Heming hunting
dnes je pondelok,  20. máj 2024,  meniny má Bernard,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:03,  dnes západ slnka: 19:22
IBO výpredaj

Vie mi k tomuto povedať niekto podrobnosti ???? - diskusia

autor: off Edu
pridané: 12.1.2010 21:08
(12) Poľovnícka organizácia podľa odseku 9 je povinná do 31. januára 2010 uviesť svoje stanovy do súladu s týmto zákonom a predložiť jeden ich výtlačok príslušnému obvodnému lesnému úradu. Poľovnícku organizáciu, ktorá si túto povinnosť nesplní obvodný lesný úrad zapíše v registri poľovníckych organizácií s dodatkom „v likvidácii“ k 1. februáru 2010 a poľovnícka organizácia môže vykonávať len úkony smerujúce k jej zániku. Poľovnícka organizácia je povinná do 28. februára 2010 vymenovať likvidátora a oznámiť obvodnému lesnému úradu jeho meno, priezvisko, rodné číslo a adresu trvalého pobytu. Ak si poľovnícka organizácia túto povinnosť nesplní, príslušný obvodný lesný úrad zapíše ako likvidátora jej štatutárny orgán.
počet zobrazení: 38 649
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off zelenySimpanz, 30.1.2010 o 19:09

Solimenkajoch ta ty gluby abo co ?
Šicko budze u nas v Čarnej nad Bodvou.
A ne v BB to co jest pudingoch.
Pažravoch BB nam ňeni treba.
Treba ci počekac kim znovu pridu nemcoch hnupe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 17:21

Tak tak budú tam rozoberať chovnost mladých srniek naši funkcionári. aspon budú mat troška praxe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2010 o 17:16

v Poluse su aj fajn aj ku...čky nie len kávičky :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 25.1.2010 o 17:15

je to smutne ale je to tak : (( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 17:14

PRAVDAA!!§ A maju to to bližšie cez obed do polusu na kavičku , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2010 o 17:12

Solimkenaj ale v Bratislave sú najlacnejšie kancelarie tak možno preto to dali tam :))) Kdesi musia tie miliony € čo im ročne dáme pomínať :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 25.1.2010 o 17:06

mne sa to osobne nepaci nech je tam vlada parlament a podobne smetiska ale nieco co ma sluzit ludom tak urcite stred ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 17:01

no asi tak a plus je tam peknejší kraj, lenze vsetko sa vzdy dava do blavy lebo tam bývaju papaláši aby to mali bližšie asi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2010 o 17:00

solimkenaj ono je to jedno . Aj tak nebudeš potrebovať tuto inštituciu :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 25.1.2010 o 16:48

ja osobne taketo institucie by som daval zhruba BB a okolie nema predsa vyznam aby sa vzdy vsetci a odvsade museli jeb.. do blavy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 16:46

ved ja viem robím si srandu, no mohli to dat niekde inde nie do blavy moc mi to ani nepasuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 25.1.2010 o 16:34

tak som to nemyslel : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 16:28

Mi mame v lubini nepouživaní kulturak aj tu to mohli dat krmca je hned oproti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 25.1.2010 o 16:27

nemam nic proti blave ale preco stale vsetko jebu len do blavy ? ja som osobne zastanca toho ze vsetko by sme mali asi trochu davat smerom na stred alebo nie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 16:27

no vidis Edu, a tvoja otazka čo sa robilo ostatných 9 hodín je zodpovedaná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2010 o 16:23

FLATretriver to ti smelo môžem povedať ,že niekoľko hektolitrov :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 25.1.2010 o 16:21

no a kolko sa tam vina vypilo ej bistu""! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2010 o 16:11

Marek a kde sú výsledky toho náročného 10 hodinového rokovania ? Predpokladám že volba funkcionárov trvala pár minút ako i hlasovanie o Bratislave a tých ďalších 9 hodín sa čo nového rozhodlo ? Daj nejaký odkaz ? Veľmi by ma zaujímalo ,čo všetko sa mohlo za náročných 9 hodín poschvalovať ? Ja si myslím ,že toho moc asi nebude nového . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 25.1.2010 o 15:02

Dňa 23.januára 2010 sa v Nitre v súlade s ustanoveniami nového zákona o poľovníctve, ktorý nadobudol účinnosť 1. septembra 2009, uskutočnil Ustanovujúci Snem Slovenskej poľovníckej komory (SPK). Na Sneme sa zúčastnilo 147 delegátov, zástupcov všetkých držiteľov poľovných lístkov a organizácií vykonávajúcich právo poľovníctva na Slovensku.
SPK je novou organizáciou, zriadenou zo zákona, ktorá združuje všetky poľovnícke organizácie a držiteľov poľovných lístkov na Slovensku. Delegáti Snemu v tajnej voľbe rozhodli, že na čele SPK bude post prezidenta na nasledujúcich päť rokov zastávať Ing. Tibor LEBOCKÝ, súčasný prezident najsilnejšej poľovníckej organizácie na Slovensku, Slovenského poľovníckeho zväzu.
Ing. Tibor Lebocký bol delegátmi Ustanovujúceho snemu do tejto funkcie zvolený 136 hlasmi prítomných delegátov. Viceprezidentmi budú Ing. Alojz Riško, generálny riaditeľ š.p. LESY SR a Ing. Karol Lacko, CSc., pracovník prešovského Úradu VÚC.
Náročné, takmer 10 hodinové pracovné rokovanie za účasti ministra pôdohospodárstva SR, Ing. Vladimíra Chovana a predsedu Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo, životné prostredie a ochranu prírody, Ing. Jozefa Ďuračku bolo veľmi konštruktívne a záujem slovenských poľovníkov o plnenie úloh súvisiacich s novým zákonom dokázala mimo iného aj skutočnosť, že rokovania v Nitre sa zúčastnilo 100 % na Snem zvolených delegátov.
Delegáti rozhodovali aj o sídle SPK, a hlasovaním rozhodli, že sídlo SPK bude v Bratislave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 25.1.2010 o 14:33

Kokso, Kocúrkovo to je nič, oproti tomuto tu, ja som z toho už načisto domotaný, kde je pravda? Čo robiť, resp. nerobiť? Mňa z toho šľahne....veď nech dajú jedno zrozumiteľné stanovisko a nech je pokoj.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 22.1.2010 o 21:03

ja som ti to vravela. mala som pravdu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2010 o 13:49

poslal: Edu 18. Januára, 15:21
Dobrý deň pán doktor nedalo mi sa nevrátiť k mojej otázke ktorú ste zodpovedali dňa
13 januára tohoto roku .

Právnik odpovedá:
Dobrý deň "Edu!"
PZ nie je poľovnícka organizácia v zmysle zákona, ale iba jeho organizačná zložka. Poľovníckou organizáciou je SPZ! Keďže vo Vašom PZ neviete ako ďalej zrejme si príslušné na Oko alebo RgO nesplnil svoju povinnosť, riadne Vás informovať a radiť a riadiť, tak ako mu to ukladajú Stanovy SPZ, preto toto avízujte obratom na ústredie SPZ aby už konečne zjednali nápravu!

Ja som sa však dočítal tu
odkaz

niečo uplne iné ba je i priložený podrobný zoznam organizácií ktorých sa to týka .
Nehnevajte sa prosím ,že vás druhý krát otravujem s tou istou otázkov .
Za odpoveď vopred ďakujem.
Právnik odpovedá:
Dobrý deň "Edu!"
Ja za to nemôžem, že neznalosť práva na Slovensku je na tak nízkej úrovni. Presviedčam sa o tom denno-denne, bohužiaľ je tomu tak aj u štátnych úradníkov!
Keby zákon o poľovníctve bol zrozumiteľný a nechaotický, a nadväzujúc na tento zákon takisto keby aj stanovy SPZ boli "kóšer" nebol by žiadny problém!


S pozdravom: JUDr. Peter Kovács!
dnes, 09:45 JUDr. Peter Kovács



poslal: Milosko 18. Januára, 10:26
Dobry den pan doktor,
Teraz som dohovoril s panom XY z ustredia SPZ z leg.odobru. Takze citajte,co som sa dozvedel. Vsetky OJ SPZ (myslene tym aj PZ) boli preregistrovane ako samostatne PO s pravnou subjektivitou. Ked som sa pytal, podla akeho clanku noveho zakonat to tak urobili, tak som dostal odpoved,ze podla pokynov z ministerstva. Neviem,ci sa s tym da suhlasit,ale dobre...je to legislativny odbor nasej materskej org., tak si povedzme osvojim tento naror. Len teraz nechapem zase odpoved z OKO SPZ. Podla zakona PO maju dat do suladu svoje stanovy zo zakonom a zaslat na OLU. Ale kedze sme len ich org,jednotkou, tak nemame nic posielat. Podla Stanov SPZ nasa pravna forma doteraz je organizacna jednotka (organizacie). Tak teraz nechapem. Ak je pravda to,co mi povedali na usterdi,sme PO. A podla zakona,ma PO zaslat stanovy.... no mam v tom zmatok. Tak co sme??? A co mame robit?
Právnik odpovedá:
Dobrý deň "Milosko!"
Môj názor na existenciu SPZ od 01.09.2009, poznáte, nenútim ho nikomu, každý nech sa rozhodne podľa svojho vedomia a svedomia. Sme však znovu pritom akých predstaviteľov ste si zvolili...Len na okraj poznamenávam,že žiadne ministerstvo nemôže dávať pokyn SPZ ako má postupovať, veď predsa na to svoje stanovy, na toto je oprávnený iba príslušný súd, aj ten len právoplatným rozsudkom pri preskúmavaní rozhodnutia, kde vysloví svoj právny názor, ktorým je sa povinný riadiť....,ale to je už o inom.Na Slovensku je však prax iná, vidieť to aj na niektorých rozhodnutí štátnych orgánov.

S pozdravom: JUDr. Peter Kovács!
dnes, 10:58 JUDr. Peter Kovács ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.1.2010 o 20:11

Edu, budeš členom komory? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2010 o 15:13

jozefpetr ďakujem za vysvetlenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 19.1.2010 o 13:53

Edu:
Ustanovujúci snem Slovenskej poľovníckej komory je 23.1.2010. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 19.1.2010 o 13:51

Poľovnicka organizacia je občianské združenie registrované na ministerstve vnutra podľa zákona 83/1990 Zb. a táto ma povinnosť do 31.1.2010 dať stanovy do súladu s novým zákonom 274/2009 Z.z. a predložiť na príslušný Obvodný lesný úrad v zmysle § 80. 4o musia taketo stanovy obsahovať je v § 33 ods.2 zákona o poľovníctve. Ostatný uživatelia poľovných revírov takúto povinnosť nemajú. Klasické PZ ktoré patria pod SPZ tak isto, pretože to za nich spravila materská organizácia SPZ ustredie Bratislava predložením stanov na OLÚ Bratislava. Ostatný uživatelia poľovných revírov sú organizacia ktoré neboli registrované na Ministertsve vnútra ani nie su v SPZ. viď Lesy SR, Mestské lesy a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2010 o 8:51

sniper100 celkom určite ste neurobili zle !!! Uvidíme novinky po zasadnutí komori. 22 januara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 19.1.2010 o 8:33

Podľa zoznamu sa to týka aj nás, ešte dobre, že sme to urobili a schválili, musím ešte overiť či boli odovzdané na OLU.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 18.1.2010 o 16:55

no ved to je to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 16:49

Uhm zaujímavé až napínavé . miro65 myslím ,že tiež vieš o čo asi ide tak ako i ja :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 16:47

Takže ja si nič nevysvetlujem zle ani dobre .Len som si prečítal čo musia PO splniť do 31.januára .Tiež som si prečítal presný zoznam ktoré organizácie to sú . Kedže je tam i náš spolok mala by byť celá vec jasná ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 18.1.2010 o 16:45

nuz bude na to 5 prac.dni ale len tri na Lú.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 16:41

Taže platia tie PO ktoré sú uvedené v priloženom zozname ,alebo sú PO nejaké iné ???
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 16:39

Nuž bude ešte horúco . To ,že je to šité horúcou ihlou považujem ja osobne za veľmi účelovú vec . Taktiež termín 31. januára a tiež komoru na 22.januára . Moje presvedšenie je že budeme poriadne prekvapkaný až osprchovaný studenou sprchou ! Počkáme si teda na tú komoru . Tajné vyhlásenie ministerstva tiež hovorí len o neserioznosti

Ked som sa pytal, podla akeho clanku noveho zakonat to tak urobili, tak som dostal odpoved,ze podla pokynov z ministerstva. Neviem,ci sa s tym da suhlasit,ale dobre...je to legislativny odbor nasej materskej org., tak si povedzme osvojim tento naror. Len teraz nechapem zase odpoved z OKO SPZ. Podla zakona PO maju dat do suladu svoje stanovy zo zakonom a zaslat na OLU. Ale kedze sme len ich org,jednotkou, tak nemame nic posielat. Podla Stanov SPZ nasa pravna forma doteraz je organizacna jednotka (organizacie). Tak teraz nechapem. Ak je pravda to,co mi povedali na usterdi,sme PO. A podla zakona,ma PO zaslat stanovy

Nuž ale tu je to jasne vysvetlené prof. Ing. Július Novotným, CSc., v.r.
generálnym riaditeľom ,ktorý po lopate vysvetlil koho presne sa to týka !!! Kedže som tam našiel všetky slopočnosti na Slovensku asi sa to týka ich !!! dolu je jasný zoznam takže neviem!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 18.1.2010 o 16:19

teda a riadny frmol ked neschvalia tie celoplosne stanovy regionaliek ktore su podane.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 18.1.2010 o 16:12

a podla mojich info je to na tesno.....lobo tie vsetky spolky maju vlastne stanovy ktore predkladali pri registraciach...a tieto nase nove stanovy este len komora musi schvalit... po 22 januari bude vsetko jasne...a nastane mozno frmol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 18.1.2010 o 16:09

Ed...zatial sa hovori o vsetkom len o pz je ticho....a podotykam že zatial to je tak ako som hovoril....ale...komora zasada 22.januara..a nikto nevie ako to bude a ako to skonci lebo vsade musi byt koalicia a opozicia...lenze kto kde bude tak tak to bude...takze su dve alternativy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 15:50

Takže mňa by zaujímalo to nariadenie ministerstva o loby HZDS bolo toho ohladne poľ. revírov popísané už dosť .Takže akékoľvek nariadenie terajšieho ministerstva ma vôbec neprekvapí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 15:43

miro65 ak sa ti dá zisti to viem ,že si kompetentná osoba a vieš to zistiť a rozlúsknuť toto Ficoidné kocúrkovo a nariadenia jeho ministerstiev . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 15:41

miro65 to som si myslel i ja . Ja nie som právnik možno si to zle vysvetlujem ale zaujala ma táto vecička :

Teraz som dohovoril s panom XY z ustredia SPZ z leg.odobru. Takze citajte,co som sa dozvedel. Vsetky OJ SPZ (myslene tym aj PZ) boli preregistrovane ako samostatne PO s pravnou subjektivitou. Ked som sa pytal, podla akeho clanku noveho zakonat to tak urobili, tak som dostal odpoved,ze podla pokynov z ministerstva. Neviem,ci sa s tym da suhlasit,ale dobre...je to legislativny odbor nasej materskej org., tak si povedzme osvojim tento naror. Len teraz nechapem zase odpoved z OKO SPZ. Podla zakona PO maju dat do suladu svoje stanovy zo zakonom a zaslat na OLU. Ale kedze sme len ich org,jednotkou, tak nemame nic posielat. Podla Stanov SPZ nasa pravna forma doteraz je organizacna jednotka (organizacie). Tak teraz nechapem. Ak je pravda to,co mi povedali na usterdi,sme PO. A podla zakona,ma PO zaslat stanovy.... no mam v tom zmatok. Tak co sme??? A co mame robit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov