Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Maskáče v polovníctve. - diskusia

autor: off miso555
pridané: 13.2.2010 15:33
Vase nazory na maskacove oblecenie v polovnictve???
počet zobrazení: 29 697
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bibasso, 8.4.2010 o 8:37

goret :))))

Táto téma nemá konca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 8.4.2010 o 8:18

tip na maskáče, ktoré by mohli byť tolerované na odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.4.2010 o 6:10

laik, už som tu videl aj fotky so zle umiestneným zálomkom alebo fotky bez úcty k ulovenej zveri, ale nie som za to, aby tieto fotografie boli vymazávané a ich autorom zakazované ich pridávanie. Tie fotky charakterizujú našu úroveň a "dráždia" k náprave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2010 o 22:45

nezamyslia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 7.4.2010 o 22:28

Skúsme prijať opatrenie, neumožniť pridávanie fotografií osôb v toľko tu odsudzovaných maskáčoch. Aspoň sa nebudeme vzájomne provokovať a možno to bude mať aj vplyv pre niektorých členov, ktorý pri fotení na poľovníckych akciách budú nami upovedomení, že na foto pre LZ nemôžu pózovať.
Možno sa nad sebou niektorí zamyslia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 6.4.2010 o 9:49

néni nad to byt pěkně pestrý jak klaun...polovnické oblečení je už pro nekoho nudné a monotooní...klaunom v kamufláži Zdar !!!-)))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 6.4.2010 o 9:00

áno, na ten som zabudol, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.4.2010 o 8:57

... a miesto lesnice ozembuch :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 6.4.2010 o 8:53

osobne stále nechápem prečo niekto obhajuje akékoľvek maskáče, za poľovnícke farby sú určené zelená a hnedá, dokonca asi aj bez možnosti vzájomnej kombinácie, ale dobre ignorujme to, začnime používať v poľovníctve kamuflážne farby na tvár ako špec. jednotky na spoločné poľovačky, alebo aj pohreb, ja už sa teším na taký nástup aj výrad, ja potom prídem na bielom koni a v maskáčoch, no a čo veď máme slobodu tak si robme čo chceme, len či už nemáme miesto slobody v poľovníctve anarchiu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igmir, 6.4.2010 o 7:33

soson si polovnik alebo gramatik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 6.4.2010 o 7:03

vcela ale z toho sa dostaneš. Tiež si si pomýlil v príspevku písmenko. Nič v zlom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igmir, 6.4.2010 o 6:44

soson prepač ale ta tvoja odpoved rebeke niečo ohromujuce som s toho uplne dojaty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 5.4.2010 o 20:59

rebeka, súhlasíš s návrhom aby o veciach dôležitých rozhodovali ľudia vzdelaní ? Lebo Ty nevieš ani gramatiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rebeka, 5.4.2010 o 19:42

VMASKACOCH SA CHODI NA VOJNNU A NIE DO HORI ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.4.2010 o 16:35

kuba12 určite dobre vieš prečo nechodíš vo vojenskom alebo policajnom odeve na poľovačky . Aj to je určitá prezentácia k vzťahu k poľovníctvu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuba12, 5.4.2010 o 16:28

Diky jsem rad,že jsme za jedno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 5.4.2010 o 15:50

kuba 12 v podstate súhlasím . Len by som to nazval nie ani tradíciou ale skôr kultúrou obliekania sa . Ktorá sa podľa mňa po roku 1989 každým rokom stále zvyšuje .Doba prázdnych obchodov je úspešne za nami aj tradičné používanie kradnutých ihličkačov . Preto by sa mal každý zamyslieť ako príde na polovačku ustrojený výber je široký. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuba12, 4.4.2010 o 23:24

Ja si myslím,že v hoře je nejdůležitější vítr a pohyb.Myslím si že záleží spíš na světlosti a tmavosti oděvu.Když má myslivec klasické obleční a ví jak se v lese chovat,tak zvěř ho prostě nevidí.Jsme zastáncem tradic a mysliveckého oblečení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 4.4.2010 o 12:02

vcela - hádam ako mu to zákon káže- nie ? zelená a hnedá :) Takže svoje lovecké maskáče- môžem zakvačiť na klinec - kedže imitácie lístia na nich -obsahujú aj hodne čiernej farby- Fnuk-fnuk:(( ešteže som ich nosil- len do pohonu:) Nikdy som k maskáčom v poľovníctve nemal vzťah. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igmir, 4.4.2010 o 11:01

pani tato tema asi nebude mať koniec bolo by asi vhodne adminom ju zrušit. každy nech sa oblieka ako sa na to citi alebo ako mu slušnosť kaže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.4.2010 o 0:15

solimkenaj jeden nemenovaný politik zo Žiliny raz poľoval v obore Kočovce . Oblečený bol výborne aj výborne vyzeral . Keď sa vracal z posedu bol oblečený presne rovnako ale už vyzeral ako hovädo :-)

Orol správne si to napísal . Inak naozaj kto sa oblečie na poľovačku ako hovädo tak hovädo robí sám zo seba . Aj keď niektorí sa radi obliekajú ako milicionári :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 2.4.2010 o 21:25

podľa mňa je dôležitejšie, či sa ako hovädo správa a nie či ako hovädo vyzerá; samozrejme, myslíme obrazne, aby sa niekto nechytal za slovíčka, nakoľko hovädo je zvieratko, ktoré ľudstvu v svojej existencii veľmi pomohlo a stále pomáha a patrí mu úcta;

podľa mňa v ríši zvierat keby zvieratká nadávali tak ako my, by musela byť najhroznejšia nadávka " TY ČLOVEK"

už kašlite na tie maskáče, fakt sa len opakujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 2.4.2010 o 21:20

inak ja osobne si myslim ze tato tema by sa mala uzavret bolo tu vela prispevkov a zbytocne sa tu opakovat kazdy vieme ako sa ma obliekat a ake su tie tradicie takze asi uz niet co dodat : )) je tu niakych 208 prispevkov takze kazdy si obraz o maskacoch uz urobil podla seba a vyjadril svoj nazor PRAJEM PEKNE VELKONOCNE SVIATKY a aby sme nedopadli ako pisal OROL ako tie hovada pite zmierou : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 2.4.2010 o 21:14

OROL ako si to myslel ? : )) nie ozraty ? : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 2.4.2010 o 20:56

Podľa mňa sa do hory za účelom poľovačky treba obliekať tak, aby poľovník nevyzeral ako hovädo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.4.2010 o 20:18

dvorky010 súhlasím len dodám ,že človek maskovanie tiež len odpozeral od zvierat a prírody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dvorky010, 2.4.2010 o 4:07

Vela ludí viac názorov.Reagujem len na tie maskáče.Musím priznať.že tie ihličky kanady a vojenská ušianka mi už v tejto dobe nesedia,ale moderné špecializované maskáče sú fantastickou pomôckou,pretože v tých je polovník dovolím si tvrdiť skoro absolútne pre zver neviditelný.A len podotknem že v minulosti armády sveta mali unyformy modré červené biele a rôzne strakabarkavé kombinácie.Tie maskáče odkukali od lovcov, ako sa pre vojská dostávala do popredia taktika.Keď si tak uvedomíme,aký bol jaskynný človek, ako sa obliekal a používal kože a vetvičky na maskovanie pri love,aký boli indiani že na nohaviciach a vrchnom dieli používali strapce lebo to vytváralo u zveri optický klam praslenia stromov,ako sa po tvári malovali, stroboskopické tiene v poraste.To všetko boli lovci.Prečo teras prepadové oddiely komandá jednotky rýchleho nasadenia sa malujú a všetky druhy vojsk sa maskujú a to aj podĺa druhu terénu.Tak že prvý boli lovci a potom až armáda.Maskáče ako odev neukradli polovníci vojakom,ale vojaci polovnikom.To len na obhajobu maskáčov.Jasné že záleží od vkusu a možností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 1.4.2010 o 0:28

soson. Proti kamuflážnemu odevu pre poľovníkov nemám ani jedno krivé slovo. Tu môžme hovoriť o určitom vývoji a slobode ako sa vyjadril jayz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.4.2010 o 0:27

A súhlas aj s Tvojim názorom svico. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.4.2010 o 0:22

svico ale ten Tvoj hrdina prišiel vo vojenských ihličkách čo aj mne príde ako úchylka. Polovnícke maskáčové odevy sú iná kategória. Aj keď s tým niektorí nesúhlasia. Takže opakujem súhlas s názormi sniper100 a jayz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 1.4.2010 o 0:16

Jayz. Tvoja posledná veta sa mi páči. Ale ked niekto chodí 10 rokov na spoločné poľovačky v tých istých ihličkových maskáčoch, už 5x zaplataných a obutý v čiernych gumákach, tak sa ani nevyvýja, ani nedozrieva, akurát slobodne premýšľa. A vieš o čom? Ako mať z poľovníctva čo najväčší osoh pri minimálnych nákladoch. On ma na háku, že vyzerá jak vandrák, hlavne že nemusel nič utratiť. Maskáče si doniesol z vojny, gumáky ukradol na družstve. O klobúku ani nehovorím, lebo ho ani nemá. V lete vojenská čiapka a v zime čierny kulich. A vieš čo ma na tom serie najviac? Že taký chuj je vzorom pre mladého začínajúceho poľovníka(suseda), ktorý prišiel na svojú prvú spoločnú poľovačku oblečený tak isto, len namiesto gumákov mal čierne kanady. Ale zato mal úplne novú guľovnicu aj s optikou.( Jediná nevyhnutná, najpodstatnejšia investícia do poľovníctva, ale určite aj posledná.) Samozrejme po vzore svojho kamaráta suseda. Dúfam, že si ma pochopil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 31.3.2010 o 12:32

po dlhom čase som znova zablúdil do tejto témy a nevychádzam z úžasu, koľko energie vkladáte do toho, aby ste povedali už povedané; pekne je to tu zacyklované, ak bude toto fórum existovať o pár rokov, týmto spôsobom sa tu bude diskutovať ešte stále, hotová telenovela - bez ohľadu nato, koľko častí si nevidel, vždy po zapnutí si v obraze, to isté do kola

sniper 100 - chválim, ozaj rozumný prístup, žiadne násilie, logické odôvodnenie

na margo témy - "šaty robia človeka" konštatujem, že to je aj nie je pravda v závislosti od uhla pohľadu; inteligentný človek jaksi sám od seba príde nato, že k určitému stavu a k určitej príležitosti patrí aj určité oblečenie; naopak to však nefunguje - šaty ozaj z nikoho neurobia inteligentného a nevylepšia charakter;

aj keď princíp - maskovanie, splývanie s prostredím - má vojenský či policajný maskáč rovnaký s modernou loveckou kamuflážou, ich estetické prevedenie a tým aj prijateľnosť použitia pre poľovnícke účely sú veeeľmi rozdieľne; chápem konzervatívne zmýšľajúcich ľudí - aj takí musia byť, ale keby sa všetko riadilo podľa konzervatívnych pravidiel, možno by sme ešte dnes fyzicky upaľovali bosorky - takto to robíme len virtuálne...

apropo - anglické jazdecké čižmy, biele rajtky, sako a šiltovka sa vám zdajú ako super odev na poľovačku? v GB by som si také na hon na líšku určite z úcty k tradíciám a hlavne k hostiteľom dal, no necítil by som sa v tom dobre; keby slovenské tradície boli tak silné a dlhé ako tie anglické, nebolo by o čom debatovať; ale sú také? ten kto tvrdí že áno, tomu buď chce veriť alebo nevie o čom hovorí
skúsme trošku akceptácie rôznych názorov a direktívne určovanie všetkého možného z pozície sily (zákon, funkcia) skúsme nechať primitívnejším spoločenstvám; nariaďovaním všetkého bránime ľuďom slobodnejšie uvažovať a tým aj prejaviť sa, vyvýjať sa, zrieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.3.2010 o 9:32

hornet22, zdá sa im, že autormi skrípt otázok a odpovedí na poľovnícke skúšky sú páni Hell a Garaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 31.3.2010 o 8:38

... a bola táto odpoveď správna ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.3.2010 o 6:07

hornet22, kedže si ma v rámci informovanosti "donútil" pozrieť sa odkliaľ som nabral čiernu, tak sa kajám, bo nebola to čierna, ale sivá. Konkrétne v odpovedi na otázku I/17c skúšok na 1. poľovný lístok je uvedené ohľadom farby oblečenia na poľovačku: zelená, hnedá, sivá a ich kombinácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 30.3.2010 o 21:26

V novom poľovníckom poriadku je síce napísané, že za nepoľovnícke sa považuje nosenie vojenských a policajných maskáčov, ale na ich nosenie to asi nebude mať žiaden vplyv. Myslím, že kým to nebude zakotvené v zákone tak sa to neporieši. Myslím, že vedúci poľovačky by asi neuspel, keby takých poľovníkov poslal domov. Jedine,žeby si to združenie "ošetrilo" v domácom poriadku. Páni, musíme si uvedomiť, že na týchto poľovníckych stránkach, kde sa dozvieme kopu nových a užitočných vecí sa zúčastňuje 3% slovenských poľovníkov a ešte sú ďalšie 4%, ktorí si niečo prečítajú(PaR, zákon, vyhlášku..) a zvyšných 93% nemá ani páru o tom,čo sa deje. V praxi to bolo pekne vidieť, ked na prvú spoločnú poľovačku v novembri prišlo v našom združení 90% ľudí bez reflexných prvkov a čumeli jak puci, že čo sú to za novoty. Pritom nový zákon bol dávno v platnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 30.3.2010 o 21:00

LUBO pocitam ze niaky rozdiel v obleceni u pionierov nebol ? ! : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 30.3.2010 o 20:00

Miloš ,nebud si až taky isty :):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 30.3.2010 o 19:57

po precitani prispevkov som sa trochu pousmial ked nevieme co je polovnicke oblecenie tak to treba napisat
ako napr. ako niekedy bolo pionierske oblecenie a to asi pochopi aj blbec : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2010 o 14:45

O kamuflažach poľovníckych sa popísalo už naozaj dosť . Poľovnícky poriadok to uviedol na pravú mieru . Čiže žiadne vojenské ani policajné odevy na spoločné polovačky a akcie . Samozrejme opraviť krmidlo môžeš aj v mordých monterkách . Som rád ,že poriadok neodsudil camo odevy určené pre polovníkov ktoré sú naozaj niekedy až futuristické a veľmi pekné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov