Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia

autor: off ivivi
pridané: 27.11.2009 15:38
Ma niekto skusenosti zo zasahom na tzv.HLUCHE MIESTO.
počet zobrazení: 7 383
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 21.12.2022 o 11:56

Už som toto raz komentoval vo videu ale napíšem to znovu :odkaz- Zasah za ucho je klasická chyba tých ktorý nepoznajú anatómiu diviaka. Aj v tomto prípade sa strelec dopustil viacero chýb. Za prvé neodsledoval si dobre správanie sa diviaka. Diviak sa krmil a zároveň sledoval okolie. Žral žral ak zdvihol hlavu držal ju 3-4 sekundy a znova sklonil hlavu. Tu sú zlaté 2 sekundy ktoré musí strelec využiť. Tu zlyhal po prvé lebo výstrel išiel na 4 sekundu kedy už hlava diviaka klesala. Za druhé hlava je nasmerované šikmo du preto sa nikdy nestriela za ucho, lebo za uchom sa nenachádza nič. Aj v tomto prípade strela padla do hluchého miesta ale nie pod ale na 100% išla ponad chrbticu. Od atlasu až po hrudné stavce sa nachádza 7 krčných stavcov , ale tie nejdu priamo ako u vysokej zvery, ale sú zahnuté do tvaru U . Čiže ak strelu opriete za ucho zasiahne len krčné svaly. Po ich zásahu síce dôjde k miechovemu šoku diviak padne ako mŕtvy a po krátkej dobe sa preberie pár krát sa prevráti a je navždy stratený. Moja rada znie nikdy nie za uško!!! Strielajte na komoru cez predné lopatky. Pre tých ktorí sú neoblomný a majú dostatok streleckých dovedností na strelnici,v teréne strielajte tak aby strela prechadzala cez lebečnú dutinu. Vždy medzi ucho oko! ako je to vídať v mojich videách odkaz Lovu zdar ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 62 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off fire, 27.12.2022 o 9:29

Reakcia na príspevok od Ondrik, 27.12.2022 o 9:11 :
no nemáš pravdu....najlepšie auto je firemné...ha ha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 27.12.2022 o 9:11

Reakcia na príspevok od fire, 27.12.2022 o 9:02 :
Ktoré je najlepšie auto? Veď to je ľahké, to čo má doma každí z nás! To takmer vždy platí aj o puške, aj keby to strieľalo kade tade, najlepšia je "tá moja" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fire, 27.12.2022 o 9:02

ja len asi toľko....každá rana je iná, nikdy nie sú dve rovnaké, nikdy nie sú podmienky na výstrel rovnaké atď...debata podobná ako keby sme tu preberali že ktoré auto je najlepšie...poľovníctvo prekvapí ešte nie jedného z nás....vyslovená tutovka a rozmýšľať budeme do konca života, že kde sa stála chyba a aj tak na to neprídeme....asi toľko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off m98, 25.12.2022 o 13:11

Reakcia na príspevok od MMasska, 24.12.2022 o 22:21 :
Tu strela jasne zasiahla, rebro. Čiže určite odovzdala aj energiu. Možno bol počuť aj dopad strely. Jeleňa čo som strelil,čistý priestrel, na oboch stranách,ani nebolo počuť dopad strely. Čo by, asi bolo vo Vašom prípade, ak by tam to jedno rebro chytené nebolo? Aj to druhé sa mi zdá líznuté.Ako boli na tom pľúca? Boli by schopné funkcie, ak by nastal prípad, hladký priestrel. Zoberme do úvahy,že vo Vašom prípade už strela na niečo narazila kým vošla do pľúc. Skúsme. Tvrdá strela s vyššou gramážou a teda aj hustotou/ 14,26g/8x57/ srnec,80m,zásah na pľúca,hladký priestrel. Vychádzajme z Vašej dokumentacie,poškodenia pľúc a jeho rozsahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 24.12.2022 o 22:30

Tretí prípad je že som strelil jelenicu ktorá mala problém v pohybe a prednú nohu nosila pod hrudnikom. Po vykostení som zistil že scapula "loptáková kosť" bola normálna ale pod ňou humerusu a greater tubercle ramenna kosť bola rozdrvená, zahojena a skrátená. Stala sa nefunkčnnou a ani jeden kĺb nebol pohyblivý. Keď som to začal rozoberať našiel som tam projektyl 7mm ktori rozdrvil kost ale v kostnej dreni uviazol obalil sa tkanivom, uz tam nebol ani zapal ani hnis.Iste aj po tejto rane na hrudnik jelenica alebo to bolo ešte tela spadla a ušla, tiež ju nik nedohladal a tiež si poľovník možno povie že to bola dutá rana. A nebola lebo strela sa do hrudnej dutiny ani nedostala. Čiže aj takto môžu končiť fámy o dutej rane. S istotou sa to dá posúdiť iba ak sa zver dostrelí a tak sa analyzuje strelné poranenie. Inak to bude len poľovnícka latina. Toto je len mala ukážka toho ako to môže byť keď sa povie dutá rana. ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca MMasska, 24.12.2022 o 22:21

Druhý prípad jeden pán strelil na 120kg kanca, kanec padol , on zbalil veci prišiel k diviakovi ten sa zrazu postaví a ušiel. Na nástrelu pár kvapiek farby nasadený pes ale diviak sa stratil. A áno toto bola dutá rana a s kade to viem? 3 roky po tomto incidente som v neďalekej lokalite spozoroval kanca ktorí mal hrb alebo to skôr bola diera. Sledoval som kanca na fotopasci 2 roky a potom som ho ulovil. Mal doslova vyrotovane thoracic 2 /hrudne stavce/ a vylámané spin proc /stavcove trne/, dokonca aj vrchná strana scapule /lopatky/ mala poškodenie, ale do hrudnej dutiny strela neprenikla. Prikladám foto. Toto ja povazujem za dutu ranu. Dochadza k vonkajsiemu poskodeniu na 99% po takomto zasahu zver padne lebo nastane miechovy šok ale k poškodeniu orgánov nedochádza preto je zver schopná takéto poranenie prežiť ak sa k tomu nepridruží ešte niečo iné ako zapal sepsa a šok. ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

správca MMasska, 24.12.2022 o 22:15

Ach jaj!Toto sú zasa názory pekne vam to napisal LANUS. Mišo ma pravdu ak kvalitná strela z boku zasiahne lopatku nieje dôvod aby neprenikla do hrudnej dutiny a nespôsobila smrteľná zranenie. Jedine ak pred tým zasiahne dajaký konár a destabilizuje sa. Čo sa týka dutej rany tak som sa už vyjadril, inak by ma veľmi zaujímalo ako ľudia vedia že zásah išiel do hrudnej dutiny na duté miesto keď zver nedohladaju? To už je len v mysli ľudí ktorí to potom prezentujú ako skutočnosť. On predsa mieril na komoru, trafil komoru na duté miesto lebo zver aj spadla farbila ale už ju nenašiel "to isté bola dutá rana" ja žasnem. Nikho nechcem presviedčať o svojom tvrdení ale ... keď ste videli streľné poranenia plúc tak každý musí uznať že to v prírodných podmienkach sa nedá prežiť a už vôbec nie aby srnec po týždni po tom čo prijme ranu na komoru s 8x57 sa na tom istom mieste pase a prima potravu. No hold kam asi išla tá rana? Iste na dute miesto. Nechcem nikoho uraziť ale mám dojem že každý nedohladaný kus je strelený na duté miesto, a kategória úhyny su plné dutých rán. Ale aby ste nepovedali ze len moralizujem tak dám pár príkladov : jeleň špicák strieľaný skoro na blat vzdialenosť 120m ráž 30-06 strelivo Norma Oryx, vstrel za lopatku, výstrel cez lopatku. Jeleň po rane značil dobehol 60m a zaľahol. Z ležoviska podvihnutý za slabeho farbenia ktore po čase prestalo. Nasadený pes, dohľadávka podla GPS 1,5km jeleň este žil ale už nebolo potrebné dostreliť . Kolky poľovníci by to bolo vzdali s tým že to bola dutá rana? A pritom je to v tomto prípade len a len o strelive. U mňa Oryx v diametri 30 išiel z domu A nikdy viac túto strelu! ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off miso111, 24.12.2022 o 20:59

Reakcia na príspevok od m98, 24.12.2022 o 18:20 :
Niečo podobné s prestrelenou lopatkou a argumentom o prežití som čakal :-) Špeciálne preto som do zatvorky uviedol zdôrazňujem! ...mnou používaného streliva!!! S veľkou pravdepodobnosťou aj vďaka nemu som po rane na lopatku nikdy nie nedohladával ale ani nehľadal! Kus takmer vždy na nástrele, max. pár krokov od neho. Zatiaľ čo neexistujúce "na duto" som už síce v dávnej minulosti ale predsa niekoľko krát žiaľ trafil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 24.12.2022 o 19:56

Reakcia na príspevok od dede, 24.12.2022 o 18:38 :
Pri foto, ktoré mám na mysli išlo jednoznačne o strelné poranenie,a asi s priestrelom. Bolo to patrné s osifikácie. Bolo by fajn ak by to admin našiel a dal to sem. Alebo autor fotky,ak sem chodí. Už si nepamätám, či k tomu bol popis lovu No myslím, že áno.Je to aj 10 rokov dozadu. Na margo fotky s jeleňom od Jegera,minulého roku som strelil kanca/118.B/ čo mal takmer totožnú,ale vyhojenú, no smradľavú ranu. Že bol postrelený, sme zistili až pri draní./ aj môj nesmrdel, koniec decembra/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.12.2022 o 18:38

Reakcia na príspevok od m98, 24.12.2022 o 16:04 :
m 98 - iba zlomená lopatka ako strelné poranenie. Myslím v roku 1992 kedy ešte diviačiu zver neatakoval KMO, AMO po spoločnej polovačke sme si ulovené diviaky po odratí rozdelili. Ja som dostal ako podiel lopatku asi 3 ročného kanca ( nesmrdel ) ktorého som ulovil v pohone pri psoch. Predtým ako som na diviaka vystrelil sa mi zdalo, že diviak trošku kríva. Doma pri vykosťovaní lopatky som zistil, že lopatka - kosť bola rozbitá a znovu sa zrástla. Lopatku som si vyvaril a dlho som ju mal odloženú. Diviak mal poranenú len lopatku - teda na určité obdobie kým nedošlo k zhojeniu mal pohybový problém, nie poranené vnútorné orgány. Strela neprenikla do tela. Čo spôsobilo poškodenie lopatky ...nehám na fantáziu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 24.12.2022 o 18:20

Reakcia na príspevok od miso111, 24.12.2022 o 4:57 :
Je tu na lovuzdar.sk foto s osifikovanou prestrelenou lopatkou, pokiaľ si dobre pamätám, myslím, z jeleňa./ v diskusii k foto sa myslím vyjadril aj mmaska./Možno by s tým pomohol admin, ak by si dal námahu, pomohlo by to k osvete,edukácii. Aj skúseným, lovcom, či poľovníkom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 24.12.2022 o 4:57

Reakcia na príspevok od lanus, 23.12.2022 o 8:41 :
No vida. Takže sa nakoniec nejako dopracujeme k poznatku, že síce pri neštandardnej polohohe ale predsa môže vzniknúť nejaký ten priestor zásahu "na duto". Nikdy som netvrdil, že je to presná a dobre umiestnená rana! Myslím, že ani zadávateľ témy. Podľa mojich skúseností takú ranu zver, áno aj vďaka svojej vitalite, často prežije. Ešte sa mi totiž nestalo (pri používaní môjho streliva) aby som zver dohladaval, vlastne hľadal, pri rane na lopatku :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off m98, 23.12.2022 o 18:16

Reakcia na príspevok od dede, 23.12.2022 o 18:07 :
Netvrdím, že bolo úplne vyhojené. Nastrelil som ho. Vyšiel mi cca na 100m a pásol sa. Pod pojmom zdravý,som mal na mysli,že nejavil známky postrelenia. Nevyšetroval som ho ani som mu nemeral teplotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 23.12.2022 o 18:07

Reakcia na príspevok od m98, 23.12.2022 o 18:01 :
m98 - strelné poranenie vyhojené po týždni... ? To sa nezahojí ani poriadne rezné poranenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off m98, 23.12.2022 o 18:01

Reakcia na príspevok od Ondrik, 23.12.2022 o 17:43 :
Ja Ti nekážem,aby si veril. Videl si niekedy deformaciu u sierry v 8 57? Nedávno som strelil jeleňa, hladký priestrel, nechytilo rebro ani na jednej ani na druhej strane. Komora. Keby ID neurobilo hmatom v pľúcach,neviem neviem čo by bolo keby som strieľal tvrdou strelou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 23.12.2022 o 17:43

Reakcia na príspevok od m98, 22.12.2022 o 17:15 :
Pľúca deravé po osmičke a srnec po týždni na pastve? Toto už nie je ani poľovnícka latina :):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 23.12.2022 o 15:11

Reakcia na príspevok od Jeger, 22.12.2022 o 17:18 :
Jeger - osobná skúsenosť... ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off moli, 23.12.2022 o 9:50

Reakcia na príspevok od m98, 22.12.2022 o 17:15 :
Zázrak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 23.12.2022 o 8:41

miso111 - K uvoľneniu priestoru na mieste čo si uviedol t.j. ako na ako na tom obrázku z netu, dochádza vtedy ak sa vystrelí na zver v neštandardnej nahrbenej polohe, kedy po jej narovnaní sa cez ranu pretiahne uvoľnená koža, ktorá brzdí farbenie . Ak zver prežije je to dôkaz jej vitality, ale v žiadnom prípade nie PRESNEJ , DOBRE UMIESTNENEJ a ÚČINEJ RANY !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 23.12.2022 o 4:56

Nie som si istý, či je rana na hluché miesto "výhovorka". Niekoľko rán som v minulosti dal takých, že zver to prežila. Najmä diviaky. Zhodou okolností vždy na stred tela pod chrbticu. Viem to preto, lebo som ich bud ja alebo niekto z kamarátov po čase zas ulovil. Akú má výpovednú hodnotu kreslený obrázok svine domácej? Zrejme aj na organy zveri podliehajú gravitacii a môžu byť pri postoji sústredené nižšie najmä pri prázdnom žalúdku. Keď si totiž predstavím prázdny a poriadne plný žalúdok diviaka, je medzi nimi poriadny objemový rozdiel. A predsa je preň miesto. Tak neviem ako je možné, že to zver prežije. Netvrdím, že nie sú okrajovo poškodené napr. pľúca ale zver to často prežije, alebo lovca čaká náročná dohľadávka s perfektným psom. Toť moje poznatky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majochalani, 22.12.2022 o 21:45

Nieco z internetu ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 22.12.2022 o 17:18

Priatelia, kto neveri v zasah na duto tak pozrite foto ID 217194 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 22.12.2022 o 17:15

Reakcia na príspevok od cita, 22.12.2022 o 15:17 :
Mne sa so srncom stalo niečo podobné. Strieľal som na komoru,cca 80m,8x57js,sierra 14,26g. Srnec značil,pekne farbil, postupne sa farba stratila,nedohľadal som. O týždeň mi vyšiel z toho istého miesta, živý zdravý. Už som potom na neho nastrieľal,nebol mi súdený. Pravdepodobne priestrel pľúc, bez chytenia rebra, strela neodovzdala energiu,pichlo ho,ako ihlicou, zahojilo sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 22.12.2022 o 15:17

Před lety byl v časopisu W und H zveřejněn případ srnce, na kterého se střílelo dva dny po sobě, tedy druhý den žil. Vždy to byl průstřel a jeden den vstřel na jedné straně a druhý den na opačné a vždy průstřel. Byla k tomu fotodokumentace těla a to i staženého a deky, na které ty zásahy byly krásně vidět. V místě mého působiště se stalo se srncem totéž, bylo stříleno "normální" ráží 7, nebo 8x57, osobně jsem to ale neviděl. Asi tohle bude něco podobného, jako se traduje, že pokud srnec po ráně odskočí a beká, nemůže být postřelen a jde o chybnou ránu. Není to pravda. Osobně jsem zažil nejméně 2x, že kus i se smrtícím zásahem bekal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pytliak6, 22.12.2022 o 9:44

Reakcia na príspevok od dede, 21.12.2022 o 22:00 :
Zrejme mu po tej 9,3 len zaľahli uši, keďže bol na minútu vykotený a vôbec sa nehýbal, tlmič hluku som chcel na inú zbraň ktorú mám prevažne na strelnicu. 90% zásahov bolo vždy za ucho, len zrejme guľa nechytila žiadnu tepnu ani kosť, len krkovičku sval. Ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.12.2022 o 9:33

Dutá rana je len stará výhovorka !!! nepresného zásahu , lebo tam kde sa obvykle lokalizuje v skutočnosti nemôže vzniknúť. Avšak správna rana za ucho je síce malé, ale dokonale účinné miesto zásahu !!! nachádzajúce sa presne v rovine oka kolmo a pokojne stojacieho diviaka s nesklonenou alebo nezdvihnutou hlavou . Ak nie sú tieto podmienky splnené treba strieľať inde, alebo si ranu odpustiť ! V hustých krytinách najmä v letných mesiacoch a pri streľbe v noci sa však oplatí na tie vhodné podmienky počkať a vystihnúť ten správny okamih . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca MMasska, 22.12.2022 o 0:00

Reakcia na príspevok od cita, 21.12.2022 o 22:44 :
Cíta nič proti tomu ja viem že takáto teória sa písala v starých poľovníckych knižkách ale .... vieš mi ukázať to duté miesto? kde je to medzi chrbticou a orgánmi? Keď si pozrieš anatómiu hrudnej dutiny diviaka, tesne pod chrbticou je aorta hneď pod ňou sú pľúcne laloky kde nájdeš miesto kde niesu orgány? Keď neberieme hrudnú dutinu ale krk tak pod stavcami krku je hrtan (trachea)a pažerák(oesophagus) a ACC (arteria carotis communis) po jej zásahu síce zver nemusí ani spadnúť ale odbeh nebude dlhý a bude doprevádzaný masívnym krvácaním a spôsoby hemoragicky šok. ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off cita, 21.12.2022 o 22:44

Hluché místo (dutá rána) je místo mezi páteří a orgány. Tedy nikoliv nějaké zásahy trnů, běhů, svaloviny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off dede, 21.12.2022 o 22:00

Reakcia na príspevok od pytliak6, 21.12.2022 o 10:38 :
Pytliak 6 - a Ty si chcel poriadiť v diskusii ,, Tlmič ,, , takto aspoň zvuk šokoval diviaka ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.12.2022 o 11:56

Reakcia na príspevok od pytliak6, 21.12.2022 o 9:04 :
Už som toto raz komentoval vo videu ale napíšem to znovu :odkaz- Zasah za ucho je klasická chyba tých ktorý nepoznajú anatómiu diviaka. Aj v tomto prípade sa strelec dopustil viacero chýb. Za prvé neodsledoval si dobre správanie sa diviaka. Diviak sa krmil a zároveň sledoval okolie. Žral žral ak zdvihol hlavu držal ju 3-4 sekundy a znova sklonil hlavu. Tu sú zlaté 2 sekundy ktoré musí strelec využiť. Tu zlyhal po prvé lebo výstrel išiel na 4 sekundu kedy už hlava diviaka klesala. Za druhé hlava je nasmerované šikmo du preto sa nikdy nestriela za ucho, lebo za uchom sa nenachádza nič. Aj v tomto prípade strela padla do hluchého miesta ale nie pod ale na 100% išla ponad chrbticu. Od atlasu až po hrudné stavce sa nachádza 7 krčných stavcov , ale tie nejdu priamo ako u vysokej zvery, ale sú zahnuté do tvaru U . Čiže ak strelu opriete za ucho zasiahne len krčné svaly. Po ich zásahu síce dôjde k miechovemu šoku diviak padne ako mŕtvy a po krátkej dobe sa preberie pár krát sa prevráti a je navždy stratený. Moja rada znie nikdy nie za uško!!! Strielajte na komoru cez predné lopatky. Pre tých ktorí sú neoblomný a majú dostatok streleckých dovedností na strelnici,v teréne strielajte tak aby strela prechadzala cez lebečnú dutinu. Vždy medzi ucho oko! ako je to vídať v mojich videách odkaz Lovu zdar ZASAH ZVERI NA tzv.HLUCHE MIESTO. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off pytliak6, 21.12.2022 o 10:38

Reakcia na príspevok od miso243, 21.12.2022 o 10:08 :
Odteraz len na komoru, vždy som strieľal za ucho, no s tým je koniec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fire, 21.12.2022 o 10:29

Reakcia na príspevok od pytliak6, 21.12.2022 o 9:04 :
to je jedno aký kaliber, skrátka iba škrtnutý...stálo sa a nie raz...keby na komoru tak isto ho máš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off miso243, 21.12.2022 o 10:08

Obrnná rana. Tŕň stavca alebo líznutá lebka. Takmer určite mu niečo je. Videl som zdvihnúť sa kus s 5 cm dierou v krkovici. Druhý krát zo 5-10 minút sleduj pripravený a ak sa zdvihne ďalšia rana na komoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pytliak6, 21.12.2022 o 9:04

Diviak strelený za ucho kalibrom 9,3x62, vyvalilo ho a po minúte sa postavil a odišiel, po 1,5km farby a hľadania, som usúdil že mu nič nie je, nakoľko krok priamy a ležovisko žiadne. Stalo sa to niekomu? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladus, 16.2.2010 o 19:06

asi 12 rokov dozadu s mi "podaril" podobny zasah.Strielal som na 50m,jelenica v okamihu vystrelu vyrazila a videl som .ze strela dopadla kusok dozadu.Napriek tomu som veril,ze po par metroch ju najdem zhasnutu.Omyl.Kedze sa zotmelo,v dohladavke sme pokracovali na druhy den,Jelenicu sme zdvihli asi po 4km,a len vdaka pohotovej kamaratovej rane,sa nam nestratila.Farby sme nasli par kvapiek a ked ju psik zdvihol vystartovala akoby ani postrelena nebola.Nasledne sme zistili ze gula presla tesne za branicou smerom k zaludku a neposkodila ziadny organ. Samozrejme,po case by bola uhynula.Ale ci hluchy ,alebo duty,priestor,neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 16.2.2010 o 16:28

Solirov, zagágal si zbytočne, netriafal som teba a tvoj príspevok. Ale keď si myslíš, že sa to vzťahuje aj na teba a robí ti to dobre, nech sa páči…
A keď sa už navážaš do mňa so slaboduchosťou kvôli nejakej definícii, ktorá bola pre diskutujúcich (zjavne vrátane teba) španielskou dedinou, tak pripomínam, že som do diskusie nevstupoval definíciou, ale opisom dvoch zažitých konkrétnych zásahov do "hluchého miesta", raz ako doprovod a raz ako strelec. Definíciu som uviedol až potom, čo si ju vypýtal solimkenaj. Čiže najprv to bola tá glorifikovaná prax a až potom tá planá teória (to poradie a prívlastky som samozrejme prispôsobil…. :-o)) :-o)) ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 16.2.2010 o 16:14

A aj práve preto sa tu stretávame, aby sme si vymieňali znalosti a skúsenosti.....:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.2.2010 o 14:54

lesnica - mali by sme.. ale prax je lepsia skola.. z teorie si clovek vsetko nezapamata.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 16.2.2010 o 14:20

nie, odsudzovať nikoho netreba. Nie všetci všetko vieme ( o veciach týkajúcich sa poľovníctva) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.2.2010 o 12:49

lesnica - ok dik za poucenie, pravdepodobne som o tom pocul ale este som sa s takymto zasahom nestretol takze vdaka za pripomenutie.. a Belson - slaboducha exhibicia je len to co si napisal ty.. ano mas pravdu, ano ja som nemal pravdu ale to ze tu odrecitujes nejaku definiciu zo mna slaboducheho nevadi.. trosku vazit slova by nezaskodilo.. takze priznavam ze som uviedol zasah ktory nepatri medzi Belsonom definovane "hluche miesta" a som rad ze som si mohol oprasit nejake tie vedomosti ktore mi vzhladom na to ze som sa s nimi v praxi nestretol zafukalo prachom, ale nerozumiem preco som bol hned oznaceny za slaboducheho.. co uz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 62 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM