Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

skusenost s optikou znacky Bushnell - diskusia

autor: off juniper
pridané: 9.5.2010 19:46

planujem si zakupit pozorovaciu optiku, možno aj puškohľad tejto znacky a zaujimal by ma Vas nazor na tuto znacku.dakujem

počet zobrazení: 16 777
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-144 z 144 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 24.1.2011 o 15:54

Ak chceš dobrý trieder tak mal by vypadať za dobrú cenu asi takto odkaz Samozrejme že sú ovela lepšie ďalekohlady ktoré majú stabilizáciu obrazu až po neviem ake vymoženosti . Tento je však dobrý pomer kvalita & cena . Toľko môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 24.1.2011 o 15:52

juniper - záleží podla nárokov. Mal som bushnell no predal som ho s Gb kozlicou. So svetlom problém nebol, ajkeď bol variabil nástrel držal (308win). Edu prečo je variabil zlá volba? Dneska každý hladá univerzálnosť a variabil je výborná voľba.Ja osobne osporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.1.2011 o 15:48

v provm rade si kup linearny ďalekohlad nie ten čo má hranoly. Druha dôležitá vec je nekupuj si nikdy variabil .Berie svetlo atď. Bushnel má aj lacné produkty aj vysokej kvality. Keby si napísal konkrétny model dalo by sa debatovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 24.1.2011 o 15:40

Ja nám pozorovací ďalekohlad od Bushnellu tip PERMAFOCUS= samozaostrovaccí 7x50 a som snim docela spokojný.Aj za šera je cez to pekne vidiet.Má čistý a jasný obraz to sa mi na ňom páči.Samozrejme že sa nevyrovná Meopte,Zeissu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FEKI, 24.1.2011 o 14:52

jagrezbar prosim ta nevies ako zistim ci ide o napodobeninu alebo nie??diky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hilec, 23.8.2010 o 13:33

Ja mam na springfielde Meoptu meostar 3x12x56 a som velmi z touto kombinaciou spokojny.Aj cena je prijatelna.Doporucujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 23.8.2010 o 12:46

Myslím si, že to nie je zlý výber vzhľadom na momentálnu cenu - akciu. Tento Bushnell ( ale iný by som nie ) som kúpil nedávno aj ja ( je na 8x57 JS ) po dlhom rozhodovaní. Mám aj Meoptu Artemis 2100 7x50 s červeným bodom. Teraz prečo som ho kúpil, je to predposledná najvyššia trieda od Bushnellu ( teraz už 6500 ), referencie ( zdroj - rôzne najmä americké fóra - Bushnelly sú v Amerike asi najpredávanejšie puškohľady celkovo, ale aj poľské fóra - tu sa ho predalo podľa všetkého tiež pomerne veľa ) sú na triedu 4200 vynikajúce, mal by mať veľmi odolný a spoľahlivý rektifikačný mechanizmus( Meopty majú práve tu určitú slabinu, na internete sa k tomu dá pohľadať nejaké info a žiaľ aj ja to musím potvrdiť z vlastnej skúsenosti na mojej Meopte ), kvalitné sklo a celkovo preukazovať zaradenie do vyššej kvalitatívnej triedy. Čo som zatiaľ zistil ( aj v porovnaní s Meoptou 2100 7x50 ): celkové prevedenie je naozaj pomerne robustné a naozaj vyzerá byť hodne kvalitné a budí dojem vysokej pevnosti a solídnosti ( dúfam, že sa to aj časom potvrdí), rektif. mechanizmus funguje bezchybne, jasne odlíšiteľné a hlasné kliky ( lepšie ako na mojej Meopte ), sklo je veľmi slušné ( má byť japonské ), určite je sklo na tom celkovo ( teda aj s MC ) lepšie, ako v mojej Meopte, poskytuje jasný kontrastný obraz s vysokým rozlíšením, na Američana je to veľmi dobré aj v šere a v noci ( opäť znateľne lepšie ako u mojej Meopty ),v šere sa na neho nechytal taktiež binokulár Natureview 8x42 Birding series( čo by tiež nemalo byť najhoršie sklo ale ani nie je nič moc - pred cca 8 rokmi ma stál tuším okolo 8000,- SKK), s inými som zatiaľ neporovnával. Meostar bude zrejme opticky lepší ale aj jeho cena je momentálne o dosť vyššia. Bushnell má potešiteľnú 30 ročnú záruku. Niekomu by mohla vadiť hrubšia nitka v strede, pri max. zväčšení prekrýva na 100 m cca 3cm, zase je to pre mňa trochu výhodou v noci, kríž je v druhej rovine, preto nitka by snáď mohla byť trochu tenšia ale nie je to nejaký veľký nedostatok z môjho pohľadu, osvetlená je maličká bodka v strede kríža, má tuším jedenásť úrovní intenzity skokovo nastaviteľných, v noci ma najnižšia úroveň neoslňovala. Variabila vo vyššej kvalitatívnej úrovni by som sa dnes nebál ani u silnejších ráží. Kedysi tento Bushnell išiel za 700 - 800 EUR, za tú cenu by som už radšej bral Meostar, teraz ale začínam mať dojem dobrej kúpy v zmysle " veľa muziky za málo peňazí", dúfam, že sa to časom potvrdí. Za tú cenu sa ale dajú zohnať aj iné už dosť solídne puškohľady s celkom slušnými referenciami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.8.2010 o 12:24

Docter Unipoint za sa da zohnat za dobru cenu.Leupold z USA nejako zozenies..posurfuj na forach a najdes.Meopta Artemis 7x56..existuje so sv.bodom.Ale Docter Unipoint stoji tusim 1100€??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mrlian, 23.8.2010 o 10:42

minimálne Meopta, najlepšie Meostar R1, s bodkou. Malá nevýhoda je, že ten osvedčenejší model má zámernú osnovu v zadnej ohniskovej rovine, to znamená, že so zväčšením priblíženia sa zväčšuje zámerná osnova, čo napríklad pri mierení na líšku na 200m pri zväčšení na 12 znamená že čerbvená bodka ti prekryje celú líšku. Dobrou alternatívou by mohol byť nejaký Nikon, prípadne Hakko ale len rada Winner vyrobená v Japonsku, nie v Číne. Alebo Meopta Artemis 7x50 s bodkou. O triedu vyššie je Docter (bývalý Carl Zeiss Jena) Najvyššia liga sú Zeiss, Swarowski, Schmidt and Bender, Leupold. P.S. Leupold je špičková americká optika, keby sa dal doviesť s USA tá cena by bola zaujímavá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.8.2010 o 8:27

Pocuvaj chlapov co ti tu napisali. ( brandys,doktor11)..zacni minimalne od Meopty.Neobanujes.Na 30-06 ti v pohode vydrží velmi dlho. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 21.8.2010 o 14:42

Kup si Meoptu Meostar R1 3x12x56 zo svetelnou osnovou,ja mam Meoptu artemis 2100 3x12x50 na springfilde,maximálna spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off doktor11, 17.8.2010 o 22:54

Osobne ja by som variabil v tejto triede na 30-06 nedával,skorej by som riešil 6x42 alebo 7x50-minimálne Meoptu,no ak chceš silou mocou variabil tak trochu priplať a kúp Meoptu Meostar R1(cca750-800€)to je asi taká "lacnejšia alternatíva kvality"-podla mojho názoru.No vrátim sa na začiatok v žiadnom prípade"lacný variabil na Springfield nedávaj"toť vsio L&L ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.5.2010 o 21:29

Naštastie nie..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 10.5.2010 o 12:41

Ja mam variabil Bushnel, na 50 metrov ide na stred, na 100m cca tiez, ale ako nahle prepnem zvacsenie (s 6x na 9) tak sa to posunie cca 10 cm na terci. Mam kaliber W 308, a pouzivam naboje s gramazov 11. Pre info o puskohladoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juniper, 9.5.2010 o 20:22

dakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 9.5.2010 o 20:21

Od buschnellu je docela kvalitna rada ELITE ci uz su to puskohlady alebo dalekohlady... ale davaj pozor lebo sa tu na slovensku predavaju aj napodobeniny buschnell.. tak asi je to lepsie kupovat niekde v overenej predajni...urcite nie pod rukou niekde na ulici za polovicnu cenu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek9871, 25.10.2009 o 9:10

30/06 - mam springfilda 30/06 a chcem si kupit puskohlad BUSHELL ELITE 4200 2.5 10*50 som zaciatocnik a nemam skusenosti myslite ye je to dobry vyber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off milanko12, 28.5.2008 o 16:03

for iboo- s puskohladny meopta mam len tie najlepsie skusenosti a aj polovnici ktorych poznam...ale netvrdim ze su dokonale predsa aj novy mercedes sa pokazi a nikto nepochybuje ze je to kvalitne auto. jedinu zlu skusenost mam zo starcimi puskohladmi a to vtom ze pri nastrelovani jednoducho neskoro reaguju na klikanie kriz sa usadi az po vystrele ale pom drzia perfektne poznam starych polovnikou co maju 4x32 na 30-06 alebo na 7X64 a bez najmensich problemou funguju uz kopu rokou...ja osobne vlastnim meostar 7x56RD a musim povedat ze v jasnosti a svetelnosti sa vyrovna aj zeiis ak nieje aj lepsi:)porovnaval som ho aj zo swarlovskym aj s docterom a mozem povedat ze tieto spickove puskohlady su lepsie premakane do posledneho detailu co sa tyka cvakania svetiaceho bodu a dizajnu sosovky su na rovnakej urovni ako ma meopta. podla mna je meopta uz medzi siestimi najlepsimi polovnickymi znackami na svete vo svete optiky.je pravda ze jej cena uz nepatri medzi najlacnejsie ale stale sa ani zdaleka neblizi k dalekohladom inych zneciek...ale je pravda ze mat nato kupim si nieco lepsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off iboo, 27.5.2008 o 22:21

milanko12 - ale aj an moje počudovanie, objavili sa aj nespokojní užívatelia puškohladov meopta rady 2000, čo nechápem. Ale zase vieš ako to je, kamoš má na SPRG ruské tasco a nemá problém, mljmu otcovi na 308 win išlo "srať" po 5 rane.....záleží kus od kusu, ale netreba špekulovať, môže to vyjsť draho :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off milanko12, 27.5.2008 o 22:11

for iboo- uz nemam malorazku predal som ju mal som sprtsman 3-9x32 teraz mam objednane nieco lepsie uvidime ako to vsetko skonci....ale myslim ze aj keby som mal neaky remington tam bushnel to udrzi a dobre posluzi robia celkom velke zvecsenia a asi najviac kvalitativnych tried meopta robi len spicku bushnel robi od posledneho smejdu po puskohlady priblizujuce sa cenou spicke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off bodo1948, 27.5.2008 o 19:55

lacnr shit.drahšie neodskušane.neodporučam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off iboo, 27.5.2008 o 19:26

milanko12 - aku radu mas na tej malorazke ? ja mam sportstman 3-9x40 a na malorazke skoncil preto, lebo mu nejako odislo zaostrovanie...proste na zvacseni 5X a viac nevidis ostro obe veci (kriz a predmet) bud vidis ostro len kriz, alebo predmet v dialke. mal som ho na gulovnici relativne vacsim spatnym razom 7,62x54R a nemal som s nim problemy.nakoniec skoncil aj u mna na malorazke, lebo na narocnejsie aplikacie som nakupil meopty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off hunter8, 27.5.2008 o 17:56

koľko chceš investovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Bushnell (autor: ricardo8).

off milanko12, 25.5.2008 o 21:56

ano amm na malorazku ako stvorene:))))ale len na polovne ucely lebo na tercovu strelbu malinko menia nastrelenie pri zmene zvecsenia ....ale rada elitte ma nieco do seba ale cena preskoci aj meoptu a to by som jednoznacne volil racej ceske puskohlady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-144 z 144 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov