navijaky offroad 4x4
dnes je nedeľa,  1. október 2023,  meniny má Arnold,  spln: 29. september 2023,  dnes východ slnka: 05:49,  dnes západ slnka: 17:22
Kniha návštev revíru - online manažér revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Súdny spor ako prekážka evidencie zmluvy - právna poradňa

autor: off kristof24
pridané: 8.6.2020 13:58
Dobrý deň,
je žaloba podaná na Zhromaždenie vlastníkov poľ. pozemkov (priebeh, uznesenia....) a následný súdny spor prekážkou pre evidenciu zmluvy, ktorá je výsledkom tohto zhromaždenia? Ďakujem za odpoveď.
počet zobrazení: 1 585
právnik radí:
Dobrý deň kristof24, žiaden všeobecne záväzný právny predpis neustanovuje prebiehajúce civilné súdne konanie týkajúce sa rozhodnutí prijatých na zhromaždení vlastníkov poľovných pozemkov, resp. zmluvy o užívaní poľovného revíru (na základe žaloby o určenie práva alebo právnej skutočnosti) za zákonnú prekážku brániacu možnosti meritórneho vybavenia žiadosti o evidenciu zmluvy o užívaní poľovného revíru zo strany príslušného okresného úradu. Na druhej strane je však treba uviesť, že aplikačná prax je vo väčšine prípadov žiaľ naklonená vnímaniu civilných žalôb, resp. konaní o nich ako prejudiciálnej otázke brániacej možnosti vecne rozhodnúť o žiadosti o evidenciu zmluvy o užívaní poľovného revíru. Aplikačná prax okresných úradov, ani súdov (civilných či správnych) nie je zatiaľ v tomto smere konzistentná. Ja osobne som toho názoru, že okresné úrady sú vybavené dostatkom právomoci, aby meritórne rozhodovali o žiadostiach o evidenciu zmlúv o užívaní poľovných revírov aj v prípadoch podania vyššie uvedených civilných žalôb, ktoré sú navyše často podávané len šikanózne s cieľom zamedziť možnosti evidencie zmluvy o užívaní poľovného revíru. Ak by civilný súd takejto civilnej žalobe následne vyhovel, ex lege by takáto zmluva bola považovaná za zaniknutú.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off kristof24, 14.7.2020 o 16:15

Ďakujem za odpoveď. Mám presne rovnaký názor ako vy a aj prax ukazuje na stav v tejto veci. Nech sa darí.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Sebron Arms