Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poistné - diskusia

pridané: 10.12.2010 16:31

Prosim vas vie mi niekto povedat čo obsahuje, respektive na co sa vztahuje polovne poistenie co tak moc platim??dakujem

počet zobrazení: 2 758
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 21.12.2010 o 23:12

bystricka palec hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 20.12.2010 o 15:10

matko to sa mylis, nie len 4,50e t.j za zodpovednost pri vykone prava polovnictva, ale este k tomu 3,49 ako podiel z clenskeho a 1,10 za urazovu poistku spolu 9,09 odvedie kazdy jeden polovnik bez ohladu na to ci je v zdruzeni alebo nie zo svojho clenskeho resp. ho odvedie jeho materska organizacia do bratislavy, samozrejme bez ohladu ci na orave mate clenske rocne 15 alebo 50 euro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 13.12.2010 o 11:58

Je to presne 4,5 € - člen SPZ, ktorý je držiteľom poľovného lístka. 2,50€ - uchádzač o poľovný lístok. O cudzincoch už nepíšem, to je iná kategória. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2010 o 11:21

Discover5 skús nájsť koľko je to presne . Ty tvrdíš ,že je to pre poisťovňu iba 10 milionov bývalých sk ročne .Ja tvrdím ,že je to oveľa viacej . Tiež by ma zaujímalo ked by poisťovňa dostala od poľovníkov 10 milionov sk koľko ročne vypláca na poistné udalosti . Tiež by ma zaujímalo aký je príjem SPK ročne a načo sa tieto financie používajú ? Nemyslím iba tie čo zaplatia poľovníci ale všetky peniaze. Uplne najviacej ma zaujíma načo idú tie miliony euro ktoré z nás zdierajú .Naozaj potrebujeme snemovanie ,zjazdovanie ,schôdzovanie a tie povestné smiešne vyznamenania ,metále diplomy a podobné humorné veci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 13.12.2010 o 9:59

Tak chlapci takto: Pálku platíte členské. Poistné na jeden kalendárny rok vychádza niekde okolo 5 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 13.12.2010 o 7:21

OPZ ilava berie zhruba rocne okolo 17 eura od jedinca ktory je uplne jedno ci je alebo nie je v polovnom zdruzeny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 12.12.2010 o 20:11

Koľko € je "pálka"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.12.2010 o 19:15

Vidíš Goret ja poznám hlavne tie nestalinistické ktoré v konkurenčnom boji musia bojovať o zákazníka ponúkaním kvalitných produktov za rozumné ceny. Toto však nie je prípad poľovníckej povinnej poistky v povinnej jedinej poisťovni .Výška poistky vôbec nekorešponduje s realitou .Sú premrštené v stovkách ak nie tisícoch percent . Keby si pátral koľko od poľovníkov za rok zinkasujú a koľko vyplatia dal by si mi určite za pravdu ,že to nie je s kostolným poriadkom . A ver mi ,že to niekomu náramne vyhovuje a nie iba poisťovni . Ak bude vôľa dohodnem s špičkovou poisťovňou 10 % poistku s tej ktorá sa dnes platí !!! Bez problému . Žial vôľa proste nebude :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.12.2010 o 18:27

Edu, poistné podmienky NESMÚ obsahovať výhradu, že poistná ochrana sa neposkytuje pri nedbanlivosti poisteného. Ja to chápem tak, že poistenie sa vzťahuje aj na prípady z nedbanlivosti. Ja po výhodnejšej poľovníckej poistke nepátram, keďže žiadnu "normálnu" poisťovňu nepoznám. Poznám len tie "stalinistické", ktorým ide o seba a nie o poistencov. I nedávno nás jedna kŕmila a možno stále kŕmi TV reklamou ako sa ona neotáča tým svojim chrbtom. Minulý týždeň spadol kolegovi poistenému u nej na auto cencúľ a vybil mu zadné sklo, tak som to neotáčanie sa chrbtom mohol vidieť i v praxi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.12.2010 o 13:47

Správne Goret a kedže sa udalosť stane skoro vždy z nedbanlivosti nevsťahuje sa skoro na nič!Poistka je platená jedinej vyvolenej poistovni !!! Preto je to taká pálka lebo to niekto vymyslel ,že sa bude platiť práve tejto poistovni a práve niekolkonásobne premrštená pálka ktorá by bola v normálnej poisťovni možno 5 - 10 % z tejto pálky !!! Kto má svoju poistku uzatvorenú normálnym nie stalinistickým spôsobom ,ktorá zahrňa i nešťasie pri poľovačke musí aj tak platiť dvojmo i túto nekresťanskú pálku ! Praci česť a platte a platte !!! Budujme komory a SPZ a chobotnice úradníkov za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani v Severnej koreii . Podľa môjho obyčajného rozumu by uplne stačilo pár ľudí v jednom kanclíku ak by vôbec boli potrební . Máme tu zákon o poľovníctve ktorým sa máme riadiť a poľovné pozemky prenajaté od vlatníkov . Nejaké zjazdy ,snemy ,schôdze ani vešanie metálov vôbec na to nepotrebujeme . Ale to je len môj názor . Stačí si pozrieť sponzorov odkaz Ale keď chcem platiť tohoto obrovitého molocha plaťme !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.12.2010 o 17:43

§ 52 Poistenie : Osoba, ktorej má byť v Slovenskej republike vydaný poľovný lístok, vrátane cudzinca musí byť poistená proti škodám spôsobeným pri výkone práva poľovníctva ublížením na zdraví alebo usmrtením iných osôb s limitom poistného plnenia najmenej vo výške 150 000 eur a za škodu na veciach najmenej na sumu 3 000 eur za jednu poistnú udalosť. Poistné podmienky, ktoré bližšie upravia rozsah tohto poistenia, nesmú obsahovať výhradu, že poistná ochrana sa neposkytuje pri nedbanlivosti poisteného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BettinsoliCombo308win, 11.12.2010 o 16:44

fuu..riadne dlha odpovšed..ale na co sa to vztahuje ta poistka..ci na uraz ci na ake skody ked to je taka palka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.12.2010 o 17:22

SPZ respektíve SPK sú obrovité aparáty s množstvom zbytočných funkcionárov a prezamestnanosťou v stovkách možno tisícoch percent . Všetko sa sústreďuje na jeden monopol diktujúci ceny a zdrvujúci aký koľvek náznak konkurencie . Osobne si myslím ,že by stačilo pár ľudí nejaký ten počítač a všetko by sa dalo urobiť v jednej kancelárii . Stovky a tisíce funkcionárov samozrejme stoja nemalé financie ako i platenie za desiatky možno stovky miestností kde sedia . Čo sa týka poistného tiež sa rieši monopolom bez konkurencie a možnosti výberu . SPZ a SPK zjazduje ,snemuje,schôduje ,alebo rozdávajú metále :-DDD ba dokonca už má i svoju hymnu ktorú síce skoro nikto zatial nepozná lebo zverejniť ju napríklad v mp3 je veľmi náročná práca ktorú by som tipol tak na päťročnicu . Od roku 1989 sa toho žial veľa v poľovníctve nezmenilo ak tak tie cenníky a bujnenie birokratického nezmyselného aparátu . Takže to je v skratke za čo tak veľa platíš ! A nezúfaj budeš platiť ešte viac a viac !!!:-D odkaz- Sú to smutné veci pripomínajúcie mi obrovitý moloch KSS ktorý schôdzoval,zjazdoval ,snemoval a tiež rozdával metále . Proste robilo sa všetko možné tvarili sa všetci že ako len veľmi pracujú a akú osožnú prácu odvádzajú ale pravdu nikto nechcel počuť .Vlastne sa nesmela ani povedať ,lebo kto povedal pravdu bolo to na kriminál. Proste robili H a tak je to až dodnes. Pozor nie len SPZ aj funkcionari v PZ stretávajúcia sa každý mesiac takto márnia čas uplnými hlúposťami kedže nemajú o čom rozhodnúť . Napíšu nejakú zapisnicu stretli sme sa preberali sme poštu a urobili sme záver . Tak to frčí v 95% schôdzach. Ano poľovnícky hospodár má dosť práce na to ,že ju robí zadara ok .Hlásenia plan lovu a chovu I, II atd. Niečo i predseda. Ale poviem príklad PZ ktoré má 15 členov a má pol.hospodára ,finančného hospodára,streleckého referenta,osvetového referenta,kynologického referenta ,tajomníka ,kontrolóra PZ ,Veducich úsekov štyroch , už chýbajú len agitatori KSS :-DDD . Keď som pred viac než rokom navrhol SPZ zrušiť jarné sčítanie zveri pustilo sa hned do mna kopa zadubených súdruhov ktorí to brali ako útok na polovníctvo .-DDD Nuž sčítanie bolo zrušené ale napriek tomu 95% združení išlo čítať aj tak .Huaaaaaaaaaaa :-DDDD síce v rozpore so zákonom ,ale prečo trocha vysilenú zver nepopreháňať po lese a napísať samozrejme uplne diametralne iné čísla do tých bolšan papierikov. Ťakžko potom odstraňovať zlé veci ked ich proste väčšina miluje .PS: POISTNÉ FUNGUJE TAK ,ŽE KOĽKO TI POVEDIA TOĽKO MUSÍŠ ZAPLATIŤ !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM