Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

skúsenosti Steyr mannlicher classic 9,3 x 62, montaž leupold QR, puškohľad 2,5-10 x 50 Delta Titanium, Norma oryx 18,5 g - diskusia

autor: off cosar
pridané: 3.6.2010 10:18
Sem Vám budem písať osobne skúsenosti, s funkčnosti tejto kombinácie.

Ale očakávam i Vaše príspevky so skúsenosti, s týmito výrobkami, alebo ich kombinácii
počet zobrazení: 20 730
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-74 z 74 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tajfi, 5.1.2011 o 16:14

Starý dobrý Manlicher....hm. tiež som myslel , že tieto nové ich zbrane je dobrá voľba. Som však sklamaný ako aj s iných známych značiek. Neviem aký to bol model , nakoľko som závadu našiel odstránil na počkanie i keď neviem dokedy to vydrží. Podstata veci je , že po čistený sa nedal záver vložiť na ,,doraz" do zbrane. Najprv som myslel , že majiteľ pootočil hlavicu , či niečo podobné ale aj samostatné torzo záveru nie a nie dostať do zbrane.Chýbal mu asi 1cm aby zamkol. Po presvietený púzdra záveru v komorovej časti som zmeravel , čo sa stalo. Pootočené uzamykacie ozuby voči sebe o 40stupňov. cez prvé záver prešie a na ďalší rad narazil. nech sa Vám to stane v revíri , tak idete s dlhým nosom domov.Prípadne doporučujem dlhý skrutkovač a zrovnať si uzamykacie ozuby. Som prekvapený , že niečo takéto sa vyrába. Štandardne sú ozuby pevne v púzdre záveru alebo priamo v hlavni ale na pevno. Nemal som vytiahnutú hlaveň ale pravdepodobne Manlicher si to uľahčil tým, že pred čelo komory do púzdra nahádzal krúžky s otvormi na záver a je vybavené.Toto ma zaskočilo a môj názor na kvalitu Manlichera pridávam k ďaľším nemenovaným značkám s poznámkou- ĎAKUJEM TÚTO ZBRAŇ ANI ZADARMO. Toľko moja nová premierová skúsenosť s manlicherom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.1.2011 o 10:52

cosar, ako prezila delta tuto sezonu, ak mozes napis postrehy, skusenosti... dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 18.10.2010 o 13:36

No kolegovia, pochválte sa so skúsenosťami s Deltou. Ako ste spokojní? Všetko OK, alebo ste aj niečo strelili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kelneeq, 13.9.2010 o 21:04

V sobotu jsem deltu nastřelil a byl jsem s ní na dvou čekaných. Čekal jsem do úplně tmy a porovnával s dalekohledem Nikon Monarch 8,5x56. S nikonem jsem viděl o 10-15 minut déle, ale je špatné porovnávat puškohled s binokulárem. Bohužel nic jiného na porovnání nemám. Jinak za světla v ostrosti obrazu jsou na tom Nikon i Delta stejně. Za týden po používání, půjdu ověřit nástřel, tak zas dám vědět. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berco69, 13.9.2010 o 8:45

aj ja somsi kupil deltu 2,5-10x56 a davam ju na 8X57JS dnes ju idem nastrielať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 9.9.2010 o 8:50

použivam deltu zhruba 2 mesiace, a uzili sme si uz vela vychádzok, pádov, mierenia za splnu, sera, hmly, v protisvetle, s cervenou bodkou, na vzdialenosti od 5m do 250 m, a vobec ziadny problem som nezaznamenal, strielam ako vysie uvadzam normy oryx v kalibri 9,3*62 nastrel drzi vystrelených cca 15 rán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kelneeq, 8.9.2010 o 22:57

Kupoval jsem ho normálně v kamenném obchodě v Binoxu. Nechci nikoho pomlouvat, ale podle mě ten prodavač je zaměřen spíš na pozorovací optiku (o tu jsem se nezajímal) a puškohledům moc nehoví. Jak říkám, praktická zkušenost v lese bude až o víkendu. Jen dodám, že osvětlení bodu je velmi jemné, což je pro mě pozitivní. Je to jen malinká tečka a vůbec neoslňuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trapez, 8.9.2010 o 18:24

Bol si osobne u chlapíka čo to predáva,alebo si to kúpil v predajni.Nemal si možnosť vyskušať pozorovací binokulár Delta Titanium 8x56ED. Očakávam čo povieš na ten puškohľad. Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kelneeq, 7.9.2010 o 19:14

Tak jsem dneska donesl domů Titanium 2,5-10x56 SF. Zatím jsem spokojen. Čistý ostrý obraz, pevné klikání, paralaxa zdá se funguje jak má. V pátek ho dám na flintu, tak potom napíšu další dojmy. Jediné co by mohlo být lepší je jemné točení paralaxy. Bojím se, abych ji nechtěně při chůzi nepootočil, ale to ukáže praxe. Rozhodoval jsem se mezi 2,5-10x56 a 2,5-16x50. Rozhodl jsem se pro 2,5-10x56, protože měl pevnější a jasnější klikání, obraz se zdál také věrohodnější a dá se u něj nastavit nulová poloha korekčních točítek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trapez, 5.9.2010 o 16:51

Oprava poľskej stránky: odkaz odkaz Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trapez, 5.9.2010 o 16:50

Tiež sa okolo delty krútim už dlho a neviem sa rozhodnúť či do nej ísť.Dobre porovnanie je na poľskom nete odkaz, tiež som sa tam dozvedel viac.chystám sa na Delta opt,titanium 2,5-10x56 SF alebo novinku 2,5-16x50 SF 2D Titanium. Ak to máte povedzte skúsenosť.Na tej poľskej stránke sú len ´dalekohľady a na Delta opt.Tit. 8x56 a 8x56 ED sú od praktických poľovníkov len výborné referencie.ja to budem dávať na 30.06.ZKK 600. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berco69, 30.8.2010 o 15:08

ja mám 8x57js udrží to lebo musim vymeniť optyku lebo ,enedberg mi nedržý násrel 4-12x56.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 26.7.2010 o 8:20

brano 11 co konkretne ta zaujima? zatial, som chybu ziadnu nenasiel, ma uz za sebou aj jeden lahsi pád a nastrel drzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 24.7.2010 o 17:22

pre Cosar:chcel by som sa spytat ake mate dalsie skusenosti s tymto puškohladom?dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 2.7.2010 o 18:08

Vlasto dík za nepredpojaté hodnotenie puškohľadu delta optical titanium. Nakoľko si rovnako mladý ako ja, aj keď ťa nepoznám mám dôveru že píšeš objektívne. Som zvedavý na ďalšie konkrétne skúsenosti, ktoré mi možno najbližšie ušetria nejaké peniažky pri dosiahnutí dostatočnej kvality. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 1.7.2010 o 14:24

Nazdar kolegovia. Trocha som sa zaujímal o puškohľad DELTA OPTIKAL TITANIUM 2,5-10x56 (JAPAN).Čítal som recenzie v myslivosti a v Maďarsku.V Maďarsku sa stala delta optikal titanium hitom!!! No ale k veci. Asi dva týždne som ho porovnával v praxi.Dokonca aj pozorovací 8x56.Ja som mal aj včera pozorovací ZEISS.Na puškohľade sa mi páči osnova a jemný červený bod. So zväčšením sa nezväčšuje. Ostrá viditeľnosť aj po okrajoch.Samozrejme hovorím za šera a zlej viditeľnosti.Obraz sa neprufarbuje dohnedasta ako u mojej Meopty 7x56.Robili sme aj nástrely pri zväčšení 2,5x a 10x. Všetko to bolo na kope, okrem jednej rany ( 2cm hore nad).Ja zatiaľ spokojnosť a silno uvažujem o kúpe. Cena cca.480 Euráčov. Zo spodu musí byť made in Japan a výrobné číslo. Meopta stojí cca.900 Eur v týchto parametroch. Zatiaľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off cosar, 21.6.2010 o 10:05

Cez vikend puskohlad porovnavaný z docter optic 2,5-10x48 , za uplného šera, na 80-90 metrov, rovnake vysledky, testovali sme dvaja, nezavisle bez ovplyvnenia názoru vysledok rovnaky, nie je rozdiel medzi docter a delta. Taktiez, delta zhruba hodinu na priamom lejaku, plus k tomu klasicka vychadzka cca 3 hodiny v dazdi, puskohlad bez problemov zvladol, ziadne zarosenie,ani nic podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 18.6.2010 o 9:13

ak sa pokazi, nie je problem ho vymenit a dam ho na inu zbran, v kalibri 7x57, napr.za šera zatial neviem, idem ho tento vikend testovať na posewd a porovnavať s docter 2,5-10 x 48 tak uvidime ktory bude lepsi, resp. aky bude vysledok porovnávania. napišem pondelok ako to dopadlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 17.6.2010 o 22:20

nenechaj sa znechutiť rečami, jediné, čo ťa môže znechutiť je keby sa pokazil; nie je to zas tak málo peňazí, aj keď špička je cenovo inde; daj priebežne vedieť ako sa drží; viditeľnosť za silného šera je aká? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 17.6.2010 o 19:51

na puskohlade je made in japan a nie je delta ako delta, jedna je cinska a druha japonska, a ta japonska ze vraj je ok, tak preto som to kupil ze vyskusam, vysla len 440 € takze ziadna zavratna suma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 17.6.2010 o 18:37

tak to už sú fakty, to beriem, len mi ešte stále okrem toho prvého prípadu čo opisuješ chýba zrejmá väzba na titanium; opakujem sa, ale titanium vykazuje "vonkajšiu" zhodu s dd-optics a to sú podľa toho čo o nich viem ozaj veľmi solídne produkty; ovšem niekde je problém, lebo cena aj záruka sú úplne inde, len kde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 17.6.2010 o 18:34

bodo1948 - Vtip je práve v tom ,že puškohľady D.O.T. sa na tie ostatné nepodobajú ,čo je príčina môjho záujmu o výsledok testu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 17.6.2010 o 18:28

Nastreloval som ho priatelovi,po dvoch rokoch mu odišiel,Druhý puškohlad rovnakej konštrukcie totožný z Deltou-stál pred 2 romi 410 euro.,ale pod zn.Tasco-utopil sa pri jednom daždivom ráne(zahmlil,dostala sa donho voda-stál 380 Euro,ja osobne som mal podobný,ale pod značkou Česká zbrojovka,po roku a pol mi odpadol kríž,mal som ho na Mosine.Ja nikoho neodhováram,že si nemá kúpiť Deltu.Ja osobne by som si taký puškohlad,nekúpil a pri Cosarovi mi je to strašne čudné,že má ozaj dobrú guĺovnicu,svetovej triedy,a taký šit puškohlad.Proste mi to na tú manlicherku nepasuje.No ale každý podľa svojho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 17.6.2010 o 18:19

bodo - sorry, ešte raz - možno máš pravdu aj s tou čínou, ale nedá mi - výsledky poznáš z reálnych skúseností, z reálneho testovania alebo si to len myslíš, lebo čína? aby si vedel - tak pred tromi rokmi by som vedome z číny nekúpil ani gumennú loptičku; odvtedy som sa už niekoľkokrát presvedčil, že v číne sa robia minimálne komponenty ale niekedy aj celá montáž niektorých technických zariadení renomovaných svetových výrobcov; navyše aj pod made in china robia v niektorých veciach kvalitné a reklamovateľné výrobky... delta optical možno robí niečo v číne, tie lacnejšie rady, ale titanium je vraj japan; titanium ponúka tvarovo a parametrami skoro zhodné puškohľady s DD-optics a tí majú 30 ročnú záruku a kompletáž v nemecku, veľmi solídna kvalita; skôr to vidím tak, že majú spoločného pôvodcu v mieste obstarania komponentov a nižšia kjvalita ide na lacnejšie titanium, ale to je len moja špekulácia; nasvedčuje tomu tá priveľká podobnosť, akurát titanium je o dobrú tretinu lacnejší a záruka krátka; ak poznáš fakty, sem s nimi, alebo potom jasne napíš, že ide o tvoj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 17.6.2010 o 17:54

ved, uvidime, aky bude test, v podmienkach extremnych, mrazy, tepla, hmla, noc, sero,spoločne polovacky pady atd. poviem to tu komplet vsetko, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 17.6.2010 o 17:10

Prešlo mi cez ruky xy puškohľadov,venujem sa tomu,je to koníček,a puškohlady značky Delta sú tie isté,tie samé,ktoré vyrába čínska fabrika,potom ich len ologujú značkami ako Delta,Taktikal,Tasco,Hunter atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 17.6.2010 o 12:10

lanus: neboj, určite sa nedam znechut, nikto ma nenutil, sam sa rozhodol, a lutovat to jednoznačne nebudem, aspon, budem moct povedať, ci to co pisu a realita su rovnake lepsie, horsie, ake su chyby a podobne, ale chce to cas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 17.6.2010 o 10:21

cosar - Praktické testovanie je záslužná činnosť; nedaj sa znechutiť "internetovými odborníkmi"!(Popis predmetného puškohľadu je tu:odkaz ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 17.6.2010 o 9:57

Jayz: osvetleny bod je micro, absolutne neprekriva terc, vyborne sa nim mieri, pri zväčšovani sa nemení ani križ ani bod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 17.6.2010 o 9:42

bodo, netvrdím že s tým puškohľadom nemáš pravdu, ale tvoj výrok nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu - máš s ním osobnú skúsenosť, alebo len nie je dostatočne drahý aby bol dobrý aj podľa tvojich kritérií? aby bolo jasné, nemám ho ani neobchodujem s nimi, akurát že mám naň skôr pozitívne recenzie cosar, osvetlený bod je maličký, alebo prekrýva veľkú plochu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 17.6.2010 o 7:15

chcel som vyskusat takuto kombináciu, tak som zvedavy co mi s toho vyjde, zatial spokjnosť, nastrel drži, ale este málo ran, uvidime tak na konci sezony co bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 16.6.2010 o 19:50

No máš,veľmi kvalitnú zbraň,špičkové strelivo,ale puškohľad je nie bohvie čo.Je to to isté,ako keby si na mercedes osadil klietku s traktora...Ten puškohlad je z tých menej kvalitných,ale na to prídeš až časom.ináč veľa úspechov,lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 14.6.2010 o 7:55

Ulovený lanštiak váha cca 50 kg, cca 5m, strelený spredu na hlavu, guľa ostala na pravej strane pred lopatkou pod kožou, odovzdaná komplet energia, poškodenie minimalne. zostatkova váha strely 13 g. čiže cca 2/3 váhy zachovane. dam tu aj foto ako vyzera oryx 18,5 g, po prestrelení lebky,3 krčnych stavcov svaloviny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 3.6.2010 o 10:24

Pri nastreľovaní tejto kombinácie, absolutne žiaden problém na 100 m zastrelenie zo 4 mi nábojmi, po opakovanej skúške nastrelenia, prekriv rán. celkovo v rade vystrelených bolo 9 rán. takže spokojnosť, uvidime funkčnosť na ostro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-74 z 74 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM