Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ako do PZ - diskusia

autor: off janore2409
pridané: 14.11.2009 10:22
ak vlastním určitú čas pôdy -lesa tak by ma mohli automaticky vziať do polovnickeho združenia ??
počet zobrazení: 11 052
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MAX2, 12.3.2010 o 6:03

Ešte šťastie, že tento problém som už dávno vyriešil. Inak neviem, neviem... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2010 o 0:24

Tááááák max 2 už nikdy ta nevezmeme :-))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 11.3.2010 o 11:54

Je to škoda pre PZ, poľovníctvo a prírodu. Takí chruňovia chránia akurát svoje záujmy a obhajujú svoju vlastnú hlúposť. Čo už. Takému hlupákovi je najťažšie vysvetliť, že je hlupák. To nikky nepochopí. Je smutné a tragické, že kopa zanietených mladých ľudí takto naverímboha trčí bez združení a hlupáci, čo okrem šľabikára, obsahu Základov poľovníctva od Bakoša a vkladnej knižky nečítali nič iného, rozhodujú o osude tých schopných. Najväčšia tragédia je v tom, že vlastne poškodzujú svoje vlastné združenia, poľovníctvo a prírodu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 11.3.2010 o 9:08

MAX2 presne si to definoval. Takáto je realitva v slovenskom poľovníctve a žiaľ PZ, ktoré si spomínal a ktorého si členom je ojedinelý exemplár.

Je to škoda, ale ako si povedal, ja si počkám, času mám dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 11.3.2010 o 8:15

Bibasso, máš kus pravdy. Strkať sa niekomu niekam je pod úroveň normálneho človeka. Tiež to nemám rád. Aj s tými prestarenými chlapmi máš pravdu. Ono, moja skúsenosť je taká, že nie až tak vekom je človek starý. Keď počúvam mnohých aj o generáciu mladších odo mňa skutočne sa divím. Názory ako z domova dôchodcov umocnené sklerózou a alzheimerom. Máte chlapci obrovskú nevýhodu v tom, že ste mladí. Lebo aj ten najhlúpejší, senilný debo v združení má väčšiu podporu ako mladý i keby mal veľký doktorát...
K tomu prijímaniu za čakateľa v mojom prípade len toľko, že som čakal viac rokov kým som bol za čakateľa vôbec prijatý. A to len vďaka vyššie charakterizovaným indivíduám ( a to som nebol už najmladší). Keď jeden z nich, ktorý robil medzi ľuďmi zlú krv, odišiel na večnosť, bolo po probléme.
V poslednej dobe u nás nemali mladí chlapci problémy s prijatím za čakateľa a za člena. Porovnávať čakateľstvo s kandidátstvom KSČ nie je práve najšťastnejšie. Za kandidáta sa dostal pomaly hocikto ( hm, tak to aj vyzeralo a dopadlo...). S čakateľstvom je to podľa môjho názoru trochu inak. Účelom je, aby sme čakateľa spoznali než ho prijmeme. U nás v zdužení je podľa stanov a domáceho poriadku čakateľská doba dvojročná, ale môže by ť skrátená na jeden rok. Počas tejto doby je čakateľ prizývaný na všetky akcie PZ vrátane spoločných poľovačiek a je mu vydaná povolenka na lov „škodnej“. Pravda do revíru môže ísť len spoločne s členom PZ. Pokiaľ je čakateľ aktívny, plní úlohy, ktoré mu boli zadané, nemá problémy s prijatím. Pokiaľ nie je aktívny má smolu. Ten, kto nerobí ako čakateľ, nebude robiť ani ako člen. Načo je potom taký člen. Zaberal by miesto iným, ktorí by boli ďaleko lepšími členmi a väčším prínosom pre združenie.
Raz som sa jedného nášho mladého člena pýtal prečo bol proti prijatiu čakateľa. ( Len tak nezáväzne na okraj, veď je každého vecou ako hlasuje. Má na to právo byť proti. Nemusel ani odpovedať, ale aspoň bol na rozdiel od mnohých starých somárov úprimný.) Odpoveď bola skutočne duchaplná. Nehlasujem za toho, koho nepoznám. Keď som sa spýtal či aj za neho niekto nehlasoval odpovedal, že nie, že jeho všetci poznali. No, nemal každý šťastie, že mu otec poľoval v združení ako on, aby ho všetci poznali. Na moju poznámku prečo nedá šancu iným neodpovedal, iba mykol plecom. Aj takí sme ľudia. On poľuje, iný nemusí. Tak to robia aj senilní trkavasi. Keď chlapci na takýchto narazíte, máte sa načakať. Treba byť ale aj trochu optimista a dúfať, že generačný problém vyrieši čas a život a zvíťazí zdravý rozum ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Victorio8004, 11.3.2010 o 1:00

Je v tom poriadny bordel..Moj nazor je,ze by mali takehoto uprednostit..Lenze oni na to kaslu. Vacsina clenov v kazdom zdruzeni, tam nema nic..Ze vam poluju na pozemkoch cudzi ludia a tvaria ako by im to tam patrilo-ej to neni dobre.Takze je logicke,ze sa tomu brania zubami nechtami..Chceto zmenu zakona,ktori by jasne definoval podmienky prijatia a uprednostenie takychto cakatelov,alebo okamzite prijatie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 21.1.2010 o 8:54

Je to tak bibasso. Ja som veľmi vďačný všetkým mojim kamarátom, ktorí ma pozvali na poľovačku a ich pozvania a vôbec toho, že som mohol ísť loviť do revíru si veľmi vážim. Ak združenie bude stáť o to aby som bol členom, neodmietnem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 21.1.2010 o 8:28

moja reč Marian, tiež to mám nejak podobne, je pod moju úroveň tlačiť sa do zadku bande prestarených chlapov a robiť zo seba idiota. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 20.1.2010 o 18:13

chcieť je jedna vec, snažiť druhá. Nechem členstvo za každú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 19.1.2010 o 17:32

joj marian chiet musis sa tam snazit dostat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.1.2010 o 23:09

Ani ja neviem ako sa dostať do PZ. Nechávam tomu voľný priebeh, ak ma niekde budú chcieť za člen pôjdem ak nie, nechám to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 18.1.2010 o 15:15

aaa3,, čo huliš?

peter veru nie je vsetko take lachke ved si o tom presvedčil ,, zostava len čakat,, ja mam naštastie revir aj ked nie je bohvieako velký ale aj tak som vďačný za neho. dostat sa dnes do združenia si vyžaduje velké finančne prostriedky a kontakty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 18.1.2010 o 14:58

Páni mám podobnu skúsenosť.zakial som bol stály host a dával som ročne velke peniaze a nič som nestrielal tak vsetko bolo o.k.ale akonáhle som si dal žiadost za kandidáta a nechcel som dávať peniaze,"kamarátstvo"sa skončilo.Dúfam že sa situácia zmení a aj my mladí bez PZ si zapolujeme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 18.1.2010 o 13:20

polovníctvo je zaujmová činnosť do ktorej sa dávajú peniaze a tá divina ktorú môžem z toho získať , je len odmena ktorá je neporovnateľná s vkladom. Osobne som tiež za zvýšenie nájomného a už sa teším... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2009 o 20:30

Ahoj MIk, vidím, že vôbec nevieš o čom rozprávaš. Pravdepodobne si s inevšimol aká je na tej puške pažba. A keby aj nie. Ja nikojo nenútim tú pušku kúpiť, je to cena, za ktorú ju ja predávam a je na každého slobodnej vôli, či ju kúpi alebo nie.
Vôbec netuším, čo to má spoločné s diskusiou o PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mik, 30.12.2009 o 19:37

MSmarian trafil si klinec po hlavičke, pýtať už pol roka za IŽ 1000 eur , tá ľudská chamtivosť už naozaj nemá medze iba ak by sa našiel taký istý šialenec čo to za to dá ale asi sotva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 30.12.2009 o 19:11

aaa2-pozerám,že si opäť stoporený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkomts, 30.12.2009 o 16:07

Zdravím všetkých členov tejto stránky, na úvod musím povedať, že stránku sledujem - hlavne čítam diskusie už asi rok. Zaregistrovať ma napadlo až pri čítaní tejto témy. Na 100 % súhlasím s názormi Eda, hlavne s vyjadrením z 15.12.09, 17:08. Vysvedčenie, registráciu do SPZ a zbroják som si vybavil ešte v lete, ale polovníctvu sa od tej doby nevenujem. Nie z dôvodu že by som nechcel, ale preto že nie som členom PZ. Samozrejme, že určitý diel viny je aj na mne, keďže som nečakal že bude až také ťažké sa dostať do PZ resp. mal som nedostatočné informácie. Vytriezvenie prišlo počas absolvovania praxe v tunajšom PZ. Keď som tam stretol bývalého spolužiaka ešte z čias základnej školy ktorý mi povedal že v združení čaká už 7 rokov na členstvo, tak som skoro spadol z nôh - a to má v združení otca. To som ešte nespomenul,že v našej rodine nebol nikto polovníkom a preto som si všetky veci musel vybavovať sám - nemá ma kto pretlačiť, ale nesťažujem sa. To ako sa pomaly dostanem skôr do parlamentu ako do PZ. Tiež si myslím´, že keby bol poplatok v združení tých 300 - 500 eur v združení by skončili mnohí čo sú tam zo zotrvačnosti, alebo tí ktorí nemajú čo robiť doma na dôchodku. Nie som ale tak majetný, aby som si platil za poplatkový odstrel, ale tú vyššie spomenutú sumu by som v pohode nazbieral. Zdá sa mi že mnohí si neuvedomujú, že polovníctvo je koníček, za ktorý sa platí. Nie je to samozrejmosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2009 o 14:20

navrhujem toho zakomplexovaného pána ignorovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 30.12.2009 o 12:43

aaa2 už si tu opäť? Ty si odborník vo všetkých smeroch. V každom príspevku a na každú tému máš čo povedať, len žial 99,9% tvojích slóv sú len bujné plody tvojej zvrátenej mysle. Ty sa za seba naozaj nehanbíš? Naozaj ťa baví robiť tu zo seba hlupáka, nemáš vôbec žiadnu dôstojnosť? Možno by si sa mal konečne nad sebou zamyslieť a nie zbytočne otravovať druhých. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aaa2, 30.12.2009 o 12:09

Edu - domasa uloha pitliak je s i alebo y ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aaa2, 30.12.2009 o 11:59

Jaaaj Edu co mas v tej hlave.
Poviem Ti co sa priblizne s pravdepodobnostou 99,99 % stane.
Pitliactvo vo vasich radoch stupne priamo umerne s cenou za revir.
U neregistrovanych pitliakov pravdaza tiez pride k narastu.
Nasledne stupne cena diviny. Co bude mat za nasledok, ze dedkovci sa zobudia a oprasia svoje bambitky 8x57.
Nepodcenuj dedkovcov. Ty ta strcia do trenirok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aaa2, 30.12.2009 o 11:59

Ano!!!

To je ono - teraz si sa presne definoval bibasso.
Dokonallle.

Bud aktivny - takych bolo vzdy treba.
Strana a les Ta potrebuju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 15.12.2009 o 22:04

MSmarian, teraz mi zobral slová z úst. Lepšie by som to nenapísal. Tiež nie som členom žiadného PZ, a zatiaľ som sa žiaľ stretol prakticky len s demenciou starých pánov. Rešpektujem starých a "zrelých" poľovníkov, lebo sa od nich môžem veľa naučiť, ale proste matematika niektorých z nich nemá logiku. Tiež nestojím o plný mraziak diviny, a to málo pre moju vlastnú spotrebu si aj kúpim. Ide mi v PZ o niečo viac ako len o divinu, chcel by som sa aktívne zapojiť do štruktúr a činnosti PZ (organizácia poľovných podujatí a pod.) To je proste všetko, chcem byť aktívny a chcem sa prejsť po lese a vidieť plody mojej snahy a práce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 15.12.2009 o 20:40

Ahoj Edo, ľudská chamtivosť nemá medze. Ak má aj starší poľovník dosť elánu a síl, je to moc fajn ak chodí do lesa. Horšie je to s takými, ktorí sedia doma na zadku a smutné je to, že okrem už nevládnych dedkov, ktorí tak maximálne ulovia jednu od servírky ked ju plácnu po zadku v krčme pri štamperlíku, sú mladí chlapi.
Súhlasím s tebou, že je úplne jedno, koľko polovníkov je v PZ, nakoniec aj tak loví pár aktívnych a ostatní len kecajú a robia zbytočné problémy. A a kchce niekto ulovenú divinu, nech si ju nechá, ja ju nepotrebujem. Mne stačí málo, a to málo si kľudne zaplatím.
Celkom sa teším na zmenu, ked sa bude platit za revír, potom sa ukáže, kto má o poľovníctvo skutočný záujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2009 o 17:08

Ano Marian a to mne osobne prekáža . Keby sme boli solidárny voči kolegom mohol by poľovať každý. Nikto by nebol o nič ochudobnený . Matematika niektorých členov je taká ,že keď nas bude 20 a rozdelíme si 20 diviakov dostane každý jedneho keď nás bude 40 už len polovicu atď . Nuž uvidíme keď sa matematika otočí a budeme platit za revír každý nie 50€ ale napríklad 400 € potom uvidíme či budu chcieť poľovať všetci a či sa to bude rentovať deduškom 90 ročným ktorí mimochodom môžu byť čestnými členmi . Čo je tiež pekná blbosť :) ale k tým zjazdom,snemom ,schôdzam a metálom to vlastne celkom pasuje čestné členstvo :) už sa len vyfotiť pred bojovou zástavou a je to komplet :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 15.12.2009 o 15:07

väčšinou sa jedná len o neskutočnú chamtivosť, nenažranosť a pocit neskutočnej nadvlády niektorých členov v PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2009 o 10:23

mik dosť možné ,že sa ľudia niekedy nepochopia takže vôbec nič sa nestalo.Ty si proti priberaniu členov máš na to dôvody a možno si aj majiteľ revíru keď si sa takto rozhodol upierať právo poľovníctva iným . Naopak ja si myslím ,že by v pohode mohol poľovať každý človek ktorého poľovníctvo zaujíma . Vôbec by nemuseli byť žiadne štádiá čakateľstiev a podobné hlúposti dosť pripomínajúcich kandidátstvo v KSČ . Buď člena príjmeme alebo nie . Keď PZ usúdi že až o rok a má na to relevantné dôvody tak ok bude čakať rok prípadne dva či 10 .Netreba takéto hlúposti ošetrovať zákonom ,ktorý si mimochodom vysvetluje každé PZ po svojom a poznám PZ v ktorých žiadne čakateľstvá nemajú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mik, 14.12.2009 o 20:35

Edu , nepochopil si ma bohužial ale prajem Ti všetko dobré, lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 14.12.2009 o 20:34

MSMARIAN mozno tomu neveris ale ju tu vela ludi s okolia TN ktory nemaju kde polovat !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 14.12.2009 o 18:13

:-)))))) tu sa človek ozaj nasmeje...a ešte ako (otvor si word). No nič-pali s tým chalanom na poľovačke. Videla som sama chalana, ktorý mal takú chuť ísť a robiť a venovať sa tomu a zároveň to sklamanie v jeho očiach, ked mu otec povedal, že nemôže ísť. Edo má pravdu s tým, že prichádza o zážitky. Báť sa ale o dieťa v dnešnej dobe je úplne pochopiteľné. ja by som ale v prvom rade ocenila jeho záujem o prírodu a poľovníctvo a nič by som mu nezakazovala. Je lepšie chodiť s dospelými po lese, ako niekde za rohom fajčiť, piť a nebodaj ešte aj niečo horšie.
ja mám 25 a tiež mi otec povedal, že by sa pozrel na to, že ja budem mať pušku a že budem chodiť na poľovačky. tak nech sa teda pozerá!!! Ale akákoľvek debata skončila.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 14.12.2009 o 18:11

Pali1, toto je téma ako sa dostať do PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2009 o 17:49

pali 1 keď ma oslovuješ musím reagovať ! Alebo nesmiem ? K totáču ktorý si presadzoval vedúcu ulohu samozrejme i v polovníctve poviem toto : odkaz Možno i preto má KSS 1,8 % :)) Pali Ty by si ma naozaj chcel vidieť v politike ? Že by som vytvoril tandem s komunistom Ficom ? :)) Pali ja som za nič nebojoval ani nepožieral chlebíčky na straníckych schôdzach keď slušný ludia pracovali ! Tiež nechodím na zjazdy ,snemy a podobné humorné márnenie času spojené s potleskami a ovešávaním sa metálmi . K komedialnomu zrušenému sčítaniu : Nuž temu som založil ja veľa ľudí so mnou nesúhlasilo a Ty sám si súhlasil ,že je to nezmysel .Takže ďakujem za podporu .
pali1 30.08. 2008, 14:04
Edu súhlas,aj podla mna je to komédia,aj tak sa to potom robí iba na papieri,aby mali združenia odstrel,čiže sčítajú toľko,koľko potrebujú,aby im LU schválil navrhnutý odstrel
Sám nepresadí človek takmer nič !!!
Hmmm odkaz zaplatíš mi doménu ??? Pali verejné forum je na to aby sme spolu debatovali . Keď Ti debatovanie so mnou prekáža nedebatuj so mnou . Môžeš si otvoriť word a píš si sám zo sebou.
PS: Pali 1 čo si urobil s tým synom keď ho nemáš ??? Kápni božskou!
Palizdar s pozdravom Eduzdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 14.12.2009 o 17:22

stale ma presvedčaš o tom,že musíš mať za každu cenu posledné slovo.S jedným pánom vo vlade by si dokázal vytvoriť vybornu udernu dvojku,a vy dvaja by ste dokázali vyviest Slovensko z krízy,ty a on,vy dvaja ste jak chrobak Truhlík,všetko viete,všade ste boli,ste proste najlepší a najkrajší,tak jak ti napísal minule horarstevo,božechrán,žeby mal niekto iný názor ako ,pouvažuj a založ novú stránku odkaz ja budem druhy v okrese,a prvy v republike,kto sa na nej zaregistruje,viac na teba nebudem reagovať,lebo zas tu budeš písať,ako sa niekto schováva za nick,jak bolo za totáča,jak ti vtedy ubližovali,jak si bojoval za zrušenie ščítania zveri,proste,zas iba ty a ,ty Eduzdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2009 o 16:55

pali 1 nebodaj si ho už zobral na poľovačku ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 14.12.2009 o 16:30

EDU-tak jak vždy vyrývaš,ps-nemam syna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2009 o 15:31

pali1 netušil som že je to tvoj syn to je fakt . Myslel som ,že ho nechce zobrať otec na polovačku lebo si myslel ,že môže isť až od 18 rokov . Samozrejme že sa zúčastniť môže od 15 rokov a keď si to meprajú jeho rodičia vôbec neprotestujem je to tvoj syn nie môj . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 14.12.2009 o 13:39

kto tu je z okolia Trenčína a nemá kde poľovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 14.12.2009 o 13:38

jasné, že má Edo pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 14.12.2009 o 12:42

vieš Lesnica,v tomto ma Edu naozaj pravdu,ale v tom,že poslal 16 chlapca za veducim polovačky namiesto toho aby si to chlapec vyjasnil s otcom,či môže isť do honu alebo nie,tak v tomto pravdu nemal,ale všetko to bolo iba o tom,že sme sa nepochopili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM