Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Blaser, Sauer, Manlicher - diskusia

autor: off orim
pridané: 21.8.2009 21:58
Kto má praktické skusenosti s tymito gulovnicami?
-hlaveň,presnosť strelby
-zaver
-poistka
-pažba,spatný ráz
Napište pre tych ktori sa ešte nerozhodli s kupou gulovnice.
počet zobrazení: 25 449
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dusab, 3.11.2015 o 6:01

Uzaver mozes mat akurat na zavaranych uhorkach. 404-ka samozrejme nema priamotazny zaver ake klasicky otocny.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 21.10.2009 o 20:16

:)))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 21.10.2009 o 19:30

Tie pády z posedu, či už pušky, ruksaku, alebo poľovníka na zem mi niečo pripomenuli. V starom časopise PaR som čítal článok s názvom Poľovačka na osy. Poľovník vyšiel na postriežku na starý, rozheganý a dlho nenavštevovaný posed pokrytý pavučinami. Zasadol a po chvíli mu padol zrak na podlahu na vnútorný roh posedu ukotvený o bútľavý strom, kde v rohu bolo niečo neobvyklé – „akési“ naskladané čudo. Postavil sa a špicou topánky to začal rozhŕňať, čo to je. Po chvíli sa ozval nepríjemný bzukot a roj zdivočelých ôs zaútočil na poľovníka. Najprv letela na zem z výšky 4,5metra poľovníkova giuľovnica a za ňou poľovník, ktorý prelomil zábradlie a dopadal z buchotom na zem. Osy dobiedzali aj na zemi ešte viac a tak poloomráčený a ubolený poľovník, zanechajúc zbraň na zemi podal šprintérsky výkon hodný majstra – prebehol celý kilometer v úctyhodnom čase. Celý ubolený došiel domov a prisahal krutú pomstu. Zo skrine vybral päťnábojový brokový „automat“ kalibru 12/12, vrecká si naládoval dostatočným množstvom nábojov 2 ½ mm, zobral vysoké rukavice a včelársku kuklu a vybral sa na“ lov“. Opatrne prišiel k miestu, vykukol spoza smreka a keďže bolo „ticho“ a osy sa už upokojili a vrátili na posed do hniezda, zodvihol zo zeme svoju guľovnicu a vyhútal plán. S naládovaným a odisteným „automatom“ pripraveným ku streľbe potichúčky vystúpil na posed, zamieril na osie hniezdo a jedovaté 2 ½ broky mm urobili svoje dielo skazy naozaj dokonale. Poľovník až po desiatom výstrele prestal a len dymiaca a teplá hlaveň „automatu“ prezrádzala, že je po všetkom. Hrdý poľovník, spokojný zo svojím dielom si len odpľul, zabohoval a víťazoslávne odišiel domov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Blaser300VM, 21.10.2009 o 7:51

S tym padanim to mam overene. Za posledne dva tyzdne dokonca 2x a z toho raz priamo z posedu. Odolna puska. S tymi rukavicami Ta Igorko asi dobre obtiahli. Alebo mas nadrozmerne laby, co som si ale nevsimol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2009 o 0:14

Maximálny súhlas s názorom selfi . Osobne by som volil tiež Blaser . Prečo ? Pre všetko ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off selfi, 20.10.2009 o 20:02

ani jsem si necetl tu diskuzi pred tim, jen ti napisi me osobni zkusenosti s Blaser R 93, perfektni je přímotažní závěr, nábojnice nezůstáva v komoře (kdesi jsem to četl jako negativum), co je špičkové je že zbran i s nabojem v komore je porad nenatazena, takze i kdyz ti spadne nebo tak nemůze vyjít rána, testne pred ranou natahujes a jsi nachystaný strílet, prebití je v mziku sekundy, zbran je krásná, velice jednoduse vymenís hlaven.... jsem s ní max spokojený preji doby vyber,, kdyby jsi mel dalsi dotazy napis mi na email ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 4.9.2009 o 20:05

Počuj Igor, ale z tých 200Eur- vých rukavíc by si mal predsa len na pravej rukavici odstrihnúť celý ukazovák, teda až po hánku.:-)) Tým by si predišiel akýmkoľvek špekuláciam ohľadne možného odpálenia a prípadného možného zranenia osôb a myslím by si urobil radosť hornetovi.:o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 4.9.2009 o 16:01

EDU :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) PALCAKY :: ))))))))) ked som to cital skoro som sa .......... !!! :: ))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.9.2009 o 13:49

odkaz />
dajú sa i lacnejšie :

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.9.2009 o 13:41

Xwolf si ma rozosmial :))))Som si predstavil ako striháš tie rukavice :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Samozrejme ,že sú rukavice v ktorých sa dá pohodlne strielať ! Možno má Hornet 22 palčáky tak sa mu to nepozdávalo :)))))

Aj mne sa niekedy čuduju prečo nemam huberťak :) že som nejako na ľahko :)) Kvalitného oblečenia ja naštastie na trhu dosť membránové prádlo ,ktoré nie je mokré z vnútra od slipov cez tričká ,spodáre,čiapky až po ponožky sú samozrejmosťou tiež goretexová obuv a návleky na obuv . Na spoločné poľovačky používam švedske oblečenie s membránou covertex od firmy Swedteam. Kanady a silonové ponožky som tiež okúsil na dvojročnej ZVS v Plzni . Neviem či sa dá vymyslieť horšia obuv :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 4.9.2009 o 12:51

200,-Sk? Srandujes? Tie tenke kozene rukavice stali vyse 200€ a ja z nich mam strihat ukazovak??? Svoje zdravie a ostatnych mi je prvorade,to laskavo vykladaj niekomu inemu, nie mne. Neviem ako ty,ale ja ked idem v zime polovat,tak sa patricne obleciem a vystrojim,aby som niekde nemrzol a neklepal sa ako nejaky snehuliak. Alebo je "polovnickejsie" ist pomaly naboso a vratit sa s omrznutymi paprcami a cervenym frnakom? Uz som to povedal,podobne sebetryznenie nepraktizujem. Ja idem polovat kvoli zazitkom a k tomu patri urcite pohodlie. Vystrelky typu kanady a hnusne umele ponozky do treskucej zimy a podobne voloviny som si uzil na vojne.Stacilo,dakujem. Teraz sa nastastie da kupit normalny odev a vystroj do zimnych podmienok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 4.9.2009 o 11:41

to nemáš 200 Sk na poĺ. rukavice, s rukavicou na ukazováku môže polovať len človek ktorý si naprosto neváži zdravie a život svojich kolegov a honcov, ak nemáš 200 Sk tak si na rukavici odstrihni 2 cm na ukazováku a popros ženu nech to tam z polovice prišije, alebo nepoľuj v zime aby ti náhodou neomrzli ruky, nos, nohy a tď.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 4.9.2009 o 11:34

V zime samozrejme. Ty nie? Ja sa nezvyknem zbytocne trapit omrzanim prstov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 4.9.2009 o 9:48

Ty pri love odpaľuješ spúšť v rukaviciach na ukazováku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 4.9.2009 o 9:32

Ked sa ti nepaci hlupo,tak dalsi vhodny vyraz je nestastne. Kde sa inspirovali? U ZHcky? Mimoriadne "prakticke a bezpecne" riesenie.Najma potme,v zime v rukaviciach a pod. Sice je to ako vsetko o zvyku majitela,ktori na svoju flintu dopustit neda,ale umiestnit tlacitko poistky niekolko milimetrov od spuste je minimalne nestastne. Gulovnica ako taka je super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 4.9.2009 o 9:19

xwolf, rozhodne by som necharakterizoval poistku Sauer 202, ako hlúpo riešenú! Podľa mňa je veľmi inteligentne riešená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 4.9.2009 o 7:45

Minimalne nachystane by museli byt, ked uz by si tie spominane znacky vyzyval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.9.2009 o 7:36

Blaser povedz mi načo.Klamal by som aj seba, GB nieje puška na také výkony ako sólo guľa, ani sústrel nemám nejaký taký, že urobím len jednu dieru do terča, napokon je to tá najdrahšia vec na GB kozlici. Ale o GB tu nebola reč. Vycúval som, lebo to všetko do čoho som akože chcel ísť by bolo len mlátenie prázdnej slamy, alebo si myslíš, že by som musel siahnuť do vrecka po spomínané éčka ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 4.9.2009 o 7:15

Este, ze ten Ibo tak rychlo vycuval. UZ som sa zlakol, ze sa bude sponovat aj on s tym svojim GB. :o))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2009 o 23:34

Iboo ked sa začnem ohanať vekom vedz že mi dochádzajú argumenty :) Dúfam ,že sa tomu neznížim :) Vážim si tvojich príspevkov ,ktore maju vždy hlavu a pätu ! V znalostiach položíš dosť starých polovníkov ! Aj pre to s tebou rád debatujem . LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.9.2009 o 23:29

Edu chápem, beriem môj príspevok späť, nieže by som sa obával prehry, pokial sa jedná o bežnú loveckú pušku značky blaser, sauer, steyr-mann (čo mi zrejme ušlo) nebojím sa prehry, a keď aj, ca 60 ečiek ma nezabije. Beriem to späť hlavne z princípu, nebaví ma presviedčať samého seba že to " ešte stále hádam má význam" . Keďže nepatrím k tým, ktorí majú zajtra ráno fajront a dnes som to na posede s vyčkávaním na čiernu trochu prehnal, porúčam sa.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2009 o 23:25

to znamenalo že som tu bol a neviem čim by som v debate mohol prospieť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.9.2009 o 23:13

Edu ja len že neviem, čo si myslel tými bodkami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2009 o 22:59

bol som tu Iboo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.9.2009 o 22:03

lovec 84 - dajme teda výpočet, že nech teda keď na 100m urobíš 1,5 cm, na 200 to bude kvadrát, teda 2,25 cm. Prídem k Tebe, stretneme sa na štrkoch, ak toto dokážeš zo stojana, kúpim ti krabičku H-mantelov. Berieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2009 o 19:56

Samozrejme že nechcem spochybniť tvoju naozaj parádnu zbraň ,výborný kaliber a výborné strelivo ! LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.9.2009 o 19:32

LOVEC 84 bola to nahoda nahodou sa im podarilo trafit aspom tych 6 :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.9.2009 o 19:10

iboo- Kaliber 8x68S SaB ani nevyrábajú ja strielam RWS H-mantel. Inak Počul som o SaB že pri rozobratí krabičky nábojov a prevážení prachovej náplne malo len 6 kusov rovnakú gramáž. Či to bola len náhoda alebo to je pravidlo to je otázne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2009 o 18:43

lovec 84 ber to samozrejme ako môj laický názor a odhad že na 220 m tipujem zo stojana rozptyl 15 cm . Ak máš menej gratulujem . Treba brať do úvahy mnoho faktorov vplývajúcich na presnosť strelby . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.9.2009 o 17:56

lovec84:))) sauer garantuje rozptyl 1,5cm ale nad rozptyl použitého streliva ! ber do úvahy fakt, že na rozptyl (samozrejme z dobrého stojanu) vplýva strelivo a hlaveň. ukáž mi sauer do ktorého keď naláduješ SB že dosiahneš 1,5 cm rozptyl na 100m. Ozaj strielal si svojou puškou na 199m že aký dosiahneš rozptyl? ono tých 15 cm / 200m je medzi bežnými puškami (dobré kusy CZ a vyššie) s bežným strelivom (napríkald Sako- vyskúšané!) normálna záležitosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 3.9.2009 o 17:34

Kvalitatívne rozdiely u týchto zbrani je dosť problematické zistiť v akreditovaných odborných laboratóriach. Je to viac o pocitových väzbách a sympatií k značke. Nemyslím si, že my sme tu na to odborníci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.9.2009 o 17:17

Edu pri mojom kalibre je onv 199 m, keby to malo mat rozpryl ako tvrdíš 15 cm tak by som to šiel isto reklamovať, ked sauer deklaruje rozptyl na 100 m max 1,5 cm inak ti vymenia hlaveň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.9.2009 o 17:04

Hyncik tuna je to plné odborníkov, čo nedajú dopustit na to čo si kúpili, a nevážia si vlastného zdravia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 2.9.2009 o 18:38

No do Do Hanáka sa kde kto naváža ale ked sa do diskusie zapojí osobne tak je každý ticho ako na Myslivosti . Isté je že Hanák na rozdiel od "samozvaných" odborníkov na tomto fóre, už v živote niečo dokázal a vo svete zbraní a streliva je jedne z najuznávanejších odborníkov súčastnosti. A vedomosťami a skúsenosťami mu môže len málokto konkurovať zato papuľou asi viacerí :)) Jeho odpovede v poradni sú veľmi trefné - len s o stačí prečítať . Ináč on neuznáva SaB ako tu niekto spomína práve naopak - označuje to za zastaralé strelivo a vždy doporučuje RWS. V zbraniach má tiež jasno viacej ako ktokoľvek na tomto fóre a tiež v optike - ved len stačí zavše prečítať jeho príspevok . A k priamotažnému záveru ? s Tým sú problémy od jeho vzniku až po súčasnosť a nedokázal ich odstrániť nik ! tak ako rozbíjal papule mauzer , manlicher a heym a rozbíjal ich aj Blaser . Bez ohľadu na to či si to niekto pripustiť chce alebo nie sa priamoťažný záver nemôže nikdy vyrovnať otočnému, snád len v ústach " smozvaných odborníkov " :) pokiaľ im ich nepodarok nezavrie :)) Hanák tiež píše že Blaser je kvôli problémom dosť na ústupe a nahradzuje ho Sauer a Mauser 03. Smozrejme pre niektorých je najlepší odborník predavač ktorý ťa od prekročenia prahu svojho obchodu vidí len ako balík plný euráčov čo mu o chvíľu naplní pokladničku :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 2.9.2009 o 13:33

Nic sa nedeje Poacher, stava sa, ze si clovek neuvedomi rozdiel medzi opakovackou a automatom. Hlavne, ze sme sa nakoniec porozumeli. Balistiku a rychlost strely som raz a mozno na vzdy vyriesil vyberom kalibra a nakolko som bol nerozhodny, kupil som kalibre dva. S oboma som spokojny. Keby som nemal v tom case doma 7 RM, tak by som kupil ten jediny na vsetko a stacil by. Rozne serie nabojov nekupujem. Kupim karton (10 krabic po 20 nabojov) a usetrim na vybave laboratoria a dokonca aj laboratorium.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 2.9.2009 o 13:09

Sorry Blaser, prehliadol som ten samonabíjací automat, nejde len o presnosť výroby, ide aj prispôsobenia si rýchlosti a balistiky strely, čo TI asi RWS individuálne neurobí a ak tak za iné peniaze. Tam sa musíš prispôsobiť Ty. A navyše nie som si istý vyššou presnosťou nábojov RWS, ako doma dobre prebíjaných. Stálo by za to prevážiť niektoré náboje od RWS z rôznych sérií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2009 o 12:28

Hahaha Blaser presne tak som to myslel :))) ba mám pocit ,že firma RWS bude mať tie váhy asi presnejšie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 2.9.2009 o 12:21

Poacher asi nepozna rozdiel medzi samonabijacim automatom a opakovackou. Tak pre poriadok, aby nevznikla mylka, myslel som automat Benelli a nie opakovacku Blaser, ze sa zasekaval. Lepsie ako usit si strelivo na svoju pusku je kupit si hotove a nestracat cas objavovanim objaveneho. Prebijat sa mozno oplatilo pri S&B ale urcite nie pri RWS. Radsej travim cas zmysluplnejsie ako vazenim pusneho prachu niekde v domacom laboratoriu pri lampicke. :o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2009 o 11:56

Blaser :))))))))))))))))))))))) lojová masť huua :))) kožkou zo slaninky ponatierať :))))
Poacher nemyslím si ,že by firma RWS urobila horší náboj ako Ty sám doma ! Samozrejme nepochybujem o tvojich kvalitách tak upresním ako ktokoľvek doma :)
ešte upresním ,že blaser spomenul automat asi Benelli nie R 93 že sa mu zasekával. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM