podnalov.sk
dnes je utorok,  16. august 2022,  meniny má Leonard,  spln: 12. august 2022,  dnes východ slnka: 04:46,  dnes západ slnka: 18:55
IBO vystava Nitra
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

mimoriadny členský príspevok - právna poradňa

autor: off michsut
pridané: 24.8.2020 14:32
Dobrý deň
Chcem vás požiadať o váš názor ako právnika. Výbor na svojom zasadnutí počas obmedzení z dôvodu epidémie navrhol vybrať mimoriadny príspevok od členov na zakúpenie technického zariadenia pre účely PZ. Jeden z členov to napadol, že výbor porušil zákon lebo nemá právo rozhodovať o vybratí mimoriadneho príspevku a že mimoriadny príspevok podľa stanov SPZ a PZ musí schváliť nadpolovičná väčšina všetkých členov. Je pravdou že stanový pojednávajú len o členskom príspevku kde je na schválenie potrebná nadpolovičná väčšina všetkých členov, nie o mimoriadnom príspevku.Všetci členovia po výzve mimoriadny príspevok zaplatili.
otázka: Porušil niečo výbor svojim rozhodnutím o vybratí mimoriadneho príspevku od členov
počet zobrazení: 743
právnik radí:
Dobrý deň michsut, bez ohľadu na to, či sú pandemické obmedzenia alebo nie, výbor PZ nemá oprávnenie preberať oprávnenia, ktoré podľa stanov či už PZ alebo SPZ patria členskej schôdzi. Zároveň je treba uviesť, že mimoriadny členský príspevok sa považuje za druh členského príspevku. Nepoznám však Vaše stanovy a preto sa k Vašej otázke neviem komplexne vyjadriť. Stanovy SPZ nezakotvujú v tomto smere výlučnú právomoc členskej schôdze.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk