podnalov.sk
dnes je streda,  6. júl 2022,  meniny má Patrik/Patrícia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:57,  dnes západ slnka: 19:45
elektronická kniha revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

valné zhromaždenie & nová organizáci - právna poradňa

autor: off vilo72
pridané: 22.9.2017 17:37
Dobrý deň, pán doktor mám pochybnosť o dodržaní zákona o poľovníctve, ak dňa 18. 09. 2017 bol zverejnený termín konania valného zhromaždenia, ktorý je určený na 25. 09. 2017. Mám za to, že deň zverejnenia a deň konania sa do lehoty pracovných dní neráta a preto sa nazdávam, že lehota pracovných dní pred konaním Valného zhromaždenia nebol dodržaný.

Ešte jedna otázka: može sa na Valnom zhromaždení zúčastniť zástupca poľovníckej organizácie, ktorá dnes t.j. 22. 09. 2017 podala žiadosť o registráciu na Okr. úrade. Následne po preskúmaní žiadosti Okr. úrad zaregistruje stanovy PZ dňa 25. 09. 2017 a v ten istý deň sa bude uchádzať o uzatvorenie zmluvy novovzniknutá poľovnícka organizácia. Mám za to, že nová organizácia v deň registrácie t.j. aj v deň konania valného zhromaždenia ešte nebude mať pridelené IČO a preto sa nazdávam, že proces registrácie ešte nebude ukončený.Podľa mňa takáto organizácia ešte nebude zavedená do centrálneho registra poľovníckych organizácií. Alebo sa mýlim?
počet zobrazení: 1 395
právnik radí:
Dobrý deň vilo72, pokiaľ ide o lehotu, máte pravdu, lehota dodržaná nebude. Čo sa týka druhej otázky, zákon o poľovníctve je pomerne zmätočne koncipovaný, ale osobne mám zato, že zápis v centrálnom registri nie je vychádzajúc zo zmyslu a účelu zákona nevyhnutný. poľovnícka organizácia totiž vzniká jej registráciou (§33 ods. 1 zákona o poľovníctve).

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off vilo72, 26.9.2017 o 7:50

Ďakujem hunternh za podporu. Niektorým zúčastneným na týchto diskusiách nejde o vzájomnú výmenu názorov v snahe si pomôcť, ale prezentovať svoje ego a vyhľadávať "pičov...". Dopadlo to tak, že pseudoskupina, ktorá navonok zabezpečovala podklady a organizovala "zhromaždenie vlastníkov poľovných pozemkov" napriek veľkej snahe "nestihla" si zabezpečiť registráciu novej organizácie a preto radšej využila svoj vplyv na to, že sa na zhromaždení nezúčastnil dostatočný počet vlastníkov a tým zhromaždenie nebolo uznášania schopné.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunternh, 25.9.2017 o 5:52

A medzičasom vidím, že Hekler svoj komentár v znení: "vilo72, použil si pojem Valné zhromaždenie, ak si sa nepomýlil tak to je zvolávané podľa "pasienkového" zákona a to nerozhoduje o prenájme revíru, o tom rozhodujú vlastníci pozemkov na Zhromaždení vlastníkov zvolanom podľa "poľovníckeho" zákona, ak si si len poplietol pojmi OK, ak nie je to celé zle ..." aj stiahol

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunternh, 25.9.2017 o 5:50

Hekler, pravdupovediac nechápem Vášmu príspevku. Vychádzajúc z obsahu je jednoznačné, čo mal vilo72 na mysli (zhromaždenie vlastníkov poľovných pozemkov (pojem "valné zhromaždenie" sa bežne aj keď nesprávne používa na označenie tohto fóra)). Keď už chceme dôsledne dodržiavať terminológiu zákon o pozemkových spoločenstvách používa termín "zhromaždenie".

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov