Heming hunting
dnes je utorok,  21. máj 2024,  meniny má Zina,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:02,  dnes západ slnka: 20:24
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nacinac - diskusia

autor: off bavorak
pridané: 9.8.2010 10:22

jako odnaucit mladu kopouku od nacinania trhania usmrtenej zvery?


za rady dik...


počet zobrazení: 5 184
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 46 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stopinko, 17.8.2010 o 18:39

Edo, velmi dobre viem o com pises. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 17.8.2010 o 16:46

stopino - daun funguje 12 x ano , náhodne pri prechádzke 3 x vôbec ,ja už nemam dobré skúsenosti s výcvikom psa u niejakého cvičiteľa ,hovoril si dotičný profesionál ,výsledok bol taký, pes prejavoval známky strachu a všetko robil čo mal len zo strachu. Dnes je to celé o peniazoch iba "francku podrž komín ja jdu zatím pro peníze" .S pozdravom EDO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 17.8.2010 o 13:01

Stopinko mozno zabudol, mozno umyselne nenapisal, ze rocny po vycviku u "profesionala" ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 12:57

Lovec, mozno som to dost detailne nenapisal. Ak chcem durica, ktory by sa mal specializovat na diviaciu zver nebude pre mna prvorade to aby som ho bral na spolocnu polovacku. Bude pre mna najdolezitejsie bravat ho so sebou co najcastejsie von, napirsovat diviaky a dopriat mu aby si ich prehnal v idealnom pripade pri psovi ulovit diviaciu zver. Mozny je aj opacny postup. Postrielanie a nasledne vypustenie psa a dostrelenie diviacej zveri. Tieto postupy nie su z mojej hlavy ale od ludi, ktori su skusenejsi ako ja a maju to praxou overene. Mne sa toto osvedcilo tak isto. Ak mam v plane ist von na srnca, tak psa( durica) nechavam doma. Ak sa uz bavime o praci durica, predurenie ci uz vysokej alebo inej raticovej nie je povazovane za chybu. Ak by vsetky psi pracovali len na diviacej mali by sme na SD len same Diviaciare a ak clovek sleduje vysledky skusok zistuje, ze sa tomu tak nedeje. Pytas sa na stavaca, ale tu su predsa kludy pred srstnatou ci pernatou zverou a ak sa im clovek venuje dostatocne od mladeho veku , nemal by s tym byt problem + zvladnuty cvik Daun. Hladal by som skor dovod preco ti startuje za srncim. Nepises, ci je pes odvolatelny alebo neodvolatelny ak sa pusti do prehanania zveri. Co sa tyka cudzieho psa, snazim sa ludi, ktori chcu zacat som psami pracovat v polovnej praxi presvedcit o tom aby s nimi zacinali uz v mladom veku pokial su psiky nepopisane knihy a nemaju naucene zlozvyky. Ak mi pride majitel so psom ktory tento zlozvyk ma , ma niekolko variant ako to odstranit. Aj el, obojok. no ak mam pravdu povedat vacsina tychto ludi to vzda skor ako zacali. Ale to uz je o ludoch nie o psoch. Ak si najdes niekedy cas rad ti predvediem nejakych psov aky je rozdiel ked sa s nimi zacalo v utlom veku a ked k nam pes prisiel ako rocny. Jaro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 17.8.2010 o 12:11

ved práve to odvolanie od prehánania inej zvery nie je úplne dobre ,všetko ostatne je v poriadku ,preto som sa pítal na to stopina nech poradí ,ak má niekto psa od mala ako on je to iné ,mňa zaujíma ak zoberie cudzieho psa do výcviku ako postupuje v takomto prípade ?ako cvičí psa a ako ho naučí aby neprehánal inú zver okrem diviačej.Vopred ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.8.2010 o 11:54

LOVEC, vyštartovať môže, veď je to poľovný pes, ale mal by byť v pohode odvolateľný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 17.8.2010 o 11:16

Stopinko čítal som si,tvoju radu ohladom výcviku a aby mi pes neduril zver ale nepochopil som asi správne tvoj postup výcviku.Napr. je spoločná polovačka na diviaky ako mám vysvetliť psovi aby duril len diviaču zver a nie aj ostatnú,podla tvojej rady by som ho mal brat von len vtedy ked idem na diviaky ? Potom mam maď.v. ktorá je vycvičená na No1. ale ked sme na vychádzke velmi zriedkavo asi každý 5-6 náhle vyštartuje za srnčím alebo zajacom ,všetko ostatné je úplne ok ,podla teba mal by som snim chodiť von len ideme na drobnú ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 9:40

Solimkenaj, prave ze o poveloch to vobec nie je. Tie mozes davat slovensky ci bulharsky , nohami ci rukami. Je to o rozdielnom pristupe medzi sluzobakom a polovnym plemenom. ps: urcite sa nehadame , skor to povazujem za vymenu nazorov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 17.8.2010 o 7:53

sůhlas Miloš...keď si šikovný aj koňa ide naučit na fujaru pískat... Chlapci ať sa vám daří a pséci chápů co po nich chcete... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 17.8.2010 o 7:36

STOPINKO neviem a nebudem sa hadat ale stale su to len psi ! takze neviem ci tam budu az take priepastne rozdiely polovica povelov je rovnaka a ta druha sa lisi to mi je jasne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 7:06

Solimkenaj, ako si napisal - necvicil som ziadneho polovneho psa. ja som zas necvicil mnoho sluzobakov ale mozem porovnavat . Medzi polovnym plemenom a sluzobakom je priepastny rozdiel. Preto sa tieto dva rozdielne druhy nedaju co do vycviku ani trocha porovnavat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 7:02

Lowec, na tvoju otazku je jednoducha odpoved ohladom neziaduceho durenia zveri , cvici sa presne tak ako sa cvicilo pred tym ako do mody prisli el. obojky. Hlavne so svojimi psami cvicia ich majitelia a ti si nepraju vyuzivanie tejto pomocky a tym padom sa im musime prisposobit. To co robia cvicitelia psov, ktori si beru psy na vycvik od majitela je jedna vec , dalsia ze my sa musime prisposobit poziadavkam klienta. Zatial sa nam nestalo, mne konkretne za tie roky ani raz, ze mi pes vyletel na skuskach na poslusnosti kvoli neziaducemu nahananiu zveri. Co sa tyka nasledkov na psov a el. obojka , uz to tu bolo spominane el. v nespravnych rukach urobi viac skody ako osohu. Prial by som majitelom, ktory si sami takto domrvili psa aby dostavali tie el. impulzy pocas zbytku zivota aby im to pripominalo ze pok...i ziveho tvora. ak narazas od neziaduceho durenia srncej pri duricoch tak je na to jeden liek , ktory mi poradil moj kamarat dlhorocny kopoviar Stefan Cimbalik. Strielaj pri duricovi to co ma uprednostnovat ( diviaky), neber ho ak ides na srncie polovat a ako dospeje presne pochopi na co sa poluje. Toto mi potvrdili aj iny majitelia duricov, ktory poluju po europe ci uz francuzi, nemci, cesi atd. Ak raz budem potrebovat k vycviku el. obojok urcite sa o tom dozvies lebo sam ich ponukas, takze aspon mam kontakt na niekoho kto ma s tymito pomockymi skusenosti. Kynologii zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 17.8.2010 o 4:31

hmm...el.obojek je pouze nástroj,tak jako prut(palica) či bota...a pokud jeden s tychto nástrojů používá "trůba" , tak može psa zmršit...v první řadě by měl být pán inteligentnější než pes,odhalit jeho povahu a podle toho zasahovat...a mezi námi děvčaty je jedno o jaké plemeno sa jedná,aj německý ovčák bude s chutí aportovat kačeny z vody , pokud mu to správně vysvětlíme...měl sem dost ostrého jagoša(v pěti měsícoch udělál lišku a 4 mladé + vynesl z přírodní nory) a ten šel za srnčím max. 10 m , díky jednom týdnu s obojkem a na černů a škodnů s velků chuťů do kontaktu...u špringra sem použil pouze jednů...opravdu to nejde paušalizovat...s rozumem super věc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off VanFCR, 16.8.2010 o 22:25

growler, odpoved na tvoju otazku "u teba su plnohodnotne pol.plemena len tie,ktore sa mosavo pouzivaju v sucastnosti na tuto pracu?" znie nie. Sama mam psa, ktori sa tu masovo nedrzi prave pre jeho vacsi temperament a dlhsie dozrievanie. A dalsi prirastok ktory planujem je z plemena, ktoreho jedincov napocitas v SR na jednu ruku. Myslela som tym, ze niektore pol.plemena sice nesu nalepku polovne, ale ich chov je posunuty do urovne spolocenskych plemien, co sa sice na povahe ako takej tak rychlo neprejavi, ale na vlohach stacia 2-3 generacie a zo psa po pracovne vedenych predkoch moze byt ako sa sprosto hovori gaucak, ktory ani netukne v tom, na co bolo plemeno slachtene. A spolu s potlacanim vloh sa podla mna posuva aj ta potreba samostatneho fungovania pri praci...ale to uz je odbocenie od temy, takze to len na vysvetlenie, ked si sa pytal ako to bolo myslene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 16.8.2010 o 22:19

lowec, definuj najskor prosim ta, co je podla teba neziaduce durenie, aby sme predisli nedorozumeniu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 16.8.2010 o 19:31

VanFCR tou tvrdohlavostou som chcel povedat,ze je to pes,ktory neznasa dril a najradsej robi veci podla seba(a predsa to fungovalo) a vkonecnom dosledku bol aj vedeny ktomu aby na polovackach bol samostatny.takze podla mna vtom ten rozdiel medzi sluzobnymi a polovnymi psami nebude.u teba su plnohodnotne pol.plemena len tie,ktore sa mosavo pouzivaju v sucastnosti na tuto pracu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 18:34

LOWEC neviem isto ale asi si trafil kliniec po hlavicke :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 16.8.2010 o 18:31

VanFCR mam jednu otázočku ako cvičíš psa od nežiaduceho durenia zvery ako príklad ? V profesionalnej kynologii ako i príprava na skúšky poľovných psov môžem zodpovedne povedať cvičitelia v SR majú a cvičia práve s výcvikovým elektronickým obojkom neviem či to je ako tajnosť , nevidím v tom žiaden problém alebo nejaké následky na psíkov.Jedine som si všimol ,poniektorý majú k vycv.elek.obojkom svoje "iné" vyjadrenie nakoľko im to berie ich kšeft. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 18:27

ano bulterier je viac menej vedeny ako spolocensky pes pricom je to OBROVSKA chyba !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 16.8.2010 o 18:25

growler, ja som nepisala o tvrdohlavosti, ale o znasanlivosti a sposobe myslenia a fungovania. A hlavne som to myslela na plemena, ktorych chov a vyuzitie ide stale smerom k pol. praci. Neber to v zlom, bullterier je sice terier, ale uznaj, ze v dnesnej dobe je jeho chov posunuty inym smerom ako polovna upotrebitelnost (vseobecne, vynimky nespominame) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 18:21

VanFCR nechcem niako tlacit rozum ale polovneho psa som nikdy necvicil venoval som sa cisto len sluzobnim psom ako je nem.ovciak rotik doberman boxer (pitbul staforsir bultelier )su trosku inak stavany (prah bolesti) apdb. ale v mysleni si osobne myslim ze je jedno ake povely ich ucis malo by to asi rovnako reagovat el.obojok sa vyborne osvecil hlavne pri zlej privolacke bitke medzi psami nosenia kamenov v papuli a pod. nikdy sa nepouzival pri stahovani psa z figuranta alebo nepustenie aportu a pod.raz ked bude na to cas urcite sa dam aj na pol. psov no momentalne je to pre mna zbytocne nakolko nemam revir a druhim robit chuja nemienim :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 16.8.2010 o 18:20

Leon, ja neodsudzujem el. obojok, tiez som pisala, ze ho musi clovek vediet pouzit, vtedy moze pomoct, inak sposobi viac skody ako uzitku. Len ja mam bohuzial stastie na tych bez mozgu :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 16.8.2010 o 18:17

ja tam nejaky vyrazny rozdiel nevidim.pouzival som el.obojok pri vycviku bullteriera na "doladenie" formy a fungovalo to paradne a to uz je velmi tvrdohlave plemeno.tu by som nerozlisoval,ze to lepsie funguje na polovne alebo sluzobne plemena,ale skor to zalezi od kazdej jednej osobnosti toho psa a najma pristupu cloveka k nemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.8.2010 o 18:10

Vando elektrický obojek není špatná věc problém je když ho používá na psa bezmozek pak to je katastrofa protože vznikne pes na h.... který buď zlomený a nebo bez elektriky neovladatelný já obojek doma mám a použil jsem ho podle rad zkušeného kamaráda na dva psi a oba dnes v pohodě fungují bez obojku se svými vůdci a byli to psi kteří se nevracely několik hodin setra jsem lovil autem na loukách a po třech měsícich výcviku chodil na první písknutí. P.S. když to vidím na zkouškách honech atd. tak by měly chovatelé se štěnětem dodávat i mozek dost velkému počtu nových majitelů :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 16.8.2010 o 17:20

solimkenaj, neviem ti odpovedat na otazku preco je taky rozdiel, mozno som len ja mala smolu na taketo priklady. Ale fakt je, ze polovne plemena su ine ako sluzobne, neznesu tolku "buzeraciu" zo strany majitela, su slachtene viac na samostatnu pracu. A povel ma byt len korekcia tej prace. Poviem priklad z bazantnice, tam jednoducho pustis psa a cely pohon by si mu nemal dat ani jeden povel, to je ideal, ma nosit co pada a bez okolkov odovzdat a bezat po dalsi kus. Namiesto toho tam vidis casto bezprizorne pobehujucich psov, co casto nacinaju, majitelia po nich piskaju hucia a neraz maju na krku el. obojok, ktory je dost nevhodne pouzivany. Mozno prave v tom, ze clovek ma tendenciu psa furt usmernovat, je chyba. Pes to jedneho dna vzda a mame zlomenu povahu a psika, ktory je na nic. Ale tych dovodov je iste viac a chcelo by to poznat pribeh kazdeho psika, aby sa dalo povedat, preco to nefunguje. Faktom ale je, ze v pol. kynologii mnohi el. obojkom nahradzaju trpezlivost s vychovou a vycvikom (vela plemien dospieva az okolo 2-3 rokov a pracovne dozrievaju niektore aj neskor) ci riesia tak dosledok nedostatocnej naviazanosti a suhry majitela so psom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 16:57

VanFCR trochu som prekvapeny tvojim prispevkom ohladom el.obojkov neviem ako to funguje na polovnych psoch ale na sluzobnych psoch to funguje super samozrejme treba to robit z rozumom mas pravdu ze mozes zlomit aj psa ale tento pes musi mat od narodenia zlomenu povahu pokial mu nepustas elektriku do krku vkuse 2 hodiny a ako bolo povedane psa nacinaca treba VYRADIT z chovu a najlepsie aj celkovo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 16.8.2010 o 16:47

lowec, pekne si napisal, ze profesional ano, neskuseny clovek nie. Problem elektrickeho obojku vidim v tom, ze mnohi si myslia, ze su skuseni alebo ze vsak to nic nie je a potom to dopadne tak, ze namiesto pomoci to narobi len viac skody. Ja som el. ani iny vzcvikovy obojok nepouzivala a pokial sa da, ani to dalsim neodporucam. Preco? Videla som psov ktori presli vycvikom, ci prave boli cviceni na el. obojku. Bolo ich ak dobre pocitam tak okolo 10, plemena stavacov a retrivrov, kokerspaniel, stajerak...ani jeden z tych psov nemal dlhodobo odstraneny problem, skor majitelia mali dalsi ako napriklad zlomena povaha. Najhorsie je, ked taky pes ide do praxe. Nemam skusenost z farbiarskej ani duricskej roboty, ale z polovaciek na pernatu a srstnatu ano a tam veru elektrika nepomahala. psiska si robili aj tak co chceli, ako inak, ked neboli na ociach. V takychto pripadoch sa da totiz korigovat max vydialenost, ale neviem si prakticky predstavit, ako chce clovek korigovat nacinanie napr. bazanta, ked ma psa v krovi kam nedovidi. Druha vec je, ze nacinac na takejto polovacke nema co robit. Takze, mozno som len mala smolu prave na taketo nepodarene prerabky elektrikou ale nepridali mi velmi na dovere k tejto vycvikovej pomocke. Nepopieram vsak, ze ak sa pouziva s rozumom a clovekom naozaj skusenym sposobom, ze ma len upevnovat moje povely, tak ze moze pomoct...no bezne sa tak bohuzial deje podla mna ojedinele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 16.8.2010 o 11:57

Pozdravujem Vás ,Stopinko napísal si :" nikdy som el. obojok nepouzil a dufam, ze ani nebudem musiet. To na co som narazal bola skusenost, ludi ktori sa o to so mnou podelili ci uz ohladne el. obojka ako aj vyuzitia telefonu. Ja som vysvetlovaval nieco ine a rad to zopakujem. Na psovi (videl som v praxi)bol vyuzivany el. obojok aby nenahanal zver. Po niekolkych razoch pes prestal zver prehanat. Akonahle dotycny snal el. obojok z krku a chcel pokracovat vo vycviku bez neho pes sa vratil k prehananiu zveri. Musel to riesit atrapou el. obojku na krku. A tomuto efektu sa vyvaruje clovek ak pri vycviku farbiara ci durica v priprave na PF vyuzije tuto metodu aby nebol prekvapeny, ze mu snime el. obojok a musi zacinat od znova lebo pes je tak inteligentny, ze dokaze rozpoznat kedy mu nieco obopina hrdlo." ........Dovolím si povedať, pri výcviku s výcvikovým obojkom podmieňujeme náš povel, ak to cvičiteľ resp. majiteľ nerobí a dáva psíkovi len korekciu "korekcia ,korekčný impuls je niečo také ako mravčenie a vyšie stupne ako pichnutie, psík ukončí nežiadúcu činnosť ,ale môže to byť ako opisuje Stopinko, či cvičiť práve nežiadúcuce načínanie zvery práve s výcvikovým obojkom mám dva názory ,profesionál áno ,neskúsený človek nie , tak ako to opisuje VanFCR odhadnúť moment kedy psík sa dotkne zvery si netrúfam ani ja.Ja osobne som odnaučil B.farbiara o načínania práve TPčkom polným vojenským telefónom ako to popisujú už poniektorý ,bolo treba k tomu strelený kus , jeden bol skovaný a čakal na psíka ,stalo sa nám aj to ,ak psík bol len oznamovač po takomto výcviku sa sneho stal aj hlásič čo pred tím nebol, po jeho nepríjemnom zážitku sa k zvery už nepriblížil a len hrabal okolo a štekal. K príprave psíka na skúšky s výcvikovým obojkom ja osobne doporučujem , pri správnej komunikácii pes a cvičiteľ sa výsledok dostavý treba si uvedomiť, že podmieňujete svoj povel a aby psík to dokončil ,napr. ak psík vyrazí za zverou a on neposlúchne spolu naraz zapískate na píštalke davnovačka + korekcia a psík si to spája spolu a podmienujete takto Váš povel "píštalku,hlas " ,psík po takomto cvičený už na skúškach obojok určite nepotrebuje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 16.8.2010 o 10:13

Solimkenaj - urcite sme sa pochopili. Takze sa dostaneme k tomu co pisal Leon, pohladat pricinu preco pes nacina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 10:06

STOPINKO suhlasim ale este raz pisem ze je to len prostriedok k niecomu nie je to stala pracovna pomocka :) kamarat mal kaukazkeho ovciaka uchodil a chodil na druzstvo kantrit psov zhruba po tyzdni el.sokov pri uteku prisiel na to ze je to pre neho trest teraz beha na volno na pozemku 10 000 metrov stvor. a na druzstvo uz nechodi a obojok nema na krku a privolacka ? :) zazracna na tieto psy nieco neskutocne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 16.8.2010 o 9:48

Yegi, nikdy som el. obojok nepouzil a dufam, ze ani nebudem musiet. To na co som narazal bola skusenost, ludi ktori sa o to so mnou podelili ci uz ohladne el. obojka ako aj vyuzitia telefonu. Ja som vysvetlovaval nieco ine a rad to zopakujem. Na psovi (videl som v praxi)bol vyuzivany el. obojok aby nenahanal zver. Po niekolkych razoch pes prestal zver prehanat. Akonahle dotycny snal el. obojok z krku a chcel pokracovat vo vycviku bez neho pes sa vratil k prehananiu zveri. Musel to riesit atrapou el. obojku na krku. A tomuto efektu sa vyvaruje clovek ak pri vycviku farbiara ci durica v priprave na PF vyuzije tuto metodu aby nebol prekvapeny, ze mu snime el. obojok a musi zacinat od znova lebo pes je tak inteligentny, ze dokaze rozpoznat kedy mu nieco obopina hrdlo. Ide o to aby si pes spojil urcitu neziaducu cinnost s trestom. Co sa tyka el. obojka ci telefonu urcite dotycny dosiahne oboma sposobmi ciel ( teda ak to u daneho jedinca je odstranitelne). Z praktickeho hladiska, bavme sa o vypustani napriklad kopova o ktoreho tu ide ci uz pri PF - pri dohladavke a naslednom vypustani z lezoviska ku kusu alebo pri SD a to pri disc. spravanie sa pri zastrelenej zveri. Pes je vypustany bez obojka max ma na krku reflexny obojok. Pokial je pes cviceny s vyuzitim telef. tak ma v hlave zafixivane ,ze akonahle spravi nieco neziaduce pri kuse ( zalezi od vycvikara co mu toleroval - onuchanie, zakus a pod.) tak dostane el. impulz idem s tym pocitom ku kusu. Pri el. obojku je to ale o niecom inom, ak sa jedna o psa ktoreho som popisoval z praxe ( odnaty obojk a nasledne nahanaie), tak ma dotycny problem uz od lezoviska. Ina vec je, ze ak je raz pes nacinac nemal by byt vyuzivany. Solimkenaj, suhlasim ze el. obojok je dobry a mozes psa regulovat stale ALE ten majitel co ma takehoto psa sotva prejde skuskami ktore som spominal. Veroslav, suhlas! Vsetkym prajem hodne zdaru :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 9:13

VERO urcite ano ! el.obojok nesluzi ako nahrada za trpezlivost a cas ktory pes potrebuje vycviku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 16.8.2010 o 9:11

ok. Stopinko...s tým aportem sem to myslel všeobecně u načínačů...elektrika je dobrá věc ať už přes obojek nebo přes voj.tel ,ale měla by sa použit pouze nárazově a opatrně...já sám sem el obojek použil enem jedenkrát při skrácení slídění u už moc zkušeného 5 letého psa , který přestávál rozeznávat slídění a nahánění...znám případy kdy po zdělání el obojku je pes neovladatelný a naopak...což už naznačils...no pokud sa člověk věnuje psovi pořádně od začátku el. není potřeba...Nech sa daří... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 8:59

ja by som to videl trochu inac vidim ako niekto chodi stale z voj.pol.telefonom :)el.obojok urcite skor vyuzijes pri nacinani a psovi to je jedno ci dostane ranu do jazyka alebo krku el.šok pre neho znamena ze NESMIES !!! a pokial ti bude nacinat zver a ty nebudes mat pri sebe telefon tak co ??? obojok moze nosit aj pri polovackach comu vobec NEVADI ! alebo si dohladas zver a potom tam napojis telefon a pustis psa ? :) pokial si myslite ze psa odnaucite nacinat 2 alebo 3 el.sokmi tak ste na OMYLE !!! el.obojkom mozes regulovat psa STALE !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 16.8.2010 o 8:51

Stopinko,pracoval si už niekedy s el.výcvikovým obojkom?Podla Tvojich rád nie.Na skúšky samozrejme s el,obojkom nepojdeš, ale ani s telefonom.Tak isto vieš dať psovi ranu, ked evidentne načína a neoveruje kus, či ním len šklbe.Podstata el. obojku je v niečom inom, ako len dať psovi ranu.Menej, je niekedy viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 16.8.2010 o 7:02

veroslav, no Bavorak asi neplanuje aby mu kopovka aportovala jelene :))) Tuto metodu mi vysvetloval jeden dlhorocny chovatel hanoverakov. Keby sa tu presne popisala metoda nedoslo by k pochybnostiam. Pes totiz dostava ranu az ked je zrejme ze ide nacinat pokial kus overuje , onuchava posklbava za srst je mu to tolerovane. Skusene oko cvicitela vie rozoznat kedy sa jedna uz o nacinanie. Co sa tyka el. obojka a pouzitia cez polneho telefonu tak je v tom dost velky rozdiel. Pes je myslim si velmi inteligentny na to aby rozpoznal kedy mu nieco vysi na krku a je pod dohladom a kedy nie. Stretol som sa s tym nie len pri vycviku stavacov ale aj inych plemien. Sam som ho vsak zatial este nikdy nepouzil. Tym telefonom sa clovek min vyhne tomu, ze ak pojde pes na skusky bez el. obojka stale bude v tom ze rana moze prist od kusa ktoreho by nacinal v tom je ta finticka. Co sa tyka nacinanie urcite to bude nejaka predispozicia po predkoch, tak isto mmoze byt pricina v majitelovi psa. Takto sa to clovek asi nedozvie musel by vidiet chovanie psa ako aj reakcie majitela atd. tot moj skromny nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 16.8.2010 o 6:04

-))) klučina píše že už fenečka načíná...takže potřeba zasáhnůt...rozdíl mezi el obojkem a voj telefonem vidím hlavně ve váze a skladnosti...jinak psovi je asi u "prutu" lesti dostane šupu do jazika lebo do krku...jde o podmět , který je mu nabídnut a o reakci,kterou to vyvolá pokud začne načínat - ne kus ověřovat...Leon pokud nejsi vůdce tak si v pr...plně sůhlasím...ale se surovím masem su opatrný - ikdyž jsem načínača nikdy neměl ale pár zažíl u ""kolegů""...VanFCRvtedy ked sa pes dotkne kusa - a to je cílem ? -))) A jak bude dělat aporty ? A co ověření kusu na konci barvy ? Hlavně ať pes při spatření kusů neprchá na opačnů stranu...-))) Nekdy sa člověk opravdu pobaví... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 15.8.2010 o 20:26

Leon, krasne si to napisal :) mytus suroveho masa este stale existuje... Okrem vylepsenia vztahu majitel/vodic - pes, by som skusila ten prud v kuse zvery, rana pride vtedy ked sa pes dotkne kusa a nie ked clovek mozno aj chybne z dialky vyhodnoti, ze prave teraz. S elektrikou na krku mozete zasiahnut priskoro alebo neskoro a ani jedno nepomoze, skor naopak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 15.8.2010 o 19:43

neviem ake by to bolo pre vas kebyze to mate na krku kus logiky treba zapojit a precítajte si otom daco alebo je o tom aj pár filmov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 46 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov