Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

výber ďalekohľadu - diskusia

autor: off 820907
pridané: 16.11.2009 21:22
ma niekto skusenosti s dalekohladom vixen atrek 8x56,alebo s touto značkou.dakujem
počet zobrazení: 13 551
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-67 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off siro121, 10.4.2015 o 20:55

Tak určite proti týmto starým ďalekohľadom nemám nič, tiež si myslím že boli najlepšie ako už písal aj mibe74.. Asi vezmem toho minoxa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off clovek, 9.4.2015 o 22:22

Mal som moznost vyskusat Docter 8x58 B/CF pacilo sa ale na strinku zeiss jenoptem 10x50 nedam dopustit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off siro121, 9.4.2015 o 21:20

Samozrejme, všetke tie čo som vymenoval by som zobral na nočné pozorovanie resp. cez spln, ale v pohode aj cez deň. Nie som nejaký profesionál čo sa do toho rozumie, ale ja by som si osobne kupil toto, momentálne ďalekohľad na noc nepotrebujem tak preto sa pýtam na niečo čo využijem cez deň no niekedy aj na večer a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off siro121, 9.4.2015 o 21:13

atyla13 - Záleži to podľa ceny. Ja by som si osobne vybral niečo ako je: Minox 8x56 BL, Steiner Ranger Xtreme 8x56 alebo tiež Steiner Ranger 8x56.. Keď niečo do tých dajme tomu 600E, tak by som na takých 90% zobral STEINER RANGER XTREME.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 8.4.2015 o 22:43

siro121 a ten ďalekohľad na nočné pozorovanie ktorý by si si vedel vybrať presne je aký? Len pre doplnenie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.4.2015 o 21:49

Este jedna vec k tomu fomeiu...ja co som kukal cez kamaratov, tak nesla doostrit ocna korekcia...ma to velmi obmedzeny posun do stran, kdezto meopta D7 ma korekciu az 5 dioptrii, cize aj ked ma niekto velmi zly zrak, tak meoptu doostri, ale fomei nie. Ta packa na ostrenie ocnej korekcie je nahovno tam spravena. Maju to uz sice aj drazsie dalekohlady, ale tie zasa maju lepsiu mechaniku, kde nic nedrhne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.4.2015 o 21:44

Riso mozeme sa niekde stretnut ale az za 2 tyzdne. Dneska cestujem do zahranicia a vratim sa asi tak okolo 21-22 aprila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 8.4.2015 o 20:38

Mibe, ja tiež mám na Rusovi 7x50 super ostrý obraz a aberácia neznatelna. Zaujímalo by ma ale porovnanie s meoptou D7 večer. Zorné pole je na Rusovi menšie, to viem. Ako si aj povedal s tým fomejom je to kus od kusa, lebo som bol na poľovačke a traja sme mali tento fomei. Na jednom som nevedel vyrovnať dioptrie, na druhom hnusný neostrý obraz a aberácia obrovská, a tretí (môj) bol znich najlepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off siro121, 8.4.2015 o 20:00

Reagujem na adminov koment. Presne ako hovori, kamoš ma doma BL 8x56 a mal aj BV, no tiež povedal že je to lepšia, slušnejšia kvalita ako BV, samozrejme aj lepšia viditeľnosť ako píše aj admin. Sám som to neskúšal, takže z vlastnej skúsenosti ti neviem povedať či sa oplatí do toho dať o 300E viac, iba píšem to čo mi hovoril :) Ja som na 80% presvedčený, že zoberiem ten MINOX čo som písal, ale ešte porozmýšlam a počkám na nejake nazory.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 8.4.2015 o 17:10

atyla13 ja som mal niekoľko mesiacov v rukách len ten BL. Myslím si, ale je to iba môj názor, nie skúsenosť, že s BL je lepšia viditeľnosť za šera - za zhoršených podmienok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 8.4.2015 o 12:42

Chcel by som sa opýtať či je nejaký podstatný rozdiel medzi ďalekohľadmi : MINOX BV 8x56 a MINOX BL 8x56 BR a či stojí za to dať cca o 300 € viac ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.4.2015 o 12:26

napisem to inak, pri mojej D7 meopte aberaciu ani nezaznamenas, kdezto pri fomei ano a to tak vyraznu, ze to hadzalo farby jak chameleon-to poukazuje na kvalitu alá kus od kusa-iny obraz. ale ja stale vravim, najlepsie je kuknut sa cez dalekohlad. ja ked kupim nejaky starsi dalekohlad, posielam ho hned vycistit a naplnit internym plynom optikovi panovi Tiborovi Poorovi. Je to asi naj optik na SK a skutocne sa tomu rozumie. Nechcem mu tu robit verejne reklamu, ale je to tak. Mam aj kontakt a adresu nanho, keby niekto chcel. Inak nie je priblem, ked niekto pride za mnou, aby sme porovnali optiky za sera a som ochotny sediet do absolutnej tmy. takisto ma zaujima porovnanie aj inych dalekohladov. Dohodneme sa a nie je problem. Ta tvrdim, ze do 300 uer sa neda dnes kupit dalekohlad, ktory by sa vyrovnal D7 alebo zeiss jenoptem-tie stare. u mna su to zbytocne vyhodene peniaze, ked mam kupit fomei alebo podobny blud a uzivatel aj tak pojde do lepsej optiky. mozno si niekto mysli, ze natvrdo obhajujem staru meoptu D7 ale kto mal moznost cez nu pozerat, tak vie o com pisem...samozrejme myslim tym porovnavat dalekohlad, ktory nie je zaspineny vnutri a doskriabany. na to by si mal kazdy davat pozor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 8.4.2015 o 7:46

Chromatickú aberáciu (a napr. pri jasnom slnečnom dni a snehovom horizonte výraznú), komu a mierne neostré okraje obrazu na okrajoch zorného poľa mám aj na Steiner ranger xtreme 8x56 a myslím, že ten je pre poľovné účely dostatočný. Pochybujem, že nejaká optika do 1000e tieto chyby, či už výraznejšie alebo menej výrazné nemá. Čo je dôležité je ostrosť obrazu a najmä svetelnosť ďalekohľadu za šera a tu sa najviac prejavuje rozdiel v kvalite optík a tým pádom aj v ich cene, pri jasnom slnečnom dni nebude rozdiel medzi 300e a 600e optikou až tak výrazný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 8.4.2015 o 0:03

Ja som nepovedal že fomei je neporovnateľne lepší. Pravdaže nikdy toľko nevydrží ako tieto staré zeiss, meopty a ruské. To sú ďalekohlady na celý život, pravdaže ak sa oň človek stará. Čo sa týka Fomei leader je najlacnejší ďalekohlad roof s rozmerom 8x56 a to zodpovedá aj jeho kvalite ktorá je za tie prachy (mal som cenu 130€) postačujúca. Za šera a na splne som nemal problém. Aberácia je viditeľná na okrajoch, ale aj na nikone monarchu 8x56 sa vyskytuje aberácia taktiež a predsa sú to ed sklá a cena niekde inde. Čo sa týka Rusa 7x50 tak to súdruhovia konštruktéri urobili s malým zorným polom, to je pravda. Keď sa pozrem do zeiss dialytu 7x42 tak to je neporovnateľné. 150m/1000m a Abbe-Konig prizmatickým systémom robí svoje. Ako si napísal že na meoptu d7 nemá ani jeden z ktorých som vymenoval tak si asi zabudol na dialyt. Ja používam na večer, na posed fomei 8x56 a Rusa 7x50 alebo dialyt 7x42, na ďeň používam hanimexa japan 10x50 a na Stopovanie kvôli kompaktnosti a váhe zeiss deltrintem 8x30. Na srnčiu ruju používam nikon 10-22x50 kvôli priblíženiu aby som si prečítal srnca na väčšiu vzdialenosť. Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.4.2015 o 22:46

A este fomei leader 8x56 je nahovno, sosovkovy efekt a velka aberacia. Este sa to aj nahovno zaostruje. Neznamena ze ked si mal bushnel autofocus a zle si s nim videl, ze je tomu tak aj u ostatnych dalekohladoch. S meoptou vidim aj za silneho sera detaily a svetelnost je teda paradna. Prid a vyskusame. A stary rusak je takisto nie velmi stastna volba. Ma male zorne pole. Este stary dalekohlad revue ma celkom slusne skla a aj siroke zorne pole ale ruske nie. Prid w dam ti cez ne pozriet a mozes to zrovnat aj so svojim fomeiom a garantujem ti ze na meoptu d7 nema ani jeden z tebou vymenovanych a fomei uz vobec nie. Mal som moznost cez ten fomei kukat. Ma ho kamos....na meoptu sa nechyta ani nahodou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.4.2015 o 22:40

Som zvedavy, ci ti ten neporovnatelne lepsi fomei vydrzi 40 rokov....v cenovej relacii do 300 evri jedine stara meopta a a zeiss. Nic ine sa neoplati kupovat. Sam som tym presiel takze mozem zrovnavat.fomei sa nikdy nevyrovna meopte a to ani starej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 7.4.2015 o 21:13

Mibe74 Tieto staré ďalekohlady sú opticky kvalitné a neporovnateľne lepšie oproti lacným blšákovým a podobným čínskym ďalekohľadom. Ja osobne mám starý zeiss Deltrintem 8x30, BLC USSR 7x50, tento ussr 7x35, nikon 10-22x50, Hanimex japan 10x50, Bushnell trophy 8x42, fomei leader 8x56 a otec má zeiss dialyt 7x42. Mal som aj Bushnell Marine 7x50 a tam bolo to "auto zaostrovanie'' alebo permafocus a nebol som spokojný. Cez deň vpohode ale večer nezaostrené a nebolo dobre vidno. A či sa týka nieje zas fomei ako fomei, lebo máš aj za 50€ hovenko, najnižšiu radu a aj za 300€ vyššie rady. Ja som s fomei leader 8x56 (bez ed) spokojný. Nieje to síce zeiss ani swaro ale účel plní. Ten nikon monarch 8x42 je celkom slušný a má ed sklá. Dnes sú už modernejšie a kompaktnejšie dalekohlady ako starý zeiss, ruský,meopta 7x50,10x50,... a za 300€ sa dá kúpiť celkom dobrá optika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.4.2015 o 18:11

Do 250 eur zozeniem ulozenku meoptu d7 a ta hravo strci do kapsy fomei a podobne znacky. To nevravim o viditelnosti za sera. Popripade zohnat ulozenku zeiss ci uz jenoptem 10x50 alebo 7x50. Osobne som za meoptu d7 a staru meoptu 10x50, ktore su stabilne zaostrene a netreba ostrit obraz, co je zasera vyborna vec. Dalej ma este napada steiner 7x50 autofocus....pokial by som dalekohlad viac vyuzival cez den a niekedy za sera beriem starsiu meoptu 10x50. Stabilne zaostreny obraz je na nezaplatenie v pripadoch, kde odskoci zver, o ktorej neviem a akurat mam cas hodit dalekohlad na oci a mam tak asi 2 az 3 sekundy na to, zeby som videl, co to vobec za zver je a cas na zaostrovanie tam nie je. Mam to mnohokrat overene....sam vlastnim meoptu d7, chcel som ju aj predat ale rozmyslel som si to. Zakratko k nej pribudne aj meopta 10x50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 7.4.2015 o 14:33

Meopta 8x56 je dobrá, lenže siro chcel niečo v cene 250-300€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 7.4.2015 o 10:02

Lukra, ktory Monarch mas konkretne na mysli? 820907, nad MeoStar 8x56 si nerozmyslal? Tiez vyborny pomer cena/vykon ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 6.4.2015 o 23:38

Ja mám MINOX BL 8x44 BR a som maximálne spokojný. Krásna kresba, a za šera super viditeľnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off siro121, 5.4.2015 o 21:23

Zvážim ešte ten Nikon Monarch, ale chcel by som ešte vidieť názory iných aby som sa rozhodol.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukra, 5.4.2015 o 9:24

Určite Nikon monarch. Mám ho a mam aj zeiss 10x56 fl a poviem ti min. rozdiel.Jedna nevýhoda je, že zboku do očí preniká svetlo ale to je u väčšiny lacnejších ďalekohľadov.Mal som aj minox radu bl tiež sa dá, ale monarch je lepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.4.2015 o 21:05

Ten minox je ok este by som zvazil nikon monarch 5 8x42 velmi dobra optika za rozumnu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off siro121, 4.4.2015 o 21:03

Zdravím, Potreboval by som poradiť s výberom ďalekohľadu. Ďalekohľad potrebujem hlavne cez deň, no niekedy aj večer resp. keď sa stmieva, pretože niekedy sa zdržím trošku dlhšie ako plánujem. Ďalekohľad počas splnu, na nočné pozorovanie nepotrebujem, pretože tam by som si presný typ vedel vybrať.Rozmýšľam nad Minoxom 8x42 BL, ale neviem či je to dobrá voľba, takže hoďte sem nejaké typy, svoje skúsenosti, príp.linky čo by ste mi odporúčali. Cenovo by som ďalekohľad potreboval do tých 250-300E :) Za rady a odpovede vopred ďakujem .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kapec3, 19.11.2009 o 20:35

chcem kupit dalekohlad leica alebo swarovki 10x42...ma niekto s tymito dalekohladmi skusenosti a nejake nazory?dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 18.11.2009 o 17:20

parametre su fajn znacku nepoznam ja som zakupil praktiku diana 8x56 a som vysoko spokojny svetelnost super jedna z najlepsich na trhu pouzita technologia BAK4 co ma kazdy dalekohlad s strednej triede a cena smiesna akurat je to dost velke ale to sa da zniest ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-67 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov