Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Líšky - diskusia

autor: off Vlado2406
pridané: 21.6.2007 10:02
Všetci vieme,že líška prenáša rôzne choroby a je to dravec,loví okrem hrabošov aj malú zver,či už srstnatú alebo pernatú...Ale rovnako ako všetko živé aj ona má obdobie,v ktorom má mladé a stará sa o ne,preto sa pýtam:"Je líška ozaj taký predátor malej zveri a prenášačom rôznych chorôb,že si nezaslúži pokoj aspoň na pár mesiacov,kým vyvedie mladé?"
počet zobrazení: 28 787
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off keke, 21.7.2018 o 7:19

Zdravíčko. Poľujem v poľnom revíri s krásnymi stavmi drobnej. Hosťovské u nás sú nezabudnuteľným zážitkom plného akcie a bohatého výradu. Prečo asi. My berieme tlmenie škodnej vážne. Nemôžeme si dovoliť luxus chovu a ochrany líšok. Mimochodom v období odchovu šteniat je vegetácia vysoká, takže sa im aj tak darí úspešne odchovať mladé v dostatočnom počte. Akosi prirodzene sú väčšinou strieľané v zime a až po žatve. Takže netreba sa báť - nevykapú. Tak to potom vyzerá na niektorých fotkách výradov, kde je pomer drobná líšky skoro 1:1. Takže je to na každom. Či chce chovať drobnú alebo líšky. Pozdravujem.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 242 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 30.12.2009 o 11:42

Peter10 úplne súhlasím.Ja som z revíru kde sme mali a chceme mať naďalej aj drobnú zver.

lesnica1-škodnú som ja písal v úvodzovkách, aj nás učili že už to nieje škodná,a le tuším neúžitková? neviem, nepamätám si, v každom prípade niesom ten, ktorý "dostreluje" líšky kopancami, alebo vôbec. (videl som aj také...) Líšku považujem za rovnakú zver ako hocičo iné, ale pokial je ich veľa, treba zakročiť (a už včera bolo u nás neskoro) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 30.12.2009 o 11:02

Asi by bolo najlepsie robit medzi liskami osvetu.Rozkladat po lese tabulky ,,pre lisky plati zakaz lovu zajacov a bazantov", potom by chytali iba hrabose a mysi a hned by sa z nich stala uzitkova zver.Ale teraz vazne,pravda je asi taka, ze inac sa na lisku pozeraju polovnici v reviroch s raticovou zverov , kde su skody liskou zanedbatelne a inac v reviroch s drobnou zverou, kde je liska asi najsilnejsi predator.Ci je moralne a eticke strielat ju v obdobi ked vrha mlade, to si musi zvazit kazdy sam.Nepopieratelym faktom ale je, ze v obdobi ked krmi mlade lovi najintenzivnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 30.12.2009 o 0:15

ved ako píšeš....prístup každého. Niekomu by bolo mäsa málo aj keby boli tie srnčatá veľké ako bizóny. škodnej sa bude vždy dariť lepšie-o tom je zbytočné písať. Mňa len mrzí, že si niekto neuvedomuje, že to človek dal aj tým líškam pomenovanie ,,škodná" a že aj tak je to živý tvor, ktorý do prírody patrí a že je to tvor, ktorý cíti bolesť. Ale vzhľadom k tomu, že sa na nich díva z vrchu a kvôli tomu, že robia škodu na tých druhoch, z ktorých my chceme mať úžitok, je to proste a jednoducho nevítané a nenávidené v každom revíry. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 29.12.2009 o 23:57

lesnica1-nieje to sprosté, aj na výchovu a výcvik brlohárov (napríklad) stále chýbajú líšky.Ono si to napísala velmi trefne, pokial to urobí niekto iné, trápiť nás to nemusí a nemusíme sa cítiť vinne. Podobne je na tom aj lov srnčiat, z ktorých po ulovení nieje ani dosť mäsa (podla niektorých) a navyše je to zaťažujúce na psychiku loviť také malé bezbranné zvieratká.Názory sú rôzne, všetci sme iní.Niekto na srnča ani pušku nezdvihne, niekto ani na líšku nieto ešte na líšča.A skutek zase utek, výsledok taký, že škodnú, ktorú bolo terba tlmiť prekvitá rýchlejšie ako "úžitková" zver.Poznám kopec takých, čo šanujú aj ten dvadsaťkorunový najlacnejší náboj do guľovnice minúť na škodnú (líšku),však načo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 29.12.2009 o 23:47

áno, ale ak si to urobí príroda sama, tak človek nemá mať dôvod cítiť sa vinným a nemá ho prečo trápiť svedomie. Ak to urobí príroda-nuž, všetci vieme, že niekedy sa nehrá a vie byť pekne krutá. Ak by som ja našla opustené malé hladné líščatá bez matky (možno je to sprosté a niektorí si pomyslia, že som asi iná), ale ja by som ich vychovala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 29.12.2009 o 23:34

lesnica1 - je to kruté. Ak to kruté urobí človek tak je zlý, ukazuje sa na neho prstom a odsudzuje sa, pokial "si to sama urobí" príroda tak je všetko OK, mykne sa plecom a ide sa ďalej.hmm ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 29.12.2009 o 22:44

ja si len nechcem predstaviť tie malé bez matky umierať hladom. Však to je najkrutejšia smrť. Jasné, že strieľať- to je iné, ked jednou ranou padne a nevie o ničom, ale niekoľko dní pomaly umierať, volať matku....uznaj sám, že je to kruté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 29.12.2009 o 22:02

lesnica1-ja som si užil aj to že som pytliak a to len čisto zo závisti, ale dodnes neviem, čo by zrovna mne mohol niekto závidieť. S5 k téme:nehádž sa do ejdného vreca s tými, ktorý poľovníkom robia hanbu.Raz som zažil podobnú dilemu nad mojím úlovkom, rozchodil som to.Pokial bude v mojcih silách tak ulovím líšku aj s mladými, ale dokázal by som pochopiť počin, ktorý by bol opačný, teda najskôr matku. Ak si myslíš, že len "taký" môže pochopiť "takého", prosím.Ale som skôr flexibilný prispôsobujúci sa tomu, čo je potrebné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 29.12.2009 o 20:51

iboo-čítaj ešte raz a pozornejšie, čo som napísala. Súhlasím s tebou vo všetkom o tom, že líšky treba tlmiť. nesúhlasím s tým, že sa mláďatám má strieľať mater. Ty si napísal: zaťažujúce na svedomie a žalúdok,ale dá sa. Toto sa mi nepáči a nesúhlasím s tým. Osobne by som to neurobila. Ja si o poľovníkoch nemôžem myslieť, že sú vrahovia, inak by som bola sama vrahom. Myslia si to ale mnohí, ktorí aj ma oslovili s tým, že som vrah. Ale to je už iná téma... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 29.12.2009 o 20:41

lesnica1 - nikde som nenapísal že je to normálne.Existuje aj prípad, kedy by som to urobil.A tiež ma vedia pobaviť papierové reči múdrych ludí z kancelárie, ktorí velmi dobre vedia ako to chodí.Pokial máš ale v revíri s drobnou zverou na jedného kohúta 4 líšky, tak je čas zakročiť všemožnými spôsobmi. Trávenie zveri volakedy bolo normálne aj trávenie, zo dna na deň to už normálne nebolo.Normálnosť je dosť subjektívny pojem, nemyslíš? Možno som v tvojich očiach vrah, ale som skôr zástancom toho, čo daná situácia vyžaduje vrámci dovolenia zákona.Niesom hladný po výstrele, ale ako poľovník by som sa nechcel hanbiť, že jediné čo sme v našom revíri dochovali, že bombastický genofond líščej zveri.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 29.12.2009 o 20:12

okrem toho- zver zbytočne netrýznime! Tie mladé by teda asi boli trýznené hladom.a ďalšia vec- o láske k živému tvorovi nech tvoje srdce hovorí!
nuž ak takéto názory iboo prezentuje aj medzi nepoľovníkmi, tak sa niet čo čudovať, že poľovníkov vidia ako vrahov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 29.12.2009 o 19:58

dolina- si moja krvná skupina - mesiačik -zima a vábnička. Stačí sa len naučiť vábiť a netreba žiadne super-dalekonostné flinty - líška ti pod nohy príde -a to doslovne. Niet nad super pocit z privábeného úlovku - ked vlastnou šikovnosťou dokážem líšku oblafnúť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 29.12.2009 o 19:50

iboo- myslim si ,ze polovnik by mal mat v prvom rade srdce! Skoda ,ze pol.etika ti nic nehovori,ked sa chces hrat na snajpera,tak teraz prisiel tvoj cas!!!Tearz sa mozes doslova "vablaznit" pri love lisok!!! Ale nehnevajsa ,odbachnut mater ked ma v brlohu mlade..... to nie je ziadne hrdinstvo.Naopak teraz chod von do mrazu ,zober vabnicku a ulov nejaku kmotricku! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 29.12.2009 o 18:21

Tiež sa prikláňam k názoru - že by sa počas odchovu mládat líšky loviť nemali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 29.12.2009 o 17:22

iboo-nedá mi nezareagovať.Podľa teba je normálne mladým odpraviť matku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.12.2009 o 20:57

tí, čo sa aktívne venujú chovu drobnej vedia, ako bojovať proti líškam. Aj pri odstrele matiek v čase vodenia nikdy nedôjde k ich úplnému "vykynoženiu", je to síce zaťažujúcejšie na svedomie a žalúdok, ale dá sa. Porovnávať líšku so srnčou nejde, kdežto srnčiu chceme "mať" a líšky nemusíme.Ja osobne som za celoročný aktívny lov líšok s dôrazom na obdobie párenia , cez graviditu až po vodenie mláďať. Nestačí odseknúť sedemhlavému drakovi jednu hlavu, treba zoťať trup.Ak sa aj lovom líšok chcete na niečo hrať tak sa hrajte, podobne dávajte zveri šancu. Čakám kedy tu väčšina ludí pochopí, že poslaním poľovníctva nieje hra na niečo, ale aktívna činnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 9.10.2009 o 19:29

Ako Edo napísal k tejto problematike 31.05. 2009, 17:57, tak na nete je všetko. Po dnešnom dni aj na tejto stránke. Nie sú to informácie z netu ale z iných veľmi dôveryhodných zdrojov. V rámci monitoringu orálnej vakcinácie líšky hrdzavej voči besnote, bolo z rôznych regiónov SR vyšetrených aj vyše 160 ks líšok na prítomnosť trichinely, z nich bolo 10 ks pozitívnych ale na Trichinelu britovi a nie nebezpečnú (spiralis), táto má nižšie nebezpečenstvo – patogenitu pre človeka, ale potvrdilo sa, že trichinela u nás ako druh koluje. 10 ks zo 162 je potrebne brať ako štatistické orientačné, lebo neboli rovnomerne ( vďaka poniektorým poľovníkom) vzorky z celého Slovenska. Takže objektívne je najvýšší výskyt resp. potvrdený výskyt Trichinely britovi iba na Východnom Slovensku a tak priatelia poľovníci pozor na diviače mäso hkavne v okresoch Michalovce, Košice, Gelnica, Svidník, Bardejov, Medzilaborce a Stará Ľubovňa. Verím, že týmto príspevkom do diskusie som poniektorých poľovníkov obohatil o aktuálnom stave trichinelózy na Slovensku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 18.8.2009 o 8:19

Že máme neschopného hospodára viem veľmi dobre. Keby len neschopného, to by bol ten lepší prípad. :-( V každom prípade si myslím, že takéto info. by mala mať ŠVPS na svojej stránke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 7.8.2009 o 9:12

Kurt - mne je to tiež divné, že o tom neviete. Nám to omieľa hospodár dookola, dokonca to ešte napísal aj do knihy návštev revíru, aby to mal každý na očiach, keď sa ide zapísať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 8:49

Ako povedal DzLubo je to neschopnosť vášho hospodára .Respektíve neplnenie si povinností . U nás sme boli informovaný presne a niekoľkokrát ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 7.8.2009 o 6:43

KURT to je problém Vášho PZ, že mete neschopného hospodára. Každé PZ 2x ročne dostáva informáciu o dobe monitoringu orálnej vakcinácie líšky hrdzavej od príslušnej RVPS. S tým, že poniektorí poľovní hospodári neoboznámia svojím členom, za to nik z veterinárov nemôže. Každé takéto oznámenie je aj na verejnej nástenke na RVPS. Z jedného združenie môžu ísť na monitoring aj viac lišiek, v súčasnosti je to obmedzené na 15 - 20 za jednotlivú RVPS. Stavy sú ešte na máloktorej RVPS naplnené. Monitoring trvá do 31.8. takže už aj mláďatá sú odchované ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 5.8.2009 o 21:47

Ahojte. Ja mam podobny nazor a nelovim lisku v case vychovy mladat. Ale nesuhlasim s tym ze mladata nelovit. V tomto case su liscata uz plne samostatne, lovia po poliach a aj ked nie su schopne ulovit zajaca ci bazanta o mesiac, dva, tri uz schopne budu. Lisca samostatne pohybujuce sa po poli povazujem za riadnu skodnu ako dospelu lisku. Je to omnoho humannejsie ulovit lisca ako lisku v case vychovy mladat, ked mlade nemaju inu moznost len zahynut od hladu. Ved aj u raticovej zveri sa najprv odlovuju mladata az potom ich matky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.8.2009 o 15:39

alfa pekne si to napísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 5.8.2009 o 10:03

Edu a Emka zdieľam to isté. Počas výchovy mláďat má aj podľa mňa nárok na kľud. Od jesene nech sa páči - loviť a loviť, tak ako to robím ja od októbra do konca februára. Nám vlky robia taktiež problémy, no čo už s nimi. Rešpektujem im výchovu mláďat, no som za posun odstrelu ako bolo voľakedy od septembra do marca. Osobne by som sa tu nechválil s fotkou na ktorej mám postrieľané mláďatá - na to nemôže byť nikto pyšný. Keď to už "musíte", čo zákon povoľuje urobiť, tak sa s tým nechváľte. To nie je žiadne umenie vystrieľať mladé. S dospelými líškami sa už tak nefotíte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2009 o 20:39

Emka zdielam tvoj názor . I keď som ho už v tejto debate raz prezentoval . Skoro ma tu ukrižovali ako treba norovať a loviť líšku keď má mladé atd. Ja líšku keď má mlaďatá nelovím proste sa mi to nezdá normálne ani humánne zastreliť mladým líšťatám mamu . Kto s tým nemá problém samozrejme môže loviť celoročne .Má na to zákonný nárok.Mylím ,že zver je tiež živá a trocha citu treba mať i pre sojku ktorá nesie v zobáku mladým jedlo ,líšku ktorá sa stará o svoju rodinku ,straku ,kunu či vlka ktorý mimochodom roznáša tie isté choroby ako líška . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Emka, 3.8.2009 o 10:24

POdľa môjho názoru líška do našich lesov patrí. Je fakt, že je roznášačom chorôb. Pripájam sa k názoru, že by mala mať aspoň minimálnu dobu hájenia, a to z jediného dôvodu, mnohokrát nám vlastne pomáha vyčistiť revír od chorej a slabo vyvinutej drobnej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 3.8.2009 o 8:07

dzlubo: ono to nebude len poľovníkmi. Ja napríklad nemám vôbec žiadnu info o tom že sa nejaký monitoring robí. ŠVPS na svojej stránke nemá nič, hospodár nás o ničom neinformoval, takže aj keď som si tu prečítal, že sa niečo robí, tak neviem či to je ešte aktuálne. Ďalšia vec, revír mám 130 km od domu, takže sa dostanem len na víkend a otravovať niekoho s tým aby mi tam tú líšku zaniesol sa mi nechce. Neviem ani ako má byť zabalená. Náboje na líšku pritom nešanujem. Skrátka hlavný problém je, že chýbajú informácie. Napr. môže sa odovzdať aj viacero líšok z jedného revíru? Platí sa za odovzdanú líšku, či nie? Atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.7.2009 o 19:57

bundes prehlad ste mali iba o tom či je alebo neni :)) Nezodpovednosť ,pach zanechaný pri kladení, nepoloženie a mnoho iných zlyhajúcich faktorov hovorilo pre leteckú plošnú vakcináciu . Práve preto sa začala aplikovať letecky a úspešne . Raz som sedel u jedneho poľovníckeho hospodára kúsok od nášho revíru a prišiel poľovník ,že všetky vakcíny boli zožraté !!! Hospodar komotne a stručne odpovedal "Mravci " :) Takže nechcem to idealizovať a gratulujem Česku ako krajine bez besnoty ! Bez vakcín či leteckých alebo položených by to určite nešlo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 30.7.2009 o 19:39

Letecky se v Čechách vakcinuje asi 6 let začalo se přesně rok poté, co byla ČR zařazena mezi státy bez výskytu vtekliny. Před tim jsme ji roznášeli po revírech sami a také jsme mohli sledovat jestli ji něco sežralo. Snad každým rokem se objeví v televizi min. jedna reportáž o těchto vakcínách, které končí na soukromích zahradách a v rybnících. Na neefektivmost u nás upozorňovali jak myslivci, tak média např. v pořadu na Vlastní oči. Rozvížila to zpráva o ženě, která se o tuto ROZBITOU vakcinu na zahradě poranila a skončila v nemocnici na pozorování. U nás o nich tedy přehled nikdo nemá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.7.2009 o 6:40

bundes ja by som to videl uplne inak . Čiže vakcina sa nerozpadne lebo je na to skonštruovaná . Prehlad máme nič sa neboj . Práve preto klesla besnota ktorú mala každá druhá liška klesla na 0% a Slovensko bude vyhlásené za krajinu bez besnoty . Podobne ako je mnoho štátov EU už dávno bez besnoty kde sa vakcinovalo a besnota sa uplne zlikvidovala . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 29.7.2009 o 23:08

Jsem z ČR a důslednost myslivců a mysliveckých sdružení je asi všude stejná. Mj. dnes jsem střelil další lišku. U nás se dává zástřelné 300,- Kč/ks a proplácí se jen za kusy střelené v období leden - květen. V průměru mi to pokryje náklady na patrony na další sezónu. Co se týče vakcinace tak ta je u nás marná, po zavedení leteckého rozhazování vakcin, nemá přehled nikdo o ničem. Návnada u vakcíny se po nárazu rozpadne a samotnou kapsli nic žřát nebude. Takže jedinej kdo z toho těží jsou soukromé letecké společnosti a výrobce vakcíny. :o/// ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 21:34

dzlubo pravdu máš . Pripomenulo mi to jeden vtip . Pane vrchníííí vy ste na mne s tým pivem zapomnel !!! Nezapomněl. Jáááá se na vás vysral !
Poľovníctvo naozaj nie je o chove v praxi . V teorii a kecoch možno i hej ! Dokedy sa nebudeme podielať finančne na zazverovaní nebudeme si zver vážiť . Tiež si nevážime vakcináciu lebo sme ju neplatili . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 29.7.2009 o 20:08

bundes asi nebudeš zo SR, ale ja píšem o nedôsledností poľovníkov resp. PZ, keď poniektoré už roky nedokážu dodať na monitorig ani 1 ks kíšky. Vtedy, by to bolo objektívné. A s výsledkami, by sa dalo aj pracovať. Ale naozaj slovenský poľovní kašle v lete na 13,3 Eur a líšku preventívne nestrelí, aby bolo mäsko... Ešte ani jeden rok sa nepoadrilo za SR naplniť reprezantatívnu vzorku 2000 ks za celú republiku. Podľa mňa aj o tom je poľovníctvo, aby sme všetci mali vedomosti, čo všetko na nás stíha. Asi niektorí "tiež hospodári PZ " čakajú za mimoriadnými veterinarnými opatreniami aj s následkami a potom bude celé PZ zbierať celoročne sa zbierať na pokutu... Ja to proste nechápem, prečo sa nedá región zmonitoringovať aspoň na 90%. asi som moc naivný, že poľovníctvo je aj o chove... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 25.7.2009 o 12:46

Polovina roku a mam zatim střelených 12 lišek,ztoho 4 liščata.Já vim,moc jich neni ale do konce roku to vylepšim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 25.7.2009 o 8:57

Leto 2008 bolo katastrofálne. Región na severe Slovenska 2 líšky a z toho jedna úhyn. Toho roku už je to lepšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.7.2009 o 21:09

dzlubo zaujímavý údaj . Ale upesni dátum !!! Neverím že to bol rok 2008 -9 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 23.7.2009 o 20:56

Tak troška k téme. Vyšetrovanie líšky hrdzavej v rámci monitoringu orálnej vakcinácie voči besnote spojenej aj s vyšetrením trichinelózy je dobrá vec. Z 10 líšiek odovzdaných na monitoring z nášho regiónu sa našli 2 pozotívne. Zhodou okolnosti susediace PZ. Až by si poľovníci splnili svoju stavovskú povinnosť a z každého PZ, by bola odovzdaná aspoň jedna líška, tak bol by slušný oraz o výskyte. No páni poľovníci dnes šetria náboj na srnca či diviačíka a nebudú si kaziť vychádzku do revíru streľbou na líšku, ved by si odplašili mäsko... Aj také je naše poľovníctvo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2009 o 14:46

Ano som strašne na ženy a na líšky to priznávam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 3.7.2009 o 13:34

Edu, Ty prútnik jeden, ty tu na týchto stránkach kurizuješ každej babe...:))) Začínam mať pocit, že si sa tu zaregistroval len kvôli tomu ! ...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 242 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM