Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

9,3x62 poprípade 9,3x64 - diskusia

autor: off body
pridané: 20.7.2009 12:03

Poprosim o vaše rady postrehy a skúsenosti ohľadom týchto ráží, aké strelivo,aku optiku. Ďakujem

počet zobrazení: 43 009
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off urssus, 27.11.2014 o 17:08

Hmmm...pan lovec1967, ako ste to mysleli s tymi starymi rychlimi kalibrami? Pretoze vami spominany kaliber 9,3x62 bol skonstruovany v roku 1905....30-06 Spr. Bol skonstruovany v roku 1906....kaliber 7x64 vznikol v roku 1917....takze stare rychle kalibre su nakoniec mladsie. O poskodeni zveriny sa s vami da suhlasit ciastocne, aj rychle kalibre s dobrou strelou zverinu neposkodzju. Ziadny kaliber nie je urcite lepsi ako iny, kazdy ma svoje vyhody aj nevyhody.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jaro9,3x62, 12.12.2013 o 18:39

SAKO HAMMERHEAD 18, 5 g. cena 42e krabička, mal som Normu Oryx 18, 5 g, RWS UNI Clasic 19 g, SB 18, 5 g, Prvý partizán 18,5 g. No žiadna strela sa Saku nevyrovnala, z 20 kusov čiernej jedno odbehlo 15 m, no len z toho dôvodu, že bola zasiahnutá chrbtica!!! inak všetko v ohni, komorove rany, vaha od 15 kg - 165kg. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 1.11.2013 o 18:59

Ta strela je ohromny monolitycky tvrdy vrtak. Tak ako pisal Hyperon pokial nejdes do Afriky. Kamarat si tiez kupil ako druhu pusku 9,3x62 CZ 550 FS dal si poradit a kupil Sako Hammerhead SP 18,5 a teraz si chodi s ulovkami vysmiaty. Uz ten nazov hydro- srela tvorena pre zver, tvrdu na ranu. A ta cena 170 dolarou. U nas kde najdes tuto strelu? A uplatnenie pre nu? Niekde som uz cital alebo len vydel cavitation bubbles efekt pri takych strelach sa uz uplatnuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.11.2013 o 18:40

chystas sa do Afriky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mike, 4.10.2013 o 9:09

Strelivo do 9,3x62 federal woodleigh hydro solid 18,53g -

Vyskúšal už niekto strelivo od federal cal. 9,3x62 woodleigh hydro solid 18,53g?


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 1.10.2013 o 21:51

Lovu a lesu zdar dámi a páni, zatiaľ vykonávam kandidátsku prax a v blízkom okolý nepoznám nikoho kto by mal tento kaliber a preto chcem Vás poprosiť o jednu vec pretože mám zatiaľ len teoretický záujem o kaliber 9,3x62 a chcel by som mať aj praktický. Preto Vás chcem poprosiť či by bol niekto taký ochotný a dal by mi na strelnici si vystreliť z tohto kalibru. Samozrejme náboje zaplatím plus sa revanšujem. Kto by bol ochotný prosím napíšte mi do pošty. Piešťany okruh 70 Km. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mike, 3.9.2013 o 12:08

Vulkan 15g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cosar, 2.9.2013 o 19:22

renderko: oryx je uplne o inom , srnčia pri klasickych ranach na rebra prip. na mäkko. (u mňa všetky rany na posledne rebro) srnčia od 10-40 m. množstvo farby nič v ohni. vysoka. rany na rebra, (mimo dvoch kusov jelienča komorova ranana 50 m odislo 20 m, dostreľovany jeleň 290 m, spodna komora odisiel 30 m.) všetka ostatna vysoka odisla 100 m a viac, bežne 200 - 300 m, pritom viac než bohate pofarbena stopa. diviačia zver ( mimo 1 kanček 90-110 kg. rana na 15 m. sikmo chytene 3 rebra,slezina, zaludok, čreva,ľadvina, strela uviaznuta v zadnom stehne odijdený 300 m, zaľahnuty, po 5 hodinách vycvičené dva psy v mladine a stale zivy a jedného prasiatka nedohladaného aj napriek kusom pecene na nastrele) strelenych ďalších 60 kusov všetko v ohni alebo max. 10 m. - tu funguje ako vypinač. Škodna - v podstate ako celoplašť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off renderko, 3.6.2013 o 22:50

doteraz som používal 19,0 g RWS UNI Classic. Strela strašne fragmentuje. Rozmýšľam prejsť na 18,5 g Norma Oryx, abo niešo iné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nimrod, 3.6.2013 o 17:31

Jelen 140m v ohni,daněk 30m v ohni,srnec 50m,120m v ohni,sele 40m v ohni,lončák 60m v ohni-pouze komorové rány.Náboje TM A TARGET GECO 16,5g - 9,3x62.Naprostá spokojenost SUPER!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 10.5.2013 o 19:56

Kolega ma 9,3x62, vyskusal uz vela druhou streliva a nakoniec zostal pri vulkane od normi.Zevraj vela farbi, netreba ani farbiara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 9.5.2013 o 13:42

Tuto pušku som si doniesol čiste na spoločné polovačky a kedže polujem viac ako dvadsať rokov viem ako to chodí.Dni su krátke a neni čas dohladávať lebo sa ide do dalšieho pohonu atd.preto som sa rozhodol pre tento cal.videl som hosťa co dokázal na štande a nemožem povedať že to bolo všetko strelené dobre a práve to:všetko ležalo,či na mako alebo len tak na stred jednoducho obrovská sila pať rán pať diviakov okolo 80kg ani jeden neodbehol.Zatial skusim Evo a ked ma nepresvečia skusim iné možno Interbond ako strielam z 30-06 to mám teda odskušené asi na 150kusoch naozaj super hlavne diviak a vysoká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 9.5.2013 o 12:38

Mlsrb prepač nepisal som,že plačeš a cosar ma pravdu ale aj ty to vieš,že pri love je to uplne inak ako na strelnici.Ja som poľoval s 308W a chcel som zmeniť.Vtedy prišla znova do módy 9,3 aj ja som sa zdráhal a kamaráti ma mresvedčili takže keď prišla výhodná ponuka som neodolal. S Vulkanom mam zmiešané skusenosti niekedy uplne super,zver často padá ale aj to sa my stalo,že jeleň strelený v ruji z 50m na srdce sice ukažkovo značil ranu ale odbehol ešte 70m bez farby(farba bola len na posledných 5m)bez priestrelu a niekolkokrat som zistil vyzutie jadra z plášťa.Brat striela v tomto kalibry 18,5g Oryx a je spokojný hoci podľa mna je Oryx dosť tvrdý takže proti gustu...Som zvedavý na EVO lebo tie skusenosti su rôzne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 9.5.2013 o 11:43

Ja mmomentálne prechádzam z 18,5 g oryxu na Blaser CDP, je to asi tak po 4 rokoch intenzivného poľovania, od škodnej až po vysoku, niečo som o tom popísal aj tu na fore, pozri moje diskusie. Budeš ale veľmi prekvapený keď zistiš, že tento kaliber sa správa inak pri nastrelení kedy je to neuveriteľna ,,šupa" a inak pri priamom výkone, kedy ranu ani nezaregistruješ. Slangovo tomu aspoň ja vravím, že nesmieš si do rany ľahať tak ako pri nastreľovani. Resp. zo života, skúsený športový strelec, ktoremu prešlo x zbrani a kalibrov cez ruku pri nastreľovaní po tretej rane oznámil že ........(nezverejniteľne), a mám si to nastreľovať sám :), avšak na diviačky na posed si zbraň berie stale moja polovička, že sa jej z toho veľmi dobre strieľa. takže asi tak z porovnania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mlsrb, 9.5.2013 o 11:09

huber ja neplačem len sa chcem podeliť o skusenosti.Ja o tom nepochybujem že je to super cal.ide len o zvyk a nemaj strach ja nezačínam polovať a určite napíšem aj ako sa chová to Evo 18,8 v praxi.Tažko povedať o šetrnosti cal.Polujem z 30-06 15rokov a asi 6 rokov sttrielam Hornady interbond je to ako druhá puška poškodenie zanedbatelné oproti Seliér.Poloval som 10 rokov z 8x57 dodnes lutujem že som ju predal užasný cal,ale som presvedčený že aj táto 9,3 bude super len uhádnut dobré strelivo.Rád si nechám poradiť od ludí čo poluju dlhšie s cal 9,3x62 napíšte skusenosti dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 9.5.2013 o 10:31

Páni!Ak ste si nevšimli malo by to byť o 9,3 x62.Takže k téme :Ja zhruba 10 rokov poľujem s týmto kalibrom a strelil som od líšky až po veľkého jeleňa všetko.Podľa mňa je to šetrnejši kaliber ako 30 06 a take hlašky že je to delo atď.púštaju len tý čo s tymto kalibrom ešte nikdy nepolovali.Mlsrb hadam si neaky chlap takže nebude Ti vadiť neaký zvukový prejav a kopnutie veď pri love to ani nezbadaš!Ja použivam 15g Norma Vulkan a na spoločné 18,5g Prvi Partizan.Podľa skusenosti aj druhých najviac sa osvedčily 16g RWS Kegelspitz,a potom ťažšie a pomalšie strely ako Lapua Mega,Sako Hamerhaed,aj Partizan ma svojich fanušikov.Takže skus to Evo a so skusšnosťamy sa podel aby sme sa poučili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 9.5.2013 o 9:29

...s 9,3x62 NORMA ORYX 21,1 gr. som strelil túlavú mačku (vtedy sa ešte mohlo) a po prehliadke účinkov strely kamarát skonštatoval, že by úplne kľudne mohla ísť na preparáciu...toľko naspäť k téme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 9.5.2013 o 9:22

ano trošku sme odbočili od témy , ale nedá mi . snipko kolko kusov povedzme líšok čo strelíš s tým hornetom má v sebe len dierku ? lebo ja mám moc kamarátov čo má hornet a každá druhá líška je rozbytá . a pre rado , to je samozrejmosť že ak používaš celoplášť tak ti líšku nerozbyje , ja som poukazoval na odborníkov čo tu pred nedávnom písali bludy že poloplášť v 308W alebo v 223 rem nerozbije líšku , len ju prestrelí :)prepáčte že je to mimo tému ale tak diskutujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 9.5.2013 o 7:26

Ono to ani nie je o kalibri, ale o konkrétnej strele a že také sú o tom nie je pochýb, ale táto diskusia je o niečom inom tak to tu nebudem rozoberať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 9.5.2013 o 7:13

majko82: ty si napísal: a ak mi bude niekto tvrdiť že je gulový kaliber čo kožušinu neznehodnotí tak sa mu zasmejem do očí :) S tým nesúhlasím, lebo napr. 22 Hornet nepoškodzuje kožušinu čo mám v praxi odskúšané, je to len dierka = dierka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 9.5.2013 o 6:35

nuž každému vyhovuje niečo iné , ja si chcem sem tam aj vypracovať nejakú tú kožušinku tak preto mi pasuje viac gulabrok . a ak mi bude niekto tvrdiť že je gulový kaliber čo kožušinu neznehodnotí tak sa mu zasmejem do očí :) preto ten gulabrok ! :)a nemusíš sa báť , partizány nefušujú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 8.5.2013 o 23:40

Majko vďaka za vysvetlenie,už som mal strach že ta 243W je slaby kaliber alebo že tí Partizány fušujú tú skvelu muníciu.Apropo nejakú tu škodnú strelim aj ja cca 10ks ročne a guľobrok zatial nepotrebujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 8.5.2013 o 22:25

nie pán šéfkuchár na safari sa nechystám , uherský brod som si kúpil kôli tomu že je to gulabrok , vieš ja často tlmím škodnú , nestrielam len to čo sa dá zožrať a na to mi je gulabrok lepší . ale na 243W nemôžem povedať zlého slova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 8.5.2013 o 21:16

Není zač a přeju stejně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.5.2013 o 21:14

Dakujem a prajem vela uspechov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 8.5.2013 o 21:10

mlsrb: Jo ještě v krátkým laufem? No tak to musí být skutečně o uši. Zkuste se mrknout na poměrně rozsáhlou diskuzi o 9.3x62 tady: odkaz . Je tam spousta praktiků a možná se tam dozvíte co vás zajímá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.5.2013 o 21:00

OndrejP skutočne som po prvej rane zostal hluchý a otrasený,čakal som ranu ale nie taku.A to som nenapísal že je to poloautomat a je tam 50cm hlaven.Ako som už napísal 8x57 tá tiež riadne kopala ale toto je iné kafe.Tam dolu niekto píše že srnčia zver mu odbehla atd.Podla mna strielať na srnčiu 9,3x62 je normálne vražda,usudzujem to podla efektu na paneloch kde dopadala gula a doslova kráteroch ktoré zanechala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 8.5.2013 o 20:27

mlsrb: 18.8g to musí být šleha, že si to ani neumím představit:D. A co zkusit nějakou lehčí střelu třeba? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.5.2013 o 20:01

Pozorne čítam komentáre lebo som si nedávno doniesol tento cal.a puška ešte nebola v hore a preto ma zaujíma munícia ktorá je povedzme naj.do horského revíru.Nastrelil som to na 18.8g EVO sám som zvedavý ako sa to bude správať.Moje prvé pocity su zmiešané,mal som už dosť pušiek aj cal.poloval som aj 8x57,mám doma 30-06 ale táto puška je jednoducho strašná také bomby som ja osobne ešte nezažil.Ale rád si nechám poradiť muníciu od ludí čo poluju s týmto cal.viac rokov a ozaj to maju vyskušané,dakujem,čo poviete na RWS EVO 18,8g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechankar, 8.5.2013 o 18:44

15g Norma Vulkán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 8.5.2013 o 18:33

Majko keď ti to tak dobre padalo po tej 243W prečo si ju predal a kúpil Uherský Brod v cal.7x65R chystáš sa do Afriky???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 8.5.2013 o 17:01

kúp si 243W a strielaj prvého partizána a nepotrebuješ ani farbu , zostane ti všetko v ohni , a nemusíš takým kladivom mlátiť po hore . ale samozrejme treba aj trafiť :) Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 8.5.2013 o 16:01

Mam oboje strelivo vyskusane ale v 9,3x74R a určite radsej to Hornady Interlock SP RP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mike, 8.5.2013 o 15:48

Strelivo Hornady dangerous game 18,5g skúsenosti alebo norma vulkan 15g 9,3x62 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 16.4.2013 o 11:15

ma niekto skúsenost v tomto kalibri so strelivom norma plastic point? 18,5 g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarcel, 9.4.2013 o 15:33

laco 11, RWS uz 8x60S pravdepodobne nerobi.V katalogu RUAG ho uz neuvadzaju.A ani na ich strankach.Zostava uz len vyrobca PP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 9.4.2013 o 12:50

doteraz som vyskúšal RWS H-mantel, tie boli uplne prve, pretože na to bola zbran fabricky nastrelená, potom 3-4 roky oryx 18,5 g a tento rok na spoločných selier. Lovim priemerne 10-15 diviakov, 5-8ks vysokej, 3-5 srnčej + škodná, využívam zbraň absolutne univerzálne na všetku zver. diviačia zver - všetko strelivo ok srnčia zver - pri zasahu na rebra oryxom, bez značenia odbieha do 20 m ostatné nemam vyskúšane vysoká oryxom pri zásahu na rebra 100 m, h mantel v ohni ale silne poškodenie, selier nevyskušany. Rozhodol som sa skrz výsledky pri love vysokej zmenit strelivo a výber padol na Blaser CDP, resp. necham si poradiť niečo rozumné podložené ale aj praxou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.4.2013 o 12:34

odkaz odkaz odkaz vsetky su o.k. Kamos si este prebija Accubond.Ten KS co napisal sako80 urcite dobre lame diviaky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 9.4.2013 o 12:34

...k maximálnej spokojnosti na u nás žijúcu zver od srnca až po veľkého jeleňa používam NORMU ORYX 21,1 gr. ... nesúhlasím s tvrdením, že by tento kaliber nebol vhodný na naše podmienky...počas svojho dlhého aktívneho poľovníckeho života som vyskúšal veľa kalibrov...top z hľadiska univerzálnosti hodnotím 8x57 a 9,3x62...nedám dopustiť ani na 8x60S tam je problém s tým, že ich ako zánikový kaliber vyrába už iba RWS...je pravdou, že som ulovil jeleňa aj 6,5x57...videl som dokonca streleného muflóna malorážkou...ku konformnosti streľby veľkým kalibrom v nemalej miere prispieva aj značka zbrane...dôležité je samozrejme brať do úvahy aj balistickú krivku tohto kalibru, ktorá je samozrejme výraznejšie klesavá ako ľahšie kalibre s ľahšími strelami...tu doporučujem predĺžiť nastrelenie na vzdialenosť 150 m .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 9.4.2013 o 12:28

Ja používam 16 g KS v 9,3 x 74 R. Tiež to ostáva v ohni, alebo odskok len kolo 20 m. Aj kanec kolo 180 - 200 kg po rane len sa zvalil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM