Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Môžem si postaviť posed a krmelec aj keď nie som poľovník? - diskusia

autor: off freky125
pridané: 18.7.2011 0:14

beriem to ako hoby na volni čas

počet zobrazení: 23 836
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 26.7.2011 o 13:15

v tejto debate som skončil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 26.7.2011 o 13:11

jelsovec - :))))))))) mno admin, prispevok mam zmazany - suhlasim ze bol off topic. :) ale neda sa nereagovat.. :) a teraz si prebral stafetu.. som zvedavy kolko a o com ta bude jozibaci presviedcat. :)ja som sa mu uz snazil vysvetlit ze nech sa drzi temy napr. v diskusii prikrmovanie a tam nech debatime kolko sa nam chce, zial neda si povedat a s prepacenim sa naserie do kazdeho vlakna.. za to ja nemozem.. a nereagovat ako tu navrhovali niektori - neviem preco by som nemal. chodim sem nielen koli novy info a vedomostiam a skusenostiam ale aj v ramci zabavy.. a tou je pre mna napr. diskusia s Jozim. aj ked mi uz parkrat stupol tlak. ale to k diskusii patri. ale suhlasim s tym aby sa prispevky mimo topic mazali, aspon budu diskusie prehladnejsie a casom sa naucime prispievat k tmy spravnym temam.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 26.7.2011 o 12:39

jóžibáči, ja som mu len poprial veľa štastia, s tým že som zvedavý na výsledok jeho práce. teda posed a krmelec. nie na to či na tom posede niekto sedí a či z toho krmelca je brané seno. tak sa na mňa nevyhováraj a choď pekne do témy Prikrmovanie. šup-šup ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.7.2011 o 12:38

Osamelyvlk, ja neodkopávam túto tému do autu, to robíte vy tým že ste priamo v nej začali inú. Ak vás to zaujíma ako píšeš, založte si tému priamo na to a možno sa zapoja i ostatní. Lebo ak vidia v zozname diskusií názov témy či môže postaviť posed alebo krmelec, tak ich asi nenapadne, že sa tu rozprávame o tom či žerú seno alebo nie. Preto ak vás to zaujíma, založ tému priamo na to. Túto ponechajme na to na čo bola založená. Verím, že ma pochopíš. Ďakujem. P.S. - to že sa o to zaujíma i freky125 som nepostrehol, až keď ty si to teraz napísal. Ale aj tak si myslím, že je to téma o niečom inom a mala by byť samostatne. A možno tu už téma Čo žerú je, len treba pozrieť, vľavo je vyhľadávač. Ak je, zapojte sa tam. Ak nie je, založte ju vy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.7.2011 o 12:26

admin, ale freky sa už zaujíma v tejto diskusii. Prečítaj si jeho príspevok z 21.7.11., o 20,50. Ale fotodokumentáciu mu navrhol už aj Jelsovec /21.7. o 10,22/. Takže i ja som náramne zvedavý na foto, video, či priamy prenos. Ak by som mal jeho možnosti, určite by som ich využil a ukázal pravdu. Lebo nie nadarmo sa hovorí, že je lepšie raz vidieť, ako 200 krát o tom počúvať, alebo čítať. Nie je dobré odkopávať túto tému do autu. Jednoznačne sa ukáže, kto má pravdu - ja alebo 56 999 ostatných poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.7.2011 o 12:01

Osamelyvlk, ok ale už to nechajme tak. Venujme sa už len téme. Keď sa freky125 bude zaujímať o to či žerú seno alebo nie, založí na to diskusiu ktorá bude len o tom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.7.2011 o 11:53

admin, ja sa držím témy. Ibaže freky125 rozšíril tému zo stavieb krmelcov a posedov na prikrmovanie zveri. Čiže - už to nie je len o hobby stavania. Preto o tom sene. Takže goret, lepšie poštuduj frekyho príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.7.2011 o 11:41

Odporúčal by som venovať sa predmetu diskusie, či si môže postaviť posed alebo krmelec aj keď nie je poľovník. Tomu sa prosím venujte a nie či zver žerie seno alebo nie! Ďakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 25.7.2011 o 11:06

freky125, máš pravdu, načo sa hádať. Postav krmelce, naplň senom a pozoruj. A daj vedieť. Najlepšie by bolo video, aby sme videli aj indikátory zdravia - srnčie zadky. Ak budú čisté, snehobiele, niet sa o čom hádať. Platí to však len o srnčej. U jelenej a diviačej to nie je až také pozorovateľné a z diaľky, preto by bol potrebný veterinárny posudok. Hlavne trusu. Platí jednoduchá, ale praktická rovnica: čisté zadky = prikrmovanie dôležité, špinavé zadky = prikrmovanie škodlivé. Alebo postupka: Očakávaná: Prikrmovanie = čisté zadky = správna voľba. Známka = Kocúrkovo. Reálna: Prikrmovanie = špinavé zadky = nesprávna voľba. Známka = Oxford. Náprava: Neprikrmovanie = čisté zadky = relevantná voľba. Známka = Oxford plus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.7.2011 o 22:47

Jaro dakujem za odpoved na moj dotaz,ktory potvrdil že i chlebom a rožkami sa može krmit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.7.2011 o 22:29

:-o))))D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 22.7.2011 o 22:22

Rozoberate tu take veci ktore uš boli overene aj milion krat a hadate sa či žeru to seno alebo nežeru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirec2, 22.7.2011 o 20:34

U teba je problem že sa hraješ so slovíčkami.Už dlho čítam tvoje názory,si veľký ,,odborník,,.Mal by si začať prednášať vo Zvolene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.7.2011 o 18:16

EDU, zver samozrejme berie seno vo velkom, sak som sa ho uz nieco navlacil do lesa. Podla Osamelehovlka ho ale nechce. Preto som mu napisal,ze ho odniesli mimozemstania... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.7.2011 o 10:49

Mirec2 píšeš sprostosti ale totálne !!! Zhaduješ ľudí len preto ,lebo nevieš ,že zver sa nekŕmi ale prikrmuje a to v čase núdze v 4 zimných mesiacoch november ,december,januar a februar . Svoju sprostosť ešte vyjadríš ,že by som mal odovzdať poľovnícky lístok keď by som v lete silážou krmil :-D??? Si ma rozosmial . Aspon si sa odprezentoval aký si znalec. Bone samozrejme ,že zver berie seno a vo veľkom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.7.2011 o 8:40

No, bol prazdny tak preto doplnam. Ty myslis, ze ked davam seno do krmelca, tak zver stoji pri mne?-kvoli fotke pre teba??? Parkrat sa mi stalo, ze zver bola taka vyhladnuta, ze ked som prisiel s bratom ku krmelcu so senom, postavali od nas asi tak 30 metrov a cakali. Krmelec bol prazdny a ked sme seno vysypali do krmelca a odisli sme asi 50 metrov nizsie, tak okamzite boli v nom. A ako mas vycitat z fotky, ze zver seno berie? No asi ho odniesli mimozemstania, ked tam nebolo. Podla teba seno zver z krmelca zrat nebude, tak ja nemam pre teba ine vysvetlenie. Okrem stop zveri tam ziadne ine neboli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 22.7.2011 o 8:11

hm... takže pre teba je dôkazom estónska kamera.. a keď ti niekto napíše, že naplnil krmelec a o týždeň ti ukáže foto prázdneho krmelca tak to pre teba dôkaz, že zver to seno berie nebude? Kde sa potom stratilo to seno? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.7.2011 o 0:50

bone, 21.7. o 16,13. A ako mám z tej fotky vyčítať, že zver seno berie a nestíhaš dopĺňať??? Nevidno tam ani kus zveri, ani kŕmny kalendár, nič. Takých fotiek by som narobil kvantá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Polepto, 21.7.2011 o 23:54

mirec2, to ze tym krmis 5 rokov a zver ti to berie to nic nemeni na veci ze to moze zveri uskodit. resp.jej to neskodi....A v lete s tou silazou..tam som sa niekde stratil. Ale sranda je tu inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 21.7.2011 o 23:15

mirec2, každý poľovník by mal odovzdať poľovný lístok, ktorému prikrmovaná zver v zime hnačkuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirec2, 21.7.2011 o 22:55

Ty si sa mamke vydaril. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2011 o 22:50

mirec2 keď krmíš si krmič nie poľovník . Poľovník zver prikrmuje ale to by si mohol vedieť ak si zložil skúšku z poľovníctva !!! V lete silažou krmiť ??? Hm zaujímavá činnosť :-DDDD. Huaaaaaaaaaaaaaaaa akože keď stoja kukurice či pšenica ??? :-D nuž prikrmuje a zver v čase núdze krmiť môžeš doma v chlieve alebo maštali a to aj v lete :-DDD silaž si nechaj na zimu pre seba budeš ju potrebovať :-DDD Orol palec hore ! tebe chlapče by som zobral nie poľovný lístok ale občianku :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.7.2011 o 22:35

Inak ja osobne chlieb či pečivo zveri nepodávam ( starám sa len o srnčí krmelec ). Podávam osvedčené a doporučené krmivá, s ktorými mám viac rokov dobré skúsenosti a srnčia to rada berie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.7.2011 o 22:30

Všetko je v naprostom OK, pozdravujem Ťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.7.2011 o 22:28

orol prepac ja som madar ASI som to zle pochopil:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.7.2011 o 22:24

Edu nepíše, že len v noci, ale píše, že ASI len v noci. To slovo ASI nevylučuje, že môžu prísť aj cez deň, no najskôr v noci. P.s- dobre vysušené a NESPLESNENÉ rohlíky, či chlieb sú vhodné na prikrmovanie diviakov a nielen im ( odpovedám na otázku lubenka) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirec2, 21.7.2011 o 22:14

krmenie pečivom nemá nepriaznivý vplyv na zver. Pečivom krmim už 5 rokov. Tiež krmim aj kukuricou a obilím. S touto krmou zakrmujeme pod tromi posedmi neustále. Podľa mňa je väčší hazard krmit so silažou v teplých a letných mesiacoch, lebo vtedy do 48 hodín podlieha skaze. Mám vyskúšané, siláž je najlepšia v zimných mesiacoch, hlavne, keď mrzne. Osamelý vlk a Edu mali by ste odovzdať poľovne listky a mali by ste sa venovať babám, to by bolo pre Vás najlepšie pre túto diskusiu. Vy asi vôbec nechodíte krmiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.7.2011 o 22:02

freky125 tie diviaky uvidis aj vecer takto v lete v pohode okolo 20tej pridu keď majú nakrmene a maju pokoj mozes ich v pohode pozorovat nie ako Edu pise ze len v noci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.7.2011 o 21:35

chcem sa opytat,prečo sa diviakom nemožu davat ako krmenie chlieb a rožky,dakujem za odborne odpovede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2011 o 21:29

oki len podívaná bude asi len v noci ale neva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 21.7.2011 o 21:26

Dik lebo si to musim chystat a chcem aby sa mi tam naučili chodit aj tie diviaky krasna podivana ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2011 o 21:04

Nie pečivo nie je vhodné ani ako vnadidlo ani ako krmivo . Kukurica v klasoch sušená či iba zrno . Treba však zachovať určité hyg. zásady . Tiež je vhodná siláž a podobne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 21.7.2011 o 20:50

Dobre temi ohladom toho sena ale ako som pozeral seniky v našej obci tak ich tiež dost často doplnali tak neviem čo je na tom pravdy či im chuti alebo nechuti.Ešte by som sa chcel spitat čo je dobre davat diviakom??Može byt stary chlieb rožky....?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2011 o 16:47

osamelyvlk ano zgrneté hnilé ,plesnivé ,viacročné seno naozaj zver nebude brať . Keď že ho žrať nebude nemôže mať z neho ani žalúdočné obtiaže to je logické . Ako tu bolo velakrát smomenuté pri prikrmovaní treba dodržiavať presné hygienické zásady . Neviem aké hygienycké zásady platia v krajínách bývaleho ZSSR ani ma to nezaujíma .Také sprostosti že čo keď jej stebielko do snehu padne a potom ho bude papať môžu len teba napadnúť . Aj kravičke či ovečke spadne v zime seno a je len na nej či ho bude alebo nebude konzumovať . To žo žerie seno z tzv estonskej kamery ma vôbec nezaujíma ani čo tej zveri predkladajú . Majú na to štátny dozor ktorý by mal zakročiť v Estonsku teda za predpokladu že tá kamera je naozaj v estonsku :-D .Kvalitná senáž a letnina samozrejme zvieru chudí ako tej domácej tak tiež tej vo voľnej prírode . Inak by jej ho nikto nepredkladal a nemusel by za zimu poľovník viackrát doplňať svoje krmidlo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.7.2011 o 16:42

Osamelytlk, ty keď si proti krmeniu, podávaniu soli a liečiv môžeš z praxe hovno vedieť, čo zver berie a čo neberie. Zapoj sa už konečne fyzicky do prikrmovania poľovnej zveri a potom rozprávaj a súď... Mimo toho, že urobíš pre zver dobre, budeš aj viac vedieť. Ty si aj proti takýmto ľudom a názorom, aký sa tu píše najmä ohľadne sena ( keďže o ňom si písal ) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUMMER, 21.7.2011 o 16:40

Ja tiež nie som poľovník a mám svoj posed aj krmelec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 21.7.2011 o 16:26

Takže Edu má pravdu, že estónska kamera klame? Celú zimu som na ňu klikal, krmelec bol neporušený - raz som tam nevidel srnu - a na jar ho zobrali aj so senom. Tejto zimy bolo seno aj na zemi, zapadané snehom a sneh chýbal na ňom iba tam, kde sa naháňali diviaky a nechtiac oň zavadili. Alebo že by bolo nedostatočne kvalitné? No ale pozrieme v túto zimu. Ale už som vyzýval na obhliadku a dostalo sa mi výhovorky, že sa nevie dostať na estónsku kameru. Tak ja neviem, ako ešte dokázať, že zveri seno nechutí. Alebo - ako som už písal - asi máte zvláštnu odrodu srnčej - senožravú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 21.7.2011 o 16:13

Nechuti im to seno z krmelca tak, ze nestihal som doplnat...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 21.7.2011 o 16:07

posledný krát sa ťa Osamelývlk pýtam - ako si prišiel k záveru,l že kvalitné seno zveri nechutí? Ako mi vysvetlíš v zime ubúdajúce seno z krmelca? Prečo sme museli dopĺňať každý týždeň? Som zvedavý na odpoveď. Ak sa jej nedočkám neprekvapí ma to. Viac sa ťa to už pýtať nebudem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM