Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lada niva alebo suzuki samurai - diskusia

autor: off Jakubec
pridané: 17.9.2010 14:00

Ktore auto je lepsie posud te sami


počet zobrazení: 68 151
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 23.2.2011 o 18:00

na Duster je čakacia doba ako na Porche. Ja moc rumunským autám nedôverujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.2.2011 o 16:57

Edu v pohode, nie je to zle, za tie peniaze, ale len pre bezny lahsi teren, polne lesne cesty... len treba dat pozor cena co si dal link bola za 2WD 94x20 pohon jednej napravy za 4x4 treba trosku priplatit novy duster 4x4 zacina od 11990. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 16:42

motaq mne sa naozaj páči toto vozidlo . odkaz jacek26 lada niva je otrasná nie len po dezigovej stránke ,veľká spotreba poruchovaosť vozba ako na voze . Diametrálne odlišné auto od modernej dácie duster odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jacek26, 23.2.2011 o 16:16

100% LADA NIVA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.2.2011 o 16:15

len pozor to je len 2WD. inak za tu cenu v pohode auto pokazit sa moze rovnako ako akekolvek drahe auto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 16:01

Keď som bol na sokoliarskej poľovačke v Diakoviciach .Jedn z poľovníkov mal dáciu duster. Voči rumunskej dácii môžeme mať predsudky ale mňa toto vozidlo veľmi zaujalo tu je nejazdená za 5300€ veľmi solídne auto do ľahšieho terénu .dezing pekný super spotreba . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.2.2011 o 12:32

vsetko sa vybavuje na obvodnom urade oddelenie dopravy, tam si musis dat ziadost, oni by ti mali vsetko vysvetlit ale budes potrebovat ist na STK, EK a samozrejme originalitu, potrebujes TP z krajiny kde si auto kupil, idealne by bolo mat COC nie je podmienka, a ak je to take auto, ze na urade ci STK nebudu mat vsetky udaje a ani v tom TP nie su tak mozno budes potrebovat potvrdenie udajov od importera. Na obvodnom urade ked budes mat vsetky formality a kontroly za sebou ti vystavia TP a ty ides na policiu kde auto zaevidujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 10.2.2011 o 8:24

Lubos2 - vieš, na ktoré úrady treba zájsť, čo všetko je nutné vybaviť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 9.2.2011 o 22:16

ak si tie papierovačky obeháš sama, tak Ťa to bude stáť od 350,- do 380,- €. Tie zvyšné €-čka sú "provízia"...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 9.2.2011 o 20:48

premvadasz, ťažko sa daju ojazdene auta porovnať. Možno, že nie o polovicu. Určite sú lacnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 9.2.2011 o 20:40

MSmarian auta v Cesku su lacnejsie ale o polovicu urcite nie to trosku prehanas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.2.2011 o 20:34

stk je jedna vec, treba este originalitu, .... treba pocitat tak ako pisal premvadasz cca 500 E k cene za prihlasenie v sr a najst si cas cele to obehat, nie je to az tak zlozite ale treba mat cas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MSmarian, 9.2.2011 o 20:11

Ojazdené autá v Česku sú minimálne o polovicu lacnejšie ako u nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 9.2.2011 o 20:10

MILI, väčšina áut má platnú STK. Keď prejdú českou STK, určite aj slovenskou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 9.2.2011 o 19:03

urcite ano su na to machri ktory ti to bez problemov prihlasia na slovenske SPZ pocitaj plus este cca 500eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MILI, 9.2.2011 o 18:57

Dakujem za odkaz,su pekne aj lacnejsie ako tu,len ci mi to prejde kontrolou,lebo chcem ho dat na znacky.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MILI, 9.2.2011 o 17:56

No to som potrebovala pocut,ale musim si pockat na lepsiu ponuku,lebo zatial co som videla tak z 89r. a dost vela si pytal.Chcela by som nieco novsie 94,95r,ale este som nepredala svoje auto takze sa nacakam:(chcela som vitarku uz teraz v zime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2011 o 13:59

Mili vitara je výborné a pristranné auto .Malá spotreba vcelku fajn pohodlie. Hrdzavie každé auto . Nemyslím ,že vitara by mala hrdzaviet nejako obzvlášť oproti iným autám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MILI, 8.2.2011 o 22:44

A co si myslite o suzuki vitara? Ma niekto stym skusenosti? Pocula som ze casto hrdzavie,ale inac ze v pohode sa nekazi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Felix12, 4.2.2011 o 16:12

Niva: slabé ukotvenie zadnej nápravy ku karosérií, slabá odolnosť prednej nápravy,bez uzavierky predného a zadného diferenciálu. Opravy: kompletná výmena prednej nápravy,diferenciál,prídavná prevodovka-trhá sruby na ukotvení.To su pripomienky môjho kamaráta k nive. Po necelých dvoch rokoch uzívania sa jej zbavil. Ako sám povedal "priniesla mu viac starostí ako radostí z jazdy".Auto bolo denne v teréne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 4.2.2011 o 15:48

Priatelia,to je len moj názor a nikomu ho nevnucujem.A čo sa týka mojho veku,od istej nepríjemnej skúsenosti si súkromie strážim.Pekný deň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2011 o 14:16

fridomf na to ,že máš 5 rokov máš dosť skúseností . Ja nemam pocit ,že na dieslovú nivu pasuje niečo s žigulaku . Ani že náhradné dielce na nivu by boli nejako extremne lacnejšie ako na samuraja. Samurajov nájdeš na vrakoviskách ovela viacej ako nív. O nejakom pohodlí v krabičke niva sa nedá veľmi hovoriť . Samozrejme aj staručký samuraj neoplýva pohodlím. Na pohodlnú jazdu terénom sú už iné autá ako je pajero,mercedes G ,patrol a iné . Okrem toho ked je reč o staručkom samuraji mohli by sme s nivou porovať skôr už totoodkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 4.2.2011 o 13:06

To ja mám v Nive pocit, ako na rozbúrenom mori teda. Lepšie znášam ten "kostitras" :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 4.2.2011 o 12:59

Vidím že všetko čo bolo treba je už napísané.Mám skúsenosti s oboma autami,tak dodám len toľko,že keby som si mal vybrať medzi benzínovým samurajom a dyessellovou nivou,tak beriem určite nivu.V teréne je neporovnateľne mäkšia.Slabo zaťažený samuraj je ,,kostitras´´,inak nemám proti nemu nič.A čo satýka tých spomínaných náhradných dielov,tak niva je furt len žigulík a na to zoženieš čo chceš a lacno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Edu, 4.2.2011 o 12:54

Samozrejme hekler aj navijak je dobrá vec. Ano poacher aj podvozok samuraju je oveľa pevnejší a výhodnejší oproti nive . bulldog5 ten odkaz som nepochopil nejako.Podľa mňa mal problém na videu ten dementný traktorista :-D Patrol je uplne iné auto ako sú tieto staré krabičky samuraj či niva .Uplne iná kategória auta. Samozrejme kto by sa odhodlal behnuť do jazera ,každé auto má svoj strop.Samuraj sa nerobí už celé roky nahradlia ho jimi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.2.2011 o 12:41

poznám dobre aj jedno aj druhé, odpoveď je jednoduchá - lepšie je to ktoré ma namontovaný naviják (pre istotu) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 4.2.2011 o 7:57

V rusku je všetko možné :-DDD Ad Samurai vs. NIva - jednoznačne Suzuki, menšia spotreba, menšia poruchovosť, min. rovnaká priechodnosť a už len fakt, že Samurai je postavený na "šasoch" je oproti samonosnej konštrukcii Nivy veľkou výhodou ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 3.2.2011 o 22:14

Výstraha pre tých, čo si myslia, že keď majú Patrol, alebo niečo podobne "slávne", tak si môžu dovoliť napríklad len toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 31.1.2011 o 11:58

suhlasim s tebou, tak ako si to napisal je to dobry zaver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2011 o 11:14

motaq obaja sme sa zhodli na tom ,že lada niva a suzuki samuraj sú naozaj dve autá približne jednej kategorie. Zrovnávať ich sa defenderom alebo Hummrom asi naozaj nie je možné. Tiež nie pajerom ,fronterou atď. To sú autá iných kategorií .Bavíme sa o krabičkách do terénu najnižšej kategorie. Faktom je že by bolo nezodpovedné povedať ,že lada má nejakú súčiastku lacnejšiu keď nepoznáme životnosť tej ruskej v porovnaní s tou japonskou. Môj názor je ,že suzuki je údržbovo oveľa menej náročné a o spotrebe ani nemusíme hovoriť !!! To sú tiež finncie a tie najväčšie prúdiace do automobilu a obyčajne tie najväčšie. Suzuki samuraj je obratné nenáročné autíčko dokazujúce na dobrých gumách priam neuveriteľné veci. Kto má rád pohodlie v teréne kúpi si krátke pajero ako má napríklad Blaser300VM . Alebo niečo iné.Výber je široký lez toyotu či nisan atď. Všetko záleží od finančných možností jedinca . Keby som sa mal rozhodnúť medzi nivou a suzuki určite beriem suzuki . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 31.1.2011 o 8:42

Edu v pohode, ked sa vratis v diskusii tak zistis, ze od zaciatku som hovoril ze by som volil Samurai. Ohladne tych dielo, len som vyjadril moju domnienku, a este som aj napisal , ze nie je podlozena, ale ako mozes vidiet tak tie diely mozu byt o nieco lacnejsie. Pre teba rozdiel 10 Evri asi nic neznamena ale pre niekoho aj ano. Duha vec je, co som aj napisal, ako casto treba, ktore opravovat. A co sa tyka spojky, vzdy to zavisi od medzikusu medzi volantom a sedackou, ver tomu, ze aj na tebou spominanom aute su ludia, ktory su schopny spalit spojku v priebehu chvilky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2011 o 7:55

motaq o kladive písal juross, 28.1.2011 o 13:41 niekedy som mal nivu a nesuhlasim ze je to poruchove auto, a co je velka vyhoda na opravu nivi ti staci len kladivo. :-DDDDDDDDDDDDDD . Montaq vidím ,že ceny náhradných dielov sú naozaj v závratných rozdieloch .:-DDDDDDDD Osobne som predával napríklad moje straré E classe mercedesa s pôvodnými vstrekovačmi ,spojkovou lamelov atď . Najazdených mal 850 000 km . Po toľkých km by musela byť u ruskej škrupinky menená spojková lamela minimálne 10 krát i v tom sú rozdiely . Rozprávky o lacných dieloch sú možno zaujímavá téma do krčmy. Ja mám radčej auto kde tie diely nemusím meniť a ešte k tomu v teréne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.1.2011 o 22:50

Edu alebo si myslel tento vzduchovy filter (odkaz - tvoj) odkaz za 16,47. tak tu je vzduchovy filter na LADU odkaz za 5,85. no neviem ale bud neviem pocitat ja alebo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.1.2011 o 22:34

Edu a este jedna vec, odkaz toto je ten brzdovy valcek len skoda ze pre tento typ samuraia stoji viac ako 8,1 E bez DPH. Takze neviem kto svojimi prispevkami a v akej miere zavadza. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.1.2011 o 22:30

Edu, prosim ta najprv si poriadne precitaj co som napisal a potom ries. Vyslovil som moju domnienku a nie tvrdenie, ale vlasne uz si zvykam, ze rad vynechavas dolezite veci. Ale ked uz tolko rypes tak napr. tu odkaz dosticky sada 15,63 E a tvoj odkaz odkaz 25,32 s DPH. Tak neviem ale 15 je podla mna menej ako 25. Dalsia vec, neviem kde v mojom prispevku ci prispevkoch si nasiel, ze so povedal, ze sa akekolvek auto da opravit kladivom ci uz na ceste alebo v terene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.1.2011 o 13:15

Niva by sa z takéhoto blata bez problémov vyhrabala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 30.1.2011 o 12:11

EDU a ked toto pozries nezmenis nazok na nivu :D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 29.1.2011 o 19:16

V Martine som videl civilnú verziu Aligatora, to by bolo tiež fajn vozidlo na poľovačky, Možno ešte lepšie ako Hummer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov