Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Maskáče v polovníctve. - diskusia

autor: off miso555
pridané: 13.2.2010 15:33
Vase nazory na maskacove oblecenie v polovnictve???
počet zobrazení: 29 927
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off orol, 4.3.2010 o 11:08

Tiež sa skláňam pred Tebou. Poľovníctvu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.3.2010 o 11:06

orol sklanam sa pred tvojim umenim pretočit prezentaciu niekoho ineho na svoju pravdu,ved ty stale cituješ to čo ja pišem len svojou pravdou a ja a niektory iny ti tu nahravame len a len na to aby ty si mal vždy posledne slovo,už fakt končim na tuto temu:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.3.2010 o 10:45

Dobrý deň
Solim, podľa niekoho sú aj montérky, prešiváky, maskáče tradíciou v poľovníctve :-)) Nech sa napíše čokoľvek správne, aj tak je to pre niektorích „kázanie hluchým ušiam“. Ak je to z nevedomosti, treba si naozaj preštudovať aspoň to, čo som v dolunižšom príspevku uviedol, aby sme mohli zmysluplne debatovať. Ak je to zámerne, nemá význam strácať čas :-)) z týchto dôvodov sa mi ani nechce písať siahodlhé „litánie“- je to vlastne v knihách a zrejme by to aj tak nikam neviedlo:-)) Evička tam dolunižšie mala asi pravdu:-)

Lubenko, oblečením pri istých príležitostiach vyjadrujeme úctu k niekomu, alebo niečomu a NIE to, či urobilo z niekoho poľovníka, alebo nie ( ako píšeš ). V tej druhej časti súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.3.2010 o 8:38

a budem stale tvrdit ,že oblečenie ešte z nikoho polovnika neurobilo,ale oblečeny by mal byt tak ako sa ku profesii patri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.3.2010 o 8:34

solimkenaj teraz si to presne vystihol bavime sa tu o uplnych somarinach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 4.3.2010 o 8:21

PolovnikRV dobre si to napísal. Tiež si myslím, že poľovník by mal predsa nejak vyzerať.

Nemám nič proti tomu ak sa kamufláže používajú pri fotení zveri alebo jej pozorovaní, ale akonáhle je na pleci flinta, mal by mať k tomu poľovník aj patričné oblečenie, však reprezentuje každého jedného z nás.

Potom sa nečudujme že medzi verejnosťou je o nás taká "vynikajúca" mienka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 4.3.2010 o 8:09

vidim ze som vcera prisiel o vela : )) mam NAVRH dajte sem fotografie zhruba odstupom casu 20 rokov a chcem aby ste mi povedali ktore su tradicie a ktore nie a podla coho to sudite samozrejme nechcem aby tu niekto daval zamerne maskace monterky a pod. skuste dat sem fotky podla ktorych sudite ze oblecenie patri medzi tradicne mozme zacat rokom 2010 a skoncit pri roku 1900 alebo aj nisie neviem co podla vas bude to tradicne oblecenie preto som na to strasne zvedavy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.3.2010 o 7:47

fotky združenia kde som začinal tu radšej ani nedavam:):):),ale bolo to tak a bola taka doba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 3.3.2010 o 23:24

No ja som polovnik-zaciatocnik ale ked som sa mal rozhodovat ake oblecenie si mam vybrat jednoznacne proti maskacom...je to ovela krajsie ked je polovnik v zelenom (asi to mam po dedovi ktory bol horar)a nie ako vojak v maskacoch..je to aj ista ucta k zveri...a ked hovorite ze preto nenosia zelene oblecenie ale maskace lebo je cenovo dostupnesie tak to nie je az taka pravda lebo co som pozeral v army shopoch maskace tak isto nebolo lacne mozno este aj drahsie ako znacky hunter athos atd.. a si myslim ze ked si kupi clovek kvalitne usite veci mu to vydrzi na viacej rokov :) LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.3.2010 o 23:15

Orol ja nemôžem za to kto sa ako oblieka . Keď si však všimneš fotky z nášho PZ je tam sila maskáčov. Nie loveckých. prešiel som x PZ ako hosť maskáče boli všade ! Ešte aj na dekanskej poľovačke vo Zvolene .
K lyžiarom toľko ,že obliekli si čo mali ako povedal Lubenko. Jeden má čiapku s brnbolcom iný nejakú vetrovku ďalší vojenské sako dokonca atď . To dávať ako etalon poľovníckych tradíci by som veľmi neschvaloval . Keby to bolo vo farbe bol by si ešte riadne prekvapený :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 23:09

Lubenko a na tej fotke tí po pravej ruke v poradí prvý, tretí, štvrtý, piaty – čiže štyria ľudia majú vetrovky určené ku lyžiam. Nie je to určite ich poľovnícke oblečenie, v ktorom za normálnych okolností chodili. Mám s tým osobné skúsenosti. Takže keď zrátame všetkých, naraz zistíme, že vlastne je takmer všetko v poriadku a že tá kamizola tiež funguje. Baranice sa vtedy nosili dosť často – potvrdzujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 22:37

Lubenko, no poukázal si na fotku, kde síce chváliš, ale aj haníš ( oblečenie ). Pýtam sa ešte raz, čo si mali obliecť podľa teba tí poľovníci na BEŽKÁCH – LYŽIARI? S puškami na pleciach? No povedz, čo si mali obliecť! Podľa mňa je to úplne v poriadku aj vzhľadom k tomu, že skupinu poľovníkov na bežkách s puškami na pleciach nie je časté vidieť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 22:27

Edu, vývoj išiel a ide výrazne dopredu - aj v termoaktívnom obliekaní sa. Preto je úplne jasné a samozrejmé, že dnes sú technológie lepšie, kvalitnejšie, čo sa zákonite premieta aj do kvality a úžitkovosti. Máme výrobky takmer z celého sveta, je si čo vyberať - o tom niet pochýb. Poľovníci dnes po tejto stránke nechodia horšie oblečený - mal som len na mysli maskáčové oblečenie, kombinácie maskáčového s vestou a pod., čo som videl tu na fotkách. Aj na tvojej, kde je člen Vášho PZ v modrom pulóvri s rozgajdanými rukávmi:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2010 o 22:24

orol s tebou je špatna diskusia,ved tie lyže pripli len na obuv v ktorej sa normalne chodilo a oblečenie to iste,už začinam mat pochybnosti že ty si v tej dobe ešte o polovnictve nemal ani šajnu,koniec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.3.2010 o 22:17

Práve v čase spred roku 1989 kedy bolo nedostatok všetkého a poľovnícky odev na poľovačky sa tiež nedal kúpiť sa nosilo to čo spomenul orol . Neviem čo je to ľudové poľovníctvo a čo neľudové . Faktom zostáva že dnes poľuje niekoľkonásobne viacej ľudí ako pred rokom 1989 . Takže stav členov v SPZ je k dnešnému dňu najvyšší za posledných 100 rokov . Ľudove bolo asi len to ,že ak niekoho prijali do spolku neschválili mu proste povolenie na guľovnicu a mohol tak chodiť z brokovnicou na líšky :)) Opakujem ak ho vôbec prijali do toho ľudového poľovníctva !!! Viem ,že ani dnes nie je každý členom PZ len som chcel podotknúť ,že nebol ani v čase ľudového poľovníctva . Orol mám doma slušnú zbierku časakov s pred roka 1989 popozeraj si tie fotky a prídeš na to hned . Dúfam ,že mi nechceš povedať ,že v dnešnej dobe chodia poľovníci horšie oblečený ako v komančizme ???
Ja som sa najviac pobavil na tom ĽUDOVOM POĽOVNÍCTVE . nuž bolo take ľudove ako nemecká demokratická republika demokratickou ! Alebo ako Cuba ostrov slobody . Zrejme iba v názve :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 22:16

Lubenko, ale oni sú na lyžiach! a to je ten hlavný problém! Hádam nebudú na lyžiach v kamizole a klobúku. A keby bola tá foto z dnešnej doby, čo by mali tí poľovníci asi oblečené??? Radšej nechcime vidieť - určite by sme sa zasmiali:-))) Nič v zlom, ale toto si nedal naozaj dobrý príklad - podľa mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2010 o 22:08

len do pozornosti jednu fotku ID9007 členovia jednoho pol. združenia všetkych som osobne poznal,všetko super polovnici,ale čo ked nebolo nič ine na oblečenie ,ale na ich polovnickych kvalitach to vôbec neubralo a tradicie ty vedeli dodržiaval lepšie ako podaktory dnešny polovnici,nedalo mi ešte raz:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 22:06

Tak máš pravdu, výber oblečenia nebol ako dnes, ale obojstranný poľovnícky kabát, hubertus, golfky, nohavice dlhé, bundokošeľu a košeľu, klobúk, ruksak si si kúpil na počkanie, alebo si si objednal z ktoréhokoľvejk čísla PaR, alebo Myslivosti. Poľovníctvu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2010 o 22:01

stačilo by tu dat fotky z r. 1993 kedy sa začali zakladat v novej Slovenskej republike polovnicke združenia by si vydel ako chodily oblečeni ludovi polovnici,tim ale neznevažuju ich pracu čo pre polovnictvo urobilia ty čo boli pred rokom1993 vyzerali tak isto,ale to bola doba že si nebolo z čoho vybrat a teraz to je možne a timto sa vzdavam diskusie s tebou na tuto temu,nema to cenu.Lesu prirode a polovnictvu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 21:54

Určite nájdem pár poľovníckych fotiek z nejakých 70-80 rokov a budem sa ich tu snažiť dať na plac ( potrvá mi to nejaký čas – nemám techniku ) Je tam väčšina, resp. celé PZ – ľudoví poľovníci. Zábery sú z poľovačiek. Uvidíme, kto má čo na sebe – aké oblečenie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 21:43

Lubenko, rešpektujem Tvoj názor. Ja mám v profile myslím špatný vek - neúmyselne ( už si to musím opraviť ). Chcem tým povedať, že aj ja sa pohybujem od 1964 ( otec ma už začal brávať blízko do lesa. Ja som videl u nás, Ty si videl u Vás. A teraz čo s tým? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2010 o 21:36

orol na to sa hadam ani neda reagovat:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2010 o 21:35

orol ja som sa pohyboval mezi polovnikmi od 64 rokoch,kedy ma moj otec začal bravat do hory,a mame doma fotky aj ked niesu dokonale tak v polovnickom ustrojeni chodili len zamesnanci štatnej spravy a ked začalo ludove polovnictvo to bola hruza len pozriet od vymyslu sveta proste kdo čo doma našiel,tak tu nevrav o par ludoch ved to boli hadam všetci ludovy polovnici,ako EDU vravi pobavil si i mna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 21:28

Ja viem Edu, lebo Ty budeš rozprávať o filciakoch, kradnutých prešivákoch, maskáčoch a pod - keď si to písal 90x, nič iné ani neočakávam :-)) ešte to dokáž na vzorkách desiatok fotografií a potom aj uverím:-)) inak čiastočne s Tebou súhlasím a dávam Ti za pravdu - áno chodilo sa aj v tom, ovšem NIE v miere výraznejšej, resp. výraznej. Ale aj dnes sa chodí v kadejakých haraburdách a ešte možno výraznejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.3.2010 o 21:16

Orol pobavil si ma :)))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.3.2010 o 21:03

Lubenko, klobúk, kamizola, košeľa, nohavice – vo farbe prírody, resp. hnedá, alebo ich kombinácie – toto platilo v povojnovom ľudovom poľovníctve v Československu a je o tom dosť popísané. Lubenko, keď tradície podľa teba nikde ( myslel si asi len u nás ) neurčujú typ oblečenia, nemusím už nosiť ani klobúk? ( nemyslím samozrejme v zime ) tam sa podľa tradícií nosí zimná čiapka so šiltom. P.s.- pamätám si veľmi dobre, ako chodili poľovníci oblečení. Je pravdou, že aj vtedy sa našlo zopár ľudí, ktorí nereprezentovali a nectili poľovníctvo a obliekali sa naozaj zhovadilo a nepoľovnícky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.3.2010 o 17:59

Každý sa oblieka ako sa vie odhadnúť . Samozrejme ,že si na pohreb poľovníka ,schôdzu nezoberiem maskáč ani kamufláž určenú pre poľovníkov . Osobne si neberiem maskáč ani na spoločné polovačky . Ale sú kamufláže či do snehu alebo lesa a pre individualne polovačky ich nezaznávam . Je to každého vec ako sa odprezentuje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 3.3.2010 o 10:09

Lubenko.....tlieskam tvojmu príspevku, hlavne poslednej vete a úplne najviac posledným slovám poslednej vety - úcta jedného k druhému.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2010 o 7:35

tradicie nikde neurčuju tip oblečenia,len to nesmie vyzerat ako nejaka domobrana a nebo tak ako sa obliekali polovnici v nedavnej minulosti,ktoru som tiež zažil,ale mal som to štastie že pochadzam z polovnickej rodiny a tam to oblečenie už preto že to bolo profesne oblečenie vyzeralo inak a ako vravi EDU niesu maskače ako maskače,ved sa pozrite do obchodou z polovnickymi doplnky je tam kopu oblečenia ktore je v cenovych relaciach ,myslim v dnešnej dobe dostupnych každemu z nas len mat trochu zmysel pre polovnicku kulturu,ved aj zakladatel polovnictva v Rakuskouhorsku František Josef na to že bol cisar nebol oblečeny ako cisar ,ale uplne jednoducho a ku tomu to stači myslim mat len polovnicke srdce a ducha a ucty ku tej našej zvery a prekrasnej prirode a jednoho ku druhemu .Lovu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.3.2010 o 20:54

Nie je maskáč ako maskáč . Popísalo sa tu o tom dosť moderné membránové kamuflované odevy určené špecialne pre poľovníkov sa mne osobne páčia . Neviem čo si kto predstavuje pod tradíciou ale určite nie oranžovú vestu ,reflexné prvky a vela iného . Kamuflaže sa používajú na celom svete . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 2.3.2010 o 17:09

no vyznávači a ti co spominaju rozne publikácie viete aké je teda to staré tradičné oblečenie? kravata a biela košeľa. a vyvrhnut bez vysúkaných rukávov bez pílky a tak aby na košeli nebola kvapka krvi kolí čo uctievajú tradície a studujú literatúru by si trúfli? podla tradícií kto to nedokáže nepatrí mu povolenka a nemal by vobec na dačo vystreliť to by dnes nestrielala slušná časť clenov SPZ :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 2.3.2010 o 15:11

to si ani nedovolím tvrdiť Solimkenaj :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 2.3.2010 o 14:21

BIBASSO to som nepovedal !!! : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 2.3.2010 o 13:10

Tak to potom znamená, že to čo robíme a snažíme sa nemá zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 2.3.2010 o 10:07

BIBASSO pri takomto tempe zivota a zavisti NIE !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 2.3.2010 o 10:01

JayZ súhlasím s tebou, ale síce sú tradície v poľovníckom odeve na Slovensku mladé, predsa sú a treba si uvedomiť, že mi sme tiež ich súčasťou. Závisí len od nás, či budeme pokračovať v tom ako má vyzerať šatník slovenského poľovníka a budeme pokračovať v tradíciach a teda ich aj samy tvoriť. Pretože o 50 rokov bude naše dnešné správanie tiež trádícia. A o tom to celé je, treba si položiť otážku či si dokážeme uchrániť poľovníctvo a s nim spojené tradície??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 2.3.2010 o 9:55

: )) ja si myslim ze si to napisal zrozumitelne !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 2.3.2010 o 9:44

orol, ešte stále si ma nepochopil a to si myslím, že sa viem vyjadrovať zrozumiteľne; ja nie som za maskáče ako také, ja len nemám rád keď sa veci zovšeobecňujú a hádžu do jedného vreca; keby som mal prísť na spoločnú celý v nejakom trebárs aj inak super 3D maskáči, asi by som sa od hamby prepadol; aj na individuálny lov chodím väčšinou v čisto zelenom; ale poznám (a niečo aj mám vo svojej výbave) kopu zaujímavo sfarbeného oblečenia a-la maskáč, ktoré v kombinácii s čisto zelenými časťami odeva vyzerali dostatočne dôstojne na poľovačku a nie je dôvod ich odmietať
k tradíciám: jednak never všetkému čo kde kto popísal a zovšeobecnil (inak krásna publikácia), my slováci si radi prikrášľujeme realitu; ešte raz - na Slovensku nie sú žiadne výrazné korene v tradícii poľovníckeho ošatenia aj keď by sme tak veľmi chceli; ľudové poľovníctvo bolo v lepšom prípade zelené, bohužiaľ bežné boli maskáče, prešiváky, montérky. Páni, ktorí vypisovali o tradíciách sa väčšinou zúčastňovali na honosných poľovačkách so štátnym lesným personálom a nie v bežných ľudových združeniach. Napriek uvedenému som za to, aby poľovník vyzeral ako poľovník a nie vojak, ale to neznamená poprieť akékoľvek použitie maskáčových prvkov na odeve. Howgh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.3.2010 o 21:59

Veruže áno, zamŕza to, neodošle správu, vyskočí že server je odpojený a potom máme pracovať... som sa ledva dostal na stránku a musel som skúšať tri prehliadače. Tiež idem končiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM