podnalov.sk
dnes je streda,  6. júl 2022,  meniny má Patrik/Patrícia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:57,  dnes západ slnka: 19:45
elektronická kniha revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Zhromaždenie vlastníkov - 2 otázky - právna poradňa

autor: off johny133
pridané: 9.5.2016 22:08
Dobrý deň pán advokát, chcel by som opýtať 2 otázky. V marci sme mali zhromaždenie vlastníkov poľovných pozemkov v poľovnom revíri XY. Zhromaždenie prebehlo v poriadku pred notárom, o čom bola spísaná notárska zápisnica.
1. Predsedovi valného zhromaždenia o mesiac prišiel od troch účastníkov valného zhromaždenia list, kde ho vyzvali aby im vrátil originály plnomocenstiev, ktoré predložili na valnom zhromaždení. Podľa nášho názoru sa však predložené originály plnomocenstiev, nemôžu vrátiť, nakoľko musia zostať archivované, ak by došlo k prípadnému súdnemu konaniu a preskúmavaniu. Je podľa Vás povinný predseda zhromaždenia tieto plnomocenstvá vrátiť alebo nie ???
2. V uvedenom liste, nás ďalej vyzvali aby sme ich informovali či bola podpísaná zmluva o užívaní poľovného revíru a či bola zaevidovaná na okresnom úrade. Podľa nášho názoru nemáme voči účastníkom valného zhromaždenia žiadnu informačnú povinnosť a v ich prípade by som ich odkázal na informovanie sa na príslušnom okresnom úrade. Alebo sme podľa Vás povinní ich o tom informovať ???
Za odpovede Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
počet zobrazení: 1 599
právnik radí:
Dobrý deň johny133, plnomocenstvá podľa môjho právneho názoru nie ste povinný vrátiť. Boli Vám odovzdané na ZVPP s vedomím, že nebudú vrátené a budú súčasťou agendy týkajúcej sa ZVPP. Pokiaľ ide o informačnú povinnosť, túto v zmysle žiadneho právneho predpisu nemáte.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk