Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Medvede - aký je reálny stav? - diskusia

autor: off cerberos
pridané: 13.8.2010 12:37

Ahoj, nedávno som si všimla zopár reportáží o premnožení medveďov v okolí BB, ak si dobre pamätám. Vraj sa potulujú v blízkosti sídlisk, objavil sa na cintoríne... Čo myslíte?

Je to v skutočnosti také zlé? Mal by sa stav medveďov zredukovať? Čo ak sa z "kontajnerových" slovenských mackov stanú nebezpečné zvieratá ako v S. Amerike? Tam je taká situácia myslím s čiernym medveďom, s ľadovým medveďom (ktorý sa v počte desiatkach kusov prechádzal ulicami - to som len čítala, takže zaručiť sa za to nemôžem) a menej s grizzlym. Čo sa týka tých ľadových medveďov, tie chodia okrem do ulíc aj na neďalekú skládku. Pre nebezpečenstvo aké tým vzniká pre ľudí (hlavne deti) ich odchytávajú a prevážajú vrtuľníkom do divočiny.

Čo ak tam však nemajú dostatok miesta? Možno majú primalé teritórium na uživenie. Aj tak, nemôžu sa napokon vrátiť?

Nie je taká situácia aj na Slovensku? Ak sú medvede premnožené, prirodzene majú menej priestoru a ich teritóriá môžu bez problémov zasahovať až k ľudským obydliam. Tam nachádzajú dostatok potravy, takže majú viac mláďat (opäť len poznámka, z jedenj reportáže - namiesto 1-2 medvieďat je bežne vidno 3 mladé) a situácia sa zhoršuje s každým odrasteným medveďom ktorý sa osamostatňuje a zasahuje ďalej...

Toto je len moje zdôvodnenie, nemusí byť pravdivé. Pravou však je, že máme najvyšší počet medveďov v Európe- nemýlim sa?

Otázkou ostáva ako to riešiť? Mnohí poľovníci riešenie vidia: odstrel. Je to ale najvhodnejšie riešenie? Prečo neťažiť z tejto situácie? Mnohé krajiny nám závidia naše bohatstvo- čo sa netýka len medveďov, ale aj vlkov, kamzíkov... :) Nemôže sa táto situácia riešiť predajom našich zvierat do zahraničia- v určitom počte, na istý účel? Ako napríklad sme my dostali naše zubry??

A čo myslíte vy? A k ý j e r e á l n y s t a v m e d v e ď o v a ako by sa malo riešiť ich prípadné premnoženie? Ďakujem za reakcie:)

Pripájam odkaz na jeden z mnohývh článkov : odkaz>

počet zobrazení: 198 360
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lysec, 5.7.2014 o 12:35

Pre všetkých ochranárskych mudrákov zpoza rieky Moravy : veľmi dobre si viem predstaviť nielen rysa ,vlka ale aj medveďa v Beskydách,ale aj v Bielych Karpatoch ,Jizerkách, Krkonošiach, Krušných horách o Šumave ani nehovoriac. Môže mi niekto z Vás povedať prečo u Vás okrem pár rysov ostatné šelmy chýbajú ? Najprv si vyberte brvno z vlastného oka ,až potom sa starajte do smietky v našich očiach! Mudrovať na cudzí účet môže len bezcharakterný človek ! Najprv nám ukážte ,ako účinne sa prejavuje celoročná ochrana šeliem u Vás ,potom Vás možno bude niekto brať aj vážne . My sme radi, že veľké šelmy máme a dokázali sme ich bez problémov zachovať aj bez takých mudrcov ,ako ste Vy. Takže sa do slovenských veľkých šeliem nestarajte ! Máme tu dosť blbých a blbších aj bez Vás ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 114

komentáre

zoradiť
zobrazené 1281-1320 z 1876 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 26.8.2016 o 12:04

Nemusí ísť len o pasce.Môžu to byť aj výsledky zrážky z vlakom .Každý karambol nemusí byť smrteľný (ako viacero prípadov známych z oblastí,kde medvedie migračné trasy križujú železničné trate). Malú Fatru,a priľahlú Oravskú Maguru s Kysuckou vrchovinou lemujú trate Žilina - Bohumín , Žilina-Košice a na úseku Kraľovany-Párnica aj lokálka Oravka (Kraľovany - Trstená).Mimochodom som veľmi zvedavý ako by si ten človek čo pascu v dedine (či pri dedine) nastavil s ev.chyteným medveďom poradil? Alebo mu išlo len o demonštráciu odvety na ochranárske favorizovanie medveďa ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 20.8.2016 o 6:32

Lenže tie najlacnejšie riešenia by vyradili z hry parazitov ,ktorí z umelo vytvoreného problému žijú. Prečo napr.nesponzorovať aktivistov pár tisíckami eur, keď sa im vrátia státisíce ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 19.8.2016 o 22:55

podobne ako s nechcenými psami a mačkami,tiež to stojí kopu eur,užitok žiadny a pritom je aj ovela jednoduchšie a hlavne lacnejšie riešenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off palo3006, 19.8.2016 o 21:31

niekto zarobi niekto sa narobi a vysledok žiadny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavian, 19.8.2016 o 17:26

Kontajnery bude určite niekto vyrábať prípadne dodávať, tak prečo to tak neurobiť, veď to sám rozum vládny káže... A ešte ak možno, treba na podporu projektu najlepšie čerpať peniaze z eurofondov. Len škoda, že nad najefektívnejším, najrýchlejším a najlacnejším riešením sa nikto ani len nezamyslí. Už iba jednoročný regulovaný odstrel bez zbytočnej ministerskej byrokracie by odľahčil všetkému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sipik, 18.8.2016 o 21:42

Treba už konečne pochopiť, že opevnenie kontajnerov nevyrieši populačnú explóziu medveďa. Tie medvede tu budú stále, možno keď začnú loviť ľudí vynášajúcich smeti do nedobytných kontajnerov, tak sa pristúpi k skutočnému riešeniu. To je ako keby sme si mysleli, že keď budeme všetko zamykať, nebude viac zlodejov. Len keď László bude tancovať tak, ako mu isté zoskupenia pískajú aj s podporou EU, tak zbohom zdravý rozum, a na prebudenie do krutej reality si predsa len budeme musieť ešte počkať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 18.8.2016 o 21:29

najprv sa odkážem na môj príspevok apple, 24.5.2016 o 7:52 . maco kašle na zámok - ide za čuchom. takže treba len tie tabuľky od SPk a na prístupových štátnych cestách do obcí a trochu chlorového vápna do kontajneru. a nakopať do zadku toho, čo vybavil, že sa môže brať odpad z marketov a prikrmovať s tým zver. aj to by pomohlo. aj boľševikovi z ministerstva, lebo mu nedošlo, že vôňu z kontajnera zamknúť nemožno.a ušetrený miliónik nech dajú sem adminovi, tu sa lepšie zužitkujú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 18.8.2016 o 21:12

Zepo - ako reintrodukčná lokalita dobrý typ. :-))) Ono nebude dlho trvať a začnú hromadne chodiť aj po dolniakoch - potravy požehnane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 18.8.2016 o 17:20

Myslitelia z ministerstva (Solymós ktorý bol oblečený ako turista) a z TANAPu (Majko,ktorému nová brada svedčí ale rozumu mu nepridá) idú utopiť hromadu eur na opevnenie kontajnerov ktoré však nezabránia tomu aby sa medvede naďalej nepohybovali v uliciach tatranských osád. V meste Darwin na Aljaške majú obrovské smetisko na okraji mesta. Smetisko je neoplotené ani nijako ináč nezabezpečené a keď sa tam objavia na odpadkoch ľadové medvede tak miestna polícia ich odchytáva do jednoduchých rúrovitých pascí a lifruje medvede preč od mesta. Nebolo by takéto riešenie lacnejšie a efektívnejšie aj pre mesto Vysoké Tatry? A pre Durella: Ak sa ti pár medveďov podarí odchytiť tak ich expeduj maďarovi na MŽP aby aj tam vedeli ako je to keď niekomu chodia medvede popod okná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TomiBB, 18.8.2016 o 16:33

Škoda je len tá že opäť sme na Slovensku!!!! Dotáciu NEMôŽU čerpať na vybudovanie zabezpečených kontajnerov súkromné penzióny a hotely, tie si to musia vybudovať vo vlastnej réžii, kto ich donúti aby investovali do takejto stavby? Keď v niektorých zariadeniach naschvál nechávajú odpad aby prilákali medveďov - ATRAKCIA pre hostí ( zdroj TASR). S toho vyplýva že , na jednej strane cesty bude nedobytný kontajner ale na druhej strane cesty bude obyčajná kuka nádoba a z nej budú vypadávať dobroty!!!!!!Je to začarovaný kruh ale aspoň môžme povedať že sa niečo robí. No ak to takto bude zo zlepšením situácie nerátajme, hlavne tatranci!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 18.8.2016 o 15:27

Za 1,5 mil € sa hlásim a 100 ich v danej lokalite a okolí odchytím a presťahujem kam povedia . A problém bude na čas vyriešený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 18.8.2016 o 14:07

Odstrel medveďov nie je podľa ministra ideálnym riešením. Pýtam sa odstrel koho , by bolo ideálne riešenie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 18.8.2016 o 11:21

László Sólymos je odborník na medvede asi ako László Komárom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off elciervo, 18.8.2016 o 10:16

Na zabezpečenie kontajnerov pred medveďmi dá ministerstvo životného prostredia 1,5 milióna eur. Odstrel medveďov nie je podľa ministra Lászlóa Sólymosa ideálnym riešením. Peniaze pôjdu na zabezpečenie kontajnerových stojísk, najväčšiu dotáciu vo výške približne 1,2 milióna eur získalo mesto Vysoké Tatry. Obec Štrba dostala 200-tisíc a Podkonice 60-tisíc eur. (tasr) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 16.8.2016 o 22:11

zaujímave postrehy ako pre polovnikou,tak pre pseudoochranarou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.8.2016 o 9:33

clanok je strasne dlhy, ale su vnom zaujimave postrehy a konecne niekto kto nie je orientovany len na jednu stranu. treba si na to ale vyhradit dost casu, ja som sa preluskal len do polovice.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off elciervo, 16.8.2016 o 6:47

Dlho som nečítal taký dlhý a hlavne triezvy názor (aj keď si tam asi každý nájde to čo mu nevyhovuje, čo sa mu nepáči) od "laika"! Ja osobne som tam našiel dosť veľa odpovedí aj na otázky o ktorých som ani nechyroval..:) o to zaujímavejšie, že je to na smetiarskom blogu...trošku som ale nepochopil tie "vecné" argumenty Lukáča v diskusií pod článkom (video) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.8.2016 o 10:26

odkaz veľmi dlhý článok, treba si naň nájsť čas. Nemám ho dočítaný celý ešte ani ja, ale už len podľa toho čo som si prečítal je vhodné ho posunúť ďalej. Autor kritizuje aj poľovníkov, ale najmä "ochranárov", kde veľmi trefne zhŕňa väčšinu všeobecných pseudoochranárskych bludov a priamo vyvracia niektoré Balážové tvrdenia, pričom má niektoré celkom dobré názory aj napriek tomu, že je nezainteresovaný laik, ktorý nespadá ani do jednej skupiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Martin-R, 18.7.2016 o 17:24

Ja súhlasím s tým, čo písl Lysec ♧ odkaz- ♧ o tom, kto za tým stojí. Ja tvrdím, že za väčšinou (ak nie za všetkými) neprávosťami stojí jedna chobotnica, ktorá má chápadlá všade, kde sa dá k nejakej hodnote prísť. Ak budeme bojovať proti tým chápadlám (poľovníci proti svojim oponentom, lesníci proti svojim, nemocnice, environmentalisti, stavbári, učitelia atď proti svojim chápadlám) tak sa nikam nedopracujeme. Ja to vidím, že majú za sebou ľudí, ktorí ich držia a tak nie je namieste bojovať na rôznych frontoch. Je potrebné vymeniť tých, ktorí si tieto veci plánujú so zámerom získať všetko v štáte pod svoju kontrolu. jaro tu píše o nezákonnosti SPK a pod. ale kým budú mať svojich prokurátorov a sudcov, tak sa táto vec nikam nepohne. Na stavebných úradoch majú svojich, ak to prelomia cez súdy, tak vyššie súdy to vrátia späť a Bašternák môže pokojne stavať ďalej. Ja viem, sú možno medzi nami aj takí, čo nesúhlasíte. To je v poriadku. Ja vám rozumiem. Je možné, že keby som ja mal vaše údaje, tiež by som nesúhlasil. Veľa úspechov, priatelia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 18.7.2016 o 15:44

Kto tú anketu prosim Ťa poriada? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off elciervo, 18.7.2016 o 14:24

Nič strašné,odkaz ...ako som písal, kto má čas a chuť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 18.7.2016 o 12:50

Ja bych to nevyplňal, tie otázky sú jemne povedané divné a závery z vyhodnotenia odpovedí môžu byť veľmi protichodné. Minimálne nieje známy zadavatel ankety . Odpoveď - vlka rysa medveďa sa nebojím . Jedno vyhodnotenie - necítim sa ohrozený preto že mám zbraň a viem sa v prírode správať je možné nahradiť prostým " medveď , vlk rys sú v pohode a nikto s nimi nemá problem. - Tendenčne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off elciervo, 18.7.2016 o 8:50

Týka sa to aj medveďov tak to dám sem, ak máte trochu času a chuti: odkaz (taký jednoduchší dotazník nezaškodí) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 6.7.2016 o 11:03

Priatelia poľovníci! Do mojich článkov som pridal jeden s titulom "Clovek v obkľúčení medveďov ?".Pôvodne to mala byť reakcia na tendenčnú reportáž provinčného týždenníka o napadnutí a dokaličení poľovníka pána Pyšného z Kláštora pod Zn.medveďom , len pár stoviek metrov od tamojšej poľovníckej strelnice, určená hlavne laickej verejnosti.Bohužiaľ nemenovaný provinčný plátok mi článok odmietol uverejniť s tým, že oni osvetové článjky neuverejňujú (asi bude teda pravda to ako ich volám ja , čiže "Klebetník" , pretože asi šíria len klebety keď ich osveta nezaujíma). Už pred pár dňami som článok rozoslal niekoľkým desiatkam známych a priateľov, aby ho ponúkali hlavne svojim nepoľovníckym známym a priateľom, pretože my poľovníci veľmi dobre vieme o čo beží a sami seba nepotrebujeme o niečom takom presviedčať.(Inak ,podobne som pochodil aj v Pravde a SME, ešte nepoznám reakciu Nový čas online,ale nerobím si žiadne iulúzie.) Preto navrhujem každému komu záleží na tom ,aby bola verejnosť objektívne informovaná aby tento a podobné materiály šíril hlavne medzi nepoľovníckou verejnosťou, pretože k iným informačným prameňom sa asi nedostaneme (ja už dávnejšie tuším, že protipoľovnícka a protilesnícka kampaň má pozadie mocných finančných kruhov, ktoré samozrejme ovládajú aj médiá a cieľom je privatizácia štátnych lesov ako aj revírov v držbe PZ).Lesu a lovu zdar ! odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lysec, 4.7.2016 o 19:44

Nič nového pod Slnkom - všetci sa musíme obmedziť, lebo jeden elektrikár a pár tisíc jemu oddaných detinských naiviek chce dosiahnuť stav ,keď sa my ľudia budeme môcť úplne bez obáv prechádzať pomedzi tisíce medveďov (vlkov , rysov...).Bez obáv preto, lebo však šelmy budú úplne samozrejme recipročne vedieť, že nám a našim domestikovaným zvieracím kamarátom (dobytok,včely, psy...)nesmú ublížiť ,lebo my veľkým šelmám ubližovať nesmieme už dávno.Pomaly verím tomu, že VLK ich dokonca naučí sa pásť a hádam sa budeme navzájom aj pekne ,po susedsky zdraviť ! Kto to ale vysvetlí našim "tiežkolegom", ktorí na takúto rajskú reciprocitu neveria a už v predstihu potenciálne konflikty s veľkými šelmami riešia po svojom...A my ostatní ich kvôli tomu samozrejme všetci nenávidíme !Len stále nechápem ,že sme ešte žiadneho z nich neprichytili ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 4.7.2016 o 18:20

jarko, ja si už zháňam detský púder, lebo určite dostanem koprivku, keď sa uverejnia kritéria prípadného odlovu. už teraz je to zaujímavé, no vzhľadom na skutočný stav by sa kritéria mali meniť. a že by ich od nás niekto chcel, to naozaj nehrozí :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 4.7.2016 o 16:11

Na margo článku o poľanských medveďoch : Akurát by ma veľmi zaujímalo ,čo s tými nadpočetnými a potenciálne odchytenými medveďmi ? Hádam si len nemyslia, že by ich nebodaj od nás zobrali Maďari,Rakúšania, Nemci, Holanďania, Belgičania... ? Myslím, že zastreliť ich môžeme aj u nás,aspoň by zomreli doma ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 4.7.2016 o 12:37

Z hladiska iniciativy je VLK niekolko nasobne aktivnejsi ako zastupcovia polovnikov. Vo vseobecnosti okrem kontroverzneho memoranda, ktore problem premnozenia zveri podla mna aj tak neriesi, som z polovnickej strany ja osobne okrem programu starostlivosti o medveda hnedeho na SR(kde mala zastupcov kazda strana) nezachytil nejaku iniciativu, ktora by medveda riesila cisto z pohladu polovnickeho hospodarenia. Vdaka za kazdy clanok ako je ten od pana z Polany. Apropo, ked si vsak clovek precita poziadavky peticie VLKa v oblasti hospodarenia s medvedom, tak je z nich zrejme ako neodborne a jednostranne zastupcovia VLKa uvazuju. Vidia len svoj piesocek, dosledky pre ine druhy zveri su im ukradnute. Nie vsetky body su zle, ale navrhnut zakazat spolocne polovacky v arealoch vyskytu medveda moze len diletant, ktory posledne roky asi spal v nore a usli mu pocty diviakov na SR. Dalsou poziadavkou je "zakazat aktivne prikrmovanie medvedov." Odhliadnuc od toho, ze neviem o tom, ze by niekto aktivne prikrmoval medvede, tak scitanie na vnadiskach, urcenych pre diviacu zver, je jednym z najlepsich moznosti ako presne pocty medveda monitorovat. Ale presne pocty, najma pri medvedovi asi tymto pseudoochranarom nevyhovuju, takto nemozu tvrdit, ze ich je kazdy rok 500 a menej :) Bod "vytvorit velke prisne chranene uzemia, kde budu mat medvede dostatok prirodzenej potravy a pokoj" ani nejdem nejako siroko komentovat. A kde v podmienkach SR by sme ich asi tak vytvorili? Kazdy kus lesa je pomaly nejake CHKO a podobne a ani to nestaci, pricom pri sucasnych stavoch medveda by muselo byt pomaly cele SR jednym velkym chranenym uzemim bez ludi, uz teraz populacia medveda prekracuje kapacitu nasho uzemia tak, aby mal kazdy jeden medved zabezpecene dostatocne velke a vyhovujuce uzemie. Takto to vyzera, ked si niekto biznis postavi na demagogii bez ohladu na odbornost a dosledky. Uz konecne by sa mala zaviest zodpovednost za skody pripadne trestna zodpovednost pre iniciatorov takychto peticii, kde v pripade, ze sa navrhu po tlaku verejnosti prijmu a ukazu sa ako kontraproduktivne, budu zato zodpovedni konkretni ludia. Mozno potom to niektorych jedincov donuti sa pri svojej iniciative aj seriozne zamysliet, nie ju zliepat na kolene v snahe ovplyvnit a ziskat podporu najma laickej verejnosti. Ja stale naivne cakam, kedy VLK zacne riesit drobnu zver, dropa, ci hluchana. Kedy bude ziadat prisne chranene uzemia s dostatkom prirodzenej potravy pre zajace a bazanty, tlacit na zmenu systemu polnohospodarstva u nas. Kedy spravia peticiu pre obnovu biotopov hluchana. Takuto inciativu podporim rad. Ale chranit premnozene nema vyznam. Aj ked tie pekne videjka a rozne stranky na tvorbu bezzasahovych uzemi, ktore VLK chrli samozrejme nieco stoja a medved je lepsi marketingovy tahak ako nejaky vtak ci bezny zajac, ktore laikom nic nehovoria. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off apple, 4.7.2016 o 10:51

odkaz vidí sa mi, že VLK sa o maca stará viac, ako my.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fatran, 24.6.2016 o 9:40

centaurus dobre si to vyňúral ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 24.6.2016 o 9:18

Tvojé slová vôbec nebudem rozporovať, podotknem len, že ten medveď sa správal dosť autenticky. Čast scén bola isto zohraná o tom žiadna, Hlavne ten preskok plota sa mi páčil :-)))) No bez tej svorky psov by som sa do dačoho takého nepúšťal. JPP zo slovenska vraví aj 2-3 mm broky na prdel nezabijú ani nezmrzačia, ale vyvolajú negatívnu skúsenosť spojenú s určitou činnosťou, alebo miestom a potom sa mu jedinec vyhne. Opakujúca skúsenosť sa vryje do inštinktu a rozšíri sa na celú populáciu. Toto sa prestalo diať a preto medvedia populácia naberá na odvahe a stráca aj plachosť voči človeku a blízkostí jeho obydlí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Centaurus, 24.6.2016 o 8:39

Nie som odborníkom na rumunskú kinematografiu, ale podľa tejto ukážky sa dá tvrdiť, že sa jedná o hranú scénku. Tomuto tvrdeniu napomáha strih a voľba uhlov záberov a postavenie či pohyb kamery, čo v konečnom dôsledku vytvára dojem kontinuálne prebiehajúcej akcie... Toto nie je záznam skutočnej udalosti, ale je to rekonšrukcia!...Je to nahraná scéna rovnako ako scéna útoku vlkov a medveďa vo filme "Vysoké Tatry - divočina zmrazená v čase", kde účinkovali medvede a vlky, ale aj jeleň či divoké svine profesionálneho trénera zvierat pre filmový priemysel (odkaz). Nakoľko neviem z akého filmu bola táto scéna vystrihnutá neviem posúdiť jej zmysel a dúfam, že na "filmárske úsilie" ten medveď nedoplatil životom. Iná vec je, že takéto scény boli realitou aj v našej časti Karpatského oblúka. Já sám som video pred niekoľkými dňami zdieľal na FB, lebo ako dokumentarista viem, že jeden raz vidieť je viac, ako o tom hovoriť/písať. Inak, ak sa nemýlim, tak Rumunsko je v EU a v krajinách EU by mali platiť rovnaké predpisy... Tvrdenie, že takto to riešia rumuni je chybné, teda ak sa nejedná o videokampaň nejakej rumunskej občianskej neposlušnosti proti platným zákonom... Trochu som núral na nete a narazil som na dlhšiu verziu odkaz kde je vidieť, že sa jedná o ukážku rôznych spôsobov ako sa človek dostáva do kontaktu s medveďom... názov sám to vysvetľuje "Vine URSUL ADRENALINA MAXIMA"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off apple, 21.6.2016 o 17:05

Durell, ono aj u nás bol taký zvyk sa vysporiadať s macom na salašoch.... len je to pekne ukázané takto naživo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 21.6.2016 o 10:48

Tak ten už asi na baraninu nepríde. Ale to bol malý macko, starý samec by ich asi vyobracal trochu viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fatran, 21.6.2016 o 8:48

takto to riešia rumunskí bačovia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off valdo35, 14.6.2016 o 7:42

Tu je o tom reportáž... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1281-1320 z 1876 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM