Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

koľko režimov prežil HUBERTUS? - diskusia

autor: off goret
pridané: 20.9.2010 8:50

poľovnícky kabát

počet zobrazení: 9 660
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 26.9.2010 o 19:48

Lubenko dúfam ,že si oslovil klub fotografov prírody nie len tých čo sa urazili keď som im niečo poradil ??? Rehooooot Lebo jeden nemenovaný člen sa stááááášne urazil keď som mu napísal ,že vidlochvosta wildlife na vršatci v januari asi sotva sfotil a ešte na byline na ktorú by si nikdy opakujem nikdy nesadol :-DD .Ani nemohol lebo mal nenafúkané banánové krídla :-DD ! Mňa zarazilo ,že to bol kňaz ,ktorý takto klamal . Všetci si tam svorne žili chválili si neraz nepodarky a plácali sa po ramenách . Kritika sa ťažko počúva . Ja som už nejaké fotoservre prešiel a nejdnu súťaž vo fotografii i vyhral a nie len Slovenskú :-DD zhodou náhod aj v súťažiach na ktorých som sa zúčastnil v klube fotografov prírody .Vlastne som uspel v každej do ktorej som sa v klube zapojil :-DD Žial v klube sa nehodnotí fotografia ale to kto je s kým kamarát a kto viacej bucha všetkých po pleci aký sú dobrí a konštruktívna kritika fotografie sa už nenosí vôbec :-DD Hahaha nuž ja som tam prestal chodiť lebo ako si povedal naozaj to nemá zmysel !!! Kto sa chce vo fotografii zlepšiť mal by prezentovať fotografiu na fotoservroch v klube fotografov prírody sa nikdy nedozvie či je na fotke chyba alebo čo treba robiť v budúcnosti lepšie . Samozrejme v klube sú aj výborný fotografovovia to by som klamal keby som povedal že nie . Iba že po smrti Mira Zumríka nevidím nejako zmysel pre čo by som tam mal publikovať fotografiu . Posledná fotografia mi postúpila do švajčiarska čo sa dialo ďalej nebudem komentovať . Jeleňa ktorého si vybralo do loga SPZ môjho odnegoval klub hahaha že majú lepšieho :-DD Respektíve ani nemali len mali od vhodnejšieho autora. Nuž keď majú nech dajú :-DD Lubenko keď Ti stačí to ,že Ti iný zavidia je to tvoja vec . Len aby závisť neprešla do nenávisti na to si daj bacha aj to sa stáva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.9.2010 o 19:29

Kabát hubertus býval ušitý s hrubšej hustej vlnenej látky s vlasom a pri poľovačkách v zime hlavne pri postriežke na líšky, ale aj inú zver bol pre mňa takpovediac nenahraditeľný. Vďaka „mäkkej“ a nešuštivej látke ma líška, resp. iná zver pri pohyboch nepočula ( nezradil so ju ) a tak mu ďakujem za bohaté úlovky hlavne líšok. Vďaka hubertusu mi tiež nebolo zima na kolená. Bol to dobrý kabát a stále je. Tiež mám aj trištvrťový garetexový kabát a iné veci, ale na isté, napr. už opísané situácie by som aj v dnešnej dobe bez problémov zvolil radšej hubertus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 26.9.2010 o 18:25

apple :):) nema to zmysel už som si to overil aj v klube fotografou:):):):):):):),nech žije hubertus ,teraz som ho mal tyžden v doline a ako mi zavideli ty čo mali tie nove kabatočky:):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 26.9.2010 o 17:21

chlapi, skúsme to ukončiť výkrikom, nech žije hubertus a vys..te sa už na demagógiu a venujte sa poľovníctvu, už ma to fakt nebaví čítať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.9.2010 o 14:05

naozaj vezmi radšej knihu do rúk. ono o tom dokonalejšom zriadení si sa mal učiť už na základnej škole. a keďže goret tu v inej téme spomínal nejaký zákon spoločenského vývoja, skús si ho aplikovať. a pozor! zabudol si spomenúť koreu! s bodákom a TPčkom behal každý vojak, myslíš, že pobehovali s fľašou coca coly? a nemali heslá? porozmýšľaj, kto to len vyzbrojoval taliban a cvičil ich? ten istý, čo cvičil bin ladina. študuj, študuj, možno prídeš aj na to, že čssr nik neoslobodzoval, ani zo západu. genocída vlastného národu? vystrieľanie, a zvyšok zavrieť do rezervácií? žeby som tu videl antisemitizmus:,,že je to fantasmagória dvoch nemeckých židov,, ?ja neskočím ti na nejaké moje obhajovanie komunizmu, s tým začínaš vtedy, keď si nevieš rady. radšej si zopakuj učivo základnej školy, zorientuj sa v zákonoch vývoja spoločnosti, skús prípadne aj filozofické kategórie/tu nie som si istý či vieš, o čom hovorím/ a znovu si pozri svoje príspevky. viac pre teba spraviť neviem. hubertus ti viem požičať, alebo dať, vedomosti nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.9.2010 o 12:29

apple ano našiel som sa i vo filme čierny baróni . Bol som v tej pakárni v hre na vojakov 2 roky . Náramne mi ten film pripomenul Plzeň Bory :-D kde som sa hral na vojakov .Behal so samopalom kričal hurá a ratata učil sa ako budem imperialistov v zákope nabodávať na ten tupý bodák na samopale ako budem ťahať poľný telefon po lese a mnoho iných humorných vecí. II svetovú vojnu si doštuduj dozvieš sa kto oslobodil ČSSR od západu Praha Plzeň atď. Tiež o vylodení v Normandii i o bombardovaní Berlína a následného zlyhania zásobovania nemeckých vojakov a mnoho iného .Kto vycvičil taliban to netuším to sa nechám poučiť aj kto? Aj k čomu ich vyučil ? Prípadne kto im dal výučný list :-D Tiež by ma zaujímalo kde je alebo bol ten spravodlivejší systém ako je demokracia ? Prosím len mi nepíš ,že je to fantasmagória dvoch nemeckých židov Marxa a Engelsa :-DD lebo to by ma naozaj rozosmialo :-DD Dokedy tento najzločinnejší systém bol na papieri mohli ešte odrbávať a manipulovať ľudí . Ale už sme ho zažili v mnohých krajínách a podobách takže skúšať už nie je čo . Tiež spôsob ako ho naaplikovali naši otrokári zo ZSSR do československa a iných krájín ktoré naši okupanti ovladali . 100 milionov mrtvych nie vo vojny ale v čase mieru . Genocída na vlastnom národe , zomieranie vlastného národu v koncentračných taboroch a mnoho iného . To sú skutočnosti ktoré nie sú ideou ale praxou najzvrátenejšieho politického systemu na svete . Apple určite sa v tých čiernych baronoch nájdeš aj Ty . Ak si to 20 rokov po ešte nepochopil je to smutné . Žial stále ešte existujú ľudia ktorí si nevidia na špičku nosa a glorigikujú komunizmus a fašizmus . A vôbec netušia ,že páchajú tresný čin . Nepotrebujem zastavať ani komunizmus ani demokraciu čo napíšem viem i zargumentovať . Žial Ty nie a potom prskáš hnevaš sa a obhajuješ komunizmus . Tak pri voľbách nevol Fica ale daj konečne hlas KSS máš na to ústavné právo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.9.2010 o 9:56

edu, nedávaj otázky, lebo ked na ne dostaneš odpoveď, kladieš ďalšie . úroveň tvojho propagandistického vystupovania je na úrovni boľševického politruka. aj ten si mlel len svoje bez ohľadu na realitu. v ničom sa od neho nelíšiš. najprv by si sa mal zorientovať v termínoch-odborných názvoch, aby tí, ktorí ich ovládajú, vedeli o čom meleš. na čo chceš stále odpoveď? na koreu? počul si niekedy o.i. o výsledkoch II. svetovej vojny? kde bol ten tvoj milovaný západ, aj s usa? vieš, kto vycvičil taliban, al kaidu? vieš, kto páchal atentáty na nepohodlných, demokraticky zvolených aj v iných krajinách? vieš, že kanada dala na zoznam krajín podporujúcich terorizmus aj usa? že existuje spravodlivejší systém ako je demokracia? a históriou overený? lenže ľudská chamtivosť a nenažranosť je nekonečná, tak vymyslela demokraciu, ako systém, ktorý tieto atribúty podporuje a robí z nej nástroj moci? nauč sa základné definície, začni u politiky. potom sa budeš cítiť veľmi nesvoj, keď si po sebe prečítaš, čo si tu popísal. alebo začni tým, že si pozrieš čiernych barónov. naschvál, či sa tam nájdeš?........ nepíšem to v nejakom hneve, alebo nepriateľstve. ani ti nemienim diktovať nejaký názor. ale ja si robím názor na základe poznania a nie toho, čo mi kto natrepe. prestaň tu s ideológiu, radšej si obleč niečo z umelej hmoty a choď sa prejsť do hory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 26.9.2010 o 9:15

od 4tého komentáře jsem to přestal číst, asi jsem neudělal chybu ... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2010 o 22:53

Orol a lubenko stále som nedostal odpoveď na moju otázku :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 25.9.2010 o 22:36

Edu, aj z Ameriky utekali ľudia do ZSSR 1) Edu, som čítal, že v začiatkoch 30. rokov minulého storočia, keď Spejené štáty zasiahla svetová kríza, tak do bývalého Sovietskeho zväzu za prácou a životným naplnením neodchádzali iba přesvědčení ľavičiari, ale aj mnohí nezamestnaní Američania. Údajne sa jednalo o tisícky ľudí a uvázalo sa tam, že len za prvých 8 mesiacov roku 1931 dostala sovietska agentúra Amtorg sídliaca v New Yorku vyše 100 000.- amerických žiadostí o vysťahovanie do ZSSR. Táto agentúra zabezpečovala emigráciu do ZSSR. 2) Edu, z tabulky a napísaného vyplýva, že z najchudobnejších krajín boli počty migrantov najnižšie, zdroj: odkaz" target="_blank" rel=nofollow style="text-decoration:underline;">odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 25.9.2010 o 20:16

Edu suhlasim s tebou,historia patri ku polovnictvu,ale čo tu predvadzaš ty s historiou nema nič spoločne ,obyčajna demagogia a určite to mnohych odradza do diskusie chodit a klanam sa pred tvojou schopnostou,všetko prevratit na svoj obraz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2010 o 13:21

strednyjozo aj historia patrí k poľovníctvu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 25.9.2010 o 13:07

Reagovať ako reagovať, ale Ty všetko otočíš na monolog kritizujúci všetko pred 89. Nie že by som bol zástancom predchádzajúceho zriadenia, ale toto stránka venovaná poľovníctvu a priateľom prírody a NIE politickéj diskusii a mňa osobne niektore tvoje komentáre odrádzajú od návštevy tejto stránky, lebo sa chcem niečo dozvedieť o poľovníctve a stým spojenými témami a nie tu čítať ,,politické školenie mužstva po roku 1989" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2010 o 11:24

pavian viem ,že niekedy odbočím od temy ,ale nedá mi nereagovať na určité veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 25.9.2010 o 2:23

Edu, si fajn chlap, ale väčšina Tvojich príspevkov by mala končiť v sekcii "Voľná diskusia", nič v zlom... ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.9.2010 o 15:57

horarstevo nech si ručia :-D netreba ich rušiť . Či treba ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.9.2010 o 15:56

Apple máš odpoveď na moju otázku ???ktorú som Ti položil : Prečo utekali miliony ľudí z komunistických krajín nie len Slovenska do kapitalistických krajín ??? Aby sme urobili aj skúšku správnosti : Prečo ani jeden ten vykorisťovaný robotník zo západu neušiel do toho nášho fantastického a nádherneho komunizmu budovať krajšie zajtrajšky ??? Takže trváš na tom že v čase komunizmu teda ako ho ty menuješ socializmus :-DD čo mi znie humorne ako nemecká DEMOKRATICKÁ republika alebo koreiská ľudovoDEMOKRATICKÁ republika ušlo zo slovenska na západ do 5% ľudí . Ok veď ja ntvrdím ,že utekali iba z ellektrického hanebného koterca . Len keď sme mali ten báječný a fantastická komunizmus neviem stále pochopiť prečo teda ľudia niekam z toho fantastického blahobytu utekali do nejakého zlého kapitalizmu ??? A prečo sa sem z toho kapitalizmu nevalil zástup vykorisťovaných a nezamestnaných robotníkov ??? Čím to mohlo byť kruci ??? Môžeš mi to nejako objasniť ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 24.9.2010 o 15:56

.....Jelene rucia, vsetci odchod do lesa!!! Nehadajte sa tu na prkotinach, aj tak za vsetko zle môzu ,,komancovia", ze Edu?! Za komancov ani ruja nebola /len v Tuzexe/.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2010 o 15:48

skúsim to ináč, ak som to nejasne napísal. 95% emigrácie slovákov do usa sa konalo v období medzi svetovými vojnami. možno sa mýlim v nejakom %, ale nie moc. a medzi vojnami tu nebol žiadny socializmus, ale hlad! pardon, kapitalizmus! s tým nič nespravíš. ty si uviedol:,,Tak ako nie je náhoda že každý štvrtý človek žijúci v pensylvánii je slovak a v USA žije 2,5 miliona s Slovákov ,, v kontexte úteku v období socializmu. a tento argument je scestný, pretože ľudia utekali pred vybudovaným kapitalizmom priemyselnej čs. republiky! takže googli, gooogli, gooogli!a neblázni tu nevedomých. pre istotu ťa zacitujem ešte raz:,,Apple mňa poúčaš ,že sme na poľovníckej stránke a Ty demagogicky zavádzaš že 95% ľudí nikam neušlo vlastne nie nikam ale do USA .,, nemáš dislexiu? vráť sa radšej k téme, ja mám tiež hubertus a občas ho aj nosím. aj dnes si ho beriem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.9.2010 o 15:25

apple v amerike žije 2,5 miliona slovenského pôvodu . Len v pensylvánii žije 400 000 Slovákov to je už viac ako tých spomínaných 5% čo si Ty vypočítal nevädno odkial ??? Alebo to vypočítali darmožráči na straníckej schôdzi v čase keď ich kolegovia nekomunisti na nich pracovali ? Nie som zaslepenec ani demagóg že 95% slovakov nikam neušlo . Nuž nie každý mal gule prechádzať bažinami a elektrickým oplotkom . Osobne mňa do otcovej smrti nepustili ani do Maďarska . Na elektrickom koterci som sa tiež nechcel upiecť alebo sa dať zastreliť tiež slovákmi prípane roztrhať psom . Takže i ja som zostal . Apple mňa poúčaš ,že sme na poľovníckej stránke a Ty demagogicky zavádzaš že 95% ľudí nikam neušlo vlastne nie nikam ale do USA .Ty môžeš debatovať na tému akú chceš a iný nie ? Nuž poviem Ti ľudia utekali vždy na západ do kapitalistických krajín . Nie len USA Nemecko ,Rakúsko,Švajčiarsko,Švedsko,Francúzko a ďalšie a ďalšie iné krajiny . Koľko ich kam utieklo si zisti veď google máš . Keby si mi však mohol vysvetliť otázku ktorú som Ti položil : Prečo utekali miliony ľudí z komunistických krajín nie len Slovenska do kapitalistických krajín ??? Aby sme urobili aj skúšku správnosti : Prečo ani jeden ten vykorisťovaný robotník zo západu neušiel do toho nášho fantastického a nádherneho komunizmu budovať krajšie zajtrajšky ??? Až budeš poznať na tieto dve otázky odpoveď možno začneš uvažovať reálne ! Goret rozosmial si ma :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2010 o 8:44

pre: Edu, 22.9.2010 o 21:04 -------- zavádzaš, lebo minimálne 95%ľudí neodišlo do vysnívanej ameriky za socializmu, ale za vysnívaného kapitalizmu. ale použiť to ako argument je naozaj trefné, svedčí o zaslepenosti. skús rešpektovať fakt, že sme na poľovníckej stránke. ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2010 o 8:34

Edu, na revanš odkaz a na prídavok odkaz a odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.9.2010 o 21:53

Aj ja mám račej lahšie veci ako ťažký premoknutý kabát to je fakt . Ale proti chuti iných samozrejme nič nemám a huberťák nie je zase faux paux takže komu vyhovujem nemám výhradu . K sedeniu na posede môže byť ok ale do pohonu skôr nie . Termo prádlo a membránove veci sú veľmi slušné . Ja som si oblubil český klimatex . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 23.9.2010 o 21:23

Edu- huberťák som nikdy nemala dobu kde boli v móde som nezažil ...nosím ja moderne membránové tenké veci...ale ked si riadne do kopca našliapnem na 8-10 hodinovú túru aj tie spoľahlivo prepotím ... tak som si pýtal radu od skúsenejších kamarátov horských záchranárov ...nech poradia . niečo na extrém po kopcoch čo neprepotím ... z úsmevom a svorne spomenuli ...že taký odev sa ešte nevynašiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.9.2010 o 20:55

lovecccc veru kašli dokedy si môžeš zakašlať je dobre aj prdnúť do huberťáku :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 23.9.2010 o 20:30

Ako že kašlem ja zvysoka na USA , Rusko a dalšiu bandu .... ale nebudem počúvať vymyslené oslavné ódy na USA ked to ani z daleka nieje pravda....daleko bohatších a nenásilných susedov máme v Rakúsku a iných nám bližších štátoch .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 23.9.2010 o 20:16

A teraz sa pobavím troch JA :) ročná priemerná mzda na Slovensku : 5397 Eur ročný dlh 5326 USA : 16 270 eur ročný dlh 44 883 čiže v USA je zhruba 3x väčšia ..no v konečnom dôsledku to nič nerieši ..lebo občan USA je 3x viac zadlženejší ako slovák. viac o tom ako aj o Americkom Dlhu nájdeš na stránkam MMF- Medzinárodný menový fond (International Monetary Fund (IMF)) Odkaz : odkaz Kórea je zlý príklad... už sme sa o tom bavili .. nebiť Francúzskych a neskôr Amerických záujmov v Indočíne žiadna Severná a južná Kórea nemusel byť dokonca ani posadnutý Kim .Rozdelenie nakoniec zišlo aj tak z Amerických hláv .. videl som o tom veľa dokumentov a prečítal veľa kníh aj od Amerických autorov a všetci sa zhodujú že Vietnam bol jedna veľká chyba. V archívoch tel. Markíza si nájdi Dokument : "tajné války CIA" vystupujú tam bývalí , súčasný agenti ako aj Obamov vedúci CIA a hovoria o špinách vietnamskej vojny....O tom ako nafingovali útok na USA lod a pustili to do médii aby si naklonili na svoju stranu ľud .. dokonca ako im kapitán ich vlastnej lode volal že sa dozvedel o útoku z rádia a žiadne útok sa nestal .. skratky lži a podvody ako ruská KGB jedna banda...to všetko tam hovorí bývalí riaditeľ Mike McConnel( pôsobil za Busha)... tak isto kniha " Zelené Barety" od autora Hartmut Schauer.. kde popisuje .. veterán vietnamskej vojny toto rozdelenie ako nezmyselnú veľkú chybu a tiež ž kopa Amerických špeciálnych jednotiek od zelených baretov dobrovoľne pridalo na stranu Severu ....Tento nezmyselný Americký výstrelok stál životy cez 50 tisíc Američanov a cez 1 milión Kórejčanov ...Následná izolácia a sankcie spôsobili zo severnej Kórei to čo z nej je dnes ....A žiaden Kim ... Kim je len dieťatom nenávisti ktorú sme tam zasiali...... Dalej o špinavosti vojny v Afghanistane o zamlčovaní skutočností predkladaní lží sa dočítaš na stránkach agentúry: Wikileaks.org kde sú zverejnené tajné dokumenty o 9 ročnej vojne v tejto Azijskej krajine.... o všetkých špinavostiach ktoré tam páchajú a ako nám výmyslami zakrývajú oči... o tom že žiadna AL- kájda tam nieje .. tá je v Pákistane ...je tam len domáci odboj povstanie pod vedením Partizánov s Talibanu .. pekne tam o tom hovorí Americký generál Stanley Mc Chrystal....o tom ako na konci roku 2009 mal Taliban pod kontrolou 70% územia a o jeho zvyšujucej sa prítomnosti v Kábule ...O tom že bezpilotné lietadlá pri svojích náletoch zabíjajú viac ako 70% civilistov ...o tom všetkom tam hovoria popredný predstavitelia USA a CIA .. tu máš študuj odkaz o tom kto svetu klame a vraždí ...pravosť dokumentov máš potvrdenú od najvyšších vládnych predstaviteľov... ktorí prosili o nzverjneovanie dokumentov .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.9.2010 o 17:57

Lovecccc rozosmial si ma :)))) vieš aký je rozdiel medzi 3000 dolarovým dlhom severokorejčana a juhokorejčana ? Pre jedného je to 100 ročná mzda pre druhého iba dvojmesačná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 23.9.2010 o 17:11

Edu ..no vo svojej irónii máš čo to pravdy. K 30.9.2008.predstavoval štátny dlh USA 13.914 biliónov USD..pi odhadovanom počte 310 miliónov Američanov .. by dlh na jedného Američana predstavoval 44 883 USD na jednu 4-člennú rodinu takmer 180 tisíc USD ktorý dlžia zahraničným veriteľom .Niečo o Americkom Dlhu : odkaz Chudoba v USA za rok 2009(štatistický úrad USA) 43,6 milióna Američanov čiže 14,3%...čiže chudobný je každý 7 obyvateľ USA odkaz : odkaz 3tátny dlh Slovenska predstavoval k 27. 12.2009 ..560 miliárd čiže 30,7% dlh na jedného občana to bolo okolo 5200 eur... niečo o našom dlhu : odkaz Takže môžme porovnať Slováka s 5200 eur na hlavu Američna s 44 883 USD na hlavu ..ale vlasnte asi ani nemôžme že ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.9.2010 o 23:18

Goret tu som čosi našiel o huberťáku odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.9.2010 o 21:04

apple je vôbec v USA nejaký Slovák ??? Podľa tvojich info koľko ich tam je ??? Zaujíma ma to, aby som nezavádzal :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.9.2010 o 21:03

lovecccc nie každý 7 ale každý jeden žije pod hranicou chudoby v USA :-D ešte že sme na Slovensku :-D Apple 1991 Celkovo 1.8 million ludi sa identifikovalo svoj slovensky povod pri scitani ludu v USA v roku 1990. Po Slovensku, toto je druha najvacsia koncentracia ludi, kt. su Slovaci alebo Slovenskeho povodu.odkaz To bolo pred 20 rokmi :-D Mnoho Slovákov sa však už k Slovenskému pôvodu nehlásilo . Netvrdím že všetci emigrovali iba za bolševíka . Faktom je že do toho nášho fantastickeho komunizmu neušiel ani jeden z tých chudobných američanov :-DD . Premýšlam pre čo asi :-DD ??? Ale ľudia vymletý komunistickou propagandou si asi takú otazku nekládli ich logika končila ohavným ostnatým drátom napusteným elektrickým prúdom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 22.9.2010 o 17:59

apple ...rátať nemusíš stačí si pozrieť ..posledné štatistiky z Apríľa 2010. hovoria že každý 7 -Američan žije pod hranicou chudoby.... tiež že štátny dlh USA k tomuto dátumu dosiahol 3500 Miliard dolárov...(dvojnásobok oproti roku 2001). ( správu vyhotovil Bostonský finančný inštitút )... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.9.2010 o 17:22

prosím ťa, ten údaj 2,5 milióna je zodpovedný údaj? no nech počítam takto: r.1950 bolo cca 3 až 3,5 miliónov obyvateľov slovenska a 2,5 miliona odišlo, tak sme začínali pomaly z nuly. nuž čo,slovač je usilovná. alebo tak trochu poriadne zavádzaš, a exodus má na svedomí kapitalizmus? ale to asi nebude pravda, určite sa mýlim. hanba mi, ani rátať neviem! ešteže tak! ináč by som sa vedel dorátať koľko amíkov žije pod hranicou biedy, koľko ich nemá zdravotné poistenie, koľkí sú vďaka sovietskemu zväzu bez strechy nad hlavou. tí komunisti, to ti je pliaga. a porozmýšľaj o riadení krajiny okupantmi. a kto ti tu niečo diktuje? nik nič predsa! iba taliani, nemci, korejci, nemci. ale rusi nie!!! tí nie sú v nato. a mám nepochybne mylný dojem, že keď dám na jednu kopu zákony pred a po, tak tých po bude cca dvojnásobná kopa. ale to bude tou vládou ľudu - a na to si už ako prišiel? prestaň s tými propagandistickými kecmi, venuj sa tomu, čomu rozumieš. radšej si tu prečítam niečo k veci, čo mi čosi dá, niečo sa dozviem, poučím. myslím, že nielen ja. .............. ináč, kam sa dokážeš dostať od hubertusu......... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.9.2010 o 16:43

Uf vlastne som nereagoval na režim ale na naše politické zriadenie :-D Tak ešte k nášmu politickému režimu :-D Aby sme presne vedeli čo to tu máme :-D Politický režim spolu s formou vlády určuje formu štátu. Týmto pojmom sa označujú metódy vládnutia, čiže spôsob ako sa štátna moc vykonáva. demokratický politický režim – používa právne i mimoprávne metódy nedemokratický – autoritatívny, metódy násilia, teroru, zneužíva právo i moc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.9.2010 o 16:34

Hekler rád sa s tebou stretnem a porozprávam o čomkoľvek .Opravujem to naše štátne zriadenie je naozaj parlamentná republika! Nie parlamentná demokracia . Ospravedľnujem sa za chybu . Napríklad Holandské štátne zriadenie je konštitučná monarchia s parlamentnou demokraciou . V Luxembursku je štátne zriadenie parlamentná demokracia-dedičná konštitučná monarchia .Vo Švédskuje štátne zriadenie parlamentná demokracia / konštitučná monarchia.Takže zasa až tak som neprestrelil :-D Demokracia je iba vláda ľudu ,ktorý sa má možnosť slobodne vyjadriť k veciam verejným . Goret neviem či je to nespravodlivé keď väčšina rozhoduje ,ale zaujímalo by ma či má rozhodovať podľa teba menšina? Považuješ za správne aby nás riadil nejaký okupant totalitnou mocou ako to bolo v prípade ZSSR ??? Goret odkiaľ prišla vláda ľudu ? Nuž z ľudu ktorý rozhoduje o veciach verejných to si naozaj nevedel ??? Alebo si myslíš ,že nám to niekto daroval ??? :-DD Ani ježiško ani Mikuláš to nebol :-D Hekler demokracia nie je to etalón spravodlivosti ,ale žial na zemi ešte nikto nič lepšie nevymyslel . Dovolím si tvrdiť ,že nebol spravodlivejší komunizmus alebo fašizmus :-DD . Na to netreba veľkú matematiku . Pre niečo ušlo z komunistických krajín miliony ľudí na západ a pre to isté neušiel ani jeden tzv. vykorisťovaný robotník budovať ten nádherný tzv. socializmus . Určite to nie je náhoda . Tak ako nie je náhoda že každý štvrtý človek žijúci v pensylvánii je slovak a v USA žije 2,5 miliona s Slovákov . To je úctihodné číslo . Ono keď krajinu prehradia plotom ako koreu a v jednej je mesačná mzda 1500 dolárov a v druhej hladomor a 3 doláre mesačne asi netreba hovoriť kde je spravodlivejšie a lepšie . Ba ani o tom ktorým smerom sa prekračujú hranice :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 22.9.2010 o 10:59

Hekler - veru tak nie je vsetko zlato co sa blisti. kto nezazil nepochopi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 22.9.2010 o 9:34

Edu, žiaden "režim" nebol, nie je a nebude demokratický, parlamentná demokracia je "forma vlády" v danom štáte a nie režim, ak by to bol "režim" bola by to tragédia. Máme demokraciu a vážme si ju. Dám si Ťa medzi priateľov za tvoju otvorenosť a názory aj keď s 10% nesúhlasím, ale to je život. Nechápem ale prečo skoro do každého príspevku vsunieš politiku "komunistov" a "rusov". A k bájnej demokracii na západe len toľko, mal som tú možnosť stretnúť sa s ňou osobne pracovne napr. aj v SRN, Rakúsku, Poľsku, Anglicku, v Kórei aj v USA, ver mi nie je všetko zlato čo sa blyští. Môžeme sa o tom porozprávať ak sa raz stretneme pri poháriku v čo dúfam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM