Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Líšky - diskusia

autor: off Vlado2406
pridané: 21.6.2007 10:02
Všetci vieme,že líška prenáša rôzne choroby a je to dravec,loví okrem hrabošov aj malú zver,či už srstnatú alebo pernatú...Ale rovnako ako všetko živé aj ona má obdobie,v ktorom má mladé a stará sa o ne,preto sa pýtam:"Je líška ozaj taký predátor malej zveri a prenášačom rôznych chorôb,že si nezaslúži pokoj aspoň na pár mesiacov,kým vyvedie mladé?"
počet zobrazení: 28 956
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off keke, 21.7.2018 o 7:19

Zdravíčko. Poľujem v poľnom revíri s krásnymi stavmi drobnej. Hosťovské u nás sú nezabudnuteľným zážitkom plného akcie a bohatého výradu. Prečo asi. My berieme tlmenie škodnej vážne. Nemôžeme si dovoliť luxus chovu a ochrany líšok. Mimochodom v období odchovu šteniat je vegetácia vysoká, takže sa im aj tak darí úspešne odchovať mladé v dostatočnom počte. Akosi prirodzene sú väčšinou strieľané v zime a až po žatve. Takže netreba sa báť - nevykapú. Tak to potom vyzerá na niektorých fotkách výradov, kde je pomer drobná líšky skoro 1:1. Takže je to na každom. Či chce chovať drobnú alebo líšky. Pozdravujem.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 242 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 1.7.2009 o 22:11

Janka nič sa neboj pridem na tu chatu za tebou a líšky pochytame živé . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 1.7.2009 o 19:51

Z Tvojej strany je to priam skvelý nápad, ale realizovať sa dá len s poľovníckym združením, prípadne spoločnosťou a jeho členom – poľovníkom, ktorý tam má revír v tom katastri – lokalite blízko Tvojej chaty a má samozrejme povolenie na lov „škodnej“. Z tohto je teda jasné, že ja ako poľovník, ale aj iný, mimo už horeuvedeného tam jednoducho nemôžeme prísť a uloviť tie líšky, resp. líšku. Dopustili by sme sa trestného činu pytliactva. Možno na tejto stránke medzi nami je niekto od Vás, čo Ti rád pomôže v „probléme“ ozve sa a vec zrealizuje k Tvojej spokojnosti.
P.S.- Janka, ak budeme ale na líšku čakať len my dvaja, asi by som to zobral :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janaK, 1.7.2009 o 18:55

Dakujem za Vase prispevky. Som skutocne neznala vsetkej polovnickej problematiky, ide mi hlavne o to, aby sme tie macky mohli vodit na chatu aj nadalej. Preto by som rada ponukla na par dni chatu (v peknom prostredi v ZM okrese) tomu, kto by si rad ziskal tie lisky ako ulovok. Myslite, ze je to sialeny napad? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.6.2009 o 19:10

janaK
VŽDY VYHRÁ líška, pokiaľ by došlo k súboju na život a na smrť. Preto ich nepúšťaj, je to veľmi - veľmi riskantné. Mimo iného sa tiež môže stať, že líška Ti nakazí mačičku chorobou, ktorá je prenosná na človeka. Je tiež pravdepodobné a dokonca možné, že poľovník Ti mačku odstrelí v súlade zo zákonom a Ty vôbec, ale vôbec nič neurobíš. Preto si myslím, že mačky nepúšťaj z chaty von na nočný lov. Je to na Tebe, či si si vedomá týchto rizík, ktoré som už hore uviedol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 26.6.2009 o 17:51

A čo by sa im už mohlo prihodiť vonku horšie, ako ste im urobili vy? Smelo ich pustite, maximálne ich premení nejaký starý lišiak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 26.6.2009 o 14:48

V tomto pripade drzim palce liskam. A mozmo sa ta macka aj podda, ked uz je kastrovana. Mna by teda nebavilo ani na chatu chodit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janaK, 26.6.2009 o 14:40

Máme chatu pod lesom a včera nás malé líšča veľmi vyplašilo, lebo sa nedalo odbiť, stálo nám predo dvermi. O to viac sa bojíme púšťať naše kastrované mačky von z chaty na nočný lov. Prosím Vás, kto vyhráva v súboji líška versus mačka? Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ireneus, 18.6.2009 o 12:30

Dobrý článok o besnote je na :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ireneus, 12.6.2009 o 17:59

Ako málo stačí slovenskému poľovníkovi, už iba info, že za jeden región iba 15 ks už dnes máme 12 ks a pred rokom ina 2 za celú sezónu "leta". No bude ich štát vyšetrovať aj naďalej, len zástrelné nebude. A z trichinou to ešte nie je valné, všetko negatívne a to je dobrá správa. Už len zaleží, že koľko vzoriek bude, aby to bola štatistický preukazaná vzorka a z nej, by sa dali robiť nové programy. No kým sa to zverejní, tak prejde minimálne rok, aj keď už sme 3. tisícročí či 21. storočí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 5.6.2009 o 16:28

Edo na nate sa nájte cca. 98% informácií, ale sú média, ktoré ešte nie sú napojené na net, aj keď je to čudné. Keďže sa tomu z časti aj profesionálne venujem, tak posledný publikovaný celoslovenský prieskum robený v ramci monitoringu orálnej vakcinácie u líšky hrdzavej je z rokov 2005/2006, kedy sa z dodaných líšok zistil výskyt pôvodcu Trichinella spp. až u 125 prípadoch. Najviac bývalý Východoslovenský kraj a najmenej súčasny kraj Nitra - iba 3 ks. No neviem zistiť aké je to % z dodaných líšiek na monitoring. Problém v publikovaní vidím v tom, že tieto výskumy a monitoringy sú podporované cez granty z EÚ. A tak hlavní autori to odpublikujú v odbornom veterinárnm časopise a do naších poľovnických, už info nejde. A dobrá správa na záver, pre zanietencov časopis SLOVENSKÝ VETERINÁRSKY ČASOPIS od toho roku čiastočne vychádza aj na nete v PDF formáte cez stránku odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2009 o 17:57

dzlubo myslím že na nete sa najde niečo isto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 31.5.2009 o 17:48

No výsledky určite budú publikované napr. v časopise Slovenský veterinársky časopis, ale či sa dostanú aj do poľovníckých časopisov ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.5.2009 o 16:37

Tak ako veľa okolitých krajín i Slovensko bude zaradené do krajín bez besnoty . Zlikvidovala ju vakcinácia líšok . Keďže sú hlovavce ako medzihostiteľ trichinelozi bude podľa mňa pozitívnych nálezov dosť . Necháme sa prekvapiť . Isto sa to dozvieme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 30.5.2009 o 14:22

Vzhľadom na nedávnu diskusiu na tejto stránke, keď nie je záujem o odstrel kíšky v lete, tak aj tých 15 sa asi nenaplní. Veď aj pred rokom to v lete bolo slabé. Vyšetrovanie na trichinelózu má svoj význam, len či bude verejnosť o tom informovaná.
Ináč zimný monitoring potvrdil, že v našom regióne až 70% líšiek vakcínu zižralo, takže je to veľmi dobrá cesta na likvidáciu besnoty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ireneus, 27.5.2009 o 8:07

Od 25.5. sa začal jarný monitoring orálbej vakcinácie líšky hrdzavej. Ale pozor jednotlivé RVPS budu platiť zastrelné iba prvým 15 až 20 poľovníkov vo výške 13,3 Eur. Zároveň sa líšky budú vyšetrovať na trichinelózu, takže bude prehľad, kde sa najviac trichinely nachádza. Len aby bolo dosť líšok na vyšetrenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.4.2009 o 20:52

Asi sa nezdrží :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.4.2009 o 10:35

zdar Edu - ak sa u vas zdrzi skus aj nejaku fotodokumentaciu.. som zvedavy ci a co povyvadza u vas.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2009 o 14:46

Rys selekciu neprevedie to je fakt. Ak tak zdecimovanie chovu srnčej zveri . Selekcia srnčej pomocou guľovnice sa dá robiť len medzi zodpovednými poľovníkmi . Otázku či sme zodpovedný voči nášmu chovu, si musí každý zodpovedať sám. Vôbec nie je dôležité aby sme si to hovorili ani to aby to o nás hovorili ale dôležité je aby sme boli zodpovedný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 15.3.2009 o 14:33

14.3. - Edu, hádam by bolo lepšie, keby selektovala guľa. Čo povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 15.3.2009 o 13:31

lišku na trening psa mam mladeho welsha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 15.3.2009 o 10:02

kezma líšku alebo kožu z líšky ? Kože mám veľa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2009 o 21:49

Kezma google má určite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 14.3.2009 o 21:30

nemate niekto lišku na predaj? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2009 o 20:10

Uf len nedávno sme tu preberali rysa a už to tu aj máme .Práve dnes za bieleho dňa bola videná v našom revíri rysica s mláďaťom. Asi 1 km od môjho domu. V žiadnych hlbokých lesoch . Tak tá nám to tu zaselektuje ): Dúfam ,že sa podarí sfotit . Uvidíme koľko kusov sa nájde strhnutých prípadne či sa nájdu odtlačky prípadne či sa zdrží v našom revíri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 14.3.2009 o 16:15

kiklop radsej si nemal nic napisat do tejto diskusie ani radsej nepis ked to je od veci,pis k danej teme a nie debiliny,na ktore nieje nikto zvedavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 12.3.2009 o 18:58

KIKLOP len pre Teba ...
Všetci vieme,že líška prenáša rôzne choroby a je to dravec,loví okrem hrabošov aj malú zver,či už srstnatú alebo pernatú...Ale rovnako ako všetko živé aj ona má obdobie,v ktorom má mladé a stará sa o ne,preto sa pýtam:"Je líška ozaj taký predátor malej zveri a prenášačom rôznych chorôb,že si nezaslúži pokoj aspoň na pár mesiacov,kým vyvedie mladé?"
Toto je zadanie témy od Vlado2406!Jediné,čo si dokázal napísať k veci je,že si myslíš,že Edu je k...t!Človeče ty máš vážne 22?Aspoň čítať by si mal vedieť.Mám sedem ročného švagra a ten číta už super.Ale ty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2009 o 18:55

Foksi ano Carrefour je super ja som zasa tescofil :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 12.3.2009 o 18:52

LIDL anie nie..radse mam Carrefour, maju lepsie masove vyrobky..:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mia, 12.3.2009 o 17:24

kiklop, si sa vyznamenal teda.. ale ako sa hovorí "Podľa seba, súdim Teba" asi sa toho pridržiavaš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2009 o 13:06

kiklop Ty si to nemôžeš myslieť lebo nemáš čím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kiklop, 12.3.2009 o 11:36

Myslím si že Edu je k...t!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2009 o 10:40

foksi25 ja som vedel ,že ti ulahodím a čo lidl ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 11.3.2009 o 20:35

Super..:-)) Ja si capovane pivko dam rad hocikedy..:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 11.3.2009 o 20:08

:-))))))-nema chyby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.3.2009 o 18:18

dzlubo dobre si to napísal ja však nepotrebujem nanucovať nikomu svoj názor. Iba som povedal ako i pár iných poľovníkov ,že ja lišky nestrielam keď koja opakujem sa viem :)
Kto chce nech ich striela premňa zamňa aj pri kotení .Nikoho za to neodsudzujem ani nikomu nič neprikazujem nie som totiž zákon :))
Vlado 2406 sa opýtal na názor tak som pridal aj ja svoj . Bol som označený za ferda mravca tak som zmenil ikonu a ideme ďalej . Jednu som našiel aj pre foksiho 25 môže si ju vymeniť ak je natoľko zručný odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 11.3.2009 o 18:05

Je to diskusia a každý ma právo na svoj názor. Čo tak kompromis, že loviť líšky od júna/júla a obe strany budú spokojné. V lete podľa môjho názoru sa zamerať na mláďatá a v zime na dospelé líšky, aj keď koža líšky je takmer nepredajná, takže poľovník ju loví pre vlasný zážitok ale aj jej tĺmenie. Na vystavách takmer nevidieť pekné lebky líšky ??? Je to skôr etický problém, obe názory majú svoje pre a proti a ja ich nemám v pláne rozluštiť. je na každom poľovníkovi, ako sa rozhodne.
Jarný monitoring orálnej vakcinácie trvá cca. máj až august a ak sa vtedy za okres strelia 2 líšky, tak o čom to je ? Viem vtedy sa poľuje na srnca a podobne. No podľa posledných informácci časť poľovných hospodárov ani neoznámi členskej základni, že je niečo ako jarný monitoring a sú aj takí, v malom množstve, ktorí v júni až júli stiahnú povolenku na poľovačku všetkým okrem poľovníkov s povolenkou na srnca...tak ostatní vtedy môžu´ísť do revíra akurát na brigádu...
Edo, buť si istý, že v novom zákone sa o lov líšky nič nezmení, tvorcovia zákona budú riešiť "dôležitejšie" veci ako ochrana líšky v čase rodenia mláďat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.3.2009 o 9:30

Samosamo určite máš kus nepopierateľnej pravdy a tiež zákon na tvoje argumenty pamätal a ponechal celoročný lov líšky . V mojich predchádzajúcom príspevku 09.03. 2009, 12:24 nebol cieľ na teba útočiť ako to pochopil Ireneus iba poukázať na to ,že je veľa tvorov v prírode prenášajúcich oveľa horšie choroby .
Tiež som sa nevyjadril aby sa líšky chránili .Iba som povedal ,že líšky v čase keď koja mľáďatá nelovím ,lebo sa mi to zdá nehumánne pripojili sa takto konajúci viacerí poľovníci napríklad Svico ,Alfa,Juraj 22 tak sme sa 4 vyjadrili komu je to proti srsti . Samozrejme ,že nikoho neodsudujem a má na to plné zakonné právo strielať líšku celoročne.
Inak súhlasím s tým ,že líška je povolená celoročne preto lebo bola prenášačom besnoty . Ako bude na túto vec pamätať nový zákon o poľovníctve sa nechame prekvapiť. ,Z vlastnej skúsenosti sa bude v mnohom odvolávať na rok 1962 napríklad a veci podobné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 11.3.2009 o 9:03

Poprosím čítať aj úvodzovky, ak viete čo to znamená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 11.3.2009 o 9:00

V tejto teme podporím tých, ktorí sú za "zákaz lovu líšok počas výchovy mláďat". Pripadá mi to, že ulovenie dospelej líšky je pre niekoho veľmi zložité. Nie nadarmo sa vraví, že je prefíkaná. Lovci líšok určite vedia o čom píšem. Druhá vec je vôbec líšku trafiť guľovou strelou. Telo líšky je naozaj tenké. Preto mi to pripadá tak ako teraz možno surovo napíšem: "radšej vykynožím líšku aj s mladými v brlohu lebo je to lahšie, ako ju na jeseňa a cez zimu uloviť". A vôbec, viete prečo je lov líšky celoročne povolený? Lebo BOLA hlavným prenášačom besnoty, čo už na Slovensku nie je pravda. A tie škody, čo napácha? A čo vlk. Ten niektorým PZ splní ročný odstrel a predsa je sčasti chránený. Preto sa niektoré strhnutia vlkmi ani nepíšu, pretože čo by sme potom lovili? Tiež by sme boli radi za jeho dlhšie lovenie ako bolo voľakedy sep.-marec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 242 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM