Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zbrojovka brno "Z" - diskusia

autor: off lukxus
pridané: 16.3.2010 22:09
Odporučam prečítat odkaz
počet zobrazení: 42 671
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 14.2.2018 o 23:47

Ivan, povedzme to z ineho uhla pohladu. Predpokladajme, ze kazdy polovnik ovlada natiahnutie nemeckeho napinacika, cize stlaci ukazovakom zadnu spust (napinacik) a prednou spustou odpali ranu. PS- a teraz si polozme otazku. Ktory z tychto uvedenych polovnikov, presnejsie kolko z nich doteraz vedelo, ze nemecky napinacik po potisnuti - potlaceni smerom dopredu spusti bici a spustovy mechanizmus a puska vystreli? Takze ja som len upozornil a varoval polovnikov ktori to pripadne nepoznali, aby to poznali! Lebo ja som zazil osobnu skusenost na strelnici, ked polovnik mysliac si ze nemecky sa napina ako francuzsky skoro sposobil tragediu. Tiez si viem predstavit polovnika, ktory si cerstvo zakupil takuto flintu a sediac na posede s flintou na kolenach si krati chvilu obzeranim si pusky, jej hladkanim, skusanim napr. vole spuste (napinacika) do stran pri odistenej flinte a dopredu (lebo nepredpoklada, nevie ze takto sposobi vystrel- neucil sa to na kurze) a naraz sa ozve ... bác. PS- ale uz som spokojnejsi, lebo uz to bude (budu) vediet, Lovu zdar!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 237 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tmarcel, 19.6.2010 o 21:48

Stopinko a Andy8,ja som tiez stastny vlastnik Z.tky v tomto kal.8x60s rok vyroby 1943.lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 19.6.2010 o 7:19

ja mam jednu - 8x60S vid foto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brad, 18.6.2010 o 18:36

Tá posledná je na predaj. natarr@zoznam.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brad, 18.6.2010 o 18:33

Ja mám 3 zetky. 1. Brno Z, 8x57JS, r.v.1951, celopažba, suhlská klapk. montáž,Zeiss Diavari ZA 1,5-6x42 2. Brno Z, 7x57, r.v.1949, celopažba prerobená na Goiserer, násuvná montáž, Meopta Artemis 3000, 7x56 3. Brno Z, 7x57, r.v.1943, celopažba, suhlská klapk. montáž, Kahles H 4x60 / Waffenwerke AG Brünn / ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter65, 12.4.2010 o 8:26

Vladus, hladal som moznost zalozit skupinu tu ale nevidim vela moznosti a tak som napisal adminovi do diskusie co by ste zmenili na tejto stranke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off art62, 11.4.2010 o 23:15

milá stará dáma Z 8x57 1947 11115 vždy spolehlivá ne tak už ten co ji drží,bude slouži i další generaci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 10.4.2010 o 17:45

no tak ma započítaj do počtu.mám ju v kal. 8x60S ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladus, 10.4.2010 o 15:57

ked som 19.2.uverejnil fotku mojej Z tky.pod ID 51537,nesnivalo sa mi aku reakciu to vyvola...ale som tomu rad,klasickych Zetkarov je stale dost,a asi vedia preco. Nebolo by mozne zdokumentovat ich pocet? Urcite sa ani jeden z nich pod tlakom super zbrani za svojuZetku nehanbi.tak skusme sa spocitat...Len tak pre zaujimavost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladus, 10.4.2010 o 14:54

hunter 65.tak co.bude nieco z toho klubu? Dotiahni navrh dokonca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.4.2010 o 20:22

puškár čo mi montoval schwenk montáž na horneta mi oznámil, že zlomil kvalitnú frézu pri frézovaní drážky do puzdra záveru ( hovoriac o tvrdosti materiálu )... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.4.2010 o 12:24

Dodatok:
A tuto píšu: je veľmi dobrá zbraň malého kalibru. Vyznačuje sa peknou úpravou, ladnosťou tvarov, presnou streľbou a razantnosťou ( toto všetko potvrdzujem z praxe ). Hlaveň dĺžka 580mm, dĺžka zámerne 458mm, hmotnosť 2,85kg. Tieto vlastnosti a dôkladné technické opracovanie ( tiež môžem potvrdiť ) vzbudili o ńu nemalý záujem nie len u nás, ale aj v zahraničí. Je obľúbená a osvedčená najmä.............. atď atď. Ďalej sa tu píše, že guľovničku Hornet ako aj iné zbrane výrobnej značky „Z“ odmenili na Expo zlatou medailou..... atď atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.4.2010 o 11:59

ZKW 465 ( Hornet 22 ) je vzhľadovo a tvarovo veľmi pekná guľovnička ( konštr. bratia Koucký ). Táto guľovnička získala viac vynikajúcich ocenení ( aj zahraničné ). Keby dnes vyrábali ešte tieto guľovničky, tak som stopercentne presvedčený, že nikto, opakujem nikto nepovie na ňu ani krivého slova. Mal som ju a viem, o čom hovorím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.4.2010 o 23:45

Edu...čítam tvoje názory na Zetku, tssss - ale inak som rád že máš taký postoj, akurát pár expertov si zrejme nasral :) Ono Zetka je ako veterán(auto), ja mám "miniZGčku" ako ju ja volám ( ZKW 465) a takisto ako mnohí písali - radosť pozrieť, a predsa strieľa a predsa triafa! tak čo viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2010 o 22:52

Tak je Miloš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 7.4.2010 o 20:05

EDO to nie je problem ides stale rovno prides ku obecnemu uradu tam odbocis dolava na konci doprava a prvy kastiel na lavej strane je tvoj : )))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2010 o 14:01

hunter65 také vlakno klubu zetkarov môže byť nie len o záujme o túto zbraň ,ale i napríklad o pomoci napríklad zlomeného uderníka alebo prípadné vylepšenia atď .takže určite tých Zetiek tu má veľa poľovníkov ešte dosť. Takže založ určite sa nájde viacero záujemcov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 7.4.2010 o 10:57

Kto ma z-ku nech sa prihlasi. Zalozime klub. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 6.4.2010 o 23:40

Edu ved ja viem aj ja mam Zetku :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 23:14

lukxus zetka nie je hupora poľovať sa ňou dá spolahlivo i dnes a dizajnom tiež nie je škaredá . Takže prečo nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 6.4.2010 o 22:58

Clovek tu založí diskusiu o humpore a toť kolko príspevkov :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 22:54

pepies ja do Bratislavy trafím poznám ju veľmi dobre ale bohuprisahám ,že Ty ku mne bez opatovania sa domácich alebo mňa nemáš šancu . Totiž ani GPS ťa sem nedovedie ba dokonca cesta nie je ani na podrobnej turistickej mape značená ani ako poľná :-)) V Bratislave mám veľmi veľa dobrých priateľov a vôbec nerozlišujem či sú z Košíc alebo Blavy . Dobrí ľudia sú všade a taktiež ko... .
Teba radím samozrejme do tej prvej skupiny . LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 6.4.2010 o 20:38

Lukxus terfa do čierneho super!!Edu nebud smutny aj ked som rodený Blavak viem kde su Haluzice :-))) a ked budes potrebovať spievodcu Bratislavou treba sa ozvat a rad ta prevediem:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 18:43

To je fakt vek by sa u staršej dámy nemal prezrádzať :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.4.2010 o 17:46

no neviem či ju netrafi šlak ked tu na seba počuje take reči:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 16:57

lubenko Ty umreš určite :-) tá guľovnica isto nie :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.4.2010 o 16:52

a ja mam staru Brno 98 8x57JS a asi s nou aj umrem:):):):):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.4.2010 o 14:41

Edu, máš pravdu aj patróny sú zastaralé a vyrábajú a používajú sa stále. A to dokonca úspešne už niekoľko desiatok rokov a ešte niekoľko desaťročí sa aj budú úspešne používať. Sto rokov a viac sa to viacmenej točí dokola. A tak je to aj zo zbraňami. Nič až také zvláštne a nové v oblasti poľovných zbraní, ich konštrukcií, materiálov sa až tak nevyvíja. Ba dokonca v niektorých prípadoch sa ešte zhoršuje. Sú len nové zbrane a staršie - staré zbrane. Obidvoje sú spravidla rovnako účinné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 14:29

lukxus Slováci asi voči všetkým . Maďarom ,Nemcom,Rakúšanom najnovšie dokonca američanom .
Zetky nie sú zlé . Len sú už proste zastaralé . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 6.4.2010 o 14:23

O Zetkách už je bolo popísané dost. Každý má svoj názor. Vývoj ide dopredu a ide hlavne o konštrukčné vychytávky. Sú už lepšie zbrane , ale zas keby boli tie Zetky take zlé tak sa tu o nich ani nediskutuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 6.4.2010 o 14:17

Edu , Blaváci voči Viedenčanom? hm... Nie nahodou Slováci voči Rakúšanom? Blavaci su niečo extra? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 14:11

lukxus v Ružomberku je vzduch čistý . Sám som tomu neveril ale tá žumpa už vôbec neexistuje . Je tam vzduch uplne bez zápachu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 6.4.2010 o 14:06

S tým vzduchom v BA to už nie je také zlé ako kedysi :-) Je to mýtus ktorí vyhovuje na hlúpe argumenty :-) Chodte radšej do Ružomberka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.4.2010 o 12:37

U nás máme taký vzduch, ktorý čistí myseľ. Môžu ho dýchať i tí z Múdrej nad Dunajom. Ale treba aspoň týždeň, lepši 2, lebo inak to čo je pre nás bežná vec, je pre nich luxus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 12:34

hunter65 ja si myslím ,že debata splnila účel podebatovalo sa tu o zetkách . Prečítali sme si odkaz od Luxusa . To ,že sa sem tam reaguje i na pisateľov je uplne normálne . I to že sem tam je to už o osobných útokoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 6.4.2010 o 12:31

lukxus
asi by si mal tuto diskusiu zrusit. Uz davno nie je o tom o com mala byt. Je mi to luto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 12:29

Tak dám i ja od témičky :-)))

Uf už sa tu rieši kto je odkiaľ :-) to je smutné . Faktom je ,že b BA sa nájdu ľudia ktorí si o sebe myslia ,že sú mudrejší len preto ,lebo sa idú vyspať do Bratislavského paneláku . Druhá pravda je ,že sú ľudia ktorí trpia nejakým mindrákom voči Bratislavákom . Je to však uplne normálne lebo podobným mindrákom trpia Blaváci voči Viedenčanom či Berlínčanom atd. Osobne sa mi to zdá smiešne až detinské . Ja som z malej dedinky Haluzice ktorá nemá ani 100 obyvateľov a vôbec to netajím ani nemám z toho mindráčik :-) Je tu fantastické bývanie a tak ako azda každý mám automobil s ktorým som v Novom Meste nad Váhom za 5 min a v Trenčíne za 10min . Do BA to mám asi 45 min takže čas keď ľudia chodili do mesta peši a boli menej informovaný je dávno za nami . Máme stovky Tv programov ,Internet ,mobilné telefóny a iné vymoženosti techniky ,ktoré svet globalizujú . Tiež považujem za normálne ,že ľudia idú pracovať tam kde sa lepšie platí . To ,že má BA najlepšie platy je tiež normálne ono v každom hlavnom meste všetkých štátov sa obyčajne zarába najviacej . Takto sa tu zbytočne urážame a pritom vôbec o nič nejde .

K téme som sa už vyjdril že zetka bola v tej dobe keď sa robila výborná zbraň . Samozrejme sú v dnešnej dobe lepšie zbrane a adekvátne samozrejme i drahšie . Pravdou je ,že poľovať sa stále dá i so staručkou zetkou ,ktorá je pre účel poľovníctva stále dostačujúco presná . Optiku starú jenu by som už naozaj na poľovnícke účely nepoužíval .
Zetky v bazaroch najdete od 200 - 400 € takže kto má nostalgiu určite si ju môže kúpiť .Inzerátov je habadej . Počierniť urobiť novú pažbu a môže naďalej používať túto starú zbraň prerobenú so starých guľometov ak má poľovník pocit ,že získa niečo výnimočné . Ja ten pocit nemám tak po zetke netúžim . Ako veterán okrem toho plne funkčný veterán určite má svoje čaro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 6.4.2010 o 9:47

V BA by sme si bez východniarov určiťe poradili :-)) Ja ako rodený Bratislavčan možem zodpovedne povedať že nám iba berú robotu. V práci sme šiesti a ja jediný z BA. Nemám proti ním nič len ked sa k nám už dotrepali a berú nam prácu tak nech aspoň na nás nenadávajú. Lovec333 nič v zlom ale mám s tým svoju skúsenosť. A k téme: Všetky kalibre čo tu spomínate sú dobré a zo všetkými sa dá polovať. Obyčajne sa zver striela do 100m. Tam je asi minimalny zanedbatelný rozdiel v sedmičkových kalibroch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 6.4.2010 o 7:26

Soson ta ked ja som chuj tak ty si korunovany DZOVALO PECKO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladus, 5.4.2010 o 22:07

ja uz sem nazeram ako decko do kinderka,co tu najdem...a nestacim sa divit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.4.2010 o 20:41

hahaha zábava graduje:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 237 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov