Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovné psy bez preukazu o pôvode - diskusia

autor: off Pa33ck
pridané: 19.1.2010 18:23
Kto by mi vedel pomôcť,alebo poradit.Roky sa venujem výchove a vycviku polovneho plemena,slovensky kopov,samozrejme s PP.V neposlednej dobe pozorujem,teraz sa dostanem k meritu veci,ze vo viacerych zdruzeniach a samozrejme aj v nasom zacinaju prevladat psy,bez preukazu o pôvode.Väcsinou su to kopovy,jazveciky,jagose,bigle.Existuje nejaky predpis,vyhlaska,ktora by zakazovala tymto psom zucastnit sa na polovacke?Dakujem!
počet zobrazení: 47 707
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off majko82, 8.6.2014 o 18:52

Pa33ck by tu určite striehol deň noc , každú minútu . aj ja mu dávam hlas aby sa stal správcom inzercie psov :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-520 z 527 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off dzlubo, 20.1.2010 o 16:50

No poľovníctvo je aj o poľ. kynológií, všade vládne korupcia, to tu nevyriešíme, videl som na poľovačkach o 90% lepšie pracovať psov bez PP a bez skúšok ako tých oficialných, je to aj o chovateľovi. No na podporu skutočného poľovníctva je potrebné preferovať psov s PP a s patričnými skúškami. Na čo sa napr. roky trápil nestor kynológie nebohy pán Koloman so Slovenským kopov, kým bol uznaný ako samostatné plemeno a je to naše národné. No psi s PP sú drahší, ale poľovníctvo už dnes je o peniazoch, o tom tu už bola diskusia. Ak má niekto na 10 drahých pušiek s kvalitnou optikov, terenné auto a nie z bazáru, tak nepodporujme psov bez PP. Skutoční chovatelia psov si to nezaslúžia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off sniper.m, 20.1.2010 o 16:40

keby to dnes naozaj bolo o kvalite psa ale nieje, vsetko je to o prachoch, na vystave ti chovnost neuznaju pretoze sa niekomu pleties do kseftu, u nas je je najlepsi kopov bez PP, ale rodicou ma s PP, len samozrejme na vystave nepresli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 20.1.2010 o 9:03

bohužel máš pravdu...realitu znám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.1.2010 o 8:51

inak ked pozries starsiu diskusiu tak tu bolo toho napisaneho haba kuk aj o kseftovani z PP aj ako sa robia skusky aj o vsetkom svinstve dookola : (( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.1.2010 o 8:50

mas pravdu a stebov suhlasim ale pravda je bohuzial niekde v strede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 20.1.2010 o 8:46

keď prižmuriš jedno očko tak sa ti potem na zkůšky a prácu se psama postupně chlapci ve združení vyse-kašlů a za chvílu tu budů samý bastardi...toto je problém Slovenského Kopova,chlapcí šetříjů na psovi a sů líní udělat s ním zkůšky...když nepůjde polovník chvílu do krčmi tak má našetřeno na psa s papírama...je to o tom co je pro koho důležité... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.1.2010 o 8:00

PATRIK poviem ti to na rovinu vela polovnych zdru. nema psov z PP ale su tam medzi nimi taky ktory perfektne pracuju a bohuzial je vela z PP ktory stoja za pi.. ked sa pozries do historie diskusie tak tu najdes o tom dost napisaneho vidim ze teba to serie ale mna napriklad serie ked su z PP a nic NEVEDIA a to maju skusky ake len chces takze budeme objektivny su v pol.zdruzeniach aj z PP aj bez PP a teraz si zober co je lepsie ked mas psov z PP a nepracuju vobec aj ked maju nalezite skusky alebo bez PP a pracuju spickovo ? ! samozrejme ze nechcem tu tvrdit ze je to spravne ale MOJ nazor je ze niekedy je mozno dobre jedno ocko prizmurit : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 20.1.2010 o 6:57

Nevím jak na slovensku , ale u nás určitě !!!
Při dýchání na honoch a naháňkách se to kontroluje a ne jenom jestli má psék papíry ,ale jestli je po zkouškách a tím způsobilý na daný způsob LOVU...Což je naprosto v pořádku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off majko82, 27.8.2009 o 22:18

Polovný pes je pes s papiermi , u nás v združení boli tiež špekulanti ktorý chceli polovať zo všeliakými psami ale náš hospodár to jednoducho zatrhol ,podporuje rozvoj kynologie v združení ale v sulade s legislatívou a etikou polovníctva. Takže si myslím že to nieje ani tak o peniazoch ako o ludoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 3tajerak, 27.8.2009 o 11:59

na SUD?? :D:: kym to daju na stol, ta skor mi pes zdoschne na starobe .!:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off alfa, 27.8.2009 o 11:45

Inak je k tomu otvorená téma, konkrétne k farbiarom - BONITACIA ale prispievajte všetci, čo máte zlé skúsenosti s hodnotením psov rôznych plemien. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off alfa, 27.8.2009 o 11:43

Pani ja som dostal na bonitácii BF do papierov "CHOVNÁ", potreboval som výstavu na uchovnenie, tak som išiel na isotu a BUM - III.c - tak som odišiel. Inak máte pravdu v príspevkoch, že všetko je o peniazoch a ešte viac v kamarátoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off krepelak, 26.8.2009 o 21:24

Celkem se zájmem čtu už delší dobu problematiku kolem plemene SK a musím říct, že to co popisují někteří poškození chovatelé je katastrofální. Nadruhou stranu pokud vás někdo svým hodnocením úmyslně poškodí respektive vašeho psa, braňte se a to účinně, dejte to k soudu. Myslím, že tam už kamarádičkování nebude až tak do očí bijící. Chce to přejít od slov k činům, věřím že po takovém soudním sporu, si vás budou všichni pamatovat a nikdo si už nic nezkusí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lowec, 26.8.2009 o 14:05

3tajerak ... opisal si skúsenost ktorú som aj ja zažil.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 3tajerak, 26.8.2009 o 9:33

chlapi ja mam iba 18..ale so psami so si tiež svoje odskákal .. i ked nie toľko ako VY starší a skúsenejší ale predsa poviem iba toľko .. máš LOVE ..tvoja suka pes bude v ChOVE .. .všetko je iba biznis nič iné...... ty čo sedia tam hore.. si to medzi sebou posúvajú a my sme iba také zelené figuríny a s Plemenami ako je Slovenský kopov alebo bavorský farbiar je ich strašne veľa a tým je to ešte viac zložitejšie a kritéria na to aby sa niekedy dostali do chovu su pre bežného poľovníka ktorý nemá aspoň niekoho známeho ..TAM HORE ..skoro nemožne!!!!!!myslím že ak VAM ich budu na výstavách posudzovať naši domáci rozhodcovia ..veľká šanca tam nie je ale zase ich nahádžem všetkých do jedného vreca...z vlastnej skúsenosti .. .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off andy8, 5.6.2009 o 13:54

Ali, bohuzial nielen bavorskych farbiarov.Myslim,ze taketo inzeraty by nemali byt ani uverejnovane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off laik, 28.5.2009 o 17:41

Jeden vtip na záver.
V roku 1973 som bol na celoslovenskej súťaži s chovnou sučkou ešte, ako 18. ročný. Spolu súťažiaci, ktorý so mnou bol ubytovaný na izbe mal tiež sučku. V prvý večer sme sa stretli pred hotelom aj so psami a hlavnému rozhodcovi, zakladateľovi klubu v ČSFR hneď ta jeho sučka padlá do oka. Pýta sa ho, či už bola na výstave. On, že áno. A čo dostala, výbornu ?
On nie, že III. cenu. On, to nie je možné, kto Vám ju hodnotil ? A on, no predsa Vy. Vtip sa gradoval a na záver získala celkovu cenu víťaza podujatia. Zrejme satisfakcia a následne na výstave I. cenu. Bol som v inej skupine, nemôžem posúdiť jej výkon. Plemeno, ani meno vedome neudávam. Rozhodca je už isto nebohý. Už vtedy mal možno 60. Bolo to v Bojniciach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off ali, 28.5.2009 o 12:26

Všímate si koľko sa inzeruje šteniatok bez PP bavorských farbiarov ?Myslíte že je to dobré? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off kezma, 27.5.2009 o 23:04

lowec davam ti za pravdu na vystavach je to iba o znamostiach a peniazoch dobry titul dostavaju iba ty co su v klube vysie. Uz sa to zacalo robyt aj na skuskach videl som ako welsh chytil lisku cez papulu hrdlo dali mu druhu cenu ze papula v papuli a na dalsich skuskach to iste spravyl jagos a dali mu prvu cenu ze chvat za hlavu. Tak ocom je to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lowec, 27.5.2009 o 20:20

ked som bol mladý polovník ...a mal som 1 bavoráka hned na prvej výstave, nechal som sa obabrat .... moj psík bol exterierovo super ...nevedeli na nom násjt chybu ... až pri výške mi povedali že je malí .... čo som nesúhlasil ... celé to bolo jedná fraška ... až som sa rozhodol že idem domov..... po obede som ešte zavolal kamarotovi čo mal na výstave sučku vlastne sestru poviedac mojho psa .... pri pohlade na mojho psa a tej sučky bol evidentný rozdiel že pes je vyšší od nej ... ale čuduj sa čuduj výsledok s výstavy bol nasledovný suka merala viac ako pes a pes bol menší ... prostest som nepodal nakolko som nemal vtedy ešte také skúsenosti a bol som už doma a bolo po výstave ... ale aj takéto veci sa dejú ..... pochopil som že by som bol niekomu len konkurencia a celé je to len o peniazoch ... a kšeftoch zrejme ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off rcajkovic, 27.5.2009 o 18:32

neviem ako je to v iných kluboch, ale v našom / pointrov a setrov/ nadpočetné štence neexistujú. PP dostanú všetky narodené štence, samozrejme záleží na chovateľovi koľko nechá hlavne kôli sučke, umiestneniu šteniat a podobne. Stačí požiadať poradcu chovu pre jednotlivé plemená. keď sa cíti že umiestni všetky čo sa narodia, lebo nechať aj 10 šteniat nie je problém, pomôcť sučke s krmenim tiež nie ale aby mu potom ostalo na dvore 4-5 šteniat, to nie je žiadna sranda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off laik, 22.5.2009 o 19:46

V našom PZ mal v 70. rokoch lesák sučku jagdteriéra Sanu, ktorá mala PP a absolvola predpísané skúšky i výstavu. Na výstave nesplnila požiadavky pre zaradenie do chovu, lebo prerástla. Pri nej sa strelilo vyše 100 diviakov a asi takáta diviačiarka v tom okolí odvtedy nebola. Každý chcel šteňa a tie šteňatá podedili jej vlastnosti. A teraz tá logika. Sana nemohla byť chovná pre 2cm ! Jej rodičia ostávali naďalej chovní a mohli plodiť ďalších s PP, ktorí napr. prerastú. Ona nie. Je vylúčené, že nemohla zanechať potomkov s limitujúcou výškou ? Dávať potomkov takejto suky so psom s PP na úroveň bežných pouličných zmesi, asi nie je to pravé. A aký je reálny rozdiel medzi šteňatmi z chovných jedincov a jej ? Tie šteňatá nevedia, že nemajú PP, ako aj tí, čo ich majú. Prečo sú tieto umelo vylúčené z budúcej poľovnej upotrebiteľnosti ? Len preto, aby sme zabezpečili odbyt tým chovným? Poľujem 36 rokov, odvtedy mám psov iba s PP, ale niekedy sa mi tie kritéria zdajú nereálne. Na druhej strane námaha výcviku je u oboch druhov rovnaká, žiaľ oficiálny efekt rozdielny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off kurt, 18.5.2009 o 8:17

btw: V teriér klube dostávajú preukazy všetky štence bez ohľadu na počet vo vrhu. Ako to máte v ostatných kluboch? Kto rozhoduje o vydaní či nevydaní PP? Kedysi boli nadpočetné štence, platí to ešte niekde vôbec? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 6petka1, 15.5.2009 o 15:23

Súhlasím kurt! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off posed33, 14.5.2009 o 21:12

neviem ako to napisat ale vsetko je o PENIAZOCH !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lejzr, 14.5.2009 o 11:06

kurt: všetko je o ľuďoch a o prístupe k veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off kurt, 14.5.2009 o 9:03

Poradcovia chovov by mali v prvom rade iniciovať zrušenie tej blbosti s nadpočetnými štencami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off pucikt, 13.5.2009 o 13:02

Lejzr moja rec a pes bez PP nema na polovacke co hladat a stym kupovanim papierov by sa mali uz asi zaoberat poradcovia chovov a kontrolovat vrhy a nadpocetne stence hned utratit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lejzr, 13.5.2009 o 10:58

Ja by som mu predal papier ale len ten čo použijem ráno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 10jager10, 12.5.2009 o 17:47

martintr je to dosť úbohé že pribúda takých inzerátov čoraz viac a viac...a na druhej strane už keď aj chce niekto kúpiť papiere na psa tak to nebuchnem na nett do celého sveta...to dá rozum ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off martintr, 12.5.2009 o 14:35

V inzercii sa objevujú inzeráty typu: "kúpim papiere na psa", čo vy na to??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 10jager10, 27.4.2009 o 17:45

lejzr díky moc aj tebe.... ali jasné krížence nemajú čo robiť na poľovačkách....proti tomu som aj ja.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off ali, 27.4.2009 o 12:18

Jager ja netvrdím že je to tak u všetkých psov bez PP, ale tak isto to môže byť aj u psov s PP. Koľko tých bez PP je takých úžasných ako ich tu opisujete? Všade sa nájdu jedinci ktorý niesu vhodný na pracu, alebo do chovu.Chcem tým povedať že každé šteňa je lotéria či má PP alebo nemá.Ale v zásade som proti používaniu psov bez PP alebo krížencov napr. jagoš a kopov a podobne .Je to dehonestácia dlhoročnej práce šľachtitelskej ako aj chovateľskej ľudí ktorý niečo dokázali alebo chcú dokázať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lejzr, 27.4.2009 o 11:58

Tak to má byť Jager......
nech sa darí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 10jager10, 27.4.2009 o 11:26

lejzr ja som mal veľa psov bez PP ale kupil som si psika s PP a som velmi rad ze ho mam...nemenil by som za nic....ak budem kupovat ďalšieho tak jedine s PP.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lejzr, 27.4.2009 o 11:17

jager: a prečo tí psy papiere nemajú???
kynológia na slovensku má svoju úroveň a takýmto konaním že niekto produkuje psov bez PP sa robia kroky späť. Každý môže priložiť ruku k dielu..... Ja osobne by som psa bez PP na poľovačku nepripustil. Nech robí ako chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 10jager10, 27.4.2009 o 10:39

ali k tomu čo si napísal nie je to u všetkych tak...moj znamy ma kopova bez PP po rodicoch s PP a ten psik by mohol ist kludne na skusky...myslim ze by nemal problem ani na SD ani na PF...jeho jedinou chybou je že nemá papiere. Ale jeho pán ho m veľmi rád a venuje sa mu každý deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off lejzr, 27.4.2009 o 9:15

ALI: konečne jeden normálny postoj k používanie psov v poľovníctve. Pes bez PP nie je poľovný pes a jeho využitie pre chov je úplne nulové..... a poľovnícka kynológia, chcete či nechcete je z veľkej časti práve o chove poľovných psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off ali, 27.4.2009 o 8:37

K tej lepšej práci by sa dalo veľa písať, čo je vlastne lepšia práca?To že pes tam behá ako divý napáda ostatných psíkov, nedá sa odložiť lebo to nepotrebuje lebo je bez PP. Durí zver svetom a nedá sa odvolať, lebo skončia poľovačky a do revíru sa zas nedostane až o rok. To sú moje skúsenosti so psami bez PP na spoločných poľovačkách. Psov bez PP majú ľudia z moje skúsenosti taký, ktorým je lahostaný výcvik psa skúšky a chovateľský poriadok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pes bez preukazu pôvodu (autor: ali).

off 10jager10, 26.4.2009 o 19:58

lenže nezabúdajte že tie psíky bez PP spravia na spoločnej poľovačke niekedy oveľa lepšiu robotu ako mnoho psov s PP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 481-520 z 527 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov