Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bezcitné monštrá vybudované v rozpore so zákonom o ochrane prírody. - diskusia

autor: off Edu
pridané: 12.9.2009 17:15
Pozorujem tu publikovanie poľovníckych zariadení ktoré sú v rozpore zo zákonom .Sú klincami pevne spojené so stromom čo zákon neumožňuje. To by ma až tak neštvalo aj keď po kontrole lesneho úradu budú musieť tieto stavby odstrániť . Skôr ma hnevá ,že taketo zariadenia publikujete . Podobné to bolo zo zdochlinami . Vytvorenie poľovníckeho zariadenia je zásah do krajiny a estetiky prostredia . To by si mal každý zvážiť ako sa prezentuje akým zariadením !!! Veď uznajte zopár linkov na zariadenia :
odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz /> odkaz />
Nie je to už trocha priveľa sa takto prezentovať na verejnosti ? Trocha citu by niekedy nezaškodilo .
počet zobrazení: 13 463
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-66 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off marcony, 3.1.2010 o 10:18

Do Lipt.Hradku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 23:45

marcony kam si chodil na skolu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 2.1.2010 o 21:40

pravda taketo zariadenia veru moc do prirody nepatria ale tak couz, ja sice nemam ešte vela skúsenosti s stavaným zariadení v reviri vzdy si racej zavolam niekoho skúsenejšieho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2010 o 20:23

Ďakujem všetkým čo pochopili za podporu . Treba poukazovať na zlé veci a naopak dobré pochváliť ,aby sme veci v budúcnosti robili lepšie a krajšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pstruzik2, 2.1.2010 o 20:00

Pekne, že konečne niekto poukázal na tieto otrasne monštrá ktoré do prírody nepatria, je to katastrofakne ako naše polovníctvo na Slovensku už načisto stráca úroveň. Čudujem sa ze organizácie SPZ a aj celý SPZ a ine podobne organizácie proti tomu nijako nebojujú. polovne zariadenia sa stavaju kadejak na hanbu, stracaju sa tradicie na polovackach (v mnoho zdruzeniach uz polovníci nevedia ani správny nástup a výrad), je to z roka na rok horsie a horsie a väcsinu to vôbec netrápi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bigmischo, 2.1.2010 o 15:56

radšej čo??! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcony, 2.1.2010 o 15:50

no, trosku ste ho preskolili, ale nebojte sa nieje to tak davno co som opustil ucebne lesnickej a ak peto chodi na tu istu co som chodil ja a ak tam este stale funguje taka drezura ako vtedy tak vas uezpecujem ze ho naucia lesnickemu moresu.
PS: peto, nemusis hned utocit ked ma niekto iny nazor ako ty. Edu ma toho preskakane urcite viac ako ty, takze pozorne citaj jeho prispevky a uc sa. V konecnom dosledku vsetky prispevky sa ti do buducna zidu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 15:10

noo nic nehajme to tak :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 2.1.2010 o 14:51

tak, tak, miro....ten súlad. To je hlavné. Nájsť to optimum, aby sa zver mala dobre a aby aj les nebol neúnosne poškodzovaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 2.1.2010 o 14:46

2p3to22...najradsej by som na teba nereagoval,ale ....pišeš že chodiš na lesnicku školu,čiže raz z teba bude profi v lesnictve a polovnictve.Ja vykonavam obe činnosti a ked ich budeš aj ty. tak potom zistiš,ze si sa tu mylil.A ver tomu, že budeš dobry vtedy ak zosuladiš obe činnosti v pravom zmysle slova.....nech skape strom ako by mala zver...to si sa unahlil,beriem to tak....ty tu budeš aj pre stromy aj pre zver...a podotykam,ze vyjadrovať by si sa mohol slušnejšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 2.1.2010 o 14:39

nie, jeden klinec nie, ale poškodenia sú rôzne-veď čo ti budem vravieť-vieš sám.
Dúfam, že si nič nerobíš z tohto mladého....ako to len nazvať? hmmmm....ani mi nič nenapadne.
Peťo, ale s tou školou-mal by si dávať väčší pozor. a inak-nepoznať diviačiu lebku-vidím, že sa máš ešte čo učiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2010 o 14:30

2p3to22 keď chodíš na lesnícku školu je smutné , že nevieš ako sa volá toto zariadenie odkaz /> Tiež je smutné ,že nevieš o tom ,že sypať je vybrané slovo čiže s tvrdým Y.
Tiež tvoje vedomosti sú dosť chabé na lesníka :))
odkaz /> Nuž nepoznať lebku diviačej zveri je dosť smutné . Nie?
Ja som neoznačil všetky poľovnícke stavby za monštrá bez vkusu a citu !!! Napríklad tieto sú vytvorené ľuďmi ktorí majú estetické i poľovnícke cítenie :

sú tu publikované i zariadenia naozaj prekrásne :
odkaz /> odkaz /> odkaz /> ňodkaz /> odkaz />
Takže iba som chcel upozorniť na činnosť ktorá nie je v súlade zo zákonom o ochrane prírody. Za čo som si vyslúžil od teba označenie :
1,nevies aku picovsku temu si tu dal
2,debko
3,pan velkomozny :DD
4,velky pan ochranar edu tu tliape
5,edu tu tliape len picoviny :))
6,hehe mne je to jedno postavim to znova a inde mna to tak trapi

Nuž tvoj prejav ako i meno nicku nenasvečuje ,že by si mal byť lesníkom iba pubertiakom ,ktorý sa vyháža ako bude porušovať zákon o ochrane prírody ,že mu je to jedno . Porušuj ak to považuješ za vhodné !!!

Evička samozrejme ,že kliniec strom nemusí zlikvidovať . V našom PZ prebehla kontrola a všetky zariadenia ktoré boli pevne spojené so stromom sa museli prerobiť ,alebo odstrániť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 2.1.2010 o 14:11

a vyjadruj sa slušne! Alebo si ďalší z tých, čo chcú tejto stránke spraviť ,,dobré" meno? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 2.1.2010 o 14:09

peťo, soľníky majú xy prevedení...ak by sa budoval na strom (čo osobne vidím len ojedinele), tak by to lesu neublížilo. Samozrejme stromu hej. ALE poškodenie lesa je vlastne poškodenie stromov. Čím je strom mladší, tým má k poškodeniu väčšiu dispozíciu.
Soľníky vôbec nie je potrebné budovať na strom. dajú sa jednoducho vymyslieť, zhotoviť zo starých pňov....

Je pravdou, že zver na porastoch škodí- obhryz, odhryz, lúpanie...Preto si osobne myslím, že ďalšie poškodzovanie drevín už byť nemusí. Ak totiž mladší strom odrastie do výšky, poškodenie, ktoré bolo 1m nad zemou bude vyššie a tým sa zničí sortiment.
Takže ono to nie je len tak-že vykašlime sa na stromy, lebo je pohodlnejšie vybudovať zariadenie tam a v prvom rade sa pozerajme na zver. Ak budeme ničiť les, uškodíme tým v prvom rade tej nami chránenej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 13:55

aaa vlastne ? preco edu nedas rovno vsetky linky fotiek z temy polovnicke stavby medzi monstra ?? hmmm ?? debko vsak ty ani nevies aku picovsku temu si tu dal omfg :)) pan velkomozny :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 13:53

noo moja chodim na lesnicku skolu vies ? ale nehajme to tak ... lebo rana velky pan ochranar edu tu tliape len picoviny :)) nooo ved ked chce nech pride kontrola a nech to rozbije :)) hehe mne je to jedno postavim to znova a inde mna to tak trapi .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 13:51

lesnica1 ved ja mam aj na mysli solniky .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 2.1.2010 o 13:36

2p3to22....no ty si riadny expert. Pobavil si ma dobre! Videl si niekedy 30ročný strom?! to mi teda povedz-ktorá drevina ako 30ročná by dokázala udržať posed alebo by vydržala náporu dákeho krmneho zariadenia? Max. tak soľník by prichádzal do úvahy. Keby sme mali tak nízku rubnú dobu napr. pri dube tak by slovenské lesné hospodárstvo krááásne prekvitalo a nebolo by v dlhoch.
Aby sa uživil 12-torák v zime na 30 ročnom poraste-áno, môže byť-lenže jeden , dva....stromy by ho nezachránili. zdevastoval by to pekne.
Ďalšia vec- mladý porast je pre zver dôležitý kvôli úkrytom, letorastom...Zo staršieho sa nechávajú tzv. výstavky- tie sú dôležité v semenných rokoch. Predpokladám, že na lesnícku školu nechodíš, inak by si niečo také vedel. A ked neviem, tak sa nechaj poučiť alebo si to naštuduj a potom môžeme diskutovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2010 o 13:23

Najhoršie je keď Ti skape kôň a musíš ísť peši :) No to nie je obhajoba ,že aha tam majú ešte horšie ! Treba to zosúladiť zo zákonom o ochrane prírody inak môžeš čeliť vysokej pokute . Až vám zariadenia príde prekontrolovať lesný úrad budú sa musieť všetky odstrániť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 12:52

hmm kamo nic :)) asi pojdem najblisich dnoch sa prejs po reviry a pofotim ti to... okey ? to stavali polovnici a vyzera to este horsie ak by to stavali deti... neboj tolko ti pofotim fitiek ze sa poseres ...tam by si mal aj za furik klincov keby si to poviberal z toho stromu....neviem co je toto za jebnutu temu ale nema to zmysle ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 2.1.2010 o 12:50

ved a co je horsie ked t iskape 30 rocny dub alebo neaky 12 torak ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2010 o 8:55

2p3to22 tu sa vôbec nejedná čo radšej !!! Do živého stromu je neprípustné tlcť klince a pevne ho spájať s poľovníckym zariadením . Okrem toho estetika tiež niečo znamená !!! Keď nemáš 4 kolíky alebo na to aby si zrezal 4 kolíky nerob radšej zariadenie . Bude to tak lepšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.1.2010 o 0:02

2p3to...či ako sa to voláš (inak hrozný nick:))tak podľa teba nech radšej ako píšeš ,,skape strom,, tak si predstav taký dub. Nebudeš tomu asi veriť:) ale aj od neho závisí či bude mať zver čo žrať...uvažuj nad tým! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2p3to22, 1.1.2010 o 23:50

noo ved ale pochopte ze nie kazdy ma na to aby to tak spravil .... ja by som bol este rad ze zvery maju co zrat poriadne a nioe tu robit drahoty ze je 10 klincov v strome radsej nech skape strom ako by mala zver .... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.9.2009 o 22:38

......... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.9.2009 o 17:33

Naopak sú tu publikované i zariadenia naozaj prekrásne :
odkaz /> odkaz /> odkaz /> ňodkaz /> odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-66 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM