Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aké máte skúsenosti so strelou NOSLER PARTITION pri orig.nábojoch prípadne pri prebíjaných - diskusia

autor: off falco
pridané: 18.11.2009 20:57

Ake mate skusenosti so strelou NOSLER PARTITION pri orig. nabojoch z akej firmi ,pripadne pri prebijanych

počet zobrazení: 19 917
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 29.10.2014 o 11:17

A zasa sa ukazalo ze BLEIKER sa vyzna! tie streli co uviedol su genialne a je to sveta pravda ze do 243w treba hladat dvojadra. Steyr KJG alebo MJG je super strela nadupana ako hovado ale ma svoje muchy ako kazdy monolit bud je lahky alebo je prehnane dlhy, a tie drazky co ja volam odlahcovacie alebo urychlovacie su bomba znizuju trenie ale nie kazda zbran a jej vyvrt , twist sa dokaze snimi vyrovnat a co je este co mi u mollerovich striel vadi ze sa rozpada predna cast fragmentuje a k priestrelu dochadza len zadna cast co je len priemer streli u 243w dosti malo aby to zaistovalo dostatocne farbenie. Takze toto je problem mollera co st tyka barnesu a jeho tsx je to ine ale len vtom ze to nefragmentuje hned po naraze ale tvori to stvorlistok. Ale aj tak by moja volba nebola monolit , CDP je genialna strela ale TOP do 243w je.....taka stredna volba medzi monolitom a dvojadrom a to je.. Winchester XP3. Je to tak dokonale prepracovana strela s velmi slusnym BC a parametrami , chova sa genialne strielali sme snou vidlorohy a kojoty a ten stop efekt bol uzastny. Priestrel bol aj pri takych vzdialenostiach ktore v nasich podmienkach ani s povovice nevyuzijes a radsej ich tu ani nejdem pisat. Toto su moje osobne skusenosti s 243w a TOP strelou do nej. S pozdravom lovu zdar

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 89 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off michal89, 7.2.2013 o 21:01

tak asi sa to budem snazit strielat len na lopatku :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 7.2.2013 o 10:13

Dostal som sa po strelivo Hirtenberber, mám kaliber 308W, so strelou Nosler Partition 9,7 g, úsťová rýchlosť 890 m/s, úsťová energia 3842 J. Výkon mal dobrý, Štefanská poľovačka 2011 , vybehol mi na 50 krokov takým svinským krokom diviak - cca 90-100 kg, namierim na oko, bác, len sa mu nohy rozleteli, pri tom kluse posun zásahu o 5 cm, presne za ucho, padol na mieste. Január roku 2012, pozvánka na poľovačku do PZ pri Trenčíne, majú to tam dosť prísne, strieľajú sa len prasce, zaujal som štand na vrchu jedného kopca, podomnou dolinka , začali tlačiť, a už som videl dolu podomnou rúdlik diviakov svinky s prasiatkami, išli mi dole v doline na cca 100 metrov, sused sa po nich bál streliť, že boli na ďaleko, ja som oproboval, zakľakol som, namieril druhému prasaťu na hlavu a bác, len kotrmelec spravilo, rana na hlavu na 100 metrov. Prasa zostalo na mieste.Nové strelivo, strieľal som na dva kusy, dva kusy v ohni, páčilo sa mi. Jediná vec ktorej som sa bál, tak bola tá, že to bolo obrovsky rýchla strela, a pri srnčom by mohla podlievať. No nestalo sa tak, v máji mi prišiel gombičkár na 50 krokov, stál šikmo, tak rana za lopatku, strela mu vyšla cez hrudník zpredu von. Podliatina o velkosti 5 cm na strele, inak nič, asi pol kila diviny sa vyhodilo, spadol na mieste. Ďalšie 2 mesiace som nemal čas intenzívne chodiť von, tak som nič nestrelil, no prišiel spln na začiatku augusta a podarilo sa mi za večer streliť dve líšky jedna o 20:00 večer, druhá o 21:00 , a o 22:30 mi prišiel cca 80 kilový kanček, vzdialenosť cca 40 metrov, rana za lopatku, odbehol asi 40 metrov do kopca a spadol, na nástrele farba, a pri baterke som ho pekne po farbe našiel, farbil elegantne, a takúto strelu som aj potreboval. Diviak prestrelený, vstrel o priemere 3 cm a výstrel len o priemere 1 cm, je to síce na prvý pohlad nemožné, ale je to tak, 308 čka má niektoré strely konštruované tak, že spravia vačší vstrel ako výstrel, je to kvôli farbeniu, ak sa zavre výstrelová rana, tak to pekne zo vstrelovej rany farbí. Čiže paráda. Nadmieru som bol spokojný. Týžden na to, som tam strelil muflónku, rana na hlavu, padla v ohni, ďalší týžden na to ešte jednu som tam na hlavu strelil, a v septembri sa mi podarilo streliť daniela , vek 3 roky, prišiel na 70 metrov, rana za lopatku, len sa skydol na zem, ale o 10 sekund sa začal dvíhať, a podišiel tackavou chôdzou asi 40 metrov a zhasol. Na prekvapenie, strela ho neprestrelila, ale na vstupe rozdrvila jedno rebro, prestrelila plúca, zvrtla sa, štrajchla bachory, a zostala mu pod kožou pri pravom stehne v slabine. V októbri som strelil jeleňa, už odo mňa odchádzal, koniec povolenky bol čo chvíla, tak som sa rozhodol strielať. Na cca 120 metrov, vstrel cez zadnú ľavú slabinu, prešla strela celým telom jeleňa, a zostala mu pod kožou v pravej lopatke. Pri draní guľa vytiahnutá spod kože, ale predná časť olova bola asi 1 cm vedľa zadnej časti. Čiže predná časť sa oddelila od zadnej. V novembri sa mi podaril streliť muflón, rana cez lopatky,prestrelený, ostal v ohni, streľba na 70 metrov. Čiže môj záver k strele Nosler Partition je ten, že aj pri menších odporoch sa predná časť dosť zdeformuje, čiže spraví dobrý vstrelový kanál, a pri ťažších kusoch zase zadok zabezbečuje priestrel kusu. Čo mi práve na tom Partitione nesedí je ten, že predná časť nie je nejak chemicky viazaná zo zadnou časťou. Od tejto sezóny začínam strielať a skúšať 10,7 g Partition, v laborácii od Noslera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off maros09, 6.2.2013 o 22:45

S 6,5x55se Nosler Norma strielam jednu sezonu,strelnica bez pripomienok max spokojnost.V praxi trocha inac.Mam strelenych cca10ks vysokej,pri dobrej rane zver odbieha 10-20m no pri strele na mäko zver prejde par krokov podom zalahne a ,je nutny dostrel v opacnom pripade co mna osobne prekvapilo asi 3-4krat dohladavka 3-5km s nutnostou dostrelu.V jednom pripade strela na mladeho jelena/nizka komora/presiel 5m a zalahoh no po5min.vstal a pomalym krokom odchadzal po druhom vystrele naznak vyskoku/zadna komora/po 2hod.dohladavka farbiarom cca 3km bez zalahnutia nutny dostrel.Po tychto skusenostiach mam za to ze sa strela chova skoro ako celoplast/neodovzda dostatok energie/poz.vo vsetkych pripad.prestrel o 2cm./uzastna prebojnost/Vynikajuca srela pre dobreho strelca.Tuto sezonu skusim vulkana alebo megu.Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 6.2.2013 o 21:05

ved ozeliem uz kusok diviny len ide o to aby strela bola co najviac presna do zhruba 200 metrov a aby v danej vzdialensoti mala este aj dostacujuci ucinok na jelena, diviaka...zatial co som cital na forach tak nosler partition je dost vychvalovany skoro vo vsetkych ražach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 6.2.2013 o 12:00

pouzival som NP v 7rem.mag. Spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 6.2.2013 o 11:40

michal89 strielal som s NOSLER PARTITION 6,5x55 na terc (100m uztvorena strelnica,stojan) asi 40ks.. na moje prekvapenie na to ze to je cesky naboj som bol maximalne spokojny s presnostou.. skoro vsetky dierky sa jedna druhej dotykali..90%striel bolo v 3cm kruhu a tie ostatne asi tak 2cm od neho.. (ale tak to mohla byt aj moja chyba).. ucinok na zver neviem.. videl som s tym strelene iba lisky a vystrel bol asi 7cm priemer(nie vzdy).. skusal som tieto naboje aj v 308 no porovnaval som ich s hornady A-Max Match.tieto hornady som mal presnejsie (ale zalezi aj co do akej zbrane pasuje) sice na zver trochu viac fragmentuju ale zver pada v ohni.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusab, 6.2.2013 o 9:07

Osobnu skusenost nemam, ale niekde som cital (mozno aj tu na fore), ze vzhladom na to, ze su to dvojjadrove strely, prve jadro sa po oddeleni stiepi na mensie kusky a v tele zveri to nerobi dobre z hladiska uzitkovosti diviny. Opakujem osobna skusenost to nieje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 5.2.2013 o 19:07

to by aj mna zaujimalo, skoda ze je to tu bez prispevku. mam objednane 3 krabičky v kalibry 6,5x55 se tak som zvedavy na ucinok, hlavne jelen, diviak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 29.1.2013 o 12:39

cosar-daj potom vediet,tiež ma to bude zaujimat,ako to z toho Blasera pojde.Mmasska-no ako myslíš-ja som Ta varoval!(: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 29.1.2013 o 10:00

Hlaveň je 58 cm, tak uvidim ako sa to bude správať, vyskušam na terčoch ako vždy 50 m nástrel, a potom skúška 150 m, 250 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 29.1.2013 o 9:57

BLEIKER jajajajajaj mas pravdu uplietli na mna bic tak som zvedavi ako to pojde ale ak vravis ze je to TOP a je to brutalne presne tak si budem rozumiet s tym strelivom uz davno som sa naucil ze netreba strielat za kazdu cenu a treba si to uzivat a vychutnavat aj ked .... ! ale pravdu povediac po tvojich riadkoch co si mi napisal sa nan tesim este viac :-DDD aj ked som nechcel nic od S&B ale co uz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 29.1.2013 o 9:06

cosar-ale musiš mat 600mm hlaven,inak tie udaje budu malinko odlišne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 29.1.2013 o 7:37

Střílel jsem to a je to dobrý naboj.Já sice s 243W lovím hlavně srnčí,ale i se seletem nebo lončákem bez problémuů. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 28.1.2013 o 20:13

Winchester Power point 100 grs. je doma tak uvidime ako sa to bude spravat, hlavne ma zaujimaju diviaky do 60-70 kg. Zakladne údaje 0 m - 902 m/s - 2637 J, 100 m - 822m/s - 2190 J, 300 m - 675 m/s-1476 J. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 28.1.2013 o 16:00

Mmasska-ja Ta lutujem,to je totiž jedna neskutočne "nechutna"strela.A poviem Ti aj prečo-ona je tak neuveritelne presna,že si možeš byt istý,že každa odchylka od absolutneho stredu je len Tvoja chyba,jednoducho neviem ako to robia,PTS-ky mi z 243 tiež lietali super,ale HPBT v 223 je brutalne presna strela v oboch vahach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2013 o 11:20

MMasska pred tým som skúšal oryx tiež spokojnosť . Každopádne každý zásah je špecifický a najdôležitejší . Ja len rád skúšam niečo nové . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 28.1.2013 o 10:15

Vyber som okresal na Winchester BST Winchester Power Point. Uvidim čo budu mať na predajni. Neskôr dám foto a skúsenosti ako sa to správa. LZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 28.1.2013 o 9:15

BLEIKER ten winchester BST nebudem mat do 223r ale target match HPBT je to dobrovolne nasilu :-DD skoda ale tesil som sa na ten BTS lebo ozaj to vyzera super.Mozno nabuduce! :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 28.1.2013 o 9:11

ahoj EDU ako pises strielas normu vulkan ja to beriem do 7x64-65R ako TOP cena/vykon proste sa to osvecilo a doporucujem kazdemu kto nechce investovat vela do streli ale chce slusnu a spolahlivu strelu urcite by som ju nevimenil za S&B partition a uz ked tak ostan verny norme. nove ceske streli som skusal a ako si si mozno vsimol aj ich slavneXRG a sklamal ma ich pokus o monolit! ani target match HPBT by som neskusil keby som nemusel ale referencie ma ta strela perfektne ale ja som chcel nieco ine ale co uz! co satyka tej 8x57JS to neviem co by bolo vhodne ale urcite v tych 7m ten vulkan nemen alebo si nebol spokojny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 27.1.2013 o 16:38

cosar-nemáš to jednoduché,ale urobil si aspon velky krok vpred,nakolko už o SB v tejto ráži neuvažuješ.Neviem,aku zver s tým strielaš,alebo budeš-takže-na to Geco rýchlo zabudni.Ak chceš priestrel a farbu bude to CDP dobrá volba,je to dvojjadrová strela.Cena je rovnaká ako pri Win BST,no pri tomto kalibri na strelive šetrit nemožeš.BST prestreluje aj vačšie kusy,farby dostatok,len PRESNE TRAFIT.U mna by to BST určite i ked len s malým náskokom vyhralo-prax je svina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.1.2013 o 12:08

Nejaký dôvod na tú nižšiu usťovku majú určite veď je to výborná munička ,ktorá má svojich odborníkov . To že strela spce spred 50 rokov je nekompaktná až katastrofalne fragmentuje je fakt . I strelivo prešlo za desaťročia svojim vývojom . Šo sierrov som bol spokojný ,ale chcel som vyskúšať aj niečo nové preto teraz strielam normu vulkán ten nosler ma teoreticky oslovil uvidíme v praxi . Doma plnené náboje ma neoslovujú aj keď ich mnoho špičkových strelcov plní moju dôveru nezdielajú . Mám s tým zlú praktickú skúsenosť a preto som povedal ďakujem nikdy viac . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 27.1.2013 o 11:40

Tákže sa rozhodnujem medzi Blaser CDP 6,5 g, Winchester Ballistic Silvertip 6,18g, Winchester Power-Point 6,48 g a Geco Teilmantel 6,8 g. Čo by ste poradili z tohto? Norma nerobí nosler do 243 win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 27.1.2013 o 11:26

Edu, ma pravdu, v poslednej dobe sa chceli trocha vytiahnut. Nosler partition, Hornady SST, ci ich novy Exergy alebo Sierra tomu len nasvedcuju. Len nechapem tie ich ,,čajíčkove,, laborácie. Nízka úsťovka robí svoje. A samozrejme vsetko toto sa prenasa na energiu.Minimalne co mam na mysli, tak 308Win, 30-06Spgr ci 7x64 su od selliera poddimenzovane oproti beznej konkurencii (federal,norma, hirtenberger). Aj zo sellieru si vsak nenarocny nasinec vyberie. Nosler je spickova strela, rokmi overena, len ako pise MMaska, treba zosuladit vsetky cinitele, teda aj rychlost. Kamarat robil test z 7x64 S&B Nosler Partition na 100m a bol rozptylom prekvapeny. 3cm! z 5 ran. Ja osobne nemam proti Sellieru nic. Myslim, ze ten Nosler casom vyskusam, ale ich ,, totalitne,, strely vobec nemusim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 27.1.2013 o 11:16

Ak si dobre pamätám, tak sa mi zdá že pán Jedlička mi povedal, že Hirtengerger sa už prestal vyrábať. Už sa len dopredáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.1.2013 o 10:53

MMasska ja som od sellier@bellot strielal spce to bola katastrofa naizaj totálka čo nemá na svete obdobu . Potom sieru z kalibru 8x57JS ,7x64 a 7x65R s tou bola spokojnosť výborná kompaktná a presná strela . Preto som chcel vyskúšať noslera teraz od s@b nemyslím si že by to bola nejaká podradná munička ani menejcenná . Ano to spce je uplne na nič to je logické keď sa vyrába najmenej50 rokov to je fakt ale majú celú škálu striel novej konštrukcie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 26.1.2013 o 21:20

Bleiker asi máš pravdu, neviem či sa budú dať vobec ešte zohnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.1.2013 o 19:20

Hirtenberger neviem na S lovensku či sa dá ešte zohnat,v Zelenči určite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 26.1.2013 o 18:48

dynax ich vozil ale či ich ešte majú neviem, skus tam zavolať, lebo na stránke ich nemajú. A ešte by som skusil Jedličku v Zelenči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 26.1.2013 o 18:13

neviete kto vozi na SK strelivo Hirtenberger? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 26.1.2013 o 16:11

edu strela je super a sprava sa velmi slusne ale nie v S&B oni podcenili rychlost v akej razi to zhanas na vyskusanie? vies nieje vsetko dobra a kvalitna strela treba to vediet aj zosuladit! ja tiez asi budem musiet vyskusat este jeden S&B ale je to vraj TOP od nich a jedna sa o target match HPBT sponzor trva na tom nech je to od S&B tak co mam robit? :-DDD ale partition neber od S&B ale od normi a urcite nebudes lutovat iba ak ta to donuti ako mna sponzor :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.1.2013 o 15:30

Vela som sa toho nedozvedel ,ale debata ma zaujala ,lebo chcem presne toto strelivo vykúšať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mogonar, 26.1.2013 o 12:08

borza222 pozri si ustovu rychlost u NP laborovaneho Normou a ustovku laboracie od SB... zistis ci je to jedno! Kupit tuto strelu od SB su podla mna vyhodene peniaze... teda porovnavam kaliber 6,5x55SE... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 26.1.2013 o 9:05

Já ted používám ve 243W nosler part.od Hirtenbergeru 6,5g.Lovím s tím hlavně srnčí a další zvěř max.do 80kg.Průstřel zatím u srnčí pokaždé,neprostřelený zatím jeden lončák střílený mirně nakoso ovšem zůstal na fleku.U těžší zvěře je barva už na nástřelu,ale u srnčí pokud je zásah čistě přes žebra tak začíná barvit až dost pozdě,a take odskok je i 100m na co jsem nebyl u 243W vůbec připravený,těžší zvěř bývá většinou na nástřelu nebo do 20m.Myslím,že na srnčí je ta střela tvrdá.Před tím jsem používal Winchester-power point 6,5g a padalo to ochotněji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 26.1.2013 o 9:04

bleiker s touto strelou mám strelených asi 40 kusov zveri, používam ju v kal. 8x57 JS práve od SB a 7x57 od výrobcu Hirtenberger. Srnčie trošku podlieva práve kôli mäkkej prednej časti ktorá sa hned deformuje ale inak tej strele nie je čo vytknút. Farbu som moc nehladal pretože zver neodbieha daleko resp. po osmičke vôbec. Po sedmičke veľmi pekne značí, hlavne srnčie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 26.1.2013 o 9:01

Ja môžem povedať o Nosler Partition iba v ráži 308W, funguje tam spoľahlivo. Vyberal som strelu, po ktorej mi budú aj diviaci farbiť, konečne pre 1,5 rokom som ju našiel- je to Nosler Partition. Aj po rane na pľúca cca 90 kilový diviak odbehol do kukurice asi 90 metrov, po celej stope výdatná farba, iné prípady s diviakmi - taktiež farbili pekne.Ale je to iba 308W, laborácia hirtenberger - úsťovka okolo 890 m/s, a úsťová energia cca 3840 J. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 26.1.2013 o 8:37

borza222-kolko máš v tejto ráži s tou strelou odstrielané?Práveže v tejto kombinacii moc farby nenajdeš,ak vobec nejaku,napriek priestrelu.A pri spojení so SB ani nehovorím,CDP ale aj taký Winchester Power Point su na tom výborne.Zárukou priestrelu aj velkých kusov do 120-150m je Winchester Balistic Silvertip-famozna strela a farby habadej,pri dobrej rane s optimálnym odbiehaním 50-80m.Nevýhodou je jedine to ,že klasické značenie po zásahu si s nou strelec neužije.Ale to je typické pre Balistic Tip vrátane jeho variácií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 25.1.2013 o 23:41

Nehovorim ze to budem ladovať, ale zaujima ma ci s tym ma niekto skusenosti. Rozmyslal som skor nad Blaser CDP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.1.2013 o 21:44

Je absolutne jedno kto túto strelu laboruje, vždy sa deformuje rovnako pretože výrobca je rovnaký. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 25.1.2013 o 21:38

ak očakávaš toto tak tam neláduj selier bellot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 25.1.2013 o 21:32

ocakavam prestrel a farbu pri dohľadavani. A neviem co mam do toho ladovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 89 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM