podnalov.sk
dnes je štvrtok,  30. jún 2022,  meniny má Melánia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:53,  dnes západ slnka: 19:47
elektronická kniha revíru

Gaštany, alebo... - príbeh

autor: off welkaryba
pridané: 14.3.2010 0:00
Gaštany, alebo...
Bol krásny jesenný deň a kedžebola neďeľa ,tak som sa rozhodol ist zodvihnut par gaštanov do neďalekej gaštanice . Ako som sa doma najedol ,obliekol , zobral psa a poď ho do gaštanice. Zavolal som kamaratovi a uz sme aj vyrazili .
Išli sme po hlavnej ceste , ale nedalo mi ísť sa pozrieť na posed , ktorý sme si postavili a niektory ´´slušný´´ ludia ho zvalili. Tak sme prešli kúsok cez potok na blýzke pole . Posed bol nakomplet rozbitý ale ešte sa nejake dosky dali zachranit.Ako si kamarat obzeral zvaleny posed a vyberal zneho nepolamane dosky ja som na poli zbadal niečo veľke . Pozrel som sa do ďalekohladu a co nevidim – jeleň . Ostal som dost zarazeny ´´jeleň a uprostred poľa´´??? Nuž rozhodli sme sa ísť blyžšie .Boli sme asi tak na 50 metrov a jeleň sa stále nehýbal ,tak som konštatoval, že už je asi posmrti. Ako sme tak k nemu prišli zistili sme ze to je krásny vidlovi desatorak .Nuž teda som zavolal otcovi a oboznámil ho s danov situáciou a povedal som mu miesto nálezu , tak pol pri mne pod 10 minút. Otec ako skúseny poľovnik si ho poobzeral a tak povedal ze jelen tam neleží dlho kedže nebol ani nafúknutý . Otec zavolal hospodarovi a povedal mu ze co sa stalo. A tak po chvílke sa mi už aj srdce ukludnilo  to už bol pri nás aj hospodar. Prehladali sme okolie ,ak by sa našla farba – no nič. Jelen sa vyvrhol a naložil do auta a zavolali sa policajti ,ktorý toho veľa nenašli , ako obvikle . Podrobnejšie skúmanie dokazalo ,že jeleň bol zastreleny samopalom ,preto aj tych 8 dier.
No aj keď z gaštanov som nič nemal mam aspoň spomienku . A tak mam teraz na stene ´´môjho´´ prvého jeleňa. Jeleň po vyvareni mal prestrelenú pravú čast sánky. A na chovatelskej prehliadke získal bronzovu medailu.Nuž pytliak sa nechytil aj keď je podozrenie...ale to už radšej nebudem rozoberat.
počet zobrazení: 1 568
počet hlasov: 1
kategória: iné
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

off Martin75 , 26.7.2010 o 17:34

Hej dobry,ale trochu smutneže sa u nas pytliači už aj samopalom :-(

off ado28 , 20.3.2010 o 14:00

dobry pribeh

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov