podnalov.sk
dnes je sobota,  13. august 2022,  meniny má Lubomír,  spln: 12. august 2022,  dnes východ slnka: 04:42,  dnes západ slnka: 19:00
IBO vystava Nitra
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

náhrada škody - právna poradňa

autor: off vilo72
pridané: 7.3.2022 11:29
Dobrý deň pán doktor, mám na Vás otázku týkajúcu sa zodpovednosti za spôsobenú škodu. Som člen Poľovníckeho združenia, ktoré má v interných predpisoch zakomponované nárok na vydanie povolenia na lov zveri každému členovi PZ. Predseda PZ aj napriek uvedenému ustanoveniu mi odmieta dlhodobo (2 roky) podpísať povolenia na lov zveri a tým mi spôsobuje škodu, nakoľko nemôžem reálne napĺňať právo poľovníctva. Daný problém bol riešený aj Dozornou radou OkO SPZ, ktoré mi môj názor potvrdilo v spracovanom protokole z vykonanej kontroly, v ktorom doporučilo predsedovi PZ rešpektovať interné predpisy a bezodkladne mi vydať povolenie na lov príslušného druhu zveri na aký mám nárok. Daný odporúčanie predseda PZ ignoruje a aj napriek tomu povolenie podpísať odmieta. Vzhľadom na to som sa rozhodol riešiť vec súdnou cestou, ale nie je mi zrejmé, či žaloba má byť smerovaná proti Poľovníckemu združeniu, alebo voči osobe jeho predsedu. Prosím Vás o Váš názor, voči komu mám podať žalobu?
počet zobrazení: 443
právnik radí:
Dobrý deň vilo72, nebudem sa vyjadrovať k opodstatnenosti nároku, nakoľko ma o to svojou otázkou nežiadate. ak sa už však rozhodnete pre podanie žaloby, pasívne vecne legitimovaným je poľovnícke združenie.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off vilo72, 12.3.2022 o 19:37

ďakujem za odpoveď

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
ehunter.sk