Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Možu rys alebo vlk napadnuť človeka ? - diskusia

autor: off horal18
pridané: 28.10.2010 21:22

Už som parkrat čital alebo počul,že rys dakomu skočil na krk .Je to realne? A čo vlky ked sa človek nahodou dostane do bezprostrednej blizkosti nie su nebezpečne aj pre človeka len vo vinimočnych pripadoch ?

počet zobrazení: 30 991
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-221 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off horal18, 2.11.2010 o 12:11

ferdo-kexo uplne suhlasim s tebou,tieto zvierata zosobnuju divoku prirodu,som nesmierne rad že ich v našich pohoriach mame a dufam že sa raz možno aj s jednym stretnem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ferdo-kexo, 2.11.2010 o 10:53

milý, dravý, plachý, alebo nebezpečný: vlci, rys..najkrajšie zvieratá! a na tom sa aj tak nič nemení :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 31.10.2010 o 21:40

Edu, to bola odpoved pre Poachera, ohladom besnoty je to ok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.10.2010 o 21:32

Karlo besnota sa na Slovensku nevyskytuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 31.10.2010 o 20:01

Poacher, besné nie zdravá, mení situáciu, inak rys, jeden chlapík v DK choval doma rysa a ten robil šarapatu so psami, ale to dalšia vynimka zver v zajatí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakub11111, 31.10.2010 o 14:35

odkaz toto video o vlkoch sa mi velmi paci, odporucam pozriet...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 30.10.2010 o 9:50

jakub11111, 29.10.2010 o 11:47 aj ja som to hľadal,no neúspešne, treba to zohnať inak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tiery30, 29.10.2010 o 19:11

Ja som raz pozeral taký dokument,že obyčajný vlk človeka nenapadne ale niekde na Sibíry sa skrížili vlky so psami a potom tam napadli niekoľkých ľudí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brut, 29.10.2010 o 19:03

Asi 20 rokov dozadu som sa stretol z vlčicou na Kozom Kamení pri Svite.Bolo to v hustom lese,počul som praskot tak som zastal a pozeram oproti mne vlk,bolo to asi na 10-15 metrov.Ostal som ako socha,ona zavrčala a cerila zuby.Trvalo to asi 10 sekund,otočila sa a ušla.O niečo dalej som našiel jej brloh kde boli mladé.Boli ešte maličké,možno den dva staré.Skoda že som vtedy nemal fotak,o dva dni už tam neboli.Ktovie ako by sa to skončilo keby som bol bližšie ked bola pri nich.Dnes je už bohužial Kozí Kamen len holý kopec,ostalo tam len pár stromov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.10.2010 o 14:18

Európska únia motivuje členské štáty k tomu, aby na svojich územiach zabránili šíreniu besnoty, respektíve, aby potláčali jej výskyt. V Poľsku, kde vykonávajú orálnu vakcináciu v takej podo­be ako u nás, besnota pomaly ustupuje. Kým napríklad v roku 2005 zaznamenali 134 pozitívnych prípadov, o rok neskôr ich bolo 78, v roku 2007 evidovali 67 a vlani 17 výskytov. V Maďarsku sú na tom pomerne dobre, pretože v minulom roku mali dva pozitívne prípady a v predchádzajúcich rokoch išlo len o sporadické výskyty. Česká repub­lika získala štatút krajiny bez výskytu besnoty 23. júna 2004, Rakúsko nadobudlo podobné postavenie v septembri 2008. Napriek tomu líšky v pohraničných oblastiach s krajinami, ktoré uvedený štatút nemajú, podrobujú orálnej vakcinácii. Na Ukrajine, ktorá nie je členom EÚ, je situácia oveľa vážnejšia. V minulom roku tam zaregistrovali až 1 323 pozitívnych prípadov besnoty. Súvisí to s tým, že orálnu vakcináciu líšok pre jej finančnú náročnosť nevykonávajú. Podľa D. Patschovej sa však prenosu nebezpečnej nákazy na naše územie nemusíme obávať. „Dostatočnou ochranou je celoplošná orálna vakcinácia líšok, v ktorej bude Slovensko pokračovať aj v nasledujúcich dvoch rokoch. Okrem toho máme neoficiálne správy, že už aj Ukrajina pristúpi k takémuto riešeniu.“ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.10.2010 o 14:11

Nie na Slovensku nemôžu napadnúť človeka . Besný rys ani vlk na Slovensku tiež nie je lebo na Slovensku besnota neexistuje !!! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.10.2010 o 13:17

Nebolo to tak dávno čo vlky kdesi na Aliaške zožrali nejakú učiteľku. No ale skúste presvedčiť feministku, aby nechodila behávať v nevhodnom čase na nevhodné miesta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakub11111, 29.10.2010 o 12:05

growler: hladal som aj tam no uz sa tom tam nenachadza :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 29.10.2010 o 11:56

jakub 1111 skus pozriet STV archyv alebo nieco take,urcite to tam najdes ... niekde som raz cital ako rys napadol chlapika,ale nieco mu bolo ... zdrave zviera sa ti oblukom vyhne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.10.2010 o 11:53

mohli by si trúfnuť na vyčerpaného človeka nejaviaceho veľa života ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakub11111, 29.10.2010 o 11:47

rempo: nevies mi poradit kde si ten serial mozem pozriet?? vopred dakujem :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 29.10.2010 o 10:25

Zdravý vlk , rys ,človeka nenapadne,jedine besný alebo zranený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 29.10.2010 o 8:32

Útoky vlka či rysa na človeka sú dosť nepravdepodobné aj keď sa stáva, že hlavne rys napadá loveckých psov. Karlo myslím, že sa mýliš s tým napadnutím u nás, raz som čítal asi pre 15 - 20 rokmi v PaR že nejaký vlk, myslím že to bola vlčica (besná) napadla nejakého staršieho ujca niekde pri Svidníku myslím a písali, že ho ochránila jeho kobyla ktorú vlčica pohrýzla a museli ju potom utratiť. Neviem čo je na tom pravdy ale článok o tom v časáku bol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 29.10.2010 o 8:05

07.10.2010 bol o tom dobrý dokument na STV 2 Myslenie zvierat (3) - Vlk ...... Francúzsko 2009 pozri si to, dosť poučné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 28.10.2010 o 22:25

môj braj pri jednej spoločnej polovačke prišiel ku vlkovi na jeden-dva metre, vlk skočil na nohy a už ho nebolo, brat len pozeral že čo to bolo, lebo toto sa len tak nestáva, no a o napadnutí u nas nebolo zaznamenané až na besného vlka v rusku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 28.10.2010 o 22:11

ak uvidis vlka, alebo rysa mozes byt stastny, ze si ich videl...a vobec sa nemusis bat, ze by mali chut na teby zautocit....a zviera, ktore clovek zazenie do kuta a nebodaj, ak je este aj zranene zautoci na cloveka kazde...aj srna...ale nie preto, ze by chcela utocit, ale proste uz nema ine vychodisko....je to forma obrany, ako prezit.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-221 z 221 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov