Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Posledné zrno z poľa, prvé krmivo do zásypu. - diskusia

autor: off MAX2
pridané: 2.7.2007 9:30
Niečo obdobné sme určite počuli, alebo čítali. Skúsme rozdiskutovať otázku, ktorá je na prvý pohľad jednoduchá, veľa sa o nej napísalo, veľa sme o nej na rôznych fórach diskutovali, ale stále je dosť ťažké presvedčiť neveriacich Tomášov, že napratať koncom augusta, alebo začiatkom septembra plné „ veľkoobjemové“ krmelce krmivom nie je to pravé „orechové“, že tým fakticky ničíme hodnotné krmivo, že hnitím krmiva, následnou produkciou toxínov zveri nepomáhame, ale jej spôsobujeme tráviace problémy, že ju fakticky otravujeme. Od samého začiatku svojej činnosti v PZ som sa riadil zásadou, že radšej menej krmiva, ale stále čerstvé a kvalitné. Stálo ma to síce väčšiu námahu, mnohokrát boli problémy s doplňovaním krmiva ( častokrát na chrbte, na sánkach, ako sa dalo ), znášal som dosť kritiky na svoju hlavu, že : „ ... máš málo zasypané...“, ale myslím, že to určite stálo za to. Myslím, že prikrmovanie v čase núdze skutočne plnilo svoj účel. Podeľme sa kolegovia navzájom so svojimi skúsenosťami.
počet zobrazení: 10 025
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-41 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Vlado2406, 2.7.2007 o 9:40

Zdravím!Plne s vami súhlasím,menej je niekedy viac a pri prikrmovaní to platí dvojnásobne.Je vážne nezmysel nasypať plné kŕmelce a potom sa mesiac pri kŕmelci neukázať.Pre zver je lepšie,keď sa kŕmi menej a častejšie,jedným dôvodom je aj to popisované skazenie sa kvalitného krmiva.A druhým dôvodom je to,že keď kŕmime vo veľkých množstvách a iba občas zver na to bude reagovať tak,že sa bude snažiť dohnať nedostatok krmiva a po dosypaní kŕmelca sa príde nažrať a to tak,že si naplní celý žalúdok,Je lepšie,keď sa kŕmi menej a častejšie,zver vie,že keď príde ku kŕmelcu tak tam vždy niečo nájde a zožerie iba toľko koľko skutočne potrebuje a nebude žrať aj do "zásoby",ako keď sa kŕmi vo veľkom,ale iba občas a krmivo sa za týždeň minie a zvyšné týždne zver hladuje.Ale možno som trochu nepochopil ako ste to mysleli s tým "posledné zrno z poľa, prvé krmivo do kŕmelca".S tým tiež súhlasím,ale iba pri dodržaní toho čo som písal vyššie,po troche zver privykať na to,že v čase núdze si krmivo v danom kŕmelci nájde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-41 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM