Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohľady Leupold - diskusia

autor: off kremen
pridané: 19.1.2010 18:39

Poprosím o vaše skúsenosti postrehy a rady s týmito puškohľadmi (sú za zaujímavé ceny a s doživotnou zárukou? Ďakujem.

počet zobrazení: 28 756
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bavorak, 19.5.2010 o 13:35

1. LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 podświetlana 2990zł-786eur
2. LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 2390zł-628
3. DOCTER 3-12x56-M 3100zł-815
4. ZEISS CONQUEST 3,5-10x50 2300zł-605
5.MEOSTAR R1 3-12x56 podświetlana 3350zł-881
co vy na to??

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 160 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off SIAD, 21.1.2014 o 18:38

puntik, poľujem v poľných podmienkach, to znamená vo väčšine prípadov streľba na väčšie vzdialenosti, predovšetkým na srnčiu a líšku a vtedy som mal pocit že kríž prekrýva väčšiu plochu ako by som rád. Na väčšiu zver si myslím že by si nemal mať problém. Treba si to však pozrieť sám, každá skúsenosť je subjektívna. Alebo si potom niečo priplatiť za odkaz už je ten kríž tenší, osobne si myslím že Leupold je dobrá voľba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 21.1.2014 o 18:35

Ten kriz uz nie je taky huby ako na prvych modeloch. Od minuleho roka je ztenseny cca na rovnaku uroven ako pri duplexe. Vrelo odporucam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puntik, 21.1.2014 o 18:18

zaujíma ma ten kríž lebo som ho ešte nemal v rukách,chcem ho na CZ7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 21.1.2014 o 17:37

v danej cenovej kategórii dobrá voľba, mechanicky aj opticky veľmi dobrý, kompaktné rozmery(dľžka + váha), pri modeli s osnovou Fire Dot 4 hrubší kríž, ktorý nemusí každému vyhovovať podobne ako ovládanie bodu na boku puškohľadu, ale to je skôr vec zvyku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puntik, 21.1.2014 o 17:16

Puškohľad leupold 3-9x50 red point -

dobrý deň, chcem sa opýtať či má niektoskusenosť stýmto puškohľadom


Puškohľady Leupold - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 3.12.2013 o 11:47

VX-R, používam úspešne 3 roky na guľobroku. Nemám námietok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 2.12.2013 o 22:23

vadkan, dobre si cital,, vx_r bol vyrobeny pre europsky trh, aj osnovy, bod, kombinacie osnov a zvacseni... ma slusne parametre, a aj svetelnost a je za zaujimavu cenu, ale nie je lepsi ako VX-3 a VX-6, toto su rady lepsie a vykonnejsie, aj co sa tyka svetelnosti, samozrejme aj za inu cenu.... takze poradi je od najlepsieho taketo VX-6, VX-3, VX-R.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vadkan, 2.12.2013 o 22:13

Prosím o radu aj ja. Niekde som sa dočítal, že Leupold VX-R bol vyvinutý pre Európsky trh. Mal by mat lepšiu svetelnost ako ostatne rady. Je na tom niečo pravdy? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off woodimpex, 29.11.2013 o 7:38

Zdravím,má niekto skusenosti s puškohladmi VX 6 alebo VX3 s CDS .?Je to vlastne balistická vežička robeba na mieru podla náboja a zbrane,udaje sa pošlu vyrobcovi a ten pošle späť baliticku vežičku.Zaujima ma ako to dlho trvá a ako to prebiehalo?Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 12.2.2013 o 19:23

Feri v nedelu som mal cest zoznamit sa aj so spominanym Leupoldom a aj s 2-7x33 takze viem co vravim.Mne osobne nesadol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.2.2013 o 18:49

Leupoldom neurobis ziadnu chybu, cenovy rozdiel oproti meostaru je znacny a kvalitativny rozdiel tam nie je taky aby stal za tie peniaze....Pepies, ked porovnavas zorne pole musis to porovnavat u puskohladov s rovnakym zvacsenim....tazko porovnavat zorne pole pri 1,5 nasobnom zvacseni a pri 4x nasobnom :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 12.2.2013 o 15:53

pepies to s tou lešenárskou trubkou si trochu prehnal. V tej je vidieť o niečo lepšie:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 12.2.2013 o 12:45

Pepies, ja som už starý chlap ale stále ma to baví a je mi jasné, že to ešte bude chcieť zmenu. A mne už nejde o cenu, ale o to ako si urobiť ešte v živote radosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 12.2.2013 o 12:33

Schaman tak som to robil kedysi aj ja a ked som kukol do Swara hned som si bral požicku a utekal do predajne :oD radsej nieco poriadne hned ako šetrit a draho kupovat a lacno predavat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 12.2.2013 o 12:25

Priznám sa že takýto typ puškohľadu som ešte nemal, takže nechcem posudzovať kvalitu tých puškohľadov ktoré si uviedol, ja keď vyslovím svoj názor tak len na základe toho, čo som aj prakticky odskúšal. Preto som si dovolil reagovať na tú Meoptu že je lepšia ako Leupold, podľa mňa to tak nie je. Mám ešte jeden Leupold , zatiaľ som s ním spokojný a ver, že keď sa mi z nejakých dôvodov znepáči tak ho vymením. Tak ako som vymenil v minulom roku všetky pušky aj s puškohľadmi, kedy som predal dve pušky aj s puškohľadmi Meopta a kúpil Sauera Classic + Leupold VX 3 3-12x50 s weawer lištou na ktorú na spoločné mám spomínaný Leupold VX R. Mám ešte jeden puškohľad na guľobroku a to Zeiss a zatiaľ to stačí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 12.2.2013 o 9:51

Este som zabudol povedat ze som skusal aj Burris four x a pentaflex a je to ako keby si sa pozeral do lešenarskej trubky hadam sa na mna Rado100 neurazi kedze mi ho pozical na test... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 12.2.2013 o 9:28

Schaman nejako sme sa nepochopili.Nakolko kupujem si optiku na gulovu kozlicu vyskusal som si niekolko puskohladov a to Kahles csx,docter unipoint,nikon monarch,meostar ,swarovski Z6i,zeiss varipoint.leupolda konkretne som mal zapozicany na vyskusanie sustrelu na gulovej kozlici vadilo mi na nom male zorne pole,hruby križ aj ked osvetlena bodka je o.k.ja osobne som sa rozhodol ze pod docter unipoint nepojdem aj ked tam my vadi zapinanie svetelneho bodu takze cakam na cenovu ponuku kahles csx.a oproti spominanemu Leupoldu sa mi zda priajtelnejsi meostar 1-4x24, a netvrdim ze striela sam ako ty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 12.2.2013 o 9:06

Mám uvedený puškohľad pol roka a kým som ho kúpil tak som si prešiel internet, kde som nenašiel žiadne veľké výhrady voči nemu. Mal som dve Meopty a som veľmi rád, že som sa ich zbavil. Leupold som nastrelil úplne bez problémov, ihneď po kúpe Meopty som musel jednu reklamovať z dôvodu nefunkčnej mechaniky. Ja od puškohľadu Leupold VX R 1,25-4x20 očakávam využitie na spoločných poľovačkách a určite nie streľbu na veľké vzdialenosti a nočnú streľbu. Pepies, ja Tvojmu príspevku rozumiem tak, že puškohľad Meopta je taký zázračný že strieľa za Teba. Alebo si to myslel ináč ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 11.2.2013 o 22:23

Udržat ti to určite udrzi ale zázraky od toho puškohladu necakaj asi radsej by som isiel do meopty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 11.2.2013 o 20:12

Na 45-70ke som mal svojho času Pentaflex a držal úplne v pohode čiže s Leupoldom problém určite nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 11.2.2013 o 19:23

Ja som mal v polovičke novembra takú dilemu, či kolimátor alebo puškohľad. Nakoniec som sa rozhodol pre kolimátor Aimpoint Micro H-1, a je to bomba, nemenil by som to za nadhánkový puškohľad. Na poľovačkách s ním som strelil jednu líšku a 2 diviakov, pohotová streľba, veľké zorné pole, a mierenie obidvomi očami, je to super vec, banujem že som to nekúpil už pred pár rokmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 11.2.2013 o 19:07

alvin ako si sa rozhodol puškohlad či kolimator?a prečo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 24.6.2012 o 10:14

Gargano> Suhlasim s tebou na 100 % ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 15.5.2012 o 20:01

Nejde o to či je to TOP trieda, za takú cenu si môžeš kúpiť optiku na ktorú sa dá viac spoľahnúť. Je treba čítať, pýtať sa, študovať, zhodnocovať, a ten čas sa ti potom vráti v podobe spokojnosti.... rada iných je zadarmo, no vie ušetriť veeeľa peňazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 15.5.2012 o 11:50

Meopta je preto tak prechvalena a uznavana, lebo dlhe desatrocia tu okrem ZEISSiek a Meopty nic ine nebolo. Nehovorim ze je zla ale TOP trieda to zdaleka nie je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 14.5.2012 o 22:22

Gargano s tým meostarom si urobil možno dobre možno zle. Nedovolil by som si celkom haniť značku meopta. Na Slovensku a hlavne v čechách má obrovské množštvo spokojných užívateľov. Myslím že hlavne meostar R1r 3-12x56 RD je mimoriadne obľúbený model na ktorý som skutočne ešte nepočul zlé slovo, aj keď cena sa mi zdá byť privysoká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 6.5.2012 o 12:12

hovorí sa, že nikdy nehovor nikdy...možno o desať rokov :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 2.5.2012 o 12:10

Gargano mal by si si kúpiť tú Deltu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 2.5.2012 o 11:24

Gargano-precitaj si info na ceskej stranke Lovecke forum-dozvies sa, ze meostar R1 nie je ziaden zazrak-ja ti to potvrdim, nakolko som sa ho potom zbavil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 1.5.2012 o 22:26

davnejsie som rozmyslal nad meostar 7x56 s osvetleným bodom, ale potom ma to preslo.... urobil som dobre, ako sa casom dozvedam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.5.2012 o 22:04

nevadi Gargano-ako som uz napisal-ten meostar 7x56-cakal som od neho viac...mal som ho, mozem zrovnavat-nie je az taky dobry, ako ho meopta vychvaluje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 1.5.2012 o 21:51

mibe74, ja som nenavrhoval, aby si kupili meostar bez osvetleneho bodu, iba som citoval pána borza222 z inej diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 29.4.2012 o 13:25

borza222-to mas pravdu...nech setri chlapcisko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 29.4.2012 o 8:46

Mibe, ked si tvoj kamarát kúpi od bielorusov NV gen. 2+ tak bude určite spokojný, len musí trošku pošetriť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 29.4.2012 o 7:57

nemal som sice nocne videnie osobne, ale jeden chlapik z presova, ktory tiez striela 375H&H mi povedal, ze mal nejake bieloruske nocne videnie, ale nebol s nim spokojny. vyrobca uvadzal pri dobrych podmienkach viditelnost do 250 metrov a chlap mi vravel, ze mal problem na 50 metrov vidiet-neviem-skusim mu zavolat nech mi o tom povie nieco blizsie. Nejake nocne videnie ma jeden chlap aj u nas, ale to je taky obraz, ako ked zrni televizor-da sa rozoznat silueta zveri, ale nic viacej-mozno je to nejaky stary model. volakedy ho kupil za 20 000 sk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 28.4.2012 o 23:08

Komponenty dodávajú bielorusy, to je pravda. Ale ked si zoberieme že bielorusi vyrábajú asi najlepšie nočné videnia tak potom tá optika nemôže byť zlá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 28.4.2012 o 19:25

Lanus bola to osnova Fire Dot-4,s inou osnovou nemal nič skladom...dakujem za názory všetkým... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 28.4.2012 o 15:18

Gargano ten meostar bez osvetleneho bodu som mal tiez-ziadna slava-ocakaval som od takeho puskohladu podstatne viac...nejaky priepastny rozdiel som nevidel medzi meostarom a artemisom 6x42-bolo to skoro stejne a to zorne pole nebolo taktiez bohvieco...klikanie jemne-tak bushnell elite 4200-tam uz citis, ze to je klik-na meostare to islo lahko..nemam preto k tomu nejaku doveru. najlepsie je osahat, pozriet don za sera a potom uvidis rozdiel. mam 20 rocny seeadler, ale obraz ma svetly. meostar mal obraz tmavsi, ale zase rozlisenie bolo lepsie. no na tmu pre nejakych 5 minut v pozorovani sa hnat do nejakych zavratnych sum za puskohlady-to sa mi nechce. kto chce lovit v noci-kupi svetlo, alebo nocne videnie. pokial bude tma, neuvidis ani cez swarovskeho za xxxx eur. asi tak. Ohladne delty som sa dopatral vzdy len do polska, ale posledne info mam take, ze ich vyrabaju bielorusi. a yukon craft je ich lacnejsia verzia-ale nemam to overene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 28.4.2012 o 12:32

Pochopil si to velmi správne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 27.4.2012 o 21:39

aha tak teraz som to uz pochopil:), asi mas pravdu za tolko peňazí asi nič lepšie nenájdeš....ja mam z nej dobrý pocit, len prirodzené obavy...ale uzivatelom prajem nech su s nou viac ako len spokojní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 160 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM