Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nacinac - diskusia

autor: off bavorak
pridané: 9.8.2010 10:22

jako odnaucit mladu kopouku od nacinania trhania usmrtenej zvery?


za rady dik...


počet zobrazení: 5 158
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 46 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stopinko, 17.8.2010 o 18:39

Edo, velmi dobre viem o com pises. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 17.8.2010 o 16:46

stopino - daun funguje 12 x ano , náhodne pri prechádzke 3 x vôbec ,ja už nemam dobré skúsenosti s výcvikom psa u niejakého cvičiteľa ,hovoril si dotičný profesionál ,výsledok bol taký, pes prejavoval známky strachu a všetko robil čo mal len zo strachu. Dnes je to celé o peniazoch iba "francku podrž komín ja jdu zatím pro peníze" .S pozdravom EDO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 17.8.2010 o 13:01

Stopinko mozno zabudol, mozno umyselne nenapisal, ze rocny po vycviku u "profesionala" ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 12:57

Lovec, mozno som to dost detailne nenapisal. Ak chcem durica, ktory by sa mal specializovat na diviaciu zver nebude pre mna prvorade to aby som ho bral na spolocnu polovacku. Bude pre mna najdolezitejsie bravat ho so sebou co najcastejsie von, napirsovat diviaky a dopriat mu aby si ich prehnal v idealnom pripade pri psovi ulovit diviaciu zver. Mozny je aj opacny postup. Postrielanie a nasledne vypustenie psa a dostrelenie diviacej zveri. Tieto postupy nie su z mojej hlavy ale od ludi, ktori su skusenejsi ako ja a maju to praxou overene. Mne sa toto osvedcilo tak isto. Ak mam v plane ist von na srnca, tak psa( durica) nechavam doma. Ak sa uz bavime o praci durica, predurenie ci uz vysokej alebo inej raticovej nie je povazovane za chybu. Ak by vsetky psi pracovali len na diviacej mali by sme na SD len same Diviaciare a ak clovek sleduje vysledky skusok zistuje, ze sa tomu tak nedeje. Pytas sa na stavaca, ale tu su predsa kludy pred srstnatou ci pernatou zverou a ak sa im clovek venuje dostatocne od mladeho veku , nemal by s tym byt problem + zvladnuty cvik Daun. Hladal by som skor dovod preco ti startuje za srncim. Nepises, ci je pes odvolatelny alebo neodvolatelny ak sa pusti do prehanania zveri. Co sa tyka cudzieho psa, snazim sa ludi, ktori chcu zacat som psami pracovat v polovnej praxi presvedcit o tom aby s nimi zacinali uz v mladom veku pokial su psiky nepopisane knihy a nemaju naucene zlozvyky. Ak mi pride majitel so psom ktory tento zlozvyk ma , ma niekolko variant ako to odstranit. Aj el, obojok. no ak mam pravdu povedat vacsina tychto ludi to vzda skor ako zacali. Ale to uz je o ludoch nie o psoch. Ak si najdes niekedy cas rad ti predvediem nejakych psov aky je rozdiel ked sa s nimi zacalo v utlom veku a ked k nam pes prisiel ako rocny. Jaro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 17.8.2010 o 12:11

ved práve to odvolanie od prehánania inej zvery nie je úplne dobre ,všetko ostatne je v poriadku ,preto som sa pítal na to stopina nech poradí ,ak má niekto psa od mala ako on je to iné ,mňa zaujíma ak zoberie cudzieho psa do výcviku ako postupuje v takomto prípade ?ako cvičí psa a ako ho naučí aby neprehánal inú zver okrem diviačej.Vopred ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.8.2010 o 11:54

LOVEC, vyštartovať môže, veď je to poľovný pes, ale mal by byť v pohode odvolateľný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 17.8.2010 o 11:16

Stopinko čítal som si,tvoju radu ohladom výcviku a aby mi pes neduril zver ale nepochopil som asi správne tvoj postup výcviku.Napr. je spoločná polovačka na diviaky ako mám vysvetliť psovi aby duril len diviaču zver a nie aj ostatnú,podla tvojej rady by som ho mal brat von len vtedy ked idem na diviaky ? Potom mam maď.v. ktorá je vycvičená na No1. ale ked sme na vychádzke velmi zriedkavo asi každý 5-6 náhle vyštartuje za srnčím alebo zajacom ,všetko ostatné je úplne ok ,podla teba mal by som snim chodiť von len ideme na drobnú ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 9:40

Solimkenaj, prave ze o poveloch to vobec nie je. Tie mozes davat slovensky ci bulharsky , nohami ci rukami. Je to o rozdielnom pristupe medzi sluzobakom a polovnym plemenom. ps: urcite sa nehadame , skor to povazujem za vymenu nazorov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 17.8.2010 o 7:53

sůhlas Miloš...keď si šikovný aj koňa ide naučit na fujaru pískat... Chlapci ať sa vám daří a pséci chápů co po nich chcete... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 17.8.2010 o 7:36

STOPINKO neviem a nebudem sa hadat ale stale su to len psi ! takze neviem ci tam budu az take priepastne rozdiely polovica povelov je rovnaka a ta druha sa lisi to mi je jasne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 7:06

Solimkenaj, ako si napisal - necvicil som ziadneho polovneho psa. ja som zas necvicil mnoho sluzobakov ale mozem porovnavat . Medzi polovnym plemenom a sluzobakom je priepastny rozdiel. Preto sa tieto dva rozdielne druhy nedaju co do vycviku ani trocha porovnavat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 7:02

Lowec, na tvoju otazku je jednoducha odpoved ohladom neziaduceho durenia zveri , cvici sa presne tak ako sa cvicilo pred tym ako do mody prisli el. obojky. Hlavne so svojimi psami cvicia ich majitelia a ti si nepraju vyuzivanie tejto pomocky a tym padom sa im musime prisposobit. To co robia cvicitelia psov, ktori si beru psy na vycvik od majitela je jedna vec , dalsia ze my sa musime prisposobit poziadavkam klienta. Zatial sa nam nestalo, mne konkretne za tie roky ani raz, ze mi pes vyletel na skuskach na poslusnosti kvoli neziaducemu nahananiu zveri. Co sa tyka nasledkov na psov a el. obojka , uz to tu bolo spominane el. v nespravnych rukach urobi viac skody ako osohu. Prial by som majitelom, ktory si sami takto domrvili psa aby dostavali tie el. impulzy pocas zbytku zivota aby im to pripominalo ze pok...i ziveho tvora. ak narazas od neziaduceho durenia srncej pri duricoch tak je na to jeden liek , ktory mi poradil moj kamarat dlhorocny kopoviar Stefan Cimbalik. Strielaj pri duricovi to co ma uprednostnovat ( diviaky), neber ho ak ides na srncie polovat a ako dospeje presne pochopi na co sa poluje. Toto mi potvrdili aj iny majitelia duricov, ktory poluju po europe ci uz francuzi, nemci, cesi atd. Ak raz budem potrebovat k vycviku el. obojok urcite sa o tom dozvies lebo sam ich ponukas, takze aspon mam kontakt na niekoho kto ma s tymito pomockymi skusenosti. Kynologii zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 17.8.2010 o 4:31

hmm...el.obojek je pouze nástroj,tak jako prut(palica) či bota...a pokud jeden s tychto nástrojů používá "trůba" , tak može psa zmršit...v první řadě by měl být pán inteligentnější než pes,odhalit jeho povahu a podle toho zasahovat...a mezi námi děvčaty je jedno o jaké plemeno sa jedná,aj německý ovčák bude s chutí aportovat kačeny z vody , pokud mu to správně vysvětlíme...měl sem dost ostrého jagoša(v pěti měsícoch udělál lišku a 4 mladé + vynesl z přírodní nory) a ten šel za srnčím max. 10 m , díky jednom týdnu s obojkem a na černů a škodnů s velků chuťů do kontaktu...u špringra sem použil pouze jednů...opravdu to nejde paušalizovat...s rozumem super věc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off VanFCR, 16.8.2010 o 22:25

growler, odpoved na tvoju otazku "u teba su plnohodnotne pol.plemena len tie,ktore sa mosavo pouzivaju v sucastnosti na tuto pracu?" znie nie. Sama mam psa, ktori sa tu masovo nedrzi prave pre jeho vacsi temperament a dlhsie dozrievanie. A dalsi prirastok ktory planujem je z plemena, ktoreho jedincov napocitas v SR na jednu ruku. Myslela som tym, ze niektore pol.plemena sice nesu nalepku polovne, ale ich chov je posunuty do urovne spolocenskych plemien, co sa sice na povahe ako takej tak rychlo neprejavi, ale na vlohach stacia 2-3 generacie a zo psa po pracovne vedenych predkoch moze byt ako sa sprosto hovori gaucak, ktory ani netukne v tom, na co bolo plemeno slachtene. A spolu s potlacanim vloh sa podla mna posuva aj ta potreba samostatneho fungovania pri praci...ale to uz je odbocenie od temy, takze to len na vysvetlenie, ked si sa pytal ako to bolo myslene.