podnalov.sk
dnes je pondelok,  16. máj 2022,  meniny má Svetozár,  spln: ,  dnes východ slnka: 04:08,  dnes západ slnka: 19:17
IBO

Fotopasca - príbeh

autor: off stopar
pridané: 8.8.2011 19:58
Fotopasca
                                     
 
                                  FOTOPASCA


 

            Podľa mňa je dobrá fotopasca to, ak necháte fotoaparát bez dohľadu. Je potom jedno, či ste ho úmysľne niekde namontovali, alebo podstrčili vlastnej žene a sedíte v lese, či krčme s očakávaním, že technika za vás pracuje. Možno uvidíte len ťažko uveriteľné, možno do pasce sami spadnete. Iste tak vzniklo i porekadlo " Kto druhému jamu kope,...".
    To sa stalo jednej kolegyni na služobnej ceste. Tatko ju doma vybavil foťákom, aj keď sama nefotila, ale asi bol zvedavý, čo mu prinesie za obrázky k tým spomienkam a zážitkom z cesty. Keďže ona prístroj nosila stále poctivo na krku a nevedela čo fotiť, "film bol farebný a drahý " , tak ho ani moc nevyťahovala. Kamaráti ju nakoniec uprosili, že za fotku bude fľaška a tak ich cvakla, až pred hotelom. Tam, v istom okamžiku, keď na chvíľku opustila spoločnosť s jedným z nich, si  navonok prajní kolegovia foťák "vypožičali k dokumentácii ftákov" a opäť v očakávaní srandy vrátili. Sľúbenú fľašu nikdy neuplatnili. Ak doma tatko film vyvolal, už ju viac na služobnú cestu neposlal a tak tú sľúbenu fľašu nakoniec s kolegom popíjame pri nádherných spomienkach na naše mladé časy. Vždy však platí on, keďže   nevedomky spadol do pasce. Do akej to pasce spadol tatko sme poznali, až keď po rokoch ona ukázala fotky rodiny. Syn je ako obrázok svojho otecka, aj fotoaparát by tu bol zbytočný a na tatkovi vidíme tie jeho parohy, ktoré  mu nasadila .
    Teda chlapi, zdôrazňujem: Pozor na fotopascu! A je jedno, kde a ako ju použijete. Doma, či v lese. Vždy však budete prekvapení, čo ste to ulovili!  
                                                                      © STOPAR
počet zobrazení: 7 198
počet hlasov: 14
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

off stopar , 28.5.2013 o 17:28

To je dobrá otázka. Čo to asi bude? Možností je viac, ako som myslel, keďže sa na to podíva a pouvažuje viac hláv. Verím, že "viac hláv je i viac rozumu", a každý to teda chápe inak. Ja som popísal príbeh a s odstupom času i reminiscencie, čo majú pokračovanie...ale foto dokument je vždy len časť príbehu (škoda, že tu nie je možno naraz vložiť viac dokumentov, ako u článku). Aj lovec, čo ulovil "pečenú kačicu" si nie je istý, či to nie je omyl. Veď ani pierko si z nej nedá za klobúk a čo by sa stalo priniesť takýto úlovok domov manželke, si možno len domyslieť...

správca admin , 12.7.2011 o 16:54

Stopar o čo ti ide pri tomto príbehu?

off stopar , 3.7.2011 o 11:29

Nové foto po vytrvalom čakaní. Venované lubenkovi...

off stopar , 1.6.2011 o 18:16

Nevlastním fotopascu a prírodu špehujem osobne s nezbytnou optikou a fotoaparátom i kamerou. Čas od času "v lone prírody" i zaspím. Tu ma zobudil akýsi lomoz, vzdychy a mľaskanie. Keď som tam zaostril, takýto hnát ma vystrašil, tak som to cvakol! Mne sa to nezdá hambaté, aj keď som nebol až u toho. Zdálo sa mi však, že to je tá služobná cesta....................................................................................................................................... Ty by si asi okamžite strielal a odstrelil i "vlka v pohybe" ... ja dávam možnosť úniku... Vždy u toho zvolám: ROZHÚPAŤ !!!

off lubenko , 1.5.2011 o 8:49

sa nehambiš ,takto špehovat :):):):):):):)

off stopar , 14.4.2011 o 13:56

Neviem, či to mám potvrdiť ešte ďalšou fotkou. Ale "uhádol si to"!

off Lord7 , 11.4.2011 o 20:57

Nazdar stopár to je muž alebo žena? :)

off Martin75 , 14.7.2010 o 19:46

:o))) 1*

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov