podnalov.sk
dnes je utorok,  17. máj 2022,  meniny má Gizela,  spln: ,  dnes východ slnka: 04:07,  dnes západ slnka: 19:18
IBO
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Hostujuci člen - právna poradňa

autor: off Artemis82
pridané: 15.11.2016 13:24
Pekny deň pán doktor.Chcel by som sa opytať či zákon o poĺovnictve a stanovy SPZ poznajú pojem hosťujúci člen poĺovnického spolku a aké ma taký člen pravne postavenie,práva a povinnosti?A či je rozdiel medzi hosťujucim členstvom vo vlastnom združeni a v ktoromkoĺvek inom na Slovensku.Kedže v tychto veciach niesom dosť zdatny.Robil sa spolok,zberal som podpisy a nakoniec mam byť iba ako hosťujuci člen..Ďakujem
počet zobrazení: 2 103
právnik radí:
Dobrý deň Artemis82, zákon o poľovníctve ani Stanovy SPZ pojem hosťujúci člen nepoznajú a tým pádom ani neustanovujú pre tento inštitút žiadne práva a povinnosti. V tomto smere je irelevantné, či, resp. koľko ste odpracovali v prospech PZ.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off katkaaa, 24.11.2016 o 8:59

nechytám ;-) ale máte pravdu, že je neuveriteľné, aké názvy sa nevymyslia. potom aby ste bol veštec. podľa mňa spadajú aj oko spz a ďalšie do otázky z jednoduchého dôvodu: sú v registri v zmysle zákona... a odpustite mi, že mne z otázky vychádza, že sa skôr jedná o poľovnícku organizáciu, pretože také niečo by asi bolo v rozpore so stanovami spz. tí"hosťujúci" si zrejme neuvedomujú, že prišli o revír. ale to je údel všetkých, čo nepovažujú za potrebné sa aspoň zorientovať v zákone.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on hunternh, 24.11.2016 o 7:00

Katkaaa, pekne ma chytáte za slovo, ale od Vás som si na to už zvykol. O organizačnej zložke som písal vo vzťahu k PZ, OkO alebo RgO SPZ z pohľadu položenej otázky nie sú podstatné. Pojem poľovnícky spolok ani nenájdete a Vy to dobre viete. Ide o časté pomenovanie (názov) poľovníckej organizácie, ktorá nie je organizačnou zložkou SPZ.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off katkaaa, 24.11.2016 o 6:53

pán doktor, píšete, že Artemis82 používa nesprávnu terminológiu, že poľovnícky spolok nie je organizačnou zložkou SPZ. hľadala som, čo je "poľovnícky spolok" a nenašla som... prosím vás, kde to nájdem? ešte jedno mi nie je jasné, píšete že organizačnou zložkou SPZ môže byť len združenie. OKO SPZ nie je? dakujem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Artemis82, 15.11.2016 o 20:14

Tak potom su organizačnou zložkou SPK?V stanovach su písany piati členovia spolku a ostatni deviati máme byť hosťujúci členovia ktory nemaju pravo byť na členskej schôdzi a tiež nemame právo hlasovať. Samozrejme musime zaplatiť členské,takisto ročny poplatok,budovať zariadenia,starať sa o revír,zhaňať krmivo,zúčastňovať sa brigád atď..Najlepšie nakoniec,mame garantovaný odstrel 1 kusu srnčej zveri (srna,srnča) bez trofejovej..ďakujem Vám za vaš čas..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunternh, 15.11.2016 o 18:32

poľovnícky spolok nie je organizačnou zložkou SPZ, tou môže byť jedine poľovnícke združenie. Ak by sme aj vychádzali z toho, že ste použili nesprávnu terminológiu, stanovy SPZ nepoznajú inštitút hosťujúceho člena. Bolo by vhodné poznať stanovy Vášho PZ, aby sme zistili, či nie sú v rozpore so Stanovami SPZ, resp. ako tam je tento inštitút upravený. Toto je však už nad rámec tejto právnej poradne. Ak máte záujem o poskytnutie komplexného právneho poradenstva, kontaktujte ma telefonicky alebo osobne.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Artemis82, 15.11.2016 o 17:27

Áno,ide o poĺovnicky spolok ako sučasť SPZ..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunternh, 15.11.2016 o 15:14

Ide o PZ ako organizačnú zložku SPZ?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Artemis82, 15.11.2016 o 15:04

Ďakujem za odpoveď..To znamena,že pri spracovaní stanov PS kde je zahrnuty aj pojem hosťujuci člen nepostupovali v sulade s tymito predpismi?Poĺujem tu štyri roky,firma môjho svokra tu obhospodaruje väčšinu pozemkov,zohnal som podstatnu časť podpisov na zastupovsnie na valnom zhromaždení a mám byť hosť..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
najpolovnik