Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Merkel RX.Helix - diskusia

autor: off serax
pridané: 15.5.2010 12:11
Zaujimaju ma vsetky informacie o tejto zbrani od ludi, co maju s nou skusenosti, alebo vedia z akych materialov su vyrobene jednotlive casti zbrane a vase osobne nazory na tuto zbran RX.HELIX. Vdaka.
počet zobrazení: 26 252
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off surki, 5.11.2022 o 11:23

Vlastním rx helix wild boar 9,3x62 max. spokojnosť. Čistím ju z od ústia, nevidím to ako problém. Hlavne aby bola do vlhkých dni vyčistená a potretá filmovou vrstvou balistolu. Po daždi som ju nechal len tak uschnúť. Ani náznak korózie. Super kvalita! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 2.11.2022 o 10:04

Reakcia na príspevok od Robin690, 26.10.2022 o 13:25 :
Existujú aj vyteráky s pružnou tyčkou ktorou sa dá čistiť aj cez okienko od komory . V princípe sa jedná o bovden . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Robin690, 26.10.2022 o 13:25

Chcel by som sa spytat majitelov Merkel RX Helix, ako cistite hlaven po vystrele resp. polovacke? Je nutne hlaven kvoli cisteniu vzdy demontovat? Pouzivate boresnake, alebo podobne cistiace systemy, s ktorymi sa cisti smerom od komory k ustiu hlavne ? Ake su vase prakticke skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladom, 30.5.2018 o 14:59

Mám túto zbraň MERKEL RX.HELIX ALPINIST pol roka zatiaľ som veľmi spokojný.Lícnica sa dá nastaviť pre rýchle a presné zamierenie.Zvažoval som pažbu v dreve, alebo v plaste.Nebanujem,že som sa rozhodol pre plast, údržba je super. Nástrel drží aj po vybratí a nasadení hlavne.Nie je to lacná guľovnica, ale tá kvalita stojí za to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 28.5.2018 o 23:27

odkaz vyzera to super. na konci juna bude IBO v TN oraganizovat strelecky den, kde sa bude dat tato kraska vyskusat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off torvik, 28.5.2018 o 23:17

Ja tu zbran vlastnim som s nou velmi spokojny . Mam ju razi 8*57 js a nastral drzi aj po odmontovani puskohladu aj po vybrati hlavne .. strelam z nej norma vulkan a nastrel je na 100 m tak prublizne 3 rany do velkosti 2 eurovej mince..hlaven tam je dlha 51 cm a hruba 19 mm.. neprehreje sa a nerozhadzuje any po 10 posebe vystrelenych ranach.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Helix, 11.2.2017 o 13:00

K tomu nastrelu je pravda ze drzi aj po demontazi hlavne. Dnes odskusane a je pravda co zarucuje merkel. Aj ked na zaciatku som tomu ani ja moc neveril. Uz verim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager030, 5.9.2016 o 13:19

merkel rx helix explorer - Uvažujem nad kupou zbrane merkel rx helix explorer rad by som bol aby ste za vyjadrili ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 23.11.2015 o 18:44

Tak jsem novým majitelem této zbraně, měl jsem možnost ji před koupí i vyzkoušet a musím konstatovat. že za prvé nástřel drží bez problémů i po demontáži hlavně zkoušeno dvakrát, takže s tím čištěním absolutně žádný problém naopak, za druhé stříleno geco plus nástřel 27mm (100m) Norma oryx 18mm (100m. Zbraň mám s plastovou pažbou model explorer ráže 8X57IS, perfektně sedí akorát musím vypodložit poutka na řemen mírně hrkají jinak jsem zatím velmi spokojen. Jo a pojistka, když se podrží, tak je zcela nehlučná otázka cviku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 22.11.2015 o 19:25

fanda : opatovny nastrel po vybrati hlavne som neskusal..ale ze bude vyberava na strelivo na tom nieco bude...kus co som testoval s RWS ID 30-06 siel 5-6 cm na 100m, podotykam ze 3 rany ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 22.11.2015 o 18:41

Zdravím pánové, máte někdo nové praktické poznatky o této zbrani, kromě čištění toho už je tady na malou seminárku, zajímá mě zejména jak je to s tím držením nástřelu při demontáži hlavně a potom zdali je opravdu tak vybíravá ohledně střeliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 9.8.2015 o 10:19

Asi takto -je to síce mimo tému,ale to čistenie bolo dobré,že sa v tejto téme prebralo,pretože pre potencionálneho majitela to može byť nemilé prekvapenie.A ak sme u toho čistenia,tak má bullystaford v diskusii jasne navrch,boresnake je určený na rýchle vyčistenie zbrane na strelnici,ale nemá to nič spoločné s riadnym čistením zbrane.Obrovskou nevýhodou je fakt,že ho nedokáže ťahať v osi hlavne.To že 202 stále striela presne sa nedivím,má 10000 rán záruku na presnosť aj pri rýchlych kalibroch,keby sa takto čistila iná zbraň,pred moa by majitel musel dať iné číslo... A takisto ak zbraň v tejto cene neberie jeden-dva druhy streliva,nič sa nedeje,je to normálny jav.Ak ich neberie viacero,asi soudruzi udelali chybu-bud hlaveň nie je rovnaná,alebo ju majitel zle zabehol,ale normálne to určite nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.8.2015 o 21:02

Najde sa este niekto kto ma realne osobne skusenosti s touto zbranou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matto-14, 7.4.2015 o 11:43

ahojte...ma niekto nejake nove skusenosti a zazitky s RX Helix?Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 28.11.2014 o 15:24

Re: Merkel RX Helix od lovec » čtv lis 27, 2014 10:55 pm Ojedinela konkretna skusenost z praxe - kvoli sprevodovanemu zaveru (tusim je to 2:1 v neprospech paky) je dost zavazny problem, ak sa zasekne hilzna. Myslim, ze to bolo fabricke RWS, hilzna sa po vystrele asi viac prifukla, uz sme s tym nedokazali pohnut. Nastastie to bolo v poslednom pohone, takze neskor po ukonceni polovacky sa uviaznuta hilzna vyrazila spredu vyterakom. Ohladom drzania nastrelu sa majitel predmetneho kusu vyjadril tak, ze jeho zbran po demontazi (ci uz kvoli cisteniu a pod.) potrebuje skontrolovat nastrel, ktory sa asi zanedbatelne, ale predsa len posunie priblizne v 50% pripadov... Jednalo sa vsak o jeden konkretny kus, Helixov je v obehu zatial pomerne malo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 27.11.2014 o 11:29

Páni poprosím k téme čistenie zbrane patrí do iného vlákne. Ja by som sa tiež rád dozvedel niečo o tejto zbrani od užívateľov ktorí ju prakticky využívajú. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bullystafford, 27.11.2014 o 10:38

urssus:ak ti dojdu argumenty tvoja oblubena veta je "nebudem reagovat"len dufam ze si pri tom googleni aj nieco pospal...a ano ako pises kazdy nech si spravi nazor sam? ved som ho podal a bol ti okamzite proti srti. stefa: ja neviem ci si jesitna babofka alebo co, no povysenecky sa prezentujes vzhladom k tomu ze ak si dovoli ti niekto vobec oponovat je okamzite problem bez komplexnej argumentacie v predmetnej veci len preto ze je mladsi ci co si tam trepal z cesty o veku? takze nikto ta neurazal ani sa ti nevysmieval a vdaka budem pokracovat vo svojom dokonalom osetrovani zbraní a to bude prospesnejsie ako viest temu offtopic co si načal Stag stalker...jasne ze nezatracujem, mam hada pre kazdu svoju zbran ked idem von. Suhlas s tebou.... som nikde netvrdil ze je zly ale len poznamenal ze je na operativne (čisté) prebehnute napr. v polnych podmienkach alebo sutaži. Len ked si poznamenal ze ho pouzivas aj na pretiahnutie po balistole a potom zas niekedy pred a po vychadzke musi ti ostat vo vyvrte film co moze mat vplyv na prvu ranu alebo ich mas mozno aj dva alewbo ich peries po kazdom pouziti :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 27.11.2014 o 10:09

"stefa + urssus...nechcem vyvolavat hadky a polemiky tak to vyjadrim takto ...ak ti staci na cistenie zbrane boresnake...zbran po tebe by som nechcel ani zadarmo sa nehnevaj. Ze mate rovnako spolocny nazor neznamena ze bude správny ;o)...oter tombaku ti boresnake asi tazko odtrani na to v poslednej dobe nepouzivam uz ani fyzicku silu (kartace) ale chemiu bez namahy...oxidačne erozne reakcie ti asi vela nehovoria, postaci len pohlad volnym okom do vyvrtu čo? :o))))) ale OK je to tvoja zbraň, lovu zdar!" Mne tento Tvoj príspevok veľmi priateľský neprišiel, ale som už dosť starý a myslím si aj skúsený na to, aby som reagoval na takéto povýšenecké príspevky "najmúdrejších v branži". Veľa zdaru pri Tvojom dokonalom ošetrovaní zbraní! Howg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 27.11.2014 o 8:11

OAL - overall lengt - celkova dlzka - nemusel som googlit a na tohto "pana" sa uz vyjadrovat nebudem, nema to vyznam, kazdy nech si spravi nazor sam. Samozrejme suhlasim so Steyr-om, ze staci dokladne mechanicke cistenie pokial sa zbran pouziva na polovne ucely. Aj ked obcasne chemicke cistenie tiez nie je na skodu. Podla zafarbenia na cistiacej textilii/vate/servitke vidiet, ci este v hlavni zostal nejaky oter alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 27.11.2014 o 8:04

A zasa by som boresnake až tak nezatracoval. A považujem za prehnané, ak niekto napíše, že po 1/2 roka čistenia len s boresnake nebudú zo zbrane presne lietať ani prebíjané náboje. Pre upresnenie, boresnake používam pri puške Sauer 202 cca. 6-7 rokov, pretiahnem s tým hlaveň po každej návšteve revíru či strieľam alebo nie. Rovnako keď vystrelím jednu ranu, vtedy použijem aj balistol alebo obdobný prípravok. Pokiaľ strieľam viac na strelnici, streknem do hlavne balistol, otočím ju kolmo k zemi, nechám pôsobiť 12 hodín a následne pretiahnem s boresnake a vyterákmi vytriem do sucha. Raz za pol roka zbraň poriadne vyčistím za pomoci klasických vyterákov a kefiek. A kupodivu, s klasickým fabrickým strelivom mám na 100m stále rozptyl do 1MOA. Treba si uvedomiť, že pokiaľ niekto nemá benchrestový špeciál a nechce strieľať 1/4MOA na 100m a nestrieľa vyše 100 rán týždenne, tak nejaká agresívna chémia podľa mňa veľký význam nemá. Väčšina poľovníkov nečistí ani tak ako som popísal a so zbraňami poľujú celý život. Pre doplnenie, so zbrane vystrelím do 100 rán ročne, používam ju najmä na poľovanie a občas na strelnici, na tréning streľby používam iné zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 27.11.2014 o 7:59

ale Steyr tu sa nikto neháda, je to len neosobná forma komunikácie tak to tak potom vyznie, slo mi len o to ze som povedal preco by som uz napr. tuto znacku zbrane nechcel - na to je forum a majitel co ju ma sa automaticky zmetal, pricom sa mi snazi vyvratit tak elementarne veci o cisteni ze je z toho trapne ked to po nom citam aj mne ze na to musim reagovat. Vsetci mame zrkadlovy vyvrt pri pohlade "volnym okom" proti svetlu ina situacia by nastala pri prieťahu sondou...erozne trhliny zalisovane tombakom atd atd. Odstranit otery strely pripravkom na baze napr. čpavku a potom nakonzerovane olejovým filmom je uplny zaklad aj po jednom vystrele, ale ak ma chce niekto verejne ukamenovat za to ze sa staram o zbrane viac ako on...takze taky bore snake na sucho ma logiku pouzit napr. na sutazi ako operativne riesenie ked ti zacnu nanosy nespaleneho prachu carbonu a oteru menit bod zasahu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 27.11.2014 o 7:19

chlapi, hádate sa ako malé deti až mi to je ľúto lebo na LZ je to vidieť čoraz častejšie ako nejakú prínosnú, vecnú a slušnú debatu k téme, vzájomné osočovanie sa nemá absolútne žiaden zmysel, nesúdim Vás, nemám na to právo, len píšem ako to vnímam, no môj názor s najväčšou pravdepodobnosťou nebude nikoho z vás zaujímať. Teraz k veci: osobne si myslím, že agresívna chémia môže z dlhodobého hľadiska napáchať viac škody ako úžitku, pokiaľ sa dostane tam kam nemá alebo nie je poriadne odstránená a v takomto prípade, si myslím, že rýchla, jednoduchá demontáž zbrane(hlavne) je výhodou(pokiaľ teda majiteľ zbrane neplánuje výmenu zbrane, či hlavne po pár rokoch alebo po určitom počte rán pokiaľ sa bavíme o športovej/terčovej streľbe). moja osobná viac-generačná skúsenosť však hovorí, že už viac ako 50 rokov sa u nás používa na desiatkach zbraní "len" klasické "mechanické" čistenie a všetky zbrane majú "zrkadlový" vývrt a to i na zbrane viac ako 80 ročné. Pre upresnenie doplním, že nestrieľame tisíce rám ročne, používame fabrické strelivo (aj KJG) a zbrane čistíme po každom použití. Takže si myslím, že čistenie ako také musí byť precízne a pravidelné a časom sa nám táto "námaha" vyplatí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 27.11.2014 o 6:47

posledna veta bola za vsetky drobne...chcel som ti len dobre ale si zjavne ješitne zataženy na seba takze cisti len s boresnake cca 1/2 roka a budes civiet jak prasa po prvej rane ze ti nelietaju ani prebijane naboje resp. mozno ak das z toho zazraku cca za 3000evri ci kolko to tu spominali, 1 ranu za rok alebo zrezat z komory...vlastne tam sa to na Helixe ani neda :o))))) Ten tvoj vreckovy otissystem je tak dobry akurat do ruksaku na tyzdennu polovacku a pod. takze vsetci co po tebe citaju Ti budu vdacní za take info. Je usmevne ako si niekto mysli ze ked konecne naskrabe love na znackovu zbran automaticky mu pribalia do krabice k nej aj patent na rozum ty bengalo. Zjavne uz pojem "twist" je pre teba vrchol tvorby...takze by si nam mohol ozrejmit rozdiel medzi AOL alebo OAL pan reloader lebo jeden z nich ani neexistuje :o), a neber do papule Turbiho co by mohol a nemohol ozrejmit lebo otazky boli na Teba, mozno Ti z tohto vystupia max. tlaky ale do Tvojej dutej nezakrimplovanej hlizny, ak si pochopil co tie pojmy vobec znamenaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 26.11.2014 o 21:41

lovec, po tych komentaroch co som cital v diskusii o psoch si myslim, ze je skoda na teba reagovat, takze to adresujem ostatnym pouzivatelom. Je jasne, ze ziadna puska nestriela vsetky naboje v danom kalibri rovnako presne. Zalezi to od mnohych faktorov, ktore by ti v pripade zaujmu urcite vedel vymenovat napr. Turbiak. Spomeniem len dlzku hlavne, stupanie vyvrtu - twist, tvar, dlzka strely, typ, mnozstvo prachu, celkova dlzka naboja. Preto VZDY budu najpresnejsie strielat prebijane naboje robene namieru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off urssus, 26.11.2014 o 21:31

bullystafford, neboj sa, nemam v umysle ti davat moje zbrane. To, ze si objavil caro chemickych prostriedkov na cistenie vyvrtu hlavne ma tesi, ale dufam, ze necakas, ze tu z toho niekto odpadne. A oxidacno erozne reakcie ti hrozia akurat v pripade, ak zabudnes tu chemiu poriadne vytriet z hlavne. O tom, ze by medeny oter na oceli sposobil nejaku "eroziu" som teda nepocul. Cistenie zbrane, aj chemicke ma svoj vyznam, ale nie po kazdej rane. A ked uz chces hlaven cistit chemiou, je len vyhoda ak vies hlaven demontovat. Nemusis si kupovat/vyrabat boreguide a ten sajrat ti nenatecie tam kam nema. A spominal som aj cistiace systemy, ktore cistia hlaven od komory smerom k ustiu hlavne - napr. OTIS - keby si chcel pouzivat fyzicku silu. Vsetko sa da ked sa chce. Byt normalny, aj dokazovat niekomu ze je debil. Je uz len na povahe cloveka, ktory sposob si vyberie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 26.11.2014 o 13:33

stefa + urssus...nechcem vyvolavat hadky a polemiky tak to vyjadrim takto ...ak ti staci na cistenie zbrane boresnake...zbran po tebe by som nechcel ani zadarmo sa nehnevaj. Ze mate rovnako spolocny nazor neznamena ze bude správny ;o)...oter tombaku ti boresnake asi tazko odtrani na to v poslednej dobe nepouzivam uz ani fyzicku silu (kartace) ale chemiu bez namahy...oxidačne erozne reakcie ti asi vela nehovoria, postaci len pohlad volnym okom do vyvrtu čo? :o))))) ale OK je to tvoja zbraň, lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 26.11.2014 o 8:17

No aby puška ktorá stojí v základe okolo 3000 € sa nedala nastreliť na polovicu streliva to sa mi zdá divné. Alebo ak je to v skutočnosti tak, tak je to dosť blbé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 25.11.2014 o 22:06

Páni všetko v pohode, len si dovolím poznámku, že pre presnosť zbrane je zaužívaný pojem "ROZPTYL", nie sústrel, pojem sústrel sa používa pri viachlavňových zbraniach, napr. dvojakoch a trojakoch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 25.11.2014 o 20:32

Dakujem Ursus za tip. Kto ti prebija Barnes? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 25.11.2014 o 19:58

Nofi, neslo mi nastrelit hornady sst 165gr a rws uni clasic 200gr. Rozptyl nad 10cm, uz som zacal obvinovat pusku a puskohlad. Nasledne som skusil normu oryx 180gr., ktorymi nastreluju pusky v Suhle a dostal som sa na 1 moa sustrel. Taky isty vysledok bol s rws uni classic 180gr. Teraz strielam prebijane Barnesy TTSX 165 gr. a najlepsi sustrel som dosiahol 1/2 moa. To je ovela viac ako potrebujem od loveckej pusky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 25.11.2014 o 19:53

Hlaven kvoli cisteniu nemusis demontovat. Da sa pouzit boresnake, alebo cistiace systemy, s ktorymi sa cisti smerom od komory k ustiu hlavne. A aj keby si chcel castejsie dokladne cistit hlaven, nabojovu komoru a zaver, po demontazi a montazi zbran drzi nastrel. Takze ako nevyhodu by som to urcite nevidel. To iste plati aj o puskohlade, s original dodavanou montazou ho mozes zlozit a zalozit a nastrel drzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 25.11.2014 o 17:42

Prečo by si ju musel demontovať. Ja na Benelli Argo používam Boresnake a raz-dva razy do roka, keď ju rozoberiem kvôli celkovému vyčisteniu, vyčistím aj hlaveň dokonale od nábojovej komory. A hlaveň napriek nadpriemernému a nešetrnému (stalo sa mi už viackrát, že som spadol a z hlavne som musel doslova vytlačiť blato) zaobchádzaniu sa drží a je úplne čistučká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 25.11.2014 o 8:33

bol to donedavna jednoznacne moj jasny favorit ...integrovana picatina, montaz atd atd...avsak ma odrovnala skutocnost ze ak chcem vycistit lauf musim ho demontovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 24.11.2014 o 21:23

Urssu dakujem. Ktore strelivo nepasovalo a ktore si bez problemov nastrelil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 24.11.2014 o 21:00

Ja s helixom polujem akurat rok, v 30-06tke. Plusy su pre mna celkova dlzka zbrane - zbran je pomerne kratka, aj na posede sa s nou dobre manipuluje; hmotnost zbrane - cca. 2,9kg je podla mna velmi prijatelnych; povrchova uprava - neviem ako sa vola povrchova uprava, ale je to nieco podobne ako pri Saueroch, hlaven nechyta lisku, telo zaveru je zo zliatiny lahkych kovov, tiez nehrdzavie; spust - bez napinacika, bodova, mne vyhovuje; poistka - handspannung, z hladiska bezpecnosti super; mechanicke mieridla - svetlovodne, velmi rychlo sa da chytit ciel do kriza; take down - cela puska sa da velmi jednoducho rozobrat a dokonale vycistit v domacich podmienkach. K tomu patri vymena hlavne, zaveru, zasobnika...; Picatiny lista - velmi vkusne zapracovane a moderne riesenie; zaverovy mechanizmus - sprevodovany priamotazny zaver je aspon pre mna velmi pohodlny na pouzivanie a tiez velmi rychlo, ked clovek potrebuje druhu ranu. Hlavny minus je pre mna hlucnost poistky. Pri odisteni v najvyssom bode poistka cvakne a neda sa to spravit potichu. Nie je to hluk kvoli ktoremu by sa nedalo polovat, ale pri takej drahej zbrani to mohli spravit bezhlucne. Tiez je zbran trochu vyberava co sa tyka streliva. Niektore druhy streliva sa mi nepodarilo vobec nastrelit s rozumnym sustrelom, s inymi nebol problem dostat sa na sub moa. Inak som so zbranou velmi spokojny a nelutujem svoju volbu. Len pre ilustraciu, za ten rok som s nou strelil 9ks raticovej zveri. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 24.11.2014 o 19:44

Ma uz niekto dlhsiu skusenost s Helixom? Prezradte nejake + a - . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 2.10.2013 o 13:04

Zdravím, keďže helix je už v predaji nejaku dobu, nájde sa tu niekto s praktickými skúsenosťami s touto zbraňou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.5.2013 o 9:11

mibe už to nieje ono ked netreba nič robiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 16.5.2013 o 8:34

a neni uz lepsie kupit poloautomat? napr sauer s 303, alebo beneli argo? aspon sa zaver vracia sam a nemusim ho natahovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 16.5.2013 o 8:14

Áno videa som pozrel včera a ten browning sa mi zapáčil som zvedavý ak to niekto kúpi a bude vedieť porovnať s merkelom helix...cenový rozdiel je cca 700e.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM