Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Merkel RX.Helix - diskusia

autor: off serax
pridané: 15.5.2010 12:11
Zaujimaju ma vsetky informacie o tejto zbrani od ludi, co maju s nou skusenosti, alebo vedia z akych materialov su vyrobene jednotlive casti zbrane a vase osobne nazory na tuto zbran RX.HELIX. Vdaka.
počet zobrazení: 26 305
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-49 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 16.5.2013 o 7:57

jozef browning maral má myslím uvádzaciu cenu 2300€ čiže sa dostane na cenu okolo 2000€ v nádhernom trojhviezdičkovom dreve .odkaz Priamoťažný záver sa vracia sám . Zbraní s priamoťažným záverom sa objavuje čím ďalej viacej od Blasera R8 či R 93 , merkel helix , Rossler Titan 16 ,strasser, heym SR 30 atď. Podobne ako u aut sa čoraz častejšie objavujú automatické prevodovky ktore sú v usa desaťročia samozrejmostou . Ustupuje sa i v napináčikoch a špičový výrobcovia včetne Blasera robia spúšť bez napináčiku ako sa vyrábajú zbrane v USA . Ako funguje priamoťažný záver u marala si môžeš pozrieť tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.5.2013 o 22:30

Trochu to tu umrelo,dnes som mal v ruke helix a dnes som si všimol link na Browning MARAL je to novinka asi na SR ešte nebude bežne v predaji ale nestretli ste sa snou niekde? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 11.12.2011 o 14:02

Jednú R8 mám doma a paru mi ich už cez ruky prešlo, v porovnaní s Merkel RX Helix je to o čosi mohutnejšia, silnejšia zbraň, o paru dkg ťažšia, na druhej strane kratšia o paru cm. Úchop zbrane je silnejší, dobre ergonomický riešený, dalo by sa povedať, že je ideálny pre normálnych a silnejších chlapov, Helix je jemnejšia a štíhlejšia zbraň, prebijacia páka je o čosi kratšia a o dosť slabšia, čo mne osobne nevyhovuje. R8 na prvý pohľad vyzerá, že znesie oveľa viac a oveľa tvrdšie zaobchádzanie, je to kus poctivého, silného a odolného železa. Rozborka a zborka je u Blaseru o čosi dlhšia, Merkel má v tomto smere dokonalejší systém, nepoužívaš žiadne kľúče, žiadne imbusáky, ako u Blaseru, zo začiatku však môže byť s Helixom problém, ja som ho zložil až na tretí pokus, jednotlivé diely sú extrémne presne vypracované a nájsť ten správny uhol a miesto, kde sa to spája zo začiatku chvíľu trvá, ale pri troche cviku sa to dá určite zvládnuť v pohode. Rozborka-zborka však nič nemení na tom, akej zbrani dať prednosť, aspoň teda u mňa nie. Nemalo by to byť smerodatné kritérium. Okrem vyššie uvedených poznatkov je tu pri týchto zbraniach s priamoťažným záverom ešte jeden problém, ktorý tu nebol spomínaný. Odistením zbrane sa automatický nabíja bicí mechanizmus, v praxi to znamená, že hlavne pri novej zbrani je potrebné pomerne veľkou silou zatlačiť na poistku, poznám ľudí, pre ktorých to bol neprekonateľný problém a kvôli tomuto museli odmietnuť tuto pušku a ísť do niečoho iného. Spomínam si na jedného pána, bývalého volejbalistu, ktorý mal úplne rozviklané všetky kĺby na prstoch, ktorý s touto poistkou ani len nepohol ... Ono časom sa to samozrejme rozchodí, je to ináč predovšetkým ppc bezpečnostný systém, hlavným účelom je to, že človek musí chcieť vystreliť, musí si zreteľne uvedomiť, že teraz idem odpáliť ranu a odisťujem pušku, je na 100% vylúčené, aby akýmkoľvek nešikovným, mimovoľným pohybom došlo k odisteniu zbrane a napnutiu bicieho mechanizmu, ovládanie poistky si vyžaduje zvyk, pre mňa osobne je to obrovská prednosť tejto zbrane. Všeobecne možno povedať, že Merkel je jemnejšia, takpovediac ženskejšia zbraň, mne osobne oveľa viac sadla R8 pretože viac vyhovuje môjmu naturelu a mojim očakávaniam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off glen, 10.12.2011 o 22:54

Pri zhodení a opätovnom nahodení hlavne do puzdra záveru Helixu ,je treba pušku znovu nastreliť , podobne ako pri S 202 . Podobne ako R8 / R 93 / M03,si zachováva pôvodný nastrel pri demontáži / montáži hlavne iba Merkel KR 1 . Môj osobný názor je,že Merkel Helixa prestane do 2 rokov vyrábať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.12.2011 o 13:09

Predava sa uz pomerne dost dlho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 10.12.2011 o 7:54

uz je v predaji odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 9.12.2011 o 22:49

ma uz niekto s tymto nejaku skusenost? pripadne dajte nejake pre a proti voci blaser ci uz R93 alebo R8. nechcem kvoli tomu zakladat novu temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 16.5.2010 o 14:11

No dobre, som to zle napisal, ani nie skusenosti s toutou zbranou, to je samozrejme, ked nieje v predaji, ale skusenosti so zbranami Merkel a nazor na tuto novu zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 15.5.2010 o 15:49

Aké skúsenosti? Ešte nie je vpredaji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-49 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov