Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

fotoaparát CANON EOS - diskusia

autor: off Risoss
pridané: 29.7.2009 9:13

Zdravím páni, už dlhší čas sledujem túto stránku, konkrétne fotografie, a sú tam niekedy fakt pekné kúsky. Považujem sa za amatérkeho fotografa, ale niekedy sa tá fotka podarí v celkom dobrej kvalite. Chcel by som si v krátkom časovom horizonte zadovážiť nejaký lepšejší aparát, aby som mohol aj troška začať prispievať na tútú stránku. Po dlhšom prieskume moja voľby padla na dig.zrkadlovku CANON EOS 500 D. Preto by som chcel touto cestou sa Vás spýtať na Váš názor, poprípade skúsenosti, resp. iné alternatívy. Ďakujem

počet zobrazení: 4 553
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-52 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off samo, 4.8.2009 o 23:57

SKFP samozrejme poznam, aj trosku nejakych jeho clenov ... gratulujem k clenstvu ... aj Teba uz nejaky tu dobu na fotografickom webe vidavam ... no ale ked napises "Proste nikon nemá sklá na fotenie prírody" tak mi neda nereagovat ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2009 o 13:47

Samo je klub fotografov prírody Slovenskej republiky pri SPZ ,ktorého som členom . Založil ho Miro Zumrík. Prave tam sa debatovali o sklach . Samozrejme že debatovať o canone a nikone je ako debata o calibri W270 a7x64. Obe značky su špičkové . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 4.8.2009 o 12:59

Najak si zabudol na AF-S Nikkor 200-400mm f/4G IF-ED VR ... ano stoji podstatne viac, ja len k tomu najlepsiemu zoomu na svete a to je aj nejaka Sigma 300-800
Canon EF 300mm f/2.8L IS USM mozes porovnat s AF-S Nikkor 300mm f/2.8G IF-ED VR, Canon EF 400mm f/2.8L IS USM s AF-S Nikkor 400mm f/2.8G ED VR, Canon EF 500mm f/4L IS USM s AF-S Nikkor 500mm f/4G ED VR, Canon EF 600mm f/4L IS USM s AF-S Nikkor 600mm f/4G ED VR.
Su to porovnatelna skla, s porovnatelnymi vlastnostami a porovnatelnou cenou (pre bezneho amatera zial vacsinou nedostupnou).
Nadvlada Canonu nie ja ani zdaleka taka ako tvrdis, ale to je jedno ... vlastne to je fajn, ak by bola, tak by canon stal tolko, ze amateri by sa na neho pozerali iba cez skla vykladov ...
A rad by som videl tie testy 80-400 s nekvalitnou kresbou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2009 o 11:50

Risoss rozhodol si sa správne foták nie je dôležitý ,ale nakúpiš si sklo ked ta to bude baviť a zrazu zistiš že máš nikona . Za 1200€ sa dá poriadiť najlepší zoom objektív na svete a to je Canon 100 - 400 USM IS L . Nikoru už tu došiel dych pri 80 - 400 je na urovni sigmaalebo tamron . Prosto nemá kvalitnu kresbu je mäkké atd. O pevných 400 f,2,8 ,500,600,800 alebo 1200 sa nebudem ani baviť a porovnávať niet s čím . Preto na futbale,hokejoch ,F1 vidíš v 95% biele obrovské sklá lebo profíci a paparazzi fotia v 95% canonom . Tých 5% ostali konzervatívne verný nikonu. Aj to o niečom hovorí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Risoss, 4.8.2009 o 11:30

Páni, ďakujem za Vaše názory, viac menej som sa rozhodol pre Canon, dúfam, že o chvíľu už budem prispievať nejakým kvalitným materiálom... Lesu a lovu zdar a foteniu zvlašť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 2.8.2009 o 19:27

porovnavat 70-300 s kompaktom je trosku silne kafe, ano 80-400 je stare sklo, ale vyzera to tak, ze sa ju coskoro nikonu podari nahradit, tak som zvedavy. A je kopec kvalitnych pevnych Nikkor objektivov ...
petere nemaj boj, nikon je dobry fotak, to len Edu ma utkvelu predstavu ze nie ... Kopec ludi foti 70-300, je mala sikovna na fotenie z ruky a tym nemyslim iba Nikonakov, ale aj Canonakov. Ked penazenka nepusti, tak preco nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 2.8.2009 o 12:15

takto to konci ked sa clovek nerozumie, neporadi , ide a kupi. co uz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 2.8.2009 o 12:12

chlapci to tu citam a hlavne ty Edu si ma moc nepotesil. odporucas canon a ja som si prave kupil nikona. mam pocit ze bude jeden nikon coskoro na predaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.8.2009 o 11:18

Okrem canonu a nikonu o inom fotoaparáte ani nepremýšlaj ,lebo iné foťáky sú diametralne inde. Godi fotil roky nikonom a ako mnoho dalších fotografov prírody prešiel do canonu . Proste nikon nemá sklá na fotenie prírody . Cvakať prírodu sklom 70 - 300 sa proste nedá . Ak ano v katastrofálnej kvalite hodnej kompactu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.8.2009 o 11:15

Canon 500D je výborná mašinka . Nikon si nekupuj . Ak chceš fotit prírodu určite treba ísť do canonu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 31.7.2009 o 21:06

Risoss,pozri si aj NIKON D5000,okrem iného má aj tiché fotenie čo môže byt pri fotení zvierat celkom užitočné,vela zdaru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 31.7.2009 o 15:39

nazdar risoss, ja si tiež plánujem v blízkej budúcnosti kúpiť nejakú zrkadlovku od canonu a zatiaľ má u mňa najväčšie symaptie taktiež canon EOS 500D, hlavne z toho dôvodu, že sa s týmto fotoaparátom dajú robiť aj videá, čo je pre mňa v prírode veľmi dôležité. budem veľmi rád, ak sa k tejto téme pripoja aj ostatní, ktorí s týmto foťákom majú nejakú skúsenosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-52 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM