Heming hunting
dnes je streda,  8. máj 2024,  meniny má Ingrida,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:18,  dnes západ slnka: 19:07
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vsetko ohladom chovu muflonov a danielov v obore - diskusia

autor: off hunterp
pridané: 25.3.2010 22:02

Vie niekto poradit aka ma byt minimalna vyska plota pri umelom chove muflonov a danielov? Vraj stacia 2m...

počet zobrazení: 30 010
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off ursus121, 12.4.2010 o 11:52

zdravim ....... pripajam sa k tejto diskusii a zaujimalo by ma ci by mi vedel tu z vas nekto poradit ohladom chovu muflonej zveri z hladiska legislatívnych a veterinarnych poziadaviek??? Presnejsie by som to chcel chova doma na zahrade......vopred diki za informacie :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-70 z 70 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ursus121, 12.4.2010 o 11:52

zdravim ....... pripajam sa k tejto diskusii a zaujimalo by ma ci by mi vedel tu z vas nekto poradit ohladom chovu muflonej zveri z hladiska legislatívnych a veterinarnych poziadaviek??? Presnejsie by som to chcel chova doma na zahrade......vopred diki za informacie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off istok, 8.4.2010 o 7:12

nejake 2ha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kipketer, 6.4.2010 o 23:13

aku mate rozlohu ked nemaju snahu preskocit??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off istok, 6.4.2010 o 20:01

nepomoze ani 3 metrovy,ked chcu tak preskocia,vazne mame normalne pletivo jak hocikde v zahrade,je to o tom ze nemaju preco ujst,maju tam vsetko co potrebuju k zivotu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 6.4.2010 o 6:09

mám plot 200 cm , kdyby chtěli tak jim nestačí ani 250 cm...hlavně potřebujů klid , aby neměli snahu vůbec sa pokůšat plot překonat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 5.4.2010 o 17:53

tie tak vysoko neskacu : )) ale pravda je taka ako pisal FINDULA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 5.4.2010 o 17:40

a to ty ako vieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 5.4.2010 o 17:26

EVICKA nie oni tam maju kozy kamerunske : ))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 5.4.2010 o 16:10

a to vám ešte neušli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off istok, 5.4.2010 o 15:50

u nas mame 1,60 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 26.3.2010 o 14:17

Norma na muflona je 220cm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2010 o 18:12

hunter65 mne je to šuma fuk . Ale stíhat je už prisilné slovo . Skôr to mohol byť priestupok alebo niečo také . Ja som len rád ,že nedošlo k žiadnemu trestu ani trampotám . Mne osobne vôbec nevadí keď si niekto chytí diviaka v prírode ,chová ho v chlieve ,ani keď je zrovna vyhlásené KMO v regione . Ake je to zakonné je všetko v najlepšom poriadku ak protizákonné je mi to uplne jedno . Nie som sudca ani lesný úrad ani funkcionár PZ . Takže je to mimo mňa :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 22.2.2010 o 16:08

Edu pozri si zakon 274/2009 §20 a budes vediet, preco kamarata s chovanym diviakom nevedeli stihat. (Vygooglis lahko:-)
Inak velmi zaujimava tema. Mna osobne zaujima farmovy chov jelenej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 1.9.2009 o 19:02

johny333....to, aký potrebujú priestor závisí od úživnosti. Vlastne od nej, závisí hustota a početnosť zveri. Kŕmiť ako ostatnú prežúvavú zver, ale tiež záleží na tom, na čo sa má chov zamerať- či na parohy, mäso.... Chovné najskôr zo zverofarmy alebo obory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 1.9.2009 o 18:59

pokiaľ ja viem, tak je zakázané chytať a chovať v zajatí mláďatá raticovej zveri (ale neviem, či bez matky,alebo aj s matkou). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 13.6.2009 o 14:02

mas proste odpoved na vsetko, radost s tebou diskutovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 11.6.2009 o 19:55

no ved o to ide, ze nemozes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.6.2009 o 16:36

Bystrička veď keď sa chovaju daniele a jelene môžu sa chovať i srnce . Odkupil by som ho od PZ nášho tak ako si môžem odkúpiť uloveného tak si snaď myslím že to ide . Kamarát tu kusok vedla ma doma roky diviačicu prišli na neho všetky možne udania cez lesný úrad SPZ atd ale nikto mu nič neurobil . Prasa male chytil a choval a chová ho dodnes . Takže neviem . Pri reštike Hofeer v Nitre su tiež srnce v ohrade ako i kusok od piešťan bežne to chovajú . Neviem v čom zásadnom by mal byť problém . Ale tiež neviem aké na to treba povolenie aby to bolo v súlade s legislatívov. Poranený neporanený bez povolenia nemôžem manipulovať z voľne žijúcou zverou . Musí mať založenú plombu inak sa jedna o pytliactvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 11.6.2009 o 15:39

ja si myslim edu, ze legalne to nejde, lesna zver je majetok statu, neviem ako by si ho odkupil, mozno ina vec by bola, keby bol ten srnec nejako poraneny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.6.2009 o 15:27

Ja sa chcem opýtať čo treba na to aby som mohol doma na zahrade legalne chovať srnca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 8.6.2009 o 10:10

tak mi napis, dam ti kontakt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ero256, 7.6.2009 o 21:30

ties sa o chov v obore zaujimam a kazda info mi pomoze dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RMark, 12.5.2009 o 14:47

Nazdar Bystricka,
mohla by si mi dať kontakt na toho pána, poprípade miesto chovu tých danielov v obore (oboch), rád by som sa s tými pánmi porozprával. Ďakujem Ti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 11.5.2009 o 13:32

ahoj johny, neviem odkial si, ale u nas v turci mame dve danielie obory, jednu ma velmi spravny pan, ak by si chcel mozem poslat t.c. na neho, pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lutra, 11.5.2009 o 11:32

Ked ich uz budes chovat tak im dopraj vsetkeho dostatok...hlavne vyzivy len tak dosiahnes uspech. :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RMark, 11.5.2009 o 10:57

Naša firma sa tým zaoberá. Keď ešte stále potrebuješ poradiť s oborou, tak sa ozvi. Napíš čosi bližšie, čo by si chcel chovať a v akom smere (obora, zverofarma, záhrada). Aký máš pozemok, aký druh zveri, ... Nie je problém postaviť oboru aj s dosadením kusov zveriny. Zverina je čistá a pod veterinárnym dohľadom. Daj vedieť ak máš ešte záujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzidzi10, 25.1.2009 o 10:45

Ja som sa o to tiez zaujimal ale ked som zistil co mi vsetko treba tak ma rozbolelo brucho...Lovu a Lesu zdar!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Johny333, 7.1.2009 o 17:08

chov danielov - chcel by som sa spytat ci by mi niekto vedel poradit v chove danielov aky priestor potrebuju , cim ich krmit a kde sa daju kupit chovne jedince . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-70 z 70 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM