Heming hunting
dnes je utorok,  14. máj 2024,  meniny má Bonifác,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:10,  dnes západ slnka: 19:15
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Brokovnica 16 alebo 12? na poľovné účely - diskusia

autor: off Bradacik
pridané: 6.7.2010 9:43

Neviete mi prosim poradit ohladom vyberu brokovnice? Aku by ste mi odporucili(16 alebo 12, pripadne znacku)? Som s horskeho reviru a brokovncu by som vyuzival, skor len sporadicky, nie je pravidelne. Ci dvojku, alebo kozlicu, hoci to si myslim ze je len vec vkusu. Vdaka za info.

počet zobrazení: 27 637
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off premvadasz, 2.11.2012 o 18:50

Dodo suhlasim s nemcekma ked ju planujes vytiahnut 4 krat do roka tak kup tu iz-ku, Edu precitaj si svoj komentar z 20.8.2010 o 9:59 :)))

dať hlas príspevku | počet hlasov: 25

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 76 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lukas01315, 17.1.2020 o 12:48

Ja mam rad kratšie zbrane tak som šiel do 12/76 A. Redlofi slug Steel je to krásna zbraň aj mi sedí parádne. Akurát ak plánuješ strieľať broky tak ona je čisto na slug broky majú obrovský rozptyl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 5.2.2013 o 9:57

12, jednospúšť a cvik s prepínaním, pohoda u 12tky s ponukou streliva - priemer a gramáž ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 5.2.2013 o 9:52

Chcem sa spytat na + a - jednospustovych a dvojspustovych brokovnic. na strelnicu jednospust a na polovne uceli dvojspust alebo len natrenovat cvik s menicom? dakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 6.11.2012 o 10:38

"Strašia" tiež oceľové broky, tak pozor na to pri výbere a kúpe brokovnice ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.11.2012 o 7:52

Edu, k tvojmu odkazu: má komoru 70. Pri tej cene a kvalite sa dá zohnať aj broková kozlica s komorou 76. Predsa len, keď ideš na bažanty, môže ti na začiatku pohonu vyjsť aj líška a magnum je magnum, hoci len minimagnum :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 5.11.2012 o 20:00

no je to tvoja vec, ale urcite by som nedaval do brokovnice 2000 eur nato aby som ju pouzil raz do roka na strelnici a dva krat v pohone... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 5.11.2012 o 19:53

Guľovnicu mám poriešenú SAKO 85 Bavarian 7x64. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 5.11.2012 o 18:59

podobne ako 3006spr račej do gulovnice viac investovať a brokovnica sa naozaj dá kupiť na poľovnícke učely ovela lacnejšie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pohodak75, 5.11.2012 o 18:36

dodo ak maš moznost si vyskusať niekde na strelnici viacero brokovnic roznych vyrobcov skus to. Zaleži na tebe čo ti "sadne".... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 5.11.2012 o 18:16

3006sprg. - no jedine, žeby už guľovnicu poriešil :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 5.11.2012 o 18:07

admin neviem sice presne ako na tom si zo zbranami (zda sa mi ze zatial nemas ani jednu), ale nebolo by pre zaciatok rozumnejsie tych 2000 eur investovat do gulovnice ktoru vyuzijes podstatne viac ako brokovnicu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.11.2012 o 17:57

To je naozaj ťažko poradit do 2000 euro je napríklad táto Beretta Ultralight, r.12/12x70 máš tam 5 x MOBILCHOKE odkaz Tých variant je naozaj veľmi veľa!!! 2000 € nie je zase až tak málo za brokovnicu . Ci ju chceš na šport alebo na zopár polovačiek to už musíš zvážit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 5.11.2012 o 16:20

Ďakujem všetkým za názory a rady, som rozhodnutý pre brokovú kozlicu kalibru 12. Teraz už len vybrať ktorú konkrétne? Poraďte prosím novú do cca 2000 €. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.11.2012 o 16:09

Akými kohútikmi, do jeho oného, na hamerleske- zbrani atď sú spúšte, resp. spúšť :-o) už nepoviem, keby sa jednalo o lankasterku, tá má spúšte a kohúty (kohútiky) a kohútik (y) je tiež ešte niečo úplne iné... P.s- k téme: už som uviedol, že za všestrannejšiu a upotrebiteľnejšiu sa považuje brokovnica kal. 12. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pohodak75, 5.11.2012 o 11:21

mam iž 27 a nemám problém ani na strelnici aani na spoločných polovačkách. tvrdá ale spolahlivá broková kozlica ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 5.11.2012 o 8:51

Blaser, na strelnici by si strielal zásadne obidvomi kohútikmi? To je zvláštne. No ale nechajme to tak. To je odbočenie od témy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 5.11.2012 o 5:27

Blaser300WM - už keď tak rád /inde/ poučuješ iných o gramatike, nezaškodilo by ani tebe zopakovať si ju zo základky. Ináč tie tvoje jazykové okienka s "kohutikmY" vyznievajú dosť trápne. Ale jedná rada pre takéto prípady predsa len existuje - vyser sa na poučovanie iných o gramatike. Hodne ti to uľahčí život. Ospr. sa za odbočenie od témy ale bola to priama nahrávka :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 5.11.2012 o 0:56

úplne by ti stačila nejaká zachovalá ruská dvojka...veľmi kvalitné železo aj presnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.11.2012 o 22:43

Dodo keď brokovnicu tak dvanastku a kozlicu .To je moja rada . Určite nie zhčku . To je naozaj katastrofa zastarala zbran poruchova uderníky sa lamu ako zapalky a bicí mechanizmus sa neda ani spustit dokonca hlavne nie su vybavene ani tvrdochromovou vrstvou čiže časo vypadajú . Ale určite viem že zh nezvažuješ kupiť . Zbraní je na trhu celá škala Prvé husle hraju Taliansky výrobcovia Perazzi či bereta . Ale je tu celá škala brokovníc pre bežnu polovačku .Mne sa velmi páči i brokový poloautomat Benelli Dynamic LTD je to podla každého gusta . Možno sa niekomu aj klasická dvojka zapáči . Takže je to podla finančneho rozpočtu ako i gusta a samozreje i určenia na čo sa bude brokovnica používať . Na brokových strelniciach trapp či skett sa však používajú v 99% brokové kozlice kalibru 12 .Ani nie poloautomaty a dvojky už vôbec nie . Brokovnica 16 alebo 12? na poľovné účely - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 4.11.2012 o 22:27

No ked ju ten bezdomovec ako si napisal bude potrebovat len kvoli tomu stretku, tak mu poziciam niektoru z mojich brokovnic. A ked si ten ADNIN pre nu sam pride, moze ju mat cely vikend. :o)))) Inac ta tvoja rada nestoji za vela, ale chce to asi vela odvahy poradit niekomu spolahlivu ZH alebo nieco ruske. Esteze si ho hned upozornil na chronicke zavady kazdej ZH a moznost strielat jednym kohutikom, ale ja ked si nieco zaplatim, tak to chcem aj pouzivat. Zasadne by som strielal dvomi kohutikmy, alebo by som trval na tom, nech mi ten predny ani neuctuju. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 4.11.2012 o 15:39

Pre blasera: Adnin organizuje každoročné stretko kde sa okrem iného striela bateria. Keď nebudem mať vlastnú brokovnicu tak tam bude okukávať ako bezdomovec res. bude drankať aby mu niekto flintu požičal. Adnin, pre tej frekvencii používania nemusíš kupovať novú flintu. Stačí skôr viac staršia,kde ešte bol použitý kvalitný materiál či už je to ruská alebo česká ZH, ktorá má výhodu, že so zadným spušťom sa dá odpáliť dolná a potom aj horná hlaveň. Jasné, že pri kúpe daj pozor na pevnosť zámkov,čistotu hlavní ale aj spoľahlivosť spúšťového mechanizmu u ZH, aby neodpaľoval obe hlavne naraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 4.11.2012 o 11:55

Blaser by ti poradil aby si si najprv ujasnil, co s nou budes robit. Dva krat do pohonu a dva krat na strelnicu za rok, chod radsej s fotakom. Brokovnicu si nekupuj. Len skodu s nou narobis pri takej frekvencii. Dufam, ze tuto dobre mienenu radu vymazes. Neprekvapi ma to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 2.11.2012 o 23:03

12stka je najuniverzálnejšia, asi by som volil tú. Sám mám 12/76,16/70 aj 20/76 a hoci nepoľujem veľmi na "dolniakoch" každú som doposiaľ využil. Začínal som od 20tky a skončil pri 12tke :) Dobré skúsenosti mám so značkou Fabarm. Dôležité je, aby ti brokovnica dobre sedela, najmä dĺžkou pažby atď, na internete je veľa návodov ako zistiť či ti pažba sedí. V neposlednom rade sú limitom aj peniaze, ale v dnešnej dobe si určite niečo vyberieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 2.11.2012 o 22:41

Najlepsiu mal aj tak Mad Max ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 2.11.2012 o 18:50

Dodo suhlasim s nemcekma ked ju planujes vytiahnut 4 krat do roka tak kup tu iz-ku, Edu precitaj si svoj komentar z 20.8.2010 o 9:59 :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 25

on Jeger, 2.11.2012 o 18:42

admin, keby som si raz mal kúpiť brokovnicu tak by to bola ruská broková dvojka v kalibri 12... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 2.11.2012 o 18:33

Edu čo by i mi poradil ty? Alebo niekto iný? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.11.2012 o 17:59

Faktom je od ruskej sa už nič horšie kupit nedá jedine staré česke :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nemcekma, 1.11.2012 o 13:28

Pokial ti nebude vadiť že budeš pre niektorích mudrcou na posmech,kludne by som išiel do téj iž 27 EM. Na to, čo ju plánuješ používať, bude postačujúca. môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 1.11.2012 o 13:03

Ďakujem, a máte nejaký konkrétny tip? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.11.2012 o 12:05

12-stku ovela sirsi vyber streliva a lacnejsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 1.11.2012 o 12:01

Jednoznačne 12-ku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 1.11.2012 o 11:23

Chcem vás poprosiť o radu pri kúpe brokovej kozlice. Použitá bude cca 2 x ročne na strelnici a cca 2 x ročne na poľovačke. Vopred ďakujem za každú radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.11.2011 o 9:18

Sporting je presne typ pusky na parkur urceny. Podla drahy a typu terca si urcis zahrdlenie a poradie vystrelu hlavni. Vyraba ho vsak ktorykolvek vyrobca zbrani. Tak ako aj ostatne typy trap, skeet, lovecka puska, samonabijaci automat a aj nieco pre uplnych vypatlancov - jednusku. :o))) Inak, mozno si budem protirecit, ale ked uz chces silou mocou Berettu, tak preskoc tu 682 a kup radsej DT10. 682 nie je ziadny zazrak na denne strielanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 12.11.2011 o 20:20

Lubo neboj sa ja viem, ze jedno je Beretta a druhe Perazzi.. to bude nasledovat ked sa mi nebude pacit Beretta 682 Gold. A sportinga chcem na parkur, nech nemusim nosit 2 flinty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 12.11.2011 o 18:28

Ten si si mal kupit prvy. Ked zistis, co vlastne ocakavas od tej brokovnice, potom si taku kupis. DT 10 si nekupuj ani v spotingovom prevedeni ani nijaku. Nemyl si znacku a typ brokovnice, nie je to to iste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 12.11.2011 o 15:57

Ved kupim-predam. Keby mam na DT 10 alebo mx 2000 tak kupim hned taku .Mam trapku, skeetku aj lovecke este mi chyba sporting a ten idem pozret zajtra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 12.11.2011 o 15:13

Hmmm 4x mu to nevyslo, ide skusat piaty pokus a odvazi sa radit. Sanka dolu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 11.11.2011 o 20:34

Poviem ti to v skratke. Kup si 12/76 a chockovanu a mas vystarane. ja mam uz 4 brokovnice a idem kupit 5. a odteraz len chockovane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 11.11.2011 o 15:22

Ondrík - je zaujímavé ,že sa to pýta len nedávny absolvent kurzu ! Zahrdlenie zistíš keď od priemeru hlavne v nezahrdlenej časti odpočítaš priemer v ústí ! Označenie "M" na Tvojej brokovnici by malo znamenať "polovičné zahrdlenie" ;pozri tu odkaz Väčšina 1/2 čok. hlavní jednotné strely "znáša" ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 1-40 z 76 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM