Poľovníctvo IBO
dnes je streda,  1. február 2023,  meniny má Tatiana,  spln: 5. február 2023,  dnes východ slnka: 07:18,  dnes západ slnka: 16:41
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Jeleň spod Čiernej skaly- vlastná tvorba - príbeh

autor: off tomas123
pridané: 15.5.2013 17:54

Jozef dostal povolenku na jeleňa „štvorku“. 29 septembra sa rozhodol ísť na posliedku do lokality Čierna skala kde už mal vyhliadnutého jeleňa.V tej lokalite pred dvoma rokmi strelil zlatého srnca. Zobral svoju novú guľovnicu kalibru 8x57 IS a ostatné potrebné veci a išiel.Cestou sa išiel ešte zapísať do knihy návštev.V aute zistil že si zabudol ručadlo ale už sa poň nevracal.Už keď vyšiel z auta počul v diaľke ručať jelene.Išiel hore zvážnicou keď začul lomoz.Zastal a k očiam priložil ďalekohlad.Asi 70 metrov od neho vybehol na zvážnicu jeleň s 5 jelenicami.Kým ho Jozef stihol posúdiť skočil do húštiny aj s jelenicami.Asi 500 metrov od neho bolo rúbanisko. Zrazu z toho smeru začul Jozef zatrúbiť jeleňa. Začal  sa plížiť k rúbanisku. Keď bol od neho asi 50 metrov zbadal jeleňa.Posúdil ho ako lovnú štvorku.Zamieril,odistil a zrazu sa ozvalo „cvak“.Náboj nevystrelil.Jozef rýchlo prebil ale znova už nevystrelil lebo jeleň už poklusom bežal do lesa a Jozef ho nechcel viac vyrušiť.  Už sa začalo stmievať preto sa Jozef pomaly pobral k autu.Nasadol do auta a išiel za zapísať na ráno.Keď ráno zazvonil budík jeho manželka iba niečo zašomrala a spala ďalej.Jozef sa obliekol, spravil si kávu a raňajky.Keď vypil kávu a zjedol raňajky zobral si veci a išiel.Vystúpil z auta zobral guľovnicu,ruksak a ručadlo a šiel.Pomaly prišiel k rúbanisku a počkal kým sa rozvidnie. Keď sa rozvidnelo začal ručať na ručadle. O polhodinu sa z lesa vyrútil jeleň na ktorého včera Jozef strielal.Jozef oprel pušku o strom a keďže bol jeleň len 50 metrov od neho zamieril na krk a stačil spúšť.Záblesk ho oslepil takže nevidel značenie jeleňa.Potom už videl len vlniacu sa trávu takže si domyslel že jeleň zostal v ohni.Vyfajčil cigaretu  išiel pozrieť na nástrel.Našiel tam ležať jeleňa.Vzdal mu poslednú poctu za klobúk si dal zálomok.Jeleňa vyvrhol a zavolal kamarátom aby mu s ním išli pomôcť.Keď prišli naložili jeleňa do džípu a išli do poľovníckeho domu kde je miestnosť na spracovanie mäsa.Cestou sa zastavili pri knihe návštev a zapísali ulovenie jeleňa a číslo blomby. Na chovatelskej prehliadke dostal 193,5 bodu CIC.                  

 

Tento príbeh som písal sám a keďže mám 12 rokov bol by som rád keby ste napísali čo by som mal pridať prípadne odobrať atď.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

počet zobrazení: 1 744
počet hlasov: 2
kategória: iné
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

off tomas123 , 20.5.2013 o 13:25

Ďakujem

off operak , 20.5.2013 o 12:26

Oceňujem Tvoju chuť niečo napísať, je to prvý predpoklad ktorý máš.Moja rada je, čítaj poľovnícku literatúru a sám musíš pochopiť čo je to príbeh a ako ho napísať.Si mladý a príbehy plné "šťavy a napatia" Ťa ešte len čakajú.Prajem veľa literárnych úspechov.

reklama

výkup parožia, zhodov a trofejí