Práve z týchto dôvodov sú majitelia, ktorí ani jazvečíka zo všetkými absolvovanými skúškami ho do nory nepúšťajú, ale využívajú ho inak. Tam, kde sa minimalizuje možné riziko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off 6petka1, 14.6.2009 o 21:11

Predpokladám že kezma myslel dobrým psom - že vyháňa a na to nie je dôvod ho tam nepustiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off orol, 14.6.2009 o 20:06

Lenže keď máš dobrého, práve preto ho tam nepustíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie jazvečík hrubosrstý (autor: andy22).

off kezma, 14.6.2009 o 19:29

ked maš dobreho psa tak nemusis kopat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 521-560 z 582 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM