Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 4.7.2010 21:48

Zdravim všetkych nadčencov prirody potreboval by som znova poradiť ohladom fotopasce ma služiť jednak na monitorovanie polovnickych zariadeni ale určiťe aj na zaznamenavanie zvery či už na vnadiskach alebo pri krmelcoch cena do ktorej by som sa rad zmestil je 300eur. Dakujem za každu užitočnu radu

počet zobrazení: 131 875
počet hlasov: 5
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 10.5.2013 o 18:55

Obchodnikom sa jedna o zisk do vlastnej kapsy a tak vymaslaju a vymyslaju a vymyslaju...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 641-680 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 20.5.2012 o 10:08

s takou fotopascou som sa osobne zatial nestretol, ale ani nevidim zmysel naco by bol dobry taky dosah? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 19.5.2012 o 23:08

Chlapi (motaq apod),ktora fotopasca ma najvacsi dosah (aspon 30m?) Existuje vobec taka? Je mi jasne,ze dosah suvisi z citlivostou kamery,vykonom infraprisvitu a optikou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off player, 29.11.2011 o 8:52

v pripade zaujmu o simkartu do fotopasce s balikom 100MMS (mesacny poplatok 5eur s DPH, v pripade zaujmu o vacsi objem mms , vieme balicek multiplikovat, t.j. aktivovat nasobky napr. 500mms za 25eur s DPH) osobne to viem riesit pre vychod, na zaujemcov z inych casti SR viem nasmerovat kolegov. kontakt na mna +421944077477 barnamarek.o2@gmail.com ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 22.11.2011 o 9:45

osamely vlk uvedom si,ze takato internetova fotopasca ma problem:spojenie so sietou zerie baterie,prenos kvalitneho videa potrebuje aj nejaku prenosovu kapacitu a vacsinou v slovenskych horach nemas 3G pokrytie,ktore je potrebne minimalne.Je tu este satelitny prenos,ale ten nezaplatis. Tak pred tym ako si potazkavas,tak si trosku prestuduj problematiku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 14.11.2011 o 15:39

Proti krádeži existuje poplašné zariadenie, ktoré bez vedomia zlodeja vám pošle SMS na mobil. Ale to len na okraj. Ja by som bol skôr za umiestnenie kamery, ako v Estósku, s podobným zabezpečením proti krádeži, ale hlavne tá by nám nonstop premietala prikrmovanie zveri a jeho dôsledky na zver. Bolo by to objektívne a nemuseli by sme si nadávať. Lenže asi nemá nikto záujem vysielať do sveta stav svojej hnačkujúcej a zúboženej zveri, že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 14.11.2011 o 12:46

zákon to žiaden nezakazuje,takže v podstate je možné ju tam inštalovať.lenže neviem,ako dlho by tam vydržala,určite by niekomu vadilo jej umiestnenie v revíry. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 14.11.2011 o 12:15

ved prave ze sa mi to nepaci:O) co ja viem ja nesom pravnik... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 14.11.2011 o 11:09

kopoviar17,ako by sa ti páčilo,keby si niekto v tvojej spálni namontoval fotopascu?všetko musí upravovať zákon?:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 14.11.2011 o 8:46

upravuje zakon pouzivanie fotopasci v prenajatom reviry clovekom co neni v zdruzeni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off photoamateurcz, 8.8.2011 o 13:47

Reconyx je špička, ale pokud je dobré světlo, klidně postavím kvalitu snímků z levného Bushnellu a Acornu proti drahému Reconyxu. Pokud je světlo horší, je to o něčem jiném... Trigger time je také samozřejmě lepší u Reconyxu. Ale komu se chce v lese věšet na strom 500 USD?:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 30.7.2011 o 16:32

Photoamateurcz.Podla mna je bushnel nieco medzi poloprofi a hobby.Ak chces videt doobru fotopascu tak tu odkaz Samozrejme,ze nebude stat 200 euro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 24.7.2011 o 20:29

Len som korigoval zavadzanie verejnosti ohladom pouzitia fotografie v dokazovacom konani. Ostatne je iba moja konstrukcia. Fotopasce aktivne nehladam. Inak neviem co je na fotopasci take drahe. To by malo stat 50-70 EUR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 24.7.2011 o 16:08

krokodil ,netlap sprostosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 24.7.2011 o 10:46

Pre Lowca. Fotka: niekoho, ze nieco robi nie je dokaz pred sudom. Plati v krcme. GPS:" iba ak mas prsten od Rumburaka. To mobilne cislo nechapem: ved fotopasca nema nozky. Ved ak s nou niekto cvici, tak ju nasiel. Bud ju necha tak. Abo stiahne data. Abo rozbije. Abo ukradne. Pripadne si zvoli kombinaciu aku chce. Samozrejme vyberie baterky a poriadne prezrie pripadne dodatocne "zariadenia co nefotia". To jest: fotopasca sa ochranit dost dobre v prirode neda. Hlavny dovod je podla mna ten, ze viem co fotia abo chcu fotit. Teda viem, kde by mala "sediet". Maskovanie to len trosku skomplikuje. Osobne mi to smirovanie az tak nevadi. Pokial neuvim niekde uverejnene svoje fotky pripadne znamich. Potom... (poskodzovanie ... je spravny odsek). Najst fotopascu je mozno jednoduchsie ako paroh. Hlava-krk sa dobre pri tom precvicia. Dodatok: nerobte zas zo skupiny ludi co brusia po kopcoch zlodejov. Lepsie u seba zalovte pani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off photoamateurcz, 24.7.2011 o 9:05

V noci to fotí obstojně, ale používám IR, ne viditelný blesk - nechci o kameru přijít. Duso2, nevím, proč by měl být Bushnell "hračkářský", dělá jedny z nejkvalitnějších fotek, srovnatelné se značkami jako Reconyx apod., ovšem má vyšší poruchovost. Pokud máte lepší kvalitu, sem s ní, ukažte nějaké výsledky a porovnáme to. Co se týče úhlu záběru, tak to je podmíněné především světelností a bezpečností. Osobně se mi nelíbí fotky od krmelců apod., mám rád když z toho trochu dýchá wildlife a bezprostřednost, tyhle úhly se mi prostě líbí. Právě proto, že některé fotky mám na netu (jak podotkl Edu), tak musím mít kameru na opuštěných místech, kam nechodí ani myslivci a lesáci. I v ČR se taková místa ještě dají najít. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 17.7.2011 o 11:55

No ked mam zhodnotit,tak foto su celkom fajn,oste apod ak je dostatok svetla.Az sa mi nechce verit,ze je to hrackarsky bushnell. Mas to nejak divne umiestene.Ono ta kamera ma mizerny uhol zaberu,je velmi blizko a dost casto vidis iba pol diviaka... Zaujimali by ma nocne foto z toho bushnellu (dosah!),neverim na zazrak,tam to bude chabe tradicne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.7.2011 o 15:19

photoamateurcz haha si ma pobavil :-D a stotožil sa s mojim názorom ,že v USA a ebay sú veci oveľa lacnejšie . Vlastne to nie je názor ale fakt :-D Fotopasca a publikovanie fotiek na nete prináša velke riziko ,že bude šlohnutá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off photoamateurcz, 14.7.2011 o 7:29

chlapi, 300 EUR za fotopast?? Jste blázni... mám Bushnell Trail Cam 2011 za 200 USD, rozlišení 8MPix, video, samozřejmě IR blesk, a dále Acorn za podobnou cenu. Bushnell mi vydrží na jeden set baterek celou zimu nonstop. Musíte objednávat přes Ebay nebo Cabelas, v EU jsou fotopasti cca 2x dražší než v USA. Samozřejmě případná reklamace je druhá věc, ale už jsem i reklamoval přes ebay a v pohodě. Mám nějaké fotky na webu odkaz, můžete posoudit kvalitu sami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 18.5.2011 o 21:17

Lowec nemam to zapotrebu,len basnik chcel tym povedat,ze aj tvoje vsemocne riesenia mozu zlyhat,ked potencionalny zlodej ma nejaku elektrotechniku.Nedavno sa mi dostala do ruk spickova americka fotopasca s 8 megapixelovym senzorom,GSM modulom,MMSkami a celkom citlivym a presnym infrasenzorom. Pochval sa ty nejakymi zaujimavymi foto z terenu,uz ked deklarujes take bohate skusenosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 18.5.2011 o 15:09

No čo chlapec duso koľko fotopascí si už našiel v lese ,ked máš s tím skusenosti ako opisuješ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 15.5.2011 o 23:55

Viem o tych obojkoch,som cez jedneho cloveka v kontakte s tymi ochranarmi.Chces povedat,ze ich dodavala tvoja firma? Co uz na tom zistit,ale tu je forum a tieto info su uzitocne pre vsetkych,ktori uvazuju o fotopasci s touto ochranou. Mas realne skusenosti,tak sa podel?Toto forum neni len o tebe a o mne. P.S. trosku sme si toho urobili sukromne forum,tak ta poprosim diskutovat k teme FOTOPASCE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.5.2011 o 23:43

dusan verím ,že si šikovný,nájdi si niečo napr.o obojkoch ,ktoré sa davajú príklad medvedom a ako ich lokalizujú ,ich dosah ,životnosť baterii a pod. a je možné ,že budeš mať aj odpoved na tvoje otázky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.5.2011 o 23:34

duso2 ,nepotrebujem zistovať kto si a úmorne hladať na nete info.,je mi to úplne jedno,pochop ,nemaš mi v čom konkurovať,nepredávam fotopasce. Pozri dusan ,maš svoju povahu ,takú akú maš, nezazlievam ti to,debata s tebou je možná aj na tech.úrovni ale takto.. asi nie.Nebaví ma vysvetlovať niečo úmorne dokazovať to, pracujem viac reálne a na realnej skúsenosti na dosiahnutom výsledku a ako píšeš ti aby človek vedel všetky pre a proti.Ak píšeš tak niekedy velmi unáhlene ,možno to myslíš dobre ,ale uberá to na podstate veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 15.5.2011 o 23:15

Chces vediet kto som? Neboj nekonkurujem ti:) Vazne nie som,bola to iba taka recnicka otazka,kde som vseobecne zafilozofoval,ze predajca by mal spomenut aj odvratenu stranku veci,nie len plusy aby vsetko predal.Toto sa deje na Slovensku stale!!! Lowec zakopme vojnovu sekeru a skusme odpovedat na uvedene dve otazky tykajuce sa dostrelu lepsich fotopasci a tvojou skusenostou s lokalizaciou v horskom terene. Sani ides:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.5.2011 o 23:10

duso2, takže si predajca hm? píšeš "ked nieco ponukam,aby ma potom nezabili " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 15.5.2011 o 22:47

Nikto nie je perfektny,ale ja hlavne chcem ludom zlozit ruzove okuliare.Priznam ze je to extrem a vacsina zlodejov su neelektrotechnicky vzdelani ludia.Takze dovolim si tvrdit,ze tvoje riesenia zaberu v drvivej vacsine kradezi,ja zvyknem ludom povedat aj odvratenu stranku mince,ked nieco ponukam,aby ma potom nezabili,ked sa najde ten zlodej s tych par percent,ktory to aj tak oblbne. Tvoje riesenie s tym VF vysielacom sa mi paci,mozes uviest aka je jeho pultova cena?Skusal si skutocne ci to ma tych 12km dosah povedzme ked to lokalizujes spoza kopca? Zda sa ze ponukas lepsie fotopasce,aky maju dosah,co sa tyka zaberu? Mas take co maju aj 30m a viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.5.2011 o 22:36

prepač,nebudem reagovať na tvoje unahlené písmenká, nakoľko píšeš invektíva bez toho aby si vedel niečo viac.si proste perfektný ,velmi si ta vážime a berieme si steba príklad,klobúk dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 15.5.2011 o 22:25

Lowec milerad,ale casove to mam na dracku.BTW o aku vystavu ide? Opat smejem sa,mozeme sa stavit,ze tvoju pascu zvesim a ostanem v 10km okruhu a neodhalis ma.Vies na chlapa sa vzdy najde chlap a tak je to s technikou.Skusi mi aj technicky zareagovat?Tato prestrelka ludi uz unavuje.Skus reagovat na moje argumenty ako sabotovat tvoju ochranu fotopasce? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.5.2011 o 22:12

duso2,pobavil si ma :))ak všetko vyjde, príd sa pozriet na výstavu do incheby v BA ,snad si ušetríš tvoje unahlené písmenká a predčasné vyhlasenia.,pozvanku ti pošleme velmi radi na tvoju adresu ak neodmietneš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 15.5.2011 o 21:46

Lowec uf smekam sa,myslel som,ze mas len nejaku bezne modely,ty to mas fakt premakane:) Este mi prezrad ako ten GPS/VF modul zisti,ze ho "ukradli".Ak to ma periodicky hlasit polohu,tak tie tvoje baterky v pasci dlho nevydrzia:) No si si isty o tych 12km?Vies aky vykon na to asi potrebujes,specialne v horach?Vies,ze to niekedy moze byt 12km a niekedy 1km,vies nieco o teorii radioveho sirenia v zavislosti od vlnovej dlzky,ako zavisi silne od podmienok o vyzarovacom diagrame/ziskovosti anten atd? Prepac chcem ti len zvesit ruzove okuliare,aby si od toho neocakaval zazraky,ja nieco o VF viem:) a je mi jasne,ze zo zabudovaneho vysielaca vo fotopasci nemozes principialne vela vytlacit.Setris baterie,vykon znamena odber a ked ti to zdochne kvoli vybitiu tak je to cele nanic. Dalsia otazka je na akom pasme funguje ten tvoj slavny vysielac,tych frekvencii s generalnym povolenim neni vela a ak to vozis z ameriky s FCC licenciami a vysiela to tam kde nema tak si koledujes od pruser z TU SR:) No chces vidiet ako ti zvesim tu tvoju fotopascu,bez toho aby si o tom nevedel a ako ti ju prinesiem pred dvere ak mi poskytnes zakladne info:) Recept nebudem zo zrejmych dovodov prezradzat,len som tym chcel poukazat,ze miera ochrany pasce je len to schopnosti "zlodeja",ak sa do toho vyzna,tak ti ju sikovne ukradne.Nebudem ti vysvetlovat ako sa da kamera zistit,aj ked je pod kamuflom.Na vsetko je specialna protitechnika:) Dalsia otazka,ty si zrejma na planine okolo BA,kde mas vsade signal.Skus GSM prenos-zabezpecenie riesit niekde v hlbokych dolinach Velkej Fatry.Tam mas aj 10km ziadny signal,cize si ani neskrtnes. Posledna otazka,kolko stoji takato super fotopasca s ochranou voci sabotazi?Pochybujem za pod 300 euro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 15.5.2011 o 21:27

Felix no taak ty si staromodny nejak,technika prenika vsade,pomaha nam vidiet hlbsie do prirody,vidiet spravanie zveri,migraciu...vela polovnikom sa paci fotopasca,nikomu neskodi,vsak co proti tomu mas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 14.5.2011 o 15:39

Nakoľko sme sa už stretli s faktom ako je krádež foto pasce, využívame alternatívu .č.1 gps modul zabudovaný do fotopasce s externým zdrojom výdrž baterie 7 dní pre gps ,č.2 zabudovaný vysielač s dosahom 12 km ,ku ktorému je potrebné vlastniť prijímač pre zvolenú frekvenciu a následnú lokalizáciu, č.3 používali sme 2 fotopasce ktoré sa navzájom alternatívne chránily ak ukradli jednu na druhej boli fotky konkrétnej závadovej osoby tento spôsob sa ale neosvedčil nakoľko je to obtiažne zdlhavé zistiť totožnosť osoby a pod. Odporúčam všetkýn ktorý vlastnia foto pascu ,troška zapracovať do reálnej kamofláže prostredia, mi osobne to praktikujeme následovne, máme obojstranú kvalitnú lepiacu pásku ,ktorú nalepíme na foto pascu a následne na foto pascu nalepujeme ako príklad lístie s daného prostredia kamuflujeme reálne prostredie, skúšali sme možnosť ochrany aj prostredníctvom gsm modulu ,ktorý pri odcudzení foto pasce nám poslal sms správu táto aleternatíva sa nám neosvedčila ,nakolko nieje úplne dokonalá "pre nás len informačná" ,v dnešnej dobe je mnoho ponúk foto pascí ,odporúčam pozrite si na tejto skvelej doméne lovu zdar foto grafie fotopascí a snád to nechám na Vaše posúdenie a Vašu peňaženku.PS:prax nám ukázala napr. aj to ,že sme do fotopascí "do vnútra" nalepili naše údaje ako napr.mobil pri náleze ,nakoľko osoba ktorá ju "takzvane našla " sa tvárila ,že by ju aj vrátil ale nevedel komu,preto tam uvádzame min. už len mobil z upozornením pri náleze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Felix12, 14.5.2011 o 1:05

Duso2,uz nemusis chodit do lesa ,ked taketo blbosti vesas po konaroch. Polovnictvo je o niecom inom, nie o laptopoch na posedoch a stahovani foto z pamätoviek.Technika sa serie uz do vsetkeho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 14.5.2011 o 0:22

Mam otazku na vsetkych,tych 300 euro je nejaky peniaz a Slovensky narod ma mimoriadne dlhe prsty. Ako chranite fotopasce pred odcudzenim?Ja davam kamufel z vojenskej maskovacej siete,snazim sa to zasit niekde na strom,ale aj tak trpnem,ze co ak to tam uz raz niekedy najdem.Ono by sa zisiel na tych modeloch,kde je ten GSM modul,aby to malo nejaky GPS a vedelo poslat poplach ked sa z kamerou manipuluje.Mate niekto takuto spickove zabezpecenu fotopascu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 14.5.2011 o 0:18

Vladenko, co su to dobre zabery?Chces rozlisit pohlavie,alebo mat len prehlad ci to bol medved alebo vlk? Samozrejma,ze bude ciernobiela to je mi jasnejsie ako slnko.No pridaj pridaj vsetci sme zvedavi. Vies mne vadi,ze to ma obmedzeny dosah,vies ked sa to tam nieco tmoli na pozadi neuvidis vela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 13.5.2011 o 10:25

Vladenko ta fotopasca za 120 euri je co zac?nepotrebujem nic vymakane,len aby som vedel so chodi na krmovisko a kedy.pripadne daku www kde si ju kupil.nemam s fotopascami ziadnu skusenost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 13.5.2011 o 7:24

Duso2, no s poslednou vetou celkom nesúhlasím. Mám fotopasce dve. Jedna je SG550 ešte starší model a teraz som cez ebay zakúpil fotopascu od firmy Wildgame. Musím skonštatovať že zábery s tejto mašinky, napriek jej cene, sa nedajú s najrozšírenejšou fotopascou typu SG550 porovnať, ostrosť, kontrast je oveľa lepší a má 6mpx, Prvý dojem je taký že nočná fotka vyzerá, ako by bola klasická čiernobiela. Za cenu cca 120€ čo ma vyšla kompletne, je to viac, ako dobrá kúpa. Pridám do galérie fotku na porovnanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 13.5.2011 o 0:12

Existuju dobre,ale aj horsie fotopasce.Niektore maju sice plno funkcii,ale vacsina z nich ma nedokonaly infrablesk,alebo necitlivy senzor.Plato pravidlo,ze cim viac megapixelov,tym by mal byt vacsi cip senzoru,aby bola citliva kamera.Maloktore fotopasce co som videl,zachytia kvalitnejsi zaber zveri cez 15-20 metrov.Osobne si myslim,vsetko pod 300 euro je nic moc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off photoamateurcz, 24.2.2011 o 16:29

Dnes jsem dal do lesa Ltl Acorn, uvidíme jak se vybarví... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 7.1.2011 o 10:11

mate niekto skusenost s fotopascami MOULTRIE? Ak ano ake? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 641-680 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM