Poľovníctvo IBO
dnes je piatok,  27. január 2023,  meniny má Bohuš,  spln: 5. február 2023,  dnes východ slnka: 07:24,  dnes západ slnka: 16:33
Kniha návštev revíru - online manažér revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Disciplinárny poriadok SPZ - právna poradňa

autor: off Ferko0000
pridané: 26.10.2022 11:09
Dobrý deň prajem pán doktor. Mám dve otázky týkajúce sa disciplinárneho poriadku SPZ (DP SPZ).
Prvá: DP SPZ uvádza premlčaciu dobu od spáchania skutku 3 roky, ktorá sa však za určitých okolností prerušuje. Od skutku ktorý mám na mysli uplynuli tri roky teraz v októbri. Vtedajší výbor PZ ako prvostupňový disciplinárny orgán však hneď po spáchaní tohto skutku vytýčil termín disciplinárneho konania, ktoré sa z istých dôvodov neuskutočnilo. Vzhľadom k nepredvídaným okolnostiam (epidémia korony -zákaz zhromažďovania,atď) sa ani niekoľko ďalších vytýčených konaní neuskutočnilo. Chápem správne, že konanie možno tým pádom považovať za začaté, čo znamená prerušenie premlčacej lehoty a v danom skutku je stále možno rozhodnúť (samozrejme čo najskôr bez zbytočných prieťahov)?
Druhá otázka: Prvostupňovým disciplinárnym orgánom v rámci PZ je výbor PZ. Disciplinárne konanie vedie predseda discip. orgánu, teda logicky predseda PZ. Môže si výbor zvoliť spomedzi členov výboru aj iného predsedu discip. orgánu alebo musí túto funkciu zastávať len predseda PZ?
Za Vašu odpoveď dopredu srdečne ďakujem.
počet zobrazení: 351
právnik radí:
Dobrý deň Ferko0000, ospravedlňujem sa, ale na túto otázku nebudem odpovedať, nakoľko sa týka interných predpisov konkrétnej poľovníckej organizácie a neprináleží mi vykladať ich. Ďakujem za pochopenie. Individuálne ma môžete kontaktovať a môžeme si to prejsť.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off hunternh, 31.10.2022 o 18:27

Telefonicky poprosim

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ferko0000, 27.10.2022 o 8:11

Je možné Vás individuálne kontaktovať aj tu v rámci lovuzdar správou alebo bude lepšie trebárs e-mailom? Ďakujem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

výkup parožia, zhodov a trofejí