Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

fotoaparát CANON EOS - diskusia

autor: off Risoss
pridané: 29.7.2009 9:13

Zdravím páni, už dlhší čas sledujem túto stránku, konkrétne fotografie, a sú tam niekedy fakt pekné kúsky. Považujem sa za amatérkeho fotografa, ale niekedy sa tá fotka podarí v celkom dobrej kvalite. Chcel by som si v krátkom časovom horizonte zadovážiť nejaký lepšejší aparát, aby som mohol aj troška začať prispievať na tútú stránku. Po dlhšom prieskume moja voľby padla na dig.zrkadlovku CANON EOS 500 D. Preto by som chcel touto cestou sa Vás spýtať na Váš názor, poprípade skúsenosti, resp. iné alternatívy. Ďakujem

počet zobrazení: 4 533
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Padmasambhava, 15.9.2016 o 13:08

Ahoj, všechny těla od Canonu v této cenové kategorii jsou OK. Pro tebe je ale daleko větší problém vybrat správný objektiv. Ty dobré většinou stojí cca 3x tolik jako tělo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatuskOk, 15.9.2016 o 12:46

Canon 700d - Ahojte, chcel by som sa začať venovať fotografovaní zveri a prírody. Ale neviem aký fotoaparát by bol dobrý. Rozmýšlal som hlavne o Canon 700d. Viete mi poradit ? :-) Prosím značku len Canon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.10.2013 o 21:41

duso2 mark ta nijako nešokuje nema totiž vôbec čím . Teraz som bol par dní v prahe fotil som 1Dx a nešokoval ma nejako ničím podstatným . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 12.10.2013 o 20:44

Ale glorifikujes,vsak si zaloboval hadam aj za jeho reklamu:) Raz ak budem velky kupim Marka a potom ta sokujem.Ta masina foti aj sama:))) 1100ka naozaj nie,to je ako skoda junior,oholena,okliestena..je to zakladny model horsi jak spickovy kompakt.Som teraz sokovany SONY NEX5,ma ho to clovek.Poznas to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zvara, 7.10.2013 o 20:18

Jakubec,kúp tú 400D a k nej nejaký Canon 70- 300 IS USM alebo Canon 100-400 IS USM a máš vystarané na dlhšiu dobu.Ja osobne s touto zostavou fotím dlhšie a necítim potrebu to meniť.Úplne mi to postačuje.Ono je to tak ako tvrdí EDU, na začiatok to telo úplne stačí,keď naštuduješ základy fotografie a premietneš ich do praxe a budeš pociťovať že ti 400D nestačí vymeníš telo a ideš ďalej.Prajem dobré svetlo.Laco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 7.10.2013 o 16:50

duso2 žial nemôžem sa baviť s tebou lebo naozaj nevieš o čom píšeš . Píšeš sprostosti , ktoré si niekde vyčítal . Ja som praktik. Moje zrkadlo už nejaké statisíce fotografií vybúchalo . Pletieš tu pixel s crop faktorom vôbec nič nevieš o kompozícii fotografie a mnoho iného . Preto je moje krédo - Ukáž fotky aké si zmajstroval a ja hneď viem aký si fotograf .Ondrik LEICA V-LUX 4 je výborný kompakt . Je troška cenovo nadštandartne drahý ale je to leica . martin9113 nepomôže žiaden odkaz , lebo poradiť sa dá len tým , ktorý o radu stoja . Kto o radu nestojí a pri každom pokuse pomôcť mu sa s tebou púšťa do vojny prská a chrlí oheň tomu niet pomoci . PS : duso2 urobím vždy lepšie fotky s canonom 1100 D ako Ty so 60 D . Duster neobhajujem ani neglorifikujem je to suv za fajn cenu s malými prevadz. nákladmi a fantastickou spotrebou . Kto chce ofroad a je mu jedno či na benzíke nechá miesto 50 € napríklad 150 je mu jedno kolko stoja súčiastky , poistka a mnoho ineho môže si kupiť napríklad G v AMG mercedesa za 250 000 € . Bude pohodlnejší a nadupanejší o tom nepochybujem . Ono totiž každe auto neni pre každeho . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 7.10.2013 o 9:08

pánií odborníci a čo hovoríte na toto: leica v lux 4 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 7.10.2013 o 5:00

ked sme pri sume odkaz citaj pozorne duso ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 6.10.2013 o 21:37

Canon 1100 nalozi?Vsak je to to najlacnejsie co chudak moze kupit..keby si hovoril o 60D...edu nech ta ten hore na nebesiach viac osvieti..zase olympus ako duster a budes to fantaticky obhajovat??Nedal si mi argument...na 16Megapixel mrtavy 1/2.3 cip...co bude sumiet jak more?Co tu stale kropujes..stale mas s tym kropom?Vies o com tocis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.10.2013 o 20:47

duso2 olympus u mna nie je foták s cropom 2 x formáte 4:3 a šumom ako v sýpke je to velka bida objektívy zuiko drake a nekvalitne . Ano samozrejme canon 1100D naloží každemu olympusu to je fakt . Rozdiem medzi nami je že ty nevieš o čom píšeš a ja to viem . Tolko môj postreh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 6.10.2013 o 10:59

EDU ze ta huba neboli,to vravis tomu olympusu - rarohe cool masinka?Kompaktu? ty DLSR maniak? Co ma take prevratne?Zase 16Mpix 1.2/3 senzor? Panasonicku FZ200 nesiaha ani po bradu. Jedine co vidim akoze vynimocne je stabilizacia obrazu,ale pokial to Surkala neoddobri v recenzii je to zatial shunt na paperi EDU. EDU rada 1100 je lepsia volba???Ty si sa zblaznil,entry level pre chudbnych co nema nic??Boze moj syncok,si to ty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 6.10.2013 o 10:46

a na ten canon 400d ktory objektiv by sa knemu hodil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 6.3.2013 o 22:29

Edu mal som ho v ruke aj som sním fotil neviem nezapasoval mi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.1.2013 o 23:55

toto je cool mašinka odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroha, 16.10.2012 o 17:28

Ja šporím na 1100d ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.10.2012 o 19:33

je to starý výbehový model . Fotit bude síce ok ale sú už novšie modely ako 400.450.500.550 alebo rada 1100 je tiež lepšia volba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroha, 13.10.2012 o 12:33

ja by som ti radil radšej 450d!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.10.2012 o 11:52

tak ako dôležitým kritériom pri kúpe ojazdeného auta je počet ubehnutých km, podobne je u ojazdenej zrkadlovky počet nafotených snímok. Vzhľadom na kvalitnejšiu konštrukciu EOS..D toho znesie viac než EOS...D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 13.10.2012 o 11:48

ja uz som sa rozhodol kupim si 400 D dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 13.10.2012 o 10:58

to už nekupuj,radšej 1100D,450D ,500D,550D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroha, 12.10.2012 o 19:52

je to starý foťák už sa nedá kúpiť v žiadnom obchode a s bazáru ti môže hocikedy pustiť, radšej niečo iné pozri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 12.10.2012 o 19:38

Canon eos 350D -

Ja sa chcem spytat ze ci tento fotoaparat je dobry pre zacinajucich fotografov.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Crevo, 31.5.2012 o 18:48

Dakujem vam pekne pani za vase cenne nazory , velmi ste mi pomohli , tieto vecicky by som chcel kupovat niekedy cez leto , ked si na to nasetrim , s nasetrenim by problem nemal byt kedze mam celkom dobru pracu a nemam zatial vlastnu rodinu :) je mozne ze do leta este zmenim nazor a dam si poradit a radsej kupim tu 400mm . a ano Edu viem ze to nie je tak , ja som trpezlivy rad si pockam a rad sa budem ucit aby to bolo co najlepsie . dakujem lubo125 : ano ozvem sa ti potom ked budem mat zaujem , dakujem za ponuku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 31.5.2012 o 18:44

ak by si mal časom zaujem daj vediet, ale tie skla ktore si popisal sa neoplati kupovat rašej došpor 100e a maš objetiv zo stabilizatorom bez ktoreho sa sice da fotit wild ale len za dobrých opdmienok a tie nebyvaju často ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2012 o 18:40

canon 400D je výborný fotoaparát lepší od mojej staručkej 40D . O čo lepší to nejdem rozoberať. Foťák je to excelent !!! Tie objektívy nič moc to je fakt ale adekvatne k cene .Poradil by som Ti aby si si kupil canon 70-300 IS od Ľuba . Nepochybujem ,že je v perfektnom stave .Viem ,že Ľubo si také veci váži a zaobchádza s tým super . Takže kúpiš lacnejšie a dobre . Keby si mal v budúcnosti viac financí doporučím ohnisko 400. Tak to chodí ten čo už nebudeš používať zase predáš a pridáš na 400. Fotenie však nie je len o tom uvidieť zver zamieriť a cvak . To je celé zle ale na to raz prídeš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Crevo, 31.5.2012 o 18:37

dakujem za ponuku , vies , zatial este len sporim , prave som vybehol zo skoly a mam prvu pracu , tak rozmyslam dopredu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 31.5.2012 o 18:31

ja mam uz dlho v poličke canon 70-300 IS s ktorym som fotil rok potom som si kupil 400 rozmyšlam ze by som ho predal, ak ktym 200e ešte dačo prihodiš tak sa mozno dohodneme je v kezchybnom stave odkaz ... ak nie tak radšej došpor par e. a kup tamrona za 70-300 VC SP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Crevo, 31.5.2012 o 18:13

ahoj , nie som na tom tak dobre ze by som si mohol dovolit drehe objektivy , pocitam s rozpoctom na objektiv tak 200eur, a to nie je dost peniazkov na to aby som si mohol kupit niaky novy nadupany , jedine ze by som nasiel nieco fajn v bazare ale na to by som potreboval stastie , a dalsia vec je ze , nepotrebujem fotku zas taku ze vidim aj chlpy v nose , to len pre moju radost , mam rad prirodu a zvierata (ako kazdy co sa nachadza na tejto stranke ) rad sa prechadzam po horach a pozorujem zver , a aby som mal niaku tu fotku niaku tu pamiatku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 31.5.2012 o 17:51

serus majsterko :D odporučam pečitat si predošle temi rozobera sa to tam asi 10x ... tu sigmu ani zadarmo tamron je uz natom lepšie ale taktiez nema stabilizator čize na wild bez stativu alebo monopodu ktory predtavuje investiciu vo viške 50-200e často nepoužitelny ... povedz kolko chceš investovat do objektivu a podla toho ti budeme vediet lepšie poradit, ja osobne odpočučam tamron 70-300 VC SP za cenu okolo 350e ak mieniš investovat viac a fotky mat na vyšej urovni tak sigma 120-400 za nejakyvh 600e ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Crevo, 31.5.2012 o 16:41

vase nazory na Canon EOS 400D -

Ahojte borci , potreboval by som poradit , Moja otazka je ci by na fotenie lesnej zveri stacila tato kombinacia : Canon EOS 400D + Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro Canon popripade Tamron AF 70-300 mm f/4 Di LD Macro Canon ,. Ci by to vlastne islo dokopy a ci by to bolo vlastne dostacujuce . Dakujem vam

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 14:06

Takže Hawk 3 keď budeš mať cestu smerom na Trenčín ozvi sa rád ťa osobne poznám a možno zmeníš i Ty názor na moje ja . Viem celkom určite ,že sa nepohádame ani nepobijeme :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 14:04

Hawk 3 je veľa ľudí ,ktorí ma poznajú osobne . Mira som poznal osobne . Keď si zmazal fotky pod nickom Badi napísal som ti ,že osobne to vôbec nechápem prečo tak robíš a ,že toho budeš ľutovať a robíš to uplne zbytočne . Mne sa tiež páčia niektoré fotografie od teba či Milky atd. Napísal som však nejakú výhradu voči fotke nič zaujaté iba názor ako fotku vylepšiť . Napríklad dovaženie bielej poloautomatikou a už bol oheň na streche mže som veľmi mudri atd. Ja som odchovaný fotoservrami a tam sa niekedy jazdí na hrane noža ,emocie sa stupňujú a človek sa musí brániť . Potom príde na poľovnícky server a môže sa zdať ,že je arogantný ,namyslený a zlý človek . Nuž namyslený nemám byť na čo . Profesionálny fotograf tiež nie som iba amatér samouk .Chcem prezentovať fotky prírody tak ako to vidím ja mojim okom cez hladáčik mojho fotoaparátu . Je smutné že máme minimálne dve spoločné zaľuby -poľovníctvo a fotografovanie a nehľadáme čo nás spája ale to čo nás rozdeluje . Určite som nemal v úmysle ťa nejako urážať a predpokladám ani Ty mňa . Niekedy treba potlačiť emocie a nie za každú cenu dokazovať pravdu . Prajem Ti dobré svetlo a veľa pekných fotiek ktoré si mimochodom rád pozriem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off anonym, 7.8.2009 o 13:16

OPRAVA,proti tebe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 7.8.2009 o 13:13

EDU,ohnisko 70mm je na druhej fotke ktoru som tam dal,keby si čítal kludne bez nervov,bol by si to pochopil a k tech. kvalite,urob ty fotku s 1600 alebo 2500 iso,pri čase okolo 1sek a rád sa na to pozriem. A Mira Zumrika,aj ked som ho osobne nepoznal,uznávam. Dokonca aj niektoré tvoje fotky sa mi páčia,len tvoje prehnané "JA" sa mi na tebe nepáči a to ako som zistil,nie som jediný.Takže tak,urazit ma nemôžeš,nech tu budeš písat o mne čo chceš,ešte sa to môže časom obrátit proti trbe samému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 1:33

hawk 3 Miro Zumrík prešiel na Canon tiež :) vratil sa k nikonu :) Naposledy som sa s Mirom rozprával v Súlove na klubovej schôzi fotografov prírody . Mal ešte veľké plány česť jeho pamiatke . Na otázku Miro prečo si sa vrátil k Nikonu povedal stroho nostalgia a zvyk ! Prečo však prešiel z Nikonu na Canon mi odpovedal pre sklá !!! Nemám vôbec záujem nikoho lámať na Canon . Kľudne môžeš fotiť medvede na ohnisku 70 Nikonom :)) Tvoja kvalita fotografie bude aj tak na úrovni compactu za 100 € tak Ty nepotrebuješ zrkadlo ! PS : Miro bol výborný fotograber ale mal ešte i danosť svoju fotografiu marketingovo ponúknuť ! V tom nemal na Slovensku konkurenciu !!! Ešte raz klub fotografov prírody nestratil iba zakladatela a výborného fotografa ,ale osobnosť svetového významu . Česť Mirovej Zumríkovej pamiatke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 6.8.2009 o 22:55

samo,Risoss,MIRO ZUMRÍK FOTIL NIKONOM A NEMAL 1. ALE MIN.2 AJ V ČASOPISE,NAŠE POLOVNÍCTVO č. 4. 2009 ,KDE SA PÍŠE O JEHO SMRTI,JE JEHO FOTO AJ S NIKONMI,TAK SA NEDAJ NIEKOMU ODRBÁVAT. A CANON POUŽÍVAJÚ VAČŠINOU FOTOGRAFI ŠPORTU,NIE PRíRODY. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.8.2009 o 15:31

Samo je to zbytočné sa baviť o tom čo je lepšie . Každému vyhovuje iné Nikon a Canon sú dve špičkové značky . Ja mám Canon som spokojný Ty máš nikon a si tiež spokojný . Recenzie sú skrytou reklamou iba . Či máš nikon alebo canon nebudeš mať ani lepšie fotky ani horšie a to dobre vieš . Ako si spomenul stále s predháňajú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 5.8.2009 o 14:48

Hej ale ze Nikon ziskal najlepsiu profi a advanced zrkadlovku tam uz nepisu ... mam rad ohananie sa takymi clankami ... odkaz aj tak je to kazdy rok na striedacku, kto vypusti novinky, tan berie ceny ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.8.2009 o 14:29

Ja som iba zopakoval solová Godiho - Ivana Godála ktorý prešiel do canonu presne pre tieto dôvody . Opýtaj sa jeho ako to je :) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov